Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

18.01.2008 18:32

I 5 nábojů navíc v rámci zkoušky je hloupost.
Stejně, jako má žadatel o ZP povinnost držet se zadání, má ji i komisař. Pokud by zákonodárce chtěl, aby se zkouška skládala mj. ze střelby na čas, jistě by to do vyhlášky 384/2002 Sb. napsal.
Není snad problém žadateli po vyhodnocení zkoušky nabídnout možnost další střelby, tentokrát na čas. (on bude totiž mj. mnohem klidnější, a tedy nepůjde o život tolik, jako když to po něm někdo bude chtít v rámci zkoušky)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.01.2008 18:32

CMK: známe se osobně, tak jsem si to nemyslel, ale tak jsi to napsal, proto takové reakce...

Docela mne mrzí, jak se na netu píše... Nejen, že lidé neumí spisovně psát, ale oni dokonce neumí ani tak číst... Ona interpunkce má svůj význam v psaném projevu... :lol: Nepočítám se k češtinářským jedničkářům a občas v chvatu taky udělám hrubku jako blázen, ale snažím se to po sobě, alespon trošku kontrolovat...

MCM
 
Příspěvky: 137
Registrován: 24.05.2007 12:50

18.01.2008 23:30

Za sebe muzu rict, ze pokud chce cmk (nebo jakykoliv jiny komisar) zlepsit vstup novacku do sveta zbrani, tak by rozhodne mne osobne prospelo, kdyby za rozumny peniz nabidl vsem uchazecum par dnu tesne pred zkouskou male skoleni, kde by par hodin vypravel o tom jak presne zachazet se zbrani, co se muze a co ne a pod....
Vim ze na strelnicich nabizeji pripravny kurz pro ziskani ZP (sam jsem jednim prosel), ale ten je zameren jen a pouze na ziskani ZP, nic vic, nic min.
No a myslim si, ze i v zakone by nejaky takovy kurz mohl byt narizen (neco jako mala autoskola), stacilo by treba jen par hodin vyuky s predem danou osnovou. Ja vim, ze se mi to mluvi, kdyz uz jsem ZP ziskal a za takovouto vyuku navic jsem platit nemusel, ale myslim, ze by to nebyly spatne investovane penize. Kazdy totiz nema takove stesti jako ja, ze se ho ujmou kolegove ve zbrani a do lesceho ho zasvedci, nebo pouci.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

19.01.2008 0:35

Pánové, co si budeme namlouvat - ani těch třicet hodin jízd v autoškole, ani přípravný kurs před ZP-zkouškami z vás neudělá bezpečného řidiče/střelce, natož pak kvalitního.
Tudíž by imho cílem nemělo být donutit střelce dělat nějakou proceduru před zkouškami, ale spíše je přesvědčit, že je opravdu třeba pokračovat v získávání znalostí a praxe i po získání průkazu (jákehokoli).

Blbce stejně nepřesvědčíte a na rozumné lidé lidi bude mít rozumná diskuse větší vliv než něco nuceného.

2cmk: Chápu tvoji přísnost. Co se týče zbraní, vidím to také nekompromisně, protože chyba může znamenat tragédii.
Přesto by se mi zamlouvalo více ta diskuse s absolventy (klidně i s tou střelbou, když budou chtít) než upravování procedur daných zákonem (ať už je to hnáno sebelepšími úmysly).

MCM
 
Příspěvky: 137
Registrován: 24.05.2007 12:50

19.01.2008 12:48

Bezpecneho strelce ze mne kurz neudela, o tom zadna, jen mi ale pripadne rozumnejsi venovat cas jine vyuce, nez sprtanim zakonu o zbranich a strelivu, kde mne 80 procent veci v praxi vubec nepotka.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

19.01.2008 13:22

To jo, souhlas...
Já to beru tak, že to teoretické šprtání odradí část frajerů, kteří si chtějí jenom zamachrovat s kvérem.
Jinak naučit se ty otázky trvá dva, max. tři dny...


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.01.2008 13:27

Myslím že znát zákon je důležitý, aby si někdo nemyslel že střílet se může všude, nosit se může viditelně atd.....

A je pravda že to trošku vyselektuje ty největší kretény kteří nejsou schopni se ani ty testy naučit.

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

24.01.2008 16:40

1,Zrušení nákupek
2,Registrace na počkání
3,Vyjímky vyřizovat jako dnes nakupky
4,Možnost nosit neskrytě.

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

05.02.2008 14:09

Ideální zákon o zbraních a střelivu dle DK

1) Žádný nákupky
2)Žadný zbraně munice a doplňky kat.A.
Full-auto zbraně, vojenský zbraně atd. na registraci, doplňky(lasery tlumiče, noktovisory) bez omezení.
3)perkusní revolvery historický zbraně až do r.1914, a malorážky volně dostupný
4) Možnost střílet na vlastim pozemku dle libosti, při dodržení podmínky že střelbou neohrožuju okolí.
5)Možnost vybrat si mezi skrytym a neskrytym nošenim.

6)Do zákona doplnit větu: A. Kreml je zemský škůdce :lol:

Snění je hezký, ale teď zpátky na zem. :cry:

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

05.02.2008 14:31

Pánové, musíme brát také v potaz to, že mezi námi střelci nejsou jen ti rozumní, ale i magoři. Např. to střílení na vlastním pozemku - mnoho blbů by si určitě tu podmínku o ohrožení okolí vyložilo po svém...

2DK: Tu 6ku bychom tam přes LEX mohli protlačit, ne? :lol:

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

05.02.2008 15:45

Hlavnim účelem zákona o zbraních, by právě mělo bejt odfiltrování těch debilů a magorů.
Protože, když se někdo takovej dostane k jakýkoliv zbrani tak je to otázka času než se stane nějakej průser.
Zkoušky na zbroják jsou tedy v pořádku, je možno diskutovat o jejich náročnosti.

Pokud se tedy daří filtrovat magory a debily (což moje zkušenost ze střelnic celkem potvrzuje, na hony ale nechodim), tak je zbytečný dále omezovat střelce ve výběru zbraní, doplňků či munice.

ad bod 6) Asi si to tam budem muset dopsat sami tužkou :?

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

05.02.2008 19:01

Mě osobně by bohatě stačilo, kdyby jim konečně docvaklo, že 1kg bezdýmáku a 1000 zápalek je pro sportovní střelce opravdu kua málo. Hledat optimální navážku po každém nákupu prachu je opravdu plýtvání prostředky

Uživatelský avatar
Kendziro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 392
Registrován: 19.01.2007 17:58
Bydliště: Praha

05.02.2008 20:25

DK píše:Hlavnim účelem zákona o zbraních, by právě mělo bejt odfiltrování těch debilů a magorů.


Naprosto nesouhlasím.

Hlavním účelem zákona o zbraních by měla být ochrana práva na zbraň pro ty ostatní. To NENÍ totéž. Neexistuje žádné omezení, které by se nedalo "odůvodnit" tím, že "je to kvůli debilům a magorům".

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

06.02.2008 11:12

OK, asi jsem to blbě formuloval.
Z mejch předchozích příspěvků je asi jasný, že nejsem fanda do nějakejch regulací.
Koneckonců, svobodnej člověk povolení na zbraň nepotřebuje :)

Bohužel, znám minimálně jednoho mírně vyšinutýho jedince kterej by byl schopnej zbroják získat a s legálně nakoupenym kvérem udělat průser, je vážně debil(teda spíš sociopat). Takovejm lidem opravdu střelný zbraně do ruky nepatřej.

Samozřejmě, že sem proti tomu aby se kvůli několika debilům brali zbraně i nám ostatním.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků