Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

06.06.2007 22:07

P08

Docela uvažuji nad novou hračkou. Tahle pistole se mi vždycky hodně líbila, skvěle se mi drží v ruce - ale nikdy jsem z ní nestřílel. Prosím šťastné majitele o ohlasy na to, jak se s pistolí střílí, zpětný ráz, přesnost a vůbec všechny zajímavé postřehy.

Díky,
Childeater

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

07.06.2007 9:55

pistole je to pěkná střílení taky

budeš mít problém sehnat slušnou s dobrou hlavní

jestli ti nezáleží na původu a nevadí ti zbraň složená z více jiných koupit se dá od 15 do 20ti

jednu mám, občas s ní střílím na závodech válečných zbraní(spíš ale střílím nagantem), přesnost na pistolovej terč se dá udržet v 10, zpětný ráz odpovídající zbrani

spíš bych ji bral jako zbraň do sbírky, na to, aby se s ní střílelo každou sobotu je jí škoda

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

07.06.2007 17:15

Mám Parabellu z roku 1939. Zpětný ráz se mi subjektivně zdá příjemný, přesnost víc než slušná, pistole je dobře vyvážená, ergonomie je perfektní, jenom hledí tak trochu kazí prožitek ze střelby - je moc titěrné, ale není to pistole na běžné střílení, tak mi to nevadí.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

07.06.2007 17:39

Z P 08 se střílí dobře, ovšem JE TO ŠKODA. S autem veteránem taky nebudeš jezdit denně do práce, nebo na dovču do Chorvatska :lol: .

Motto mého kolegy : Pistole ladně krásná zboku, zezhora i zespoda... ale zezadu jako když se díváš kobyle na prdel.. :lol:

A až seženeš ( po 10 letech pátrání) "nummergleich" Krieghofa kat 1A, se zrcadlovou hlavní, budeš ho doma akorát rozebírat, čistit a leštit. A při pomyšlení na střelbu z něj ti naskočí husí kůže :lol:

Uživatelský avatar
Childeater
 
Příspěvky: 224
Registrován: 19.02.2007 22:55
Bydliště: České Budějovice

08.06.2007 17:19

Já jsem to nemyslel tak, že bych s ní střílel IPSC... :D na blbnutí mám TSko. Ale když už bych si něco pořídil, nerad bych byl pak zklamanej tím, jak to funguje. Právě to, že se s pistolí i dobře střílí vytváří ten harmonickej celek, díky kterýmu mám pak ze zbraně radost... :wink:

Havran
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 09.09.2007 20:55
Bydliště: Kolín

12.09.2007 0:38

P 08

Já mohu jen potvrdit předchozí.Sedí dobře v ruce,střílet se dá vcelku přesně (vzhledem k stavu hlavně té mojí :P ),zpětný ráz velmi přijatelný.Za nedostatek považuji moc jemná mířídla.


Reklama

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.09.2007 10:32

Moje S/42 z roku 38 střílí přesně i s vyrezlým vývrtem - 125grs Frontiery s BA9 a SP2 jí moc chutnají a nastřílí tak jak nová moderní služební pistole. Ta přesnost je prostě daná skvělým úhlem rukojeti, zákluzem (nikoli poklesem) hlavně a nízko položenou osou hlavně. Standardní miřidla nejsou žádná sláva, ale už třeba u námořnický, kde je to hledí stavitelný a hledí je ještě z po bocích ohraničený cca 3mm širokými a zhruba stejně tak vysokými výstupky, je to míření daleko příjemnější. Ovšem jen do té chvíle, než si nasadíte pažbu. Pak se vám hledí dostane na cca 300 mm od oka a to je opravdu málo. Dělostřelecká má to hledí cca o 120 mm dál a je to dost znát.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.09.2007 10:44

PS: Střílet z toho je škoda, pokud se jedná o nějaký extra model. Jinak ne. Navíc, když z toho nebudete honit faktor, střílet ocelový pláště a vypouštět naprázdno, tak jsou 2 součástky (nebo spíš jen jedna) kterým akutně hrozí požkození.

Přebíjím si čajíčky - lehce silnější než jaké jsou potřeba pro spolehlivou funkci Parabelly. Rozhodně nedosahuji výkonu továrních nábojů. Pro mířenku se mi velmi osvědčily překalibrované .38 SWC 140grs. Vyzkoušel jsem i 150grs SWC ale to jen tak pro zajímavost. Standardně používám ty 140 SWC.
V budoucnosti uvažuju o odfrézování vršku kokily a snížení váhy na cca 130-135 grs.

pavelhorak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 24.01.2007 11:02
Bydliště: Praha

20.12.2007 8:47

Potřeboval bych poradit, kde se dají sehnat náhradní díly na P 08? Jaké součástky jsou choulostivé na poškození, popř doporučení střeliva. Má ji jeden známý a má problémy s vytahovačem. Prý se mu smekne z nábojnice, bohužel značku střeliva neznám, tím pádem nevím je-li to zbraní nebo náboji. Uvítám každou informaci.

Havran
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 09.09.2007 20:55
Bydliště: Kolín

20.12.2007 9:30

Já měl problém s vyhazovakem,sehnal jsem starší a prasknul mi taky.Kamarád mi ho nakonec vyrobil a sice si řekl tisícovku,ale funguje to.Třeba je ten jeho vytahovač jen nějak osmekaný,to by mohlo jít opravit.

Havran
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 09.09.2007 20:55
Bydliště: Kolín

20.12.2007 9:32

Jo a střílím normální SB a bez problému.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

20.12.2007 12:23

Vyhazovač mi prasknul taky. Na burze militárií se dají sehnat, stojí cca 1300. Je potřeba dát si pozor na to, jestli ho někdo "nezrestauroval". Tedy jestli orezlý vyhazovač neobrousil nahladko. Takové jsem viděl. Jsou tak zeslabené, že pak nejspíš brzy prasknou. Ale nemusejí - záleží na střelivu. Vyhazovače nové výroby prodávají Řeháci. Stojí cca 900.

Jo a když už jsem u Řeháků - byl jsem s kamarádem střelcem na výletě na Moravu, a tak jsme se tam cestou stavili. Mají tam na P08 opravdu pěkné replikové ořechová pažbičky. Velmi pěkná replika, cena tuším 1400? Než ty plastové příšernosti, co prodávájí různí vykukové na aukru nebo na burzách - to je rozhodně lepší si připlatit na tyhle. Já je nepotřeboval, ale kdyby ano, neváhal bych.

Ad vytahovač - možná taky může mít slabou pružinku.

Jak to vidím já - nejchoulostivější součástky jsou: vyhazovač, zápalník (úderník), vytahovač, táhlo vratné pružiny (esíčko).

Ad střelivo - jak jsem psal v předchozím příspěvku. Čajíčky. Pokud plášťované střely - tak já upřednostňuju poměděné. Pokud bych tam měl dát něco továrního, určitě bych tam necpal nic, co má magnetující střely. A nikdy taky bych se vyhnul střelivu GFL. Co jsem ho střílel z jiných zbraní, bylo to vždy znatelně silnější než S&B. Jenže to zas má železný plášť. :?

Vzhledem ke svým zkušenostem s slabým střelivem, tak si myslím že pokud kupované střelivo tak asi něco subsonického.

Trandak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 232
Registrován: 20.09.2006 9:20
Bydliště: Praha - Smichov

27.12.2007 13:01

Souhlas s Grimpem
Idealni strelivo je 8g strela a Vo=280 m/s. Odzkouseno lety a spokojenost jak majitel tak pistole :D

pavelhorak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 24.01.2007 11:02
Bydliště: Praha

07.01.2008 13:27

potřeboval bych poradit jak byly originálně ošetřeny dřevěné střenky na P 08, lak, vosk popř něco jiného?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

07.01.2008 15:35

Spíš olej. Lak určitě ne. Něco o jejich restaurování je na lugerforum.com, ale obávám se. Já tomu moc nerozuměl, protože nevím, co je to za přípravky na odstranění původní úpravy.

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

27.06.2008 20:37

Zdarec chlapci. Měl bych dotaz ohledně P08. Na spodek hlavně se jim razilo číslo u mé (8.82) to číslo prý znamená průměr vývrtu naměřený kalibrem v polích na ústí u nové zbraně. A teď ta otázka, do moji P08 jde kalibr 8.82 lehce a 8.83 ani náhodou, znamená to, že je vývrt jak nový ? Když se do něj kouknu, od komory, tak mi příjde, že pole jsou už vcelku slabá a směrem k ústí jsou silnější. Nicméně podle kalibru by měla být moje P08 v nejlepších letech. Jak se hodnotí konec životnosti vývrtu ?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

28.06.2008 8:48

Já bych si o životnost vývrtu nedělal starosti, rozhodně ne tohoto typu. Můj Mauser S/42 z 1939 má silně poukousaný vývrt, musel jsem si zažádat o opakovanou tormentaci, abych ho mohl mít na nesběratelský zbroják a k normálnímu nošení. Přes to, v jakém stavu ten vývrt je, když jsou dobré ruce, na 15 m to nevyleze z 10 terče 20/50. Jediné, v čem mě ten stav omezuje je, že nemohu, resp. raději nepoužívám neplášťované střely.

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

28.06.2008 9:19

Tak zhruba v 1/3 hlavně za komorou mám taky trochu pokousaný drážky, pole ne. Nejspíš, jak kdysi používali korozivní zápalky. Řikáš, že se teda nemusim o vývrt strachovat, to jsem rád :lol: Jo a měřili ti ve zkušebně vývrt ? O kolik ho máš větší, než je vyraženo na hlavni ? Je teda lepší používat celopláště, než neplášťované ? A co používat Subsonic 9mm Luger od SB ? Nevíš, jak na ně šlape P08 ? Já mam model DWM a rok 1918, ale myslim, že je vzhledem ke stáří v hodně dobrym stavu.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

29.06.2008 9:06

Pokousanej vývrt se bude od olova blbě čistit. Proto bych do něj neplášťované střelivo nedával. Pokud je to pokousané jen v drážkách, není to moc a pole jsou čistá, tak by to ani s tím olovem nemuselo být tak hrozné.

Ani nevím, co na tom mém vývrtu naměřili, moc mě to nezajímalo, pro mě bylo hlavní, že to prošlo.

Určitě bych nepoužíval žádné střely s magnetujícím pláštěm. Pokud přebíjíš - už jsem tady uváděl - moje nejoblíbenější je 125grs poměděný Frontier podsypaný 4,5 grs BA9. Do druhého Mausera, s nově vyrobenou hlavní a tedy dobrým vývrtem, úspěšně odlévám 140grs SWC. Vůbec - Luger si se subsonikem dobře rozumí. Chovám se k nim tak, jak by se podle mne k veteránům mělo chovat. Používám hodně, ale s citem. Tohle nejsou pistole, ze kterých by se měl honit nějaký faktor. Ideální je slabé střelivo, tězká pomalá střela, ale aby to ještě přetahovalo. S silnějším střelivem je to koledování si o zlomený vyhazovač, což je sranda v originálu bratru za 1000 Kč. Když se sežene. Ten neoriginální z České Třebové moc nedoporučuju.

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

30.06.2008 6:12

Joo, díky. Zatim nepřebíjim, tak asi půjdu do těch subsoniců. Copak pístolí mám víc, takže honěná moc nebude, spíš taková chuťovka na sto, až dvěstě ran ročně :) S vyhazovačem bych si asi poradil, jsem strojař a v podniku máme dost CNCéček, tak toho se nebojim a navíc seženu od jednoho známeho dobovou výkresovou dokumentaci na P08 :twisted: Máš dělanou hlaveň ? Jaký je na ni závit ? Pamatuju, že když jsme koukali do těch výkresů, tak tam bylo něco zvláštního :roll: Jo a vytočili ti ji jen z hlavňoviny a nebo ti ji ještě nějak tepelně zpracovávali ? A nebo jste provedli provozní autofretáž :twisted: ?

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků