Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

09.01.2006 10:57

Ano, když tam přijdeš s tím, že chceš tu a tu zbraň a seš už rozhodnutej, tak Ti maximálně řeknou že to není ta nej volba. Ale když tam přijdeš že chceš pistoli, na nošení a občas na blbnutí na střelnici, tak jednoznačně doporučí GLOCK :o))) Velice často argumentujou tím, že Glock nemá vnější kohout, dovoluje vyšší úchop atd... Samozřejmě mají pravdu.
Neříkám že někomu něco vnucují, ale ještě se mi nestalo, aby mezi řečí nepadlo slovo Glock :o)))

Nicméně je to obchod, kde se mi už stalo, že sem chtěl zbraň, kterou měli na pultě (CZ G 2000), ale oni mě od koupě odradili, prý je to špatně navržená zbraň a že bych s ní nebyl spokojenej, prý ji mají jen na doplnění sortimentu. Proto tam chodím rád nakupovat, nejsou to židáci co by prodali cokoliv za každou cenu. Z mýho pohledu jim záleží na spokojeným zákazníkovi.

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

09.01.2006 11:34

Můj ty bože, já snad ještě začnu vážně o tom Glocku uvažovat. Kdyby aspoň nebyl tak hnusnej :-( Že nemá vnější kohout se mi jako výhoda moc nejeví, chtěl bych mít na SA citlivější spoušť - i když Glock by měl být dost bezpečnej i se spouští vyladěnou na 1,5 kg. V té prodejně Alfy to prý mají jako specialitku, ladění odporu spouště na Glocku.

Funkčně beru, že je to dobře vymyšlený, ale mně se tahle pistole tak strašně nelíbí, že bych ji snad musel držet jenom v rukavicích a střílet se zavřenýma očima, abych na ni neviděl.

Když jsem měl Glocka v ruce na střelnici, měl jsem s ním o dost větší rozptyl než s CZ 75, nevím, jestli to bylo mnou nebo se o ty čezety pan správce nějak líp stará, ale zkoušel jsem to 2x a pokaždé jsem nastřílel líp z vyrachtané CZ 70 nebo CZ 75 než z Glocku. Jestli mi na tohle v Brně nějak šikovně odpoví, tak mě fakt zviklají :-)

SELAG: Díky za varování, vezmu si na konci týdne volno, jak tam pojedu.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

09.01.2006 12:15

To je naprosto logický že z CZty nastřílíš líp. Předpokládám, že nemáš naboucháno tisíce ran a ten odpor 2,5kg u Glocka je dost, nediv se že máš horší rozptyl. V Brně Ti řeknou, že Glock je přesná zbraň, ale bude dýl trvat než se s ní naučíš střílet :)

Mě se taky G nelíbí, ale jeden čas sem vážně uvažoval o G21: velká černá bouchačka, z které lítaj knedle :D

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

09.01.2006 12:29

Tisíce ran opravdu nastříleny nemám. No uvidíme, třeba si jednou Glocka pořídím na nošení.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

09.01.2006 18:11

Byl jsem na tom uplne stejne - Glock se mi vubec nelibil a kvuli vzhledu jsem si ho nechtel koupit. Ted ho mam a zalibil se mi - a to ho mam jen na sportovni strelbu (zatim). Sice bych rad i nejakou peknou 1911ku, ale na to finance zatim nejsou (jak pistole, tak .45 knedle)...

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

09.01.2006 19:14

pistole

Finson: Ahoj, já jsem ten co má tu malou Alfu v 45tce :wink:
Docela dobrá na nošení. nicméně pokud nevíš co si koupit, tak tím Glockem opravdu nic nezkazíš, spoušť se dá vyladit pod 2 kg , jen má trošku delší chod, ale je způsob spouštění - musí se naučit - kterej to značně eliminuje (jen u toho Glocka ...)) Mě se ovšem Glock taky nelíbí -. tak ho prostě nemám, jsou i jiné zbraně. Takže je to zcela Tvoje volba, tvůj boj a tvoje peníze. Ta ocelová Alfa by nemusela být špatná, já mám čízy rád a líbí semi - ale tahle je fakt taková divná - něco mezi Jerichem (kterýje hezký), prototypem CZ a něčím nedefinovaným - takový "s ostrýma hranama" zkus si z toho vystřelit, jestli to někde netluče. Pistolí už jsem pár v ruce držel, fakt je, že číza i 1911 se mi drží moc hezky. Ta malá Alfa, abych se k tomu vrátil . je na mě pod "bobrem" trošku široká, ale mám malou ruku. Stejně ji mám jen na nošení, takže v zásadě o nic nejde, trénuju s ní sice , ale nějakej dramatickej počet ran z ní nikdy nepůjde. Podívej se spíš na záruční podmínky Alfy. Ty mě trošku zarazily, jsou buďto 2 roky (ze zákona) anebo nějaký počet ran - a teď nevím, myslím že 5 tis. To je každopádně na zbraň, ze které se bude střílet poměrně dost málo. Číza má standardně 15 tis - moje má s původní hlavní skoro 40 tis a pořád střílí bez problémů. Zkoumal jsem tu Alfu, je udělaná hezky, ale rám je italskej plast - kontejnery asi dobrý, vůle výborný. Chvíli jsem uvažoval i o té velké Combat, ale nejsem si jistej, že by to bylo to pravé - na sportovní střílení - právě kvůlivá té záruce - 5 tis ran je tak asi sezona - a to velmi krátká ...))) Je otázka jak se postaví při reklamaci taková firma k opotřebení - "jo pane, to má najeto xx ran, náš expert to pozná...)))"
Takže nešáhni vedle :roll:


Reklama

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

09.01.2006 19:31

MARK: Tak to jsme na tom stejně a začínám mít takový blbý tušení, že i stejně dopadneme :-)

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

09.01.2006 19:39

LEDA: Ahoj, díky za info! No tak o záruce do 5 tisíc ran mi z Alfy nic nenapsali, ačkoliv jsem se na záruku přímo ptal. Prý dva roky. To na ně ještě udeřím, protože 5 tisíc ran se mi taky zdá dost málo.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

09.01.2006 20:05

Jelikož ten qér nemá počítadlo, tak nevím, jak by těch 5000 dokazovali. Navíc zákonnou záruku nelze zkrátit... Ta se však na druhou stranu nevztahuje na provozní opotřebení, pouze na skryté vady...

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

10.01.2006 1:41

Hungry píše:Jelikož ten qér nemá počítadlo, tak nevím, jak by těch 5000 dokazovali. Navíc zákonnou záruku nelze zkrátit... Ta se však na druhou stranu nevztahuje na provozní opotřebení, pouze na skryté vady...


Nedokazou ti to nijak, ale jsou i zbrane a vyrobci, co nemaji potrebu se takhle trapne sichrovat ...

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

10.01.2006 9:41

alfonss píše:Tobě se tahle pistole líbí? A to ti nevadí že vypadá jak z dob majora Zemana? :lol:


Vypada skoro presne jako Tanfoglio, a me se treba libi docela hodne.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

10.01.2006 14:47

Každej má jinej vkus. Mě osobně tahle pistoli do dnešní doby moc nepasuje.

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

10.01.2006 16:03

Navon du Sandau píše:
alfonss píše:Tobě se tahle pistole líbí? A to ti nevadí že vypadá jak z dob majora Zemana? :lol:


Vypada skoro presne jako Tanfoglio, a me se treba libi docela hodne.

No, ona ani ne tak že vypadá jako Tanfoglio, jako že je to tak že Alfa i Zbrojovka Strakonice berou díly od Tanfoglia a skládají je dohromady. Jen si na tom udělají ještě pár vlastních věcí. Třeba ST-9 má vlastní závěr, ale tělo je Tanfoglio

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

10.01.2006 22:04

Premek: Jistě... Ale zase cena je příznivá, někoho může lákat to vyzkoušet... tak je dobrý vědět, že blafují... :-D

Ares: A není to tak, že i Tangfolio to bere od stejného výrobce?

Mi osobně na těch plastových rámech vadí ty zbytečné výstupky...

ARES
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 28.06.2005 15:28
Bydliště: Zlín

10.01.2006 22:08

Ano, je to tak .. blbě jsem četl :cry: Všem se omlouvám za krapet mylný příspěvek

Uživatelský avatar
Navon du Sandau
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 347
Registrován: 17.03.2004 18:47
Bydliště: Praha

11.01.2006 10:46

ARES píše:
Navon du Sandau píše:
alfonss píše:Tobě se tahle pistole líbí? A to ti nevadí že vypadá jak z dob majora Zemana? :lol:


Vypada skoro presne jako Tanfoglio, a me se treba libi docela hodne.

No, ona ani ne tak že vypadá jako Tanfoglio, jako že je to tak že Alfa i Zbrojovka Strakonice berou díly od Tanfoglia a skládají je dohromady. Jen si na tom udělají ještě pár vlastních věcí. Třeba ST-9 má vlastní závěr, ale tělo je Tanfoglio


Ja vim, ja ji mam. :-)

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

14.01.2006 20:21

Tak vážení, nakonec to dopadlo úplně jinak - kdo se těšil na moji recenzi Alfy Combat v oceli, tak ho zklamu. Usmlouval jsem rozumnější cenu na CZ 75 Tactical Sports, takže i když jsem původně chtěl novou zbraň, téhle mírně jeté jsem nakonec neodolal. První dojmy jsou veskrze pozitivní, tak uvidím, jak mi to půjde dál. V pátek 13. jsem si ji dovezl domů :-)

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

15.01.2006 0:08

75

Jestli to není součástí nějakého dívčího tajemství na kolik se Ti ji podařilo stáhnout ?

Uživatelský avatar
Finson
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 23.12.2005 8:53
Bydliště: Praha 2

15.01.2006 0:16

Na 15 tisíc. Ale není to ta od PSENDY, co inzeroval tady na Střelectví. Je bez úprav, půl roku stará, vystříleno něco přes 1000 ran, co jsem prohlížel, tak vypadá dobře, dobře střílí, hlaveň bez vůle v závěru, vůle závěru minimální, vykropil jsem z ní před koupí 75 ran - sám jsem se tomu krásnýmu soustřelu divil. Byly k tomu 3 zásobníky a 3 náhradní záchyty závěru. Původně chtěl prodávající 18 tisíc.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.01.2006 10:38

Mohls mít od PSENDY bouchačku se zářezem na pažbě :)

Jinak vítej v klubu majitelů pěkných zbraní :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků