Smiťák nebo Taurus?

Smith 629CL
18
78%
Raging Bull 444SS6
5
22%
 
Celkem hlasů : 23
Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1048
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

01.09.2007 18:21

SW 629 vs Taurus RB

Dospěl jsem k takovému malému dilema - pomalu začínám vybírat svůj první chlapáckej sixgun. Chci nerez 44mag v 6" (možno i drobátko delší).
Po zralé úvaze se výběr se zůžil na SW nebo Taurus.

Smiťák by byl 6 1/2" model 629 Classic s kompikem - 24.000 Kč.
Taurus potom 6" Raging Bull 444SS6 - nějakých 18.000 Kč.

Ve hře byl chvíli ještě Ruger Redhawk 7 1/2" (potažmo ten samej, ale Super Blackhawk - DA asi stejně nevyužiju takže je to buřt). Ten se mi moc líbil, jenže bez kompiku a s klouzavejma dřevěnejma střenkama bylo to střílení trochu za trest. O Super Redhawku ani neuvažuju pač mi přijde dosti škaredej :D.

Smiťák aji Taurus se mi líbí oba, nestřílel jsem ani z jednoho.
RB je takovej chlapáčtější, zato SW je těžka klasika.
Takže otázka zní, jestli za těch 6 tisíc navrch za Smise dostanu něco víc než jen možnost nosit to uhozený triko "My two best friends are Smith & Wesson" :roll: .

Ještě poznámečka - do budoucna bych zbraň osedlal puškohledem na nějaké to blbnutí na 50+ metrů :shock:, RB půjde osadit montáží asi celkem snadno, ale u SW nevim - snad nějaké kroužky nebo tak :?:

Takže koho napadnou jakékoli poznámky ke kterékoli volbě, směle se o ně podělte :wink: .

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

01.09.2007 20:13

Já bych ti poradil RB, protože ho sám vlastním. Má sice drobné vady, jako vakl na válci a lehce se mi ginglá muška, ale na vlastní střelbu to kupodivu vliv nemá. Ale co má super je ta gumová pažba. Ta opravdu funguje a i při takovejch laboracích, při kterých musím vystřelené nábojnice vytloukat z válce, necítím při výstřelu moc velkej kopanec.

Uživatelský avatar
Aldrich
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 18.01.2006 9:14
Bydliště: Olomouc

02.09.2007 12:39

Bulls eye: Na toho Tauruse taky myslím. Jediné proč stále čekám je, že je prý dost často pochybná kvalita k nám dovážených zbraní. Když sem se ptal, tak sem zjistil, že všichni prodejci to nakupují u Walterů, takže všichni mají jediný zdroj.
Chci taky ten šestipalec, takže pak sem napiš své zkušenosti s nákupem a doporučení ohledně prodejce. Díky

Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

02.09.2007 13:39

Bulls.eye: Zajdi si do AWIWu v Brně, tam toho smitha 6" s portama mají na střelnici.
Vím, že se mi moc líbil a že jsem s ním tenkrát nastřílel nejlépe mířenku na 25m za celou moji kariéru střelce :oops:
A na tu střelbu 50+ metrů bych možná uvažoval o ještě delším laufu, než jsi psal. Myslím tak 8 - 10".
PS: až budu velkej, tak půjdu do Dan Wesson nebo MRI-BFR (snad se budou v té době ještě vyrábět) v 6" .44mag

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

02.09.2007 17:27

Nejlepší je zajet do Horoušan a vybrat si z více kusů, pokud to jde. Když jsem jí kupoval já tak byla jako novinka na objednávku, a když přišel jeden kus tak nebylo z čeho vybírat. A stála tenkrát 25kolíků. :roll:

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

04.09.2007 7:14

Doporučuju smitha - u taura jsem se opravdu setkal s nemilýma závadama - ať už různé vůle tak třeba přetažení (přetočení) hlavně v závitu v rámu což je dle mého názoru neopravitelný zmetek - když toto někdo dokáže utopit a pustit na pult jako novou zbraň tak pozbývám důvěru(což nic nemění na tom že venkovní kabát je krásně atraktivní). Prostě vybrat dobrého kusa a věřit žes prověřil všechno a matroš bude dobrej.


Reklama

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků