Petr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12.08.2004 18:02
Bydliště: Tábor

12.08.2004 18:05

ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Dobrý den, mám zájem o zakoupení zbraně ČZ 858 Tactical 7,62 x 39 ,prosím proto o nějaké informace k této zbrani, případně zkušenosti s touto zbraní při výkonu práva myslivosti.Za jakoukoliv informaci předem děkuji. Můj E-mail je endrlepetr@centrum.cz

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

12.08.2004 23:36

No flinta to špatná není, jen abys ji mohl používat tak je třeba tříraný zásobník, a ten si nejspíš budeš muset vyrobit. Jinak není problém na naháňky super, i když na tebe ostatní budou hledět jak na trumpetu, znám jednoho co chodil s SKS klasicky ve dřevě a prasátka padaly docela úspěšně, nutno dodat že nedoháněl střelecké nedostatky kvantitou ran jak svádí mnohdy samnabíjecí zbraně ale přesně a rychle střílel. Jinak použití této zbraně na výkon práva myslivosti jinak než kapacitou zásobníku omezen není, spíš jde o to co ti řeknou tví kamarádi až s tím přijdeš na rameni, někde to berou někde ne. Jinak na nic jiného než na naháňku to moc není, optika na to dát nejde a na čekanou bez optiky je to nahouby....

Uživatelský avatar
franta
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 503
Registrován: 07.06.2005 14:31
Bydliště: Praha

16.07.2005 20:54

CZ858

Nazdar lidi, chci si pořídit 858, mohli by jste mi doporučit jak nejlépe ji "vyšperkovat"? Jaký kompík, kolimátor(uchycení), možnost vyladění atd atd.. Pokud by byly nějaké fotečky pro inspiraci předem děkuji.. 8)

von Podewils
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 20.07.2005 23:46

21.07.2005 12:23

CZ858

Nezapomeň se podívat vedle hledí na datum opravy v armádě, některé mají i více než tři.. Jinak co se kompenzátorů, resp. úsťových brzd týče, vyzkoušel sem onen klasický kompenzátor se zpětnými zářezy a také úsťovou brzdu stejného typu jako má např M16. Efekt pro jednotlivé výstřely žádný. Slyšel jsem ovšem o kompenzátoru http://www.grandpower.sk/images/kompenzator.jpg, který má údajně smysl i při střelbě jednotlivými ranami, samotného by mě proto zajímala nějaká zkušenost s grand power, pokud ji tady někdo má.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

21.07.2005 17:18

Ahoj střilel sem s grand power a střelba super pomalu žaden zdvih a chovalo seto velmi kultivovaně parada.

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

22.07.2005 0:09

Re: CZ858

von Podewils píše:samotného by mě proto zajímala nějaká zkušenost s grand power, pokud ji tady někdo má.

GP uz nejakou dobu mam, zkusenost je dobra. Rozdil proti nekompenzovany zbrani je rozhodne znat. Rozptyl nezhorsuje, zustava konstantni.


Reklama

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

04.09.2005 2:06

Re: CZ858

franta píše:Nazdar lidi, chci si pořídit 858, mohli by jste mi doporučit jak nejlépe ji "vyšperkovat"? Jaký kompík, kolimátor(uchycení), možnost vyladění atd atd.. Pokud by byly nějaké fotečky pro inspiraci předem děkuji.. 8)


Tady ti tvoji 858 vyladěj http://zbrane.webz.cz/1.html

Balda

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

04.09.2005 20:35

Móóóóc gjud :twisted:

Uživatelský avatar
Sidewinder
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 371
Registrován: 10.07.2005 16:29

04.09.2005 21:08

SINCITYMAN píše:Móóóóc gjud :twisted:


Pekne .. ale pripada mi to jako kdyz strkas penize do "tuningu" stare skodovky 1000MB .. nebo se pletu a po upravach strili presne? :) Nebyla by nejaka nastrelka?

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

04.09.2005 21:35

No já osobně bych si to nekoupil. Ani nevim jestli bych to chtěl (858). Ale jak říkám, dal jsem to sem jako tip, jak i stará škodovka může vypadat. Pokud si někdo chce starou škodovku koupit (třeba z nostalgie, já opravdu nevím) a chce do ní dávat svůj čas, práci a peníze, tak proč ne.
Co se týče přesnosti to opravdu nevím. Puškař svoje výtvory měl přivézt minulou středu na střelnici. Nedorazil :-)
Samozřejmě, že s tuningem a přebitými náboji bude přesnost lepší než původní, ale to platí u všech zbraní.
Pokud bude mít někdo zájem o bližší informace o úpravách a výkonu, tak to zjistím.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.09.2005 4:09

Shiva píše:No já osobně bych si to nekoupil. Ani nevim jestli bych to chtěl (858). Ale jak říkám, dal jsem to sem jako tip, jak i stará škodovka může vypadat. Pokud si někdo chce starou škodovku koupit (třeba z nostalgie, já opravdu nevím) a chce do ní dávat svůj čas, práci a peníze, tak proč ne.
Co se týče přesnosti to opravdu nevím. Puškař svoje výtvory měl přivézt minulou středu na střelnici. Nedorazil :-)
Samozřejmě, že s tuningem a přebitými náboji bude přesnost lepší než původní, ale to platí u všech zbraní.
Pokud bude mít někdo zájem o bližší informace o úpravách a výkonu, tak to zjistím.



To vypada hrozne (jo a taky divne) :) Tuning uznavam (ciste ladeni kvuli lepsimu vykonu), tuzing nikoliv. Popravde, vsechny ty upravy na skodovkach co jsem zatim videl zapadaj do druhe kategorie ... Tomuhle chybi uz jenom modre LEDky :)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

05.09.2005 13:15

Podívej, mně je to úplně jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne. Padl tady dotaz a poptávka a já zrovna vím, že můj puškař něco takového dělal, tak jsem to jsem dal z dobré vůle jako inspiraci či ukázku.

Nazdar lidi, chci si pořídit 858, mohli by jste mi doporučit jak nejlépe ji "vyšperkovat"? Jaký kompík, kolimátor(uchycení), možnost vyladění atd atd.. Pokud by byly nějaké fotečky pro inspiraci předem děkuji..


Chybně jsem si k tomu přidal svůj osobní názor protože dotaz nezněl jestli bych to chtěl, koupil nebo se mi to líbí, či jestli něco uznávám nebo ne.
Doporučuji založit jiný thread kde se toto bude rozebírat a diskutovat.

To vypada hrozne (jo a taky divne) Tuning uznavam (ciste ladeni kvuli lepsimu vykonu), tuzing nikoliv. Popravde, vsechny ty upravy na skodovkach co jsem zatim videl zapadaj do druhe kategorie ... Tomuhle chybi uz jenom modre LEDky


Tento příspěvek mi nepřipadá konstruktivní ani nijak jinak nápomocný původnímu dotazu.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

05.09.2005 23:02

Shiva píše:Podívej, mně je to úplně jedno, jestli se to někomu líbí nebo ne. Padl tady dotaz a poptávka a já zrovna vím, že můj puškař něco takového dělal, tak jsem to jsem dal z dobré vůle jako inspiraci či ukázku.


Je tam dotaz (sam jsi ho citoval) na DOPORUCENI toho nejlepsiho na vysperkovani? Opravdu ti ty upravy co jsi sem daval prijdou jako to nejlepsi???

Shiva píše:Tento příspěvek mi nepřipadá konstruktivní ani nijak jinak nápomocný původnímu dotazu.


Opet, to same jako vyse, je to relevantni v tom, ze to neni to nejlepsi (ani kvuli puvodnimu urceni teto zbrane, ani kvuli jejim moznostem) co jde doporucit.

Ohledne uprav (aby se to vice priblizilo puvodnimu dotazu, tedy i to co doporucuji):

- Pazba je ciste individualni zalezitost, me nevyhovovala puvodni kratka, takze jsem si tam nechal dat dlouhou z M4 (jen proto ze byla volna, ne proto ze z toho delam M4ku - to si ji radsi koupim). Take jsem si udelal prodlouzenou klasickou sklopku, je to jednoduche i pro manualne nezrucneho (me). Uhel jsem si vyzkousel takovy, aby slo mirit pres kolimator (k tomu dojdu) i puvodni miridla.

- Puvodni pazbicku jsem nechal puvodni, jen ji dotahl (puvodni se viklala)

- Vnitrek - projiti, odstraneni zbytku po opracovani, cervik lezl do cesty zaveru, take odstraneno. Vyladeny chod spouste, sla lehce uz puvodne tak jen odstranen volny pohyb.

- nadpazbi utazeno, na nadpazbi chycena lista, na listu chycen kolimator (nehybe se, nastreleni drzi i po cisteni, respektive s mejma rukama to lepsi nebude). Kdyz se sunda kolimator, da se mirit normalnimi miridly.

- muska natrena reflexni barvou Revell na modely (oranzova)

- namontovan kompenzator VMCustom, montaz i pripadna demontaz jednoduche (system matka-kontramatka). Zbran rozhodne zdviha a kope min. Dobre zkusenosti jsou i s kompiky GrandPower, ale ja je nezkousel.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

06.09.2005 0:11

Hele ty chytrá hlavo, nemyslím si že uražená ješitnost sem patří. Nejsem tady proto abych se dohadoval a slovíčkařil s takovýma jako jsi ty. Nevím co je nejlepší nebo co je lepší. Zrovna tak nevím proč a za jakým účelem tazatel chce svou zbraň vyšperkovat. Je to jen a jen na něm to posoudit.
Píši sem jen a jen z dobré vůle a né pro vzájemné napadání.
Myslím, že si klidně můžeš odpustit své invektivy, pokud tě někdo upozorní, že jsi tak trochu mimo téma.
Jinak druhá část tvého příspěvku je opravdu přínosem.

Tímto se omlouvám všem za poznámky osobního charakteru, ale nemám chuť si psát soukromé zprávy s někým kdo není schopen přijmout (myslím) oprávněnou kritiku bez osobních výpadů.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

06.09.2005 0:37

Shiva píše:Hele ty chytrá hlavo, nemyslím si že uražená ješitnost sem patří. Nejsem tady proto abych se dohadoval a slovíčkařil s takovýma jako jsi ty. Nevím co je nejlepší nebo co je lepší. Zrovna tak nevím proč a za jakým účelem tazatel chce svou zbraň vyšperkovat. Je to jen a jen na něm to posoudit.
Píši sem jen a jen z dobré vůle a né pro vzájemné napadání.
Myslím, že si klidně můžeš odpustit své invektivy, pokud tě někdo upozorní, že jsi tak trochu mimo téma.
Jinak druhá část tvého příspěvku je opravdu přínosem.
Tímto se omlouvám všem za poznámky osobního charakteru, ale nemám chuť si psát soukromé zprávy s někým kdo není schopen přijmout (myslím) oprávněnou kritiku bez osobních výpadů.


Jedine co jsem si dovolil je zeptat se te, jestli ti to prijde jako ta nejvhodnejsi uprava, co se da 858cce provest. Pokud ti tak malo staci na vylev podobny tomuto, je mi to docela lito, ale nemuzu ani nechci s tim nic delat. Jen si prosim najdi co to invektivy skutecne jsou - dotaz na nazor to rozhodne neni. Stejne tak nevidim nic, cim by jsi zde urazel moji jesitnost :)

Svuj puvodni prispevek jsi ponekud zbytecne a urazene vymazal, takze uz nema cenu reagovat, ja tady nic mazat nebudu protoze si dokazu za svymi nazory stat a obhajit je.

Davam jeste moznost reagovat, ale poprosil bych, pokud to bude v podobnem smeru (chytra hlavo, urazena jesitnost, takovi jako ja), napis mi to do soukrome zpravy, jinak budu muset tento thread uzamknout.

Pokud jsi si neco vylozil jako pokus o urazku, nebylo to mym umyslem, jen jsem podotkl svuj nazor (o tom diskuze jsou) na to, co je a neni v souladu s puvodnim dotazem.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

06.09.2005 0:50

Klidne si to zrus. Ty moderatore. Nestojis mi za to.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

06.09.2005 9:35

Komunikace

Kdyz jsem si to zde procetl musim dat za pravdu Premkovi. Shiva je dle meho skromneho nazoru podrazdeny clovek, co hleda za vsim jen osobni invektiva. Neschopny normalni komunikace. Tedy alespon to z teto diskuze vyplyva!

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

06.09.2005 18:45

Shiva píše:Hele ty chytrá hlavo, nemyslím si že uražená ješitnost sem patří. Nejsem tady proto abych se dohadoval a slovíčkařil s takovýma jako jsi ty. Nevím co je nejlepší nebo co je lepší. Zrovna tak nevím proč a za jakým účelem tazatel chce svou zbraň vyšperkovat. Je to jen a jen na něm to posoudit.
Píši sem jen a jen z dobré vůle a né pro vzájemné napadání.
Myslím, že si klidně můžeš odpustit své invektivy, pokud tě někdo upozorní, že jsi tak trochu mimo téma.
Jinak druhá část tvého příspěvku je opravdu přínosem.

Tímto se omlouvám všem za poznámky osobního charakteru, ale nemám chuť si psát soukromé zprávy s někým kdo není schopen přijmout (myslím) oprávněnou kritiku bez osobních výpadů.

Eeh, to pises sam sobe ne?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

06.09.2005 21:37

Re: Komunikace

Andy píše:Kdyz jsem si to zde procetl musim dat za pravdu Premkovi. Shiva je dle meho skromneho nazoru podrazdeny clovek, co hleda za vsim jen osobni invektiva. Neschopny normalni komunikace. Tedy alespon to z teto diskuze vyplyva!

sorry, andy ale odneses to za vsechny:
tohle je zrovna typ prispevku, ktery tu nechcu, a nejsem asi sam
nejsem zvedavu v ramci tematu "Dlouhe zbrane" cist s kym souhlasis a nesouhlasis, napis to tomu clovekovi do emailu, PM a tady se prosim drz tematu

nedby
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16.02.2006 11:31

13.05.2006 19:12

uvadi se nekde kolik cca ran vydrzi hlaven, popripade celej tactical? na jedny strelnici me presvedcoval majitel ze tak 1500 - 2000 a musi kupovat novej. prijde mi to jako kravina. dovedu si zive predstavit kolik mely nastrileno ty na vojne. mate s tim nekdo nejaky zkusenosti?

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony vz. 58

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků