Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

30.05.2007 6:26

Ja měl P99 klasiku SA/DA , naboj v komoře vypustit udernik a jeto, stačilo jen promačknout spouš.

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

30.05.2007 8:09

AS (AntiStress) = SA/DA, čili vypustim úderník a v případě nutnosti jde promačknout, zatímco QA (QuickAction) disponuje téměř shodným tlačítkem (je o něco menší), čímž přímo navádí k vypuštění předepnutého úderníku - ovšem pak promačknout nejde. Což je důvod, proč jsem od QA na nošení upustil :? Na něco to QA bude díky charakteristice průběhu spouštění možná lepší, ale nechtěl bych v průběhu přepadení řešit situaci, že mam náboj v komoře, ale jelikož jsem si třeba i nechtěně vypustil předepnutý úderník, zbraň vykazuje pro mě dost podstatnou závadu - prostě nestřílí. Čili na QA zbrani se nachází pro mě naprosto zbytečný a průserový prvek navíc - děkuji nechci.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

30.05.2007 10:50

Re.:

Z obou zbraní, mezi kterými se rozhoduješ, si určitě vyber Glocka :) . A Alfonssovi nevěř, protože Glock žádný paskvil nemá :lol: Mám G 19 dlouhá léta a rozhodně bych ho nevyměnil.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

30.05.2007 12:09

Glock toho nemá více :D

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

30.05.2007 12:23

Glock opravdu nemá nic zbytečného
a proto se laskavě vrátíme k tématu !!!

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

30.05.2007 12:37

Re.:

Sorry, tedy zpátky k tématu. :oops: HK má IMHO hlaveň vysoko nad rukou. Už jsem o tom psal několikrát. A je to při střelbe cítit, ať si říká kdo chce co chce. V tomto smyslu bych dal při zadaném výběru přednost Waltheru. Ten je ergonomicky nesrovnatelně lepší, spolu s dalšími nejmenovanými typy pistolí. Ale i u HK si podle tohoto měřítka lze vybrat. Na př. starší typ P 7 M 8/13 je v tomto smyslu nepřekonatelný. Ale dost obecné pravidlo říká, vyber si zbraň podle svého, stejně ji budeš užívat ty.


Reklama

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

31.05.2007 14:25

Walther: pár majitelů znám a co názor to hodnocení, bohužel pro Walthera většinou špatné...nespolehlivý, něco prasklo, špatný přístup prodejce apod.

Můj osobní pocit ze střelby - zbraň vhodná na to na co byla vyrobena, tedy služba, obrana.

Zvláštnost: užívá jí několik členů URNy, kterým nepadl Glock

HK: pistole ozkoušená hafem ozbrojených sborů, u někoho úspěšná u někoho ne...v USA, kde jsou na tohle hodně háklivý patří mezi oblíbené pro ty "lepší" jednotky hlavně model Socom. To neznamená, že nejsou i negativní reakce. např. Premek měl problémy s Compaktem, ale ne asi takové, aby to na co byla zbraň určena byla totálně ovlivněna tj. na službu, či obranu.

Zvláštnost: co vím tak ji má pár maníku od ochrany ústavních činitelů a jsou jen a jen spokojeni.

Výsledek - jsou to služební zbraně, která ti padne lépe a finančně vyhovuje do té jdi, výsledek výběru je jen a jen na tobě...

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků