Uživatelský avatar
perdix
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2005 22:54

20.03.2005 22:59

objednávka z USA

Nevíte někdo , jaké jsou bezcelní limity pro objednání zboží z USA, popřípadě kolik se platí jako clo???

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

20.03.2005 23:56

Re: objednávka z USA

perdix píše:Nevíte někdo , jaké jsou bezcelní limity pro objednání zboží z USA, popřípadě kolik se platí jako clo???

uz se to tu nekolikrat rozebiralo, ale tusim je to 30usd, idealni napsat email na zakon106@cs.mfcr.cz - odpovidaji do tydne, a pak se muzes podelit o zkusenosti
jinak clo neni problem byva cca 5% horsi je DPH a to je 19 ...


no a vubec nejlepsi je mit tam nejakyho znamyho

Uživatelský avatar
perdix
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2005 22:54

21.03.2005 0:21

Re: objednávka z USA

PiDiBi píše:
perdix píše:Nevíte někdo , jaké jsou bezcelní limity pro objednání zboží z USA, popřípadě kolik se platí jako clo???

uz se to tu nekolikrat rozebiralo, ale tusim je to 30usd, idealni napsat email na zakon106@cs.mfcr.cz - odpovidaji do tydne, a pak se muzes podelit o zkusenosti
jinak clo neni problem byva cca 5% horsi je DPH a to je 19 ...


no a vubec nejlepsi je mit tam nejakyho znamyho


K tomu se platí i DPH?? A jak se to řeší???

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

21.03.2005 1:17

Re: objednávka z USA

perdix píše:K tomu se platí i DPH?? A jak se to řeší???

no zalezi co a od koho budes kupovat, kdyz to bude nekdo kdo bude mit rozum, posle ti to v neoznacene obalce, tak je mozny ze to normalne prijde a nic platit nebudes, kdyz to prijde jako balik pomoci UPS (ci jine prepravni dormy), tak zaplatis 200Kc za vyrizeni celnich formalit a pri predani zbozi doplatis UPSce prave to clo a DPH, ktere za tebe zaplatila. tak jsem to tehdy platil ja, kdyz jsem si nechal poslat lis

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

22.03.2005 23:08

clo a DPH

Pokud je to maličkost a nebude mít žadnou deklaraci, tak ti to příjde na poštu. Pokud to bude deklarováno, tak ti to příjde na celní poštu. Tam vyplníš (nebo si za ca 400kč necháš vyhotovit) JCD (Jednotná Celní Deklarace) možná, že se to dnes jmenuje jinak. Zajdeš s tím k celníkům a ti ti vyměří clo (podle deklarace, tiskoviny 0, součástky, elektronika apod. je od 3 do 5 %, plasty 6%) a vypočítají DPH. Dostaneš složenku a půjdeš to v hotovosti zaplatit. Se zaplacenou složenkou jdeš zpět k celníkům, ti ti dají razítko na doklady a ty si s tím zajdeš na poštu pro balík. Tam jim ukážeš OP a potrvrzení od celníku a dostaneš zásilku.
To platí o soukromých osobách co nejsou plátci DPH.
Pokud ti to příjde dopravkou (FedEx, UPS, DHL) tak ti to za tebe vyřídí, ale musí mít tvou plnou moc a ty to zaplatíš jim.
Já jako firma si raději zaplatím špedici ať se stěma celnickejma kreténama a papírováním vypořádají sami. Oni mi to pak vyfakturují. Nemusím platit nic v hotovosti. Od loňského roku už nemusím platit ani DPH protože jako čtvrtletní plátce započítávám DPH podle faktur při vstupu i výstupu. Pak buď DPH státu doplácím nebo stát (FÚ) doplácí mně.
Docela jednoduché, že jo?

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník