Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

13.03.2007 21:24

domluv se s FOXem a zejeď do GC a máš to nejlepší co můžeš vyzkoušet na jednom místě i s komentářem co a jak atd

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.03.2007 8:44

No myslím že by to bylo nejmoudřejší, vyzkoušíš a když tak rovnou koupíš.....

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

14.03.2007 18:38

Fajn,pošlu ti zprávu,kdy a co.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

19.03.2007 16:58

Savage

Taky bych jeste doplnil Savage, na testech http://www.gunblast.com/Archive.htm
to u varmintovych modelu nevypada vubec spatne, vlastne u vsech modelu, spoust vyborna, akorat bez napinacku a cena taky dobra.
Z vyroby bedding, takze uz snad zadny DODO.


tohle nevypada vubec spatne, sice 223Rem a novy model Savage 12 Long Range Precision Varminter
Obrázek


Savage 10FP-LE2 308W
Obrázek

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.03.2007 17:25

Vem si tu Savage někde na krámě do ruky, střílí to přesně, ale je to takový rumpál se zemědělskýma vůlema (zatřes si tím, jak rachtá klika závěru) že bych na to nemáknul ani třímetrovým klackem, přesnou strojařinu si představuju jinak. Nicméně střílí to přesně, takže proti Gustovi žádný derivát........

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

19.03.2007 23:01

Abych rek pravdu tak se mi ten zaver moc nelibi. Zitra to zkusim na krame, jetli bude cas. Ty vule treba zmizi, kdyz bude naboj v komore.
Jestli myslis vule pri otevrenym zaveru, tak to nezmizne. Zkousel sem na krame tikku varminta a v porovnani s 550 je to asi lepsi, ale ten zaver je kratsi, takze jsem zas takovy rozdil nepozoroval.


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.03.2007 23:36

asi si nerozumíme, zavři závěr (jako bys chtěl střílet) a vem dvěma prstama za KLIKU závěru a zahrkej s ní, bude lítat tak 3mm na všechny strany a rachtat.....

Navíc technologie přesných (neopracovaných) odlitků je příšerná, závěr poskládaný a sešroubovaný z hromady levných automatových dílů (z důvodu výrobní láce) je naprostý výsměch tomu co na zbraních většina z nás obdivuje, tedy nejen provozní dokonalost (přesnost, spolehlivost) ale taky nějaké to estetično, smysl pro detail, dokonalé zpracování, slícování dílů, malé vůle a tak.... prostě kalach (AK47, ne AKM) je vedle Savage něco jako švýcarské hodinky......

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

20.03.2007 15:12

Koukam ze uz si rozumime, rikas ze kdyz si vezmu lopatu s peknym jasanovym drevem, tak ji budu obdivovat asi vice. Tak to si me nepostesil. Sem hledal konkurenta k T3 varmintu a vypada to, ze ho asi nenajdu. Ty Savage se mi zdaj presnejsi nez Remingtony, ale lopat uz mam doma dost, ale jsetli jasanovy???, nevim :lol: .
S tou svou 550 7x64 sem vcelku spokojen. Premyslim o varmintu 223Rem nebo 243W. porad se nejak nemuzu rozhodnout, co bude na to max. selatko akorat.

Jeste sem koukal na clanek o pouzdrech zaveru a docela tam chvalili CZ, Sako, Ruger, ze je delan z kusu materialu, ze ta predni cast na prenost razu je casti pouzdra. Tak me napadlo, jestli ten bedding nepotrebuji hlavne pouzdra, ktery sou tvaru hladky trubky, jako Savage, Remington a dalsi. Hladka trubka proste nebude drzet at delas co delas. Asi je to mnohem levnejsi to takhle udelat, nez to frezovat z bloku matreialu jako u CZ, ale zase hranyty pouzdro s drazkami ze spodu tezko nekam bude behat. Beddingem se asi nic zkazit neda.

Uživatelský avatar
LEON
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 82
Registrován: 08.11.2006 10:16
Bydliště: Plzeň

20.03.2007 22:04

Kluci mam takovou divnou otazku na jakou vzdalenost se da strilet s cz550 raze 7x64 predem diky za odpovedi

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

21.03.2007 0:21

Když to tak čtu, tak mi připadá, že nikdo ani neví k čemu se ten bedding dělá.
1. O dřevěných a laminech pažbách nemá cenu mluvit.
2. Plast - vždy se vyplatí
3. tovární bedding - vždy se vyplatí

základ je, že se odfrézuje material tam kde je tělo (pouzdro) závěru, usadí se sloupky, naleje se bedding hmota a závěr se do toho uloží.
výsledek je, že mám lůžko přesně podle mého železa, lůžko nepodléhá žádným vlivům (teda pokud nejsem prase pří čištění), tzv. recoil lug je přesně vymezen odlitkem a celý závěr sedí naprosto přesně na dvou duralových sloupcích a utahuje momentovým klíčem. Nic se nikde nevymačkává a vibrace vždy zůstávají stejné.
Bedding je VŽDY PLUS a jen ignorant to popře. Ne nadarmo je více a více výrobců co dělají bedding seriově.
Existuje tzv. bedding do bloku, nevím kdo s tím začal, ale zcela úspěšně to adaptovala Accuracy International, kde je pažba nepodstatné věc přidělaná na železe, zkopírovalo to SAKO s TRG a používá více méně
Anschutz.
Bylo by to stejné jako popírat to, že přebíjené náboje na komoru a vyladěná navážka pro dannou pušku, nezlepší přesnost.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

21.03.2007 14:22

Asi vetsina vi co bedding je, ale myslel sem to tak, ze zaver 550 dotazen do dreva bude dle meho nazoru sedet rozhodne lepe naz takovy Savage z trubky a dotazen na plast pazbu(kdyby tam bedding nebyl). Vcera jsem koukal na Savage 12FVSS a kdyz to ma bedding tak bych od toho cekal ze to bude mit Mezeru kolem hlavne a pazby vsude stejnou, ze to bude proste usazany jako vino. na konci pazby se to ale zaclo hodne priblizovat k pazbe, mozna se to i dotykalo, pritom na druhe strane mezera tak 3mm. Asi to bude tim ze ta pazba nestoji v seri za moc, proste se s tim nikdo ne..re.

Ten zaver se mrskal po zavreni do stran presne jak rikal SW_FOX, tak okolo 2mm na vsechny strany. No kdyz sem na to tak koukal tak ta moje 550 je vcelku luxus. Napinani uderniku u Savage funguje taky vcelku zajimave, sila nebyla moc konstatni, zdalo se mi ze byla i vetsi nez na 550, na zacatku a na konci otaceni klickou byl takovy divny skok. Ten mechanismus byl taky hodne zajimavy.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

21.03.2007 18:05

Jeste k tomu bedingu, to co rikal Shiva je presne to, jak by to dle meho nazoru melo vypadat, sloupky a hmota pod celym zaverem. Sloupky delat tak, ze po vyvrtani(frezovani) pazby a osazeni sloupky s hmotou se vymezi vule u hlavne a dotahnou srouby. To umozni presny usazeni jak pouzdra zaveru tak hlavne. Tato metody podle me umozni i osazeni velmi presnymi srouby do sloupku, takze to musi sedet jak vino.

Jestlize nekdo zastrikne do plast pazby sloupky pri vyrobe, a pak necha pazbu schladnout tak nevim jak moc to bude sedet. Pazba se smrstuje vlivem teplotni roztaznosti materialu a z toho duvodu nemuzou byt pouzity presny srouby. Takze to pak podle me vypada tak ze ty sloupky sou tam proto, aby se to cele dotahovalo jen na kovovy material a o presnym ulozeni nemuze byt rec. pouzdro taky nesedi presne, pac ty vule tam musi byt kvuli vyrobe. Da se toto pak vubec oznacit za bedding??? splnuje to tu myslenku presneho ulozeni bez vuli???

pisu jen co si myslim, nemam nic zmereno, jen teorie

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

21.03.2007 18:18

Tovarní, seriově vyrobený bedding je stejný jako vše co se dělá seriově. tj. jsou tam tolerance takové, aby danný typ závěru šel do danného typu pažby vždy a danný typ pažby vždy pojal danný typ závěru.
Tovární bedding je určitou zárukou, že se uložení nebude pracovat. Proto zbraň takto vyrobená je v tomto směru nesrovnatelně lepší a přesnější než zbraň pouze v plastu nebo dřevě. (myšleno při zachování stejných ostatních komponentů).

Uživatelský avatar
golfkiller
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 216
Registrován: 05.09.2006 18:37

29.09.2007 8:31

má trocha do mlýnu. Zatim jsme nepostřehli něco co by na 550 varmintu bylo špatné. Trochu se nechala profrézovat pažba aby hlaveň byla volnější.Jediné co mně štve je že závěr jde dost ztuha.Jinak spoušť s napínáčkem je hodně dobrá. Já jsem teď objednal Remington 700 SPS Varmint tak jsem zvědavej jak bude chodit on
Na fotce jsou nožky obráceně já vím :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Last.Crusader
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 12.11.2008 13:49
Bydliště: severní Morava

03.09.2009 12:36

Re: Cz 550 varmint-laminated

Poradíte mi prosím nějakého šikovného puškaře, který by mi doladil pažbu z laminovaného dřeva a dodělal bedding pro mou ČZ-550? Jestli jsem tu něco přehlédl, tak se omlouvám, ale kontakt jsem tu žádný nenašel. Kdyby byl někde na Moravě bylo by to super, ale v podstatě by nebyl problém dojet kamkoli. Díky

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

02.10.2009 9:57

Re: Cz 550 varmint-laminated

Puskare netreba. Pazba Bobr, bedding ARES. Jen jestli budou mit cas a naladu :lol:

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

07.10.2009 9:12

Re: Cz 550 varmint-laminated

Chlapci a mohl by mi někdo říci, jak CZ 550 Varmint teda střílí ? A co je na něm tak špatného, že jste ho v tomto vlákně v podstatě hned zavrhli a přešli na Tikku ? Přemýšlím o CZ 550, cena mi příjde slušná a navíc mám rád jejich řešení ala Mauser + jejich řešení úderníkové matice a vytahovače. U Tikky se mi nelíbí malý přístup "okénko" do pouzdra závěru a odpružení vytahovače. Ovšem osobní zkušenost nemám ani s jednou, tak se nechám poučit. Jinak mám kamaráda v ČZUB a ten mi řikal, že maji horní hranici rozptylu, kdy je flinta považována za v pořádku u 550, 3cm v kruhu na 100 m. Nicméně že neni problém mi vybrat kus, který bude střílet do 1/2 MOA a to je nastřelujou s normálníma továrníma SB HPBT. Kolik by tak měl takový kus rozptyl s nějakou lepší municí ?

Díky

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.10.2009 17:24

Re: Cz 550 varmint-laminated

s přebíjenou municí se dá dostat na 100 m tak aby se 2 zásahy dotýkaly.Na 300 m s optikou 4x32 teda standartní puška ,95 bodů na pistolovej terč.

rotmistr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 694
Registrován: 02.02.2009 13:10

07.11.2009 17:06

Re: Cz 550 varmint-laminated

Parabellum: kdyby jsi nebyl tak z ruky tak by jsi si mohl bouchnout jak z CZ550 tak z R700 disponujem obouma. Škoda že mu nefotím terče a on je vyhazuje ale jeho 550 ka střílí doslova jednou dírou. S továrníma nábojema Sako HPBT168gr .No hoooodně dělá ten napínáček kterej bych tak moc rád chtěl na remouše. Jinak přesnost CZ550 výborná. Jediné co má upravené je profrézovaná pažba okolo laufu. Zkusim někde najít jeden terč ,ale pochybuju bo v kompu mam poslední dobou takovej bordel že to už ted vzdávám :D

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

23.03.2010 21:10

Re: Cz 550 varmint-laminated

...a tak všem děkuji za rady,které jsem si vzal opravdu k srdci-pořídil jsem Tikku 3 Varmint. CZ550Varmint, CZ 750 sniper S1M1, Rem.VS SF II.... a zůstal jsem nakonec u Reming 40XS. Mohu klidně dodat,že mimo 750-tky (problém s pažbou,která neustále "putovala") jsem byl spokojen se všemi... :lol: :lol: :lol:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků