Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

03.03.2007 15:44

CZ 456 nebo CZ 452 ?

Dobrý den,
rád bych si pořídil malorážku. Díval jsem se na stránky zbrojovky, kde jsem v katalogu našel CZ 452-2E ZKM Standard, která by mi v ráži .22 LR vyhovovala. Poté jsem objevil tady na fóru několik zmínek o již zbrojovkou nevyráběné 456. Bohužel jsem o ní nenašel žádné bližší informace. Jen fotografii majitele, který ji upravil k obrazu svému.
Byl bych rád, kdyby mi při výběru mohl poradit někdo zainteresovaný. Hlavně mě zajímá jestli je 456 o tolik přesnější, jak jsem se dočetl.
Zbraň chci použit při střelbě na střelnici bez dalekohledu, ale pokud jsou v některé ze zbraní drážky na montáž asi by byla používaná i na lišku. A byl-li by vlastník 456 ochotný poslat mi na mail nějaké fotografie, budu velmi rád.
S pozdravem, Honza

bug
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 27.02.2007 23:06
Bydliště: Pha vychod

03.03.2007 21:43

452 456

o malorazkach je treba tady:

http://www.strelectvi.info/cz452/

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

03.03.2007 23:22

Děkuji. Už jsem lecos našel. Chvilku mi trvalo, než jsem se tu zorientoval. Nyní mi přijde tohle téme trochu jako offtopic, ale pokud mi k výběru má někdo co říct a zde na fóru to není, názor je vítán.

Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

11.03.2007 19:15

No ja jsem sice vlastnikem 456 ale asi bych ti doporucil neco novejsiho..tohle je uz zastarala zbran a pri koupi takove to pusky nikdy nebudes vedet co vsechno ma za sebou..Nicmene musim ric ze jako flina pro rekreacni strileni nema chybu a myslim ze presnost je vice nez dobra.Jedine co je u malorazek trochu zadrhel je najit vhodne strelivo...Ja s tim mel docela problem.Kazdopadne se ale da ric ze na 50m a triranou polozku se strelivem Lapua Polar mam soustrel asi 10 mm coz je pro moje rekreacni strileni perfektni.Zkousel jsem i vetsi vzdalenosti..na 150m se strelivem Lapua Standart Plus mam vsechny zasahy v cernem,coz je kolecko o promeru 12cm.Na 50 let starou pusku docela slusny,ne?Me ke koupi 456 premluvili financni naklady a vubec toho nelituju ale jak jsem napsal na zacatku asi bych volil neco novejsiho protoze nevis na co narazis...

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

12.03.2007 0:58

pokud nekdo nezkurvil komoru a hlaven spatnym vyterakem pri cisteni ci obdobnym zpusobem, tak je to uplne jedno kolik vystrelu to ma za sebou. Moje Anschutz ma v manualu primo napsano ze hlaven si sedne az po ca 10.000 vystrelech.
Tezka silna hlaven u 456 je zarukou ze to bude strile presne o proti 452, to je fakt. a je jedno jak ta zbran je nova.
u 456 je nevyhoda horsi spoust, jde predelat nebo vymenit.
Ano, jako u vsech malorazek, je potreba nejit strelivo ktere z ni bude strilet dobre.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

13.03.2007 8:48

Kdybych musel volit mezi 452 a 456, pro přesnou střelbu bych vybral určitě 456. Přestože jsem jejím majitelem, pokud bych chtěl střílet skutečně přesně a nechtěl nebo nemohl bych koupit superzbraně zn. FWB, Anschütz nebo Walther, snažil bych se sehnat zbraň ruské provenience (MC 12, URAL, SM2) nebo Haenel Suhl 150, případně 155 (tu haenelku teď přestavuju). Je třeba ale počítat s tím, že jsou to jednoranné zbraně.
Chod spouště u 456 lze částečně vylepšit tím, že se vymění pružina za měkčí, čímž se zmenší odpor. Dále je dobré vyleštit ozuby, čímž se zlepší chod. POZOR, důrazně varuji před změnou úhlu ozubů!!!!! Může dojít k samovolnému spouštění a zbraň se stává vysoce nebezpečnou!!!
Bohužel nelze odstranit nekontrolovatený propad spouště, který je nejčastější příčinou utržených zásahů. To je asi největší bolest 456. Naproti tomu je to ale asi jediná dostupná opakovací malorážka (se zásobníkem) s přijatelnou přesností, takže přesto všechno si ji ponechávám pro závody, kde je třeba střílet relativně přesně a přitom rychle.


Reklama

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník