jirkab64
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26.01.2017 13:04
Bydliště: Praha

11.01.2018 11:02

Re: Výběr brokovnice

Předvčírem jsem po celkově pečlivém a dlouhém výběru koupil mou první brokovnici na blbnutí. Po čerpání informací z různých webů a rozhodování, mezi nějakým turkem, nebo Maverickem 88, či podobným jsem už poměrně narychlo (2. února mi už končila nákupka) kopil SDM M870. Cena více než příjemná. Broknu jsem rozebral a docela mě překvapilo zpracování, tedy pozitivně. Jelikož už jsem asi před 10 lety měl možnost, si asi týden hrát s Remingtonem 870, tak tenhle číňan, se mi zdál zpracován stejně dobře jako origoš předloha. Až z ní vystřílím aspoň 500 až 1000 nábojů, tak napíši ještě jak je spolehlivá a pocity ze střelby.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

19.08.2018 9:24

Re: Výběr brokovnice

Zdravím všechny zkušené brokové střelce, rád bych Vás požádal o radu . Nejsem na 100% rozhodnutý zda koupit pumpu nebo samonabíjecí brokovnici. Původně jsem chtěl pumpu vzhledem ke spolehlivosti, ale postupem času jsem našel spoustu informací o tom , že novější samonabíječky jsou stejně spolehlivé. Ze samonabíjecích jsem zvolil do nejužšího výběru Benelli M2 a Mossberg M930SPX, líbil se mi ještě Fabarm STF12 s 20"hlavní (pumpa) nebo v samonabíjecí verzi SAT8 , ale hodně lidí píše, že Fabarm má složitou sborku, rozborku a spoustu titěrných dílů. Tomu se chci vyhnout, proto se rozhoduji mezi Benelli a Mossberg. Můžete poradit která z těchto brokovnic je jednodušší na údržbu, spolehlivé budou asi obě stejně ? Pořád mi v hlavě hlodá myšlenka na Benelli SuperNova, pocitově bych radši samonabíječku, ale pumpa je tady o cca 15 tis levnější... Samonabíječku považuju v případě stresu za blbu vzdornější a je tam menší prostor pro udělání nějaké chyby ? Nebo se pletu ? Je mi jasné, že je to hlavně o tréninku a nauční rutiny. Nikde jsem nenašel obchod kde by měli brokovnice skladem a mohl jsem si je před nákupem osahat a rozhodnout se, takže budu vděčný za každou radu abych objednal správně :-) .
Ještě jedna rada, jediná Benelli SuperNova je komorovaná na 12/89 -je to v praxi velká výhoda, využiju to k něčemu? Na jiných fórech, hlavně zahraničních jsem dostával rady typu vykašli se na to a kup Benelli M4, jenže 60tis je na mě už hodně přes limit a tak tu mi prosím nedoporučujte :-).
Předem všem děkuji za každou radu.
S pozdravem
Mantinel

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

19.08.2018 9:26

Re: Výběr brokovnice

Za mě pumpu a pokud nechodíš na husy tak náboj 12x89 nevyužiješ.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

19.08.2018 10:02

Re: Výběr brokovnice

výhodou flinty na 12/89 je, že má opravdu velkou nabíjecí klapku, takže se dobře láduje po dvou. V automatu zase může bejt mlsná na krátký náboje

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

19.08.2018 12:40

Re: Výběr brokovnice

Pumpa mozem tiez doporucit. Skus Mossberg 590. V podstate vsetky diely a pripadny tuning k tomu zozenies u Brownellsov - i ked aj pri intenzivnom pouzivani nemyslim ze mimo pruzin by si nieco potreboval. Po tom co som synovi dokupil starsiu 590ku co ma co-to nalietane a mal som svoju (zatial strielana len obcas) a tuto rozobranu vedla seba - prakticky ziadne rastuce opotrebovanie tam nie je vidno.

Este si vyskusaj ci ti lepsie vyhovuju mieridla typu "ghost ring" alebo len muska. A napr. taky "heat shield" je fajn vec ked nestrielas v rukaviciach - ale zase sa to bije s niektorymi predpazbiami - pripadne da dodatocne zalozit len ak mozes demontovat musku.

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

20.08.2018 19:59

Re: Výběr brokovnice

Většinou doporučujete pumpu oproti samonabíjecí, je tedy opravdu o tolik spolehlivější ? Někdo tvrdí že je složitější na ovládání a v případě stresu je větší prostor pro to udělat nějakou botu. Je to tak ? Pokud shrnu co jsem se dočetl tak pumpa je složitější na ovládání, samonabíjecí zase mlsná na střelivo a nepřebíjí slabé navážky ?Ještě mi byla doporučena Beretta 1301 Tactical, tak místo abych zužoval výběr a mohl něco objednat tak rozšiřuju výběr značek co připadá do úvahy :-) . Vy kdo tyto zbraně máte a používáte, jaká je dostupnost náhradních dílů ? Všem díky za jakoukoliv informaci.


Reklama

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

20.08.2018 20:40

Výběr brokovnice

A v čem by měla být pumpa složitější na ovládání? Ládování stejné jako automat, naopak onanie předpažbím je snazší, než někde honit natahovací páku závěru. A spolehlivost? Pokud náboj narveš do komory a dokážeš zavřít závěr, tak už to vystřelí.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

21.08.2018 9:20

Re: Výběr brokovnice

mantinel aka bonifac
28-29.9. máš šanci okoukat v praxi a vyzpovídat uživatele na S&B Cup CNC v Opařanech,
popisovat něco tady či vidět to v praxi je nebe a dudy.

pumpa je spolehlivější, minimálně díky jednodušší konstrukci a necitlivosti na rozdíl v energii použitého střeliva
jasně, nikdo nebude krmit poloautomat něčím, s čím mu nechodí jen aby mohl nadávat
ale pumpa chodí s čímkoliv dané ráže co není natolik aušus, že to nevleze do komory

mantinel píše:..........Ještě mi byla doporučena Beretta 1301 Tactical, ........

pleteš pojem a průjem
1301 ano ale proč tactical? jakože tacticool , nebo k tomu zvažuješ ještě sportovní lauf a prodlužku ?

https://www.youtube.com/watch?v=8Mgxpqh963o

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

21.08.2018 15:47

Re: Výběr brokovnice

Tu Berretu 1301 zvažuji ve verzi tactical z důvodu ghost ring miřidel a možnosti montáže kolimátoru. Našel jsem ale verzi tactical pouze s délkou hlavně 47cm, u verze Competition jsou délky hlavní 53 a 61cm.
Díky za info o těch Opařanech, zkusim se tam vypravit a zkouknout střelbu v praxi.
Ještě jsem pročítal témata IPSC střelby a věci ohledně miřidel, jsem zvyklý na ghost ring, ale píšete tady, že na brokovnici nejsou moc vhodné. Respektive na dálku se slugem OK, ale na broky to bude pomalé. Takže stejně budu muset někde na střelnici vyzkoušet co mi bude víc vyhovovat.
@4Mike- ještě ohledně té beretty, pokud oželim možnost montáže kolimátoru a nakonec bych vzal verzi comp. , jaká délka hlavně je lepší. Není určeno k lovu, takže home defence, LOS, IPSC...tak aby tam byl kompromis mezi ovladatelností a rozumného zpětného rázu. Stačí těch 53cm ? Nebo lepší 61cm ?
DOstal jsem nabídku z obchodu v Praze, že mají jak Benelli tak Berettu skladem tak je možno osahat a vybrat na místě. Nicméně chování při střelbě tam nepoznám, proto prosím o radu . Vim že nakonec je to stejně na mne, ale nechám si poradit pokud někdo má zkušenost na co si dát pozor..
Všem děkuji.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

21.08.2018 23:56

Re: Výběr brokovnice

Už jsem ti psal na vedlejším foru. Co v tom obchodě mají za verzi Benelli M2 ? Na Berettu 1301 se dá dát různá prodlužka zásobníkové trubky.

hunter240
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 20.09.2007 19:05

21.09.2020 18:53

Re: Výběr brokovnice

Ahoj střelci,rád bych si prořídil brokovnici na zábavu na střelnici a taky pro obranu domova.V brokovnicích jsem úplný začátečník, takže to bude moje první.Chci pumpu do 15000 a když se tak rozhlížím tak se mi docela líbí WINCHESTER SXP DEFENDER.Máte zkušenosti s touto pumpou? Nebo by jste mi doporučili za tu cenu něco jiného?

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

27.10.2020 13:51

Re: Výběr brokovnice

Winchester už to taky bouchá(l) v Turecku... Bych buď krapet přidal a šel do Mossberga a nebo Benelli a nebo naopak ušetřil a koupil Mavericka88, což je "rozpočtovej" Mossberg.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

27.12.2020 18:31

Re: Výběr brokovnice

Když na zábavu, tak co toto: https://www.youtube.com/watch?v=nMfi8GCZrb0 :D

Tavic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 07.02.2009 19:39
Bydliště: Praha 6

13.09.2021 8:34

Re: Výběr brokovnice

Prosím Vás o tipy na kozlici (12) pro trap i na hon, už by mohla udělat i trochu parády, cenu bych viděl do 30-40 tis. Vyrostl jsem na půjčeném ZHáčku, ale už potřebuji vlastní. Od kolegů mám až protichůdné informace, místy ovlivněné snahou prodat to co jim nesedne nebo naopak špatnou zkušeností, která je ale spíše vyjímečnou (stalo se to jen jim a nikomu jinému, tak zatracují celou značku). Také bych si přál aby návrhy reflektovaly aktuální situaci na trhu.

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

29.09.2021 19:41

Re: Výběr brokovnice

Dobrý den,
prosím vidíte nějakou nevýhodu pro praváka mít pumpu s vyhazovacim okýnkem na levé straně?
V tomto videjku je to spíše bráné jako výhoda https://youtu.be/ni5_N4gIhEw
Myslíte, že pro praváky z toho plyne nějaká zásadní nevýhoda?
Ptal jsem se již jinde a někteří leváci to mají za výhodu mít okýnko na pravé straně.
Diky za názory.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

29.09.2021 22:00

Re: Výběr brokovnice

nevím, přijde mi to jako nesmysl, až si hodíš horkou hilznu za triko ... :lol: na pravo jse taky rychle házet do okna nebo používat matchsaver. Brokna je hlavně o rychlém ládování do trubky.

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

11.01.2022 20:05

Re: Výběr brokovnice

Prosím, máte někdo nějaký typ na kompaktní weaver montáž na zásobníkovou trubku pro montáž baterky? (Mossberg 590A1 20" XS)
Mám sice předpažbí Magpul i s weaver lištou, ale v případě baterky i s laserem by to asi mělo moc vakl :-? a laser by asi ukazoval pokaždé jinam :-? . Nebo to tak někdo máte?

Díky moc

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

14.01.2022 15:45

Re: Výběr brokovnice

Klidně i tip na přední poutko očko nebo QD, které bych nemusel pokaždé rozebírat při demontáži hlavně v případě použití Magpul MAG493 https://magpul.com/forward-sling-mount- ... _color=118

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

14.01.2022 17:15

Re: Výběr brokovnice

Najdi si vhodnější vlakno na tacticool pič....y, tohle nesouvisi s vyberem brokovnice

Osirisky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10.04.2023 21:42

11.04.2023 8:47

Re: Výběr brokovnice

Dobrý den ,

chtěl bych se informovat ohledně koupě mé první brokovnice . Prozatím mám jen krátké a teď nové Scorpion EVO 3 Carbine . Budu střílet občasně na střelnici a možná do budoucna nějaký terče a třeba i hon . Mám rád masivní vzhled a pěknou rytou tvorbu ..

opticky se mi líbí tyto dvě brokovnice ale nevím zda je to dobrý kup cena/výkon proto se chci poradit a třeba i najít nějakou TOPku za lepší peníze

1) CZ REDHEAD PREMIER
2) CZ SUPREME FIELD

děkuji Vám za veškeré poznatky a názory odborníků :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník