Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

22.03.2022 9:15

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Chlapi, nedá mi to a přidám názor. A předem se tak trochu omlouvám obchodníkovi. Byl sem se na tureckou MP5SD podivat s penězma v kapse a s chutí si tuhle verzi koupit. Ale, nakonec jsem odešel s nepořízenou...

Za ty peníze mě to teda dost zklamala kvalita. Na několika místech se na povrchu zbraně slušně loupala barva. Zajmavé bylo, že oloupaná místa byla buď zatřena jinou černou barvou (takovou matnější), nebo je pod povrchovou pololesklou nějaká matná černá základaovka.

Jak to maj Pakoši ? U těch se taky psalo o loupající se černé barvě.

No, to mě sice nepotěšilo, ale ještě uplně neodradilo a pokračoval sem v prohlídce. Závěr a spoušťák a vnitřek rámu v pohodě - nic proti.

Rozdělání integrovaného tlumiče jde trochu ztuha, ale jde to. Co mě zarazilo, tak tlumič solidně očouzený a plný bordelu "zrníček" špatně vyhořelého prachu. To sice chápu, že když hlaveň odfukuje pár cm za komorou do prostoru tlumiče, tak všechen prach uplně nevyhoří. Ale co nechápu, je fakt že když prodávam věc za 64kkč tak si dovolim z toho patrně solidně zastřílet, ani to nevyčistit a pak to v klidu hodit zákazníkovi na pult...

PS: nevim do jaké míry jde tento stav na triko obchodníka, či výrobce. Ale já bych si nikdy nedovolil někomu něco prodat i z druhé ruky, aby to nebylo alespoň perfektně vyčišťene. A je jedno jestli prodávám ČZ50 za 1500kč nebo něco dražšího.. To mě teda znechutilo jako dost, ač je to jen kosmetika.

No, ale co mě odradilo finálně tak byla prohlídka vývrtu u obou flint, které jsem prohlédl. Na té první vývrt ok, bez vad, ale korunka - sražení ústí vývrtu muselo být sraženo snad na prasáka patrně vrtákem, protože na mě normálně koukalo místo krásně čistě kruhového sražení něco jako šestihran.

Trochu odbočim pro ne-strojaře. Kdo je strojař, tak tento stav zná. Pro sražení hrany kruhového otvoru se ve strojařině používá nástroj kterému se hovorově říká hvězdička - v podstatě jehlan s mnoha břity na obvodu. Pokud použiji hvězdičku, tak je sražení čistě kruhové. Ale pokud použiji, něco co nemá tolik břitu, například vrták (jen dva břity), ještě si špatně zvolím otáčky a pokusim se s ním srážet otvor, tak výsledek je že sražení není čistě kruhové, ale vypadá jako více-hran a to přesně bylo i zde..

Na druhé flintě bylo již ústí OK, ne 100%, ale přeci jen znatelně lepší - řekněme akceptovatelné. Tak sem se trochu zaradoval, že přecijen nakonec vyberu, ale..

Nechal sem si vytřít vývrt od bordelu a zase zklamání v půlce laufu na jedné straně vidim vadu vývrtu v podobě takového půlměsícového stínu, něco jako lehké vydutí. Nicméně o výduť patrně nešlo, to by byl spíš prstýnek kolem dokola. Hádám spíš na špatnaou kvalitu nakování vývrtu. Teda pokud MKE laufy kove ? Pokud je protahuje, tak netušim jak to mohlo vzniknout.. Snad výstřel přez namazanou hlaveň, kterou před střelbou někdo nevytřel a puška jak ležela na jednom boku, tak mazivo steče na jednu stranu a střela jak toto místo přežehlí, tak dojde k místnímu narustu tlaku a částečné výduti.

No, pana prodavače jsem na to upozornil. Ten konstatoval, že tam nic nevidí. Tak jsem poděkoval za předvedení a odešel s nepořízenou.

Nicmeně nevzdávam se a jestli za čas příjdou další, tak bych si rád jednu taky pořídil, ale jako nutnost vidím možnost vybrat si z více kusů.

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

22.03.2022 9:52

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

@Parabellum

slušný elaborát, škoda, že nejsou detailní fotky rozložené zbraně + zjištěných vad. Snad někdo, kdo si ho pořídí, se zde poté pochlubí.

Co se týče špinění tlumiče a nespáleného prachu. To samé dělá i orig. HK MP5SD (pokud se střílí plnotučným střelivem). Problém je, že i když to vyčistíš pořádně, vyklepeš tlumič a našroubuješ ho zpátky a pak "nedejbože" několikrát zkusíš natáhnout a vypustit závěr, tak máš bordel - zrníčka nespáleného prachu zpátky ve flintě. Leda bys ten tlumič po každé střelbě koupal v lázni nebo proplachoval. Pouhým vyklepáním se ten prach ven už nikdy nedostane na 100%.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

22.03.2022 11:18

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Tak na focení jsem tam už neměl duševní sílu.. I tak ze mě asi nebyli v obchodě nijak nadšení, natož abych ještě provokoval s focenim. Snažil sem se být taktní..

Ale zjevně se flinty prodaly (a nebo možná byly reklamovány u výrobce), tak snad se majitelé pochlubí a hodí nějakou tu fotku. Vývrt se asi pořadně vyfotit teda nepovede, ale to ustí by šlo. Nicméně nedělejme si iluze, většina lidí nakupuje a vubec nevědí po čem koukat a vlastně jim to nemám za zle, přístup většiny lidí je, že když přece kupuji něco nového a ne jetého, tak to musí být 100% v pořádku. Ale kdo je technik tak ví svoje..

Možná jsem uchyl, ale když víš po čem koukat a co proměřit, tak když mám možnost tak klidně přeberu i několik Glocku, než si jeden vyberu :-)

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

22.03.2022 11:30

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

A co se týče toho špinění tlumiče a zrníček nespáleného prachu, tak to neřešim, to je holt vlastnost daná konstrukcí a je třeba s tím počítat a podle toho k té zbrani a její udržbě přistupovat.

Nicmeně i tak si troufám tvrdit že i tato místa bych dokázal po střelbě vyčistit tak aby tam takový bordel nebyl. Ano bude to drbačka a opruz, ale půjde to.

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

22.03.2022 11:58

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Parabellum píše: Na několika místech se na povrchu zbraně slušně loupala barva. Zajmavé bylo, že oloupaná místa byla buď zatřena jinou černou barvou (takovou matnější), nebo je pod povrchovou pololesklou nějaká matná černá základaovka.
Jak to maj Pakoši ? U těch se taky psalo o loupající se černé barvě.


Na POF se barva postupně také oloupe. Pod tím je asi fosfát. Přijde mi to stejné, jako to má např. Britská L1A1. Z praktického hlediska OK, pokud by mi šlo o estetiku, tak bych si nechal udělat povrchovku raději rovnou celou novou.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

23.03.2022 21:29

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

POF má základ fosfát, na tom na milimetr tlustá vrstva barvy, co jde seškrábnout nehtem. :D
Snesu dost, ale muselo to do cerakotu.


Reklama

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

06.06.2022 13:53

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Dával jste už někdo na POFku ten nový grip od MAGPUL? Mělo by to jít možná s malým dopasováním té přední strany, spoušťák by měl pasovat, měla by snad být potřeba jen dlouhá páčka pojistky (mám). Kdyby to měl někdo hotové, kolega poptává a nerad bych mu to vracel, že to nejde :) díky za info.

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

06.06.2022 15:16

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Chtěl bych na POF k pevné pažbě ještě i posuvnou (ideálně kovovou a ne plast), mám shánět POF anebo vzít dražší MKE? Nebo to je jedno? (i když míchat Pakistán s Tureckem mi přijde trochu nacionálně nekompatibilní). Anebo je ještě nějaká jiná rozumná možnost?
Dík za názor.

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

07.06.2022 22:22

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Pazba POF se docela viklala, H&K posuvny dil viklani zamezi, musi se ale upravit zarezy
Sam Jr. s tim ma zkusenost

https://www.zib-militaria.de/epages/614 ... ucts/90499

S pazbou od MKE nemam zkusenost, poridil jsem original a ten je v pohode

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

11.11.2022 21:25

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Pořídil si někdo tureckou SD? Real fotky, drobná recenze?

archandel22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 68
Registrován: 08.09.2014 14:39

16.01.2023 13:45

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Ahoj vlastníci MP5 POF mám na vás dotaz používáte někdo z vás na Pákistánci novou pojistku od Magpulu místo originalni? Byly nějaké záludnosti v montáži a funkcí? Díky.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

16.01.2023 14:31

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

2 archandel: Měl jsem v ruce POF s Magpul gripem s Magpul pojistkou, tam to funguje ok - dá se dokonce vybrat jestli uděláš ovládání jednostrané nebo oboustrané. ALE na plechový lower podle mě samotná Magpul páčka sedět nebude, Magpul je podle všeho ještě o nějakou tu desetinku delší než dlouhá páčka pro plastový SEF lower, tak se to tam určitě nepotká jak by mělo.

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

11.05.2023 7:09

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Pokud nekdo planujete koupi POF, za premysleni to urcite stoji

... pevnou pažbu, upravený použitý polymerový spoušťák z MP5 HK samopalu...

https://www.zelenysport.cz/pusky/mp5-po ... jeci-puska

Uživatelský avatar
Leo6
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 202
Registrován: 21.02.2016 20:46

19.01.2024 16:45

Re: POF MP5 9mm SMG (Zelený sport)

Tak se mi po roce hledání a xy odmítnutí podařilo najít pána, který mi vypiloval chybějící zářezy. Nyní žádný vakl, který byl předtím dost hrozný, jen jde asi díky laku v drážce pažba trošku víc ztuha. Každopádně za 1000,- super úprava.
Přílohy
57A1C497-D441-4D18-A077-94586455C9BE.jpeg

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků