Snek123
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 12.09.2013 2:06

05.12.2022 23:31

SAKO TRG 22 .308 WIN stav hlavně

sako5.jpg
sako4.jpg
sako3.jpg
sako2.jpg
sako1.jpg


Ahoj,

stal jsem se novým majitelem pušky TRG 22 v ráži .308 win.

Byl jsem zvědavý a kdo je zvědavý, někdy se toho moc dozví...

Trochu mě znepokojil obraz toho, co jsem viděl v hlavni.
Na zbraň se mnou koukl profík z oboru a víceméně potvrdil, že puška se zdá mít nástřel zhruba do 500 ran, jak tvrdil prodávající...

Každopádně mě jako nováčkovi se úplně nezdálo jak hlaveň vypadá, ostatní pušky, který jsem měl možnost porovnat vypadaly většinou lépe a těchto "defektů" měly méně. U mé zbraně je to skoro na po celém povrchu hlavně. Čekal jsem, že budou nějaké známky opotřebení, něco jako tzv "fire cracking" do vzdálenosti pár cm od komory, což by mělo být normální, ale tohle sem teda moc ani na netu nikde neviděl. :D

Co to je? Známý, který koukal do vývrtu říkal, že je to prostě normální defekt z výroby a že to nemohlo vzniknout vlivem čehokoliv při střelbě, čištění atd.

Díky!

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

06.12.2022 23:46

Re: SAKO TRG 22 .308 WIN stav hlavně

Při střelbě nebo čištění ne. Při konzervaci. Něčím, co tvoří tužší kapkovité zbytky a do nich trochu táhne vodu. Lokálně slabá mezikrystalová koroze a při výstřelu se materiál takhle bez ostrých hran vytrhává. Snadno se toho dosáhne Konkorem (101), který právě takové zbytky nechává.
Anebo se do jiné konzervace nachytá hygroskopický prach a hlaveň zůstane nějakou dobu uložená někde kde není úplně sucho, anebo aspoň pochoduje rosný bod...
Vysypané vměstky to nejsou, to takřka vždy vypadá jinak-a za komorou by to bylo peklo.

Dobře čistit, pokud máš skill a možnost, tak lehce přelapovat jemnou pastou. Tohle ještě dlouho vydrží.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

06.02.2023 14:37

Re: SAKO TRG 22 .308 WIN stav hlavně

Konkor 101 a natahuje vodu? To slysim poprve.
Co chemie pri cisteni, odmedovani nasledna a spatna konzervace?

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

02.03.2023 13:33

Re: SAKO TRG 22 .308 WIN stav hlavně

Tuhle jsem videl podobny vyvrt od vyrobce Tikka, coz se da rici stejna hlavnovina. No a vyvrt mel za sebou cca 4000 ran. Takze je otazka co to ma vlastne za sebou , jak strileni, tak udrzbu. Ve vysledku jsou to jen dohady, ale ze by to udelal jen olej, u ktereho se uvadi vhodnbost na delsi konzervaci mi prijde divne

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků