Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

29.09.2022 11:43

Mauser HSc

Je tu někdo, kdo vlastní tuto pozoruhodnou pistoli? Máte ji pouze ve sbírce, nebo s ní i střílíte? Jaké s ní máte zkušenosti?

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

29.09.2022 12:21

Re: Mauser HSc

Před pár dny se mi podařilo koupit poválečný kousek, rok výroby 1968 (dle značení). První dotaz se týká samotné konstrukce: Je-li kohout natažen, zásobník zasunut a pojistka v poloze zajištěno, stisknutím spouště by podle všeho mělo dojít k vypuštění kohoutu (podobně jako např. u SIG Saueru). Místo toho však dojde k normálnímu spuštění, byť úderník je pojistkou vyosen, takže k výstřelu by nemělo dojít (pokud by k němu došlo, vznikla by nebezpečná situace, neboť závěr je pojistkou zablokován). Viděl jsem sice stejné chování mechanismu i na Youtube, avšak myslím si, že je to závada. Pokud ano, čím může být způsobena?
P.S. Je-li sejmut závěr, zásobník zasunut a kohout natažen, stisknutím spouště dojde k vypuštění kohoutu podle očekávání. Tělo pojistky (dle její polohy) stlačuje nebo povoluje takové páčky mezi zásobníkovou šachtou a kohoutem. Funkce tohoto mechanismu mi však není zcela jasná, tam někde očekávám chybu.

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

07.11.2022 0:08

Re: Mauser HSc

Takže tu není ani jediný majitel HSc, který by alespoň zkusil, jestli se jeho zbraň chová stejně, anebo jinak!?

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků