Uživatelský avatar
franta
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 503
Registrován: 07.06.2005 14:31
Bydliště: Praha

09.07.2015 19:24

Re: Glock spoušť

Poraďte jakou spoušť pro G17 gen4 - chci od ni: kratky chod, kratky reset a maly odpor..
Ještě mate-li zkusenosti s vymenou vratne pruziny? Pripadne jake..
Thx

tapik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 92
Registrován: 05.09.2014 17:52
Bydliště: Brno

28.12.2015 15:33

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Mám spoušť pyramid trigger, odpor nastavitelnej od 6lb až po 2lb, reset i délka chodu se dá kompletně nastavit, mám ji teda na g19 ale to je nepodstatný. Můžes si dokonce zvolit barevný provedení.

Uživatelský avatar
TKoutny
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 16.12.2011 21:32
Bydliště: Brno

15.07.2016 21:15

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu. Chci si koupit prodloužený záchyt závěru na svůj Glock 36 na který bohužel nesedí standardní tovární prodloužení záchytu závěru. Nevíte o nějakém dovozci/prodejci, který je dováží?
Děkuji za odpověď.

Koutný

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

14.10.2016 19:37

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Zdravím,mám takový trochu problém se svým G19. Nechal jsem si u puškaře zjemnit chod spouště. Dal tam stojinu na 2 kg a údajně ještě něco přileštil, takže by měl být odpor kolem 1,7 kg. Nicméně na střelnici přišlo nepříjemné překvapení - docela často na jedno zmáčknutí přišel dvouvýstřel a při tzv. resetu spouště mi to šlo občas dávkou až do vyprázdnění zásobníku :shock: Bude problém v té nové stojině spouště,nebo něčím jiným?

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

14.10.2016 19:40

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

To co popisuješ je spíše problém v uderniku moc přibroušený .

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

14.10.2016 19:43

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Vyděl bych to na úderník a táhlo spouště, záleží v čem se vrtal.


Reklama

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

14.10.2016 19:57

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

To chci! Dáš mi adresu toho "puškaře"? :D Ale vážně, stojinou to neni. Spíš tím leštěním. Podbroušení ozubu úderníku je jedna z možných příčin. Jestli to dělá i po resetu spouště, tak ti ten umělec šahal i na pružinu blokace úderníku.
Nestřílej z toho a reklamuj to. Rozumnej návod na to, jak zrochu zlidštit spoušť, najdeš na mujglock.cz
Zvládneš to i sám, Glock je takový primitivní lego.

buki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 05.08.2013 20:30
Bydliště: Kolín

19.10.2016 20:04

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Tak to tady čtu a nemáte pravdu ani jeden. Přepákoval jsem spoušť ( jinde dírka) a úprava konce táhla ve spoušti a měl jsem lehce pod 1kg. Pružiny jsem nechal původní. Krásně se to mačkalo, hladký chod no prostě paráda.
Ale dělalo mi to to samé někdy jeden výstřel, ale často dvojstřel i více. Je to tím, že spoušť jde již tak jemně, že zpětný ráz pistole "cukne" s prstem což člověk neovlivní a znova nechtěně odpálí.
Dal jsem původní táhlo a střílí jak má.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

27.10.2016 21:29

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Buki: to bude asi ono. Puškař říkal, že je to vyladěno tak na 1,7 kg. Když mi to udělalo poprvé, tak jsem si začal dávat pozor a při každém zmáčknutí pouštěl prst úplně dopředu a byl klid. Pak si Glocka půjčil kamarád, dal reset spouště a... ratatata. Stejně tak ten dvouvýstřel byl nejčastěji u kamarádek, teď jak nad tím uvažuji, tak je výstřel nejspíš překvapil, ony spoušť přidržely a šlo to znovu. No ještě to zkusím a kdyžtak vyměním díl zpátky a uvidíme, jestli je to jenom tím táhlem,nebo mají pravdu kolegové, co to vidí i na úderník.

sojcik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 212
Registrován: 05.08.2009 22:58

27.10.2016 21:36

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Hajnrich: dlouho jsem se na střelnici nedostal a už je na reklamaci pozdě. A když vidím, co mi s tím udělal a po zkušenostech s reklamací jiné "opravené" pistole (Diamondback DB380 - po opravě se začala neskutečně zasekávat, furt vzpříčený náboj v komoře a on mi reklamaci neuznal, že prý to po opravě vyzkoušel a nezasekávala se mu, takže to bude moje chyba -prý to asi blbě držím!!!!) už bych mu nesvěřil ani flusbrok.

Uživatelský avatar
Mirek
 
Příspěvky: 373
Registrován: 28.04.2006 19:24
Bydliště: Praha

28.10.2016 9:14

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

sojcik.....a můžeme vědět, co to bylo za "puškaře"?

Uživatelský avatar
mister_moon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 10.11.2015 18:33
Bydliště: Opava

08.11.2017 13:14

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Panove zkousel uz nekdo miridla LPA TTF muzete mi o nich neco rict? diky

pistole-ostatni-f44.html
garf:eld

StupidFox
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19.04.2020 13:02

19.04.2020 13:33

modelování lučíku + stippling

Zdravím komunito. Prosím vás, neví někdo o někom, kdo dokáže upravit tělo glocka (modelování lučíku apod.) + stippling? Na stippling jsem někoho našel, ale sháním někoho kdo dokáže udělat obojí ať nemusím jezdit sem a tam a chci aby ta práce stála za to :-) Díky moc

(Vím, že je na to určitě mnoho firem, ale všude vidím jen: provádíme úpravu zbraní a málokdo odepisuje na mail :-/ )

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

29.03.2022 7:50

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Ahoj, dotaz na Glockařské odborníky. Jde vytahovač z gen.5 použít do gen.3 ? Díky.

Případně poradíte, jak upravit Gen3 aby tu a tam nehodil NBC do obličeje ?

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

25.08.2022 13:12

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

BTF (brass to face) je spíš problém vyhazovače, než vytahovače. Zkus koupit vyhazovač s číslem 47021, ten by mohl pomoct.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

26.09.2022 20:11

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

U mého G22 gen4 to dělal vytahovač. Měl sprasenou vnitřní plochu drápku. Srovnal jsem to diamantovým pilníčkem a přestalo to. Stejně jsem nakonec koupil nový vytahovač a od té doby mnoho let bez jakýchkoliv problémů. Přišlo mi to jednodušší, než se patlat s reklamací. U HK Mark 23 to dělal vyhazovač. Stačilo odjehlit a jemně zabrousit čelní plošku, aby byla natočená lehce doprava a dolů. Od té doby to vyhazuje krásně šikmo doprava nahoru a do jednoho místa. Sig P229/40SW - stačilo dát novou pružinu vytahovače. A CZ 75, stačilo vyčistit letitý bordel napěchovaný mezi ramenem vytahovače a závěrem :-)

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 793
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

18.04.2023 20:47

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Zdravím, máte už někdo zkušenost se spoušťí Glock Performance Trigger Gen5 ?
Rozdíl oproti standartní spoušti?
A co ve srovnání třeba s APEX ?

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

25.04.2023 14:38

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Mám ji nainstalovanou cca týden v G19 Gen5. Vyměnil jsem dodávanou stojinu (dot) za tu nejlehčí OEM Glock (minus), mimo to je v pistoli lehčí pružina blokace zápalníku, jinak je vše tovární (byť má pistole nastříleno nějakých 20 tisíc, to má asi taky nějaký vliv).

Odpor na spoušti mám takto 3,0 lb, pokud měřím uprostřed jazýčku (tedy přesně dle pravidel IPSC PRD), pokud měřím na spodní straně jazýčku spouště, tak je tam cca 2 a 3/4 lb. S dodávanou dot stojinou to bylo cca 3,5 lb.

Dráha spouště od spuštění k resetu je zhruba 5,5 mm, což je sice lepší jak OEM spoušťák, ale žádná hitparáda. Je to způsobené tím, že po spuštění a natažení závěru se spoušť propadne o další zhruba 2mm dozadu, prostě tam chybí jakýkoli doraz k regulaci propadu spouště. Dalo by se to vyřešit červíkem nebo příčným čepem v domečku spouště, v Glockshopu v Brně to prý mají v plánu, jakmile se jim podaří sehnat samostatné náhradní domečky k téhle spoušti.

I pocitově je spoušť pro mě velmi příjemná, hladký chod s lineárním odporem, byť někomu může přijít málo čitelná (pocitově gumová), kdy není snadné najít zlomový bod spuštění. Lze to přirovnat k velmi krátké, velmi lehké revolverové DA spoušti.

Co se mí líbí je tvar samotného jazýčku, který je výrazně méně zakřívený jak originální spoušť, má širší kontaktní plochu (trigger face) a co je úplně nejlepší, pojistka spouště je jednak širší, a jednak netrčí ze spouště při zmáčknutí, to mi na originální spoušti Glock vždycky vadilo.

S Apexem to náhodou srovnat můžu - ve zkratce, to se nedá srovnat :) Kromě toho, že spoušť Apex v podstatě nijak nemění charakteristiku spouště, mi na ní vadilo, že je jazýček spouště je snad 8 milimetrů široký, ergonomicky pro mě na úrovni hoblovaného smrkového hranolu. Prodal jsem ji po jednom tréninku.

Za ty dva a půl tisíce (+ případně dvě sta za mínusovou stojinu) tahle nová Glock P.T. spoušť určitě stojí, pokud se podaří do ní ještě vymyslet spolehlivý doraz propadu, tak to nebude mít chybu. Délka chodu k resetu je tak to jediné, co bych tomu byl schopný vytknout, a i tak je to určité zlepšení proti továrně. Plus jazýček spouště je pořád plastový. Mě tosobně nevadí a odpovídá to i výsledné ceně. Kdo chce, může si tam dát libovolný hliníkový jazýček, já bych to ale neřešil.

Mám krom toho ještě Walther PDP SD Pro s tou jejich Dynamic Performance spouští. Odpor po výměně pružinek (blokace zápalníku a pružina resetu spouště) shodné 3lb s Glock P.T., jenže reset 3,5 mm bez jakéhokoli propadu a moc pěkný hliníkový jazýček. Navíc charakteristika spouště nejvíce připomíná SA spoušť 1911 - krátké namáčknutí, jasně definovaný bod zlomu a bodové spuštění bez propadu. Takhle nějak to má vypadat, jenže tahle samotná spoušť taky stojí 8 tisíc, že.
Pokud střídám v ruce tohle PDP s Glockem s Performance spouští, mají sice naprosto odlišný feel, ale je to spíš než co jiného otázka osobní preference - objektivně vzato je rozdíl skutečně jen v delším resetu u Glock P. T. Osobně jelikož mám nastříleno z Glocku o mnoho tisíc ran víc, tak mi snad i víc vyhovuje ten máslový chod u Glocku. Nebo jinak, pokud by stejná spoušť jako Walther Dynamic Performance Trigger byla za stejných 8000 Kč dostupná pro Glock, tak si bez dlouhého přemýšlení koupím Glock Performance Trigger za třetinu ceny.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

14.06.2023 6:28

Re: Glock tuning + drobné příslušenství

Měl jsem krátce v ruce a střílel dva Glocky s touhle spouští. Přidávám svoje postřehy: spoušť u obou zabírala víc vepředu než u standardního provedení, pro mne poněkud nepohodlné. Spoušť má stále stejnou polohu, bez ohledu na to, jestli je natažená, či nikoliv. Z její polohy se nedá poznat, v jakém stavu je bicí mechanismus. A to mi vadilo.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků