hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

27.06.2022 8:59

Re: Prach trošku jinak

Dovolte abych se trochu ohradil. Napsal jsem tohle: ,,hrubší dobře funguje v delší pušce a méně špiní. " Nic víc. Nevím jestli je to průběhem hoření, nebo z hlavně vyletí více pevných zbytků a pátrat po příčině nebudu. Každopádně rozdíl oproti klasickému LC je poznat při čištění. I když není nijak dramatický, tak voda v kyblíku je prostě míň černá.
Taky výstřel je pocitově jiný. Jakoby táhlejší, ale přesně popsat nelze. To, že dobře funguje znamená, že s ním nastřílím líp než s LC a na soutěž v Horní Dolní mi to bohatě stačí. Limitem jsou spíše ruce a zrak.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

27.06.2022 14:35

Re: Prach trošku jinak

Hawken.45 - promin, nějak jsem se v tom ztratil. O jakém prachu hovoříš ?
Jaký prach porovnáváš s LC ? Jaký prach máš na mysli v tvém posledním příspěvku?

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

27.06.2022 16:09

Re: Prach trošku jinak

Omlouvám se za nejasnost. Pořád píšu o Vesuvitu LC podomácku tříděném.
Pokud by vás to pánové zajímalo, tak na konkurenčním fóru máte reakci na tuto debatu od Pavla Baláka.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

29.06.2022 18:37

Re: Prach trošku jinak

ja som si drvil v malom porcelanovom maziariku na lieky LC-cko na jemno, a chytalo to super, ziadna casova medzera po odpaleni nebola pocutelna, skoro ako perkus... len treba byt opatrny a nedavat vela prachu, este sa mi nestalo zeby mi to pri drveni chytilo... a drvit treba trenim a nie narazmi... no a plnenie, treba davat prach na panvicku len do urovne zatravky a zatravku pred nasypanim prachu upchat drotikom aby ostal kanalik prazdny a mal cestu ohen volny po zapale prachu na panvicke... tak mi to funguje super a bleskovo...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

29.06.2022 19:59

Re: Prach trošku jinak

Takovéto a podobné rady by měl admin okamžitě mazat.
Bufalo, na kolik si ceníš své zdraví ? Nebo si myslíš , že když tě vyléčí zadarmo je lepší než zaplatit nějakou tu korunu za továrně vyrobený pánvičkový prach?
Bud rád a děkuj všem andělům, že jsi nepoznal na vlastní kůži co dokáže BP.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

30.06.2022 5:02

Re: Prach trošku jinak

Pokud opatrně drtí LC v porcelánové třecí misce, tak nic nehrozí. (Tedy pokud u toho nemá v hubě cigáro)
Nicméně jednodušší je prach prosít.


Reklama

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

30.06.2022 14:32

Re: Prach trošku jinak

nerobim to len ja, robi to viac ludi takto a nikto nemal ziadny problem, nemam to z vlastnej hlavy.. pokial tam das male mnozstvo nieje problem... myslim ze som niekde cital ze BP ma citlivost 2 kg kladivo z 1 m vysky? uz neviem, bola tam taka nejaka cifra... ja som to skusal aj za mokra, som si navlhcil prach, keby nieco, potom aj na sucho... je to kazdeho osobna vec, nikomu neradim to robit, len pisem ze aj toto funguje, nech sa kazdy rozhodne ako chce "zist" s tohto sveta... :mrgreen:
toto nieje o tom zeby som to nechcel robit inak, len ked sme dakedy davno zacinali, nebol iny prach iba LC-cko, tak sme si pomohli ako sme vedeli... odvtedy ked si chcem buchnut s kresadla, neriesim prach, trochu si nadrvim do malej prachovnicky a vybavene... neviem ci vobec je k dostaniu panvickovy prach v tychto "ost" koncinach, viem ze robili ho svajciari... tu na SK je problem aj s obycajnym vezuvitom a nie to este s svajciarom...

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků