Kodiak1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03.01.2011 8:50

16.01.2020 11:44

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Určitě nejsem P. Kuna, to bych uvedl hned na začátek! Jen jsem obeznámem.
Co k tomu mám ještě napsat? Díky vaší aktivitě v tomhle fóru je zcela jasné k čemu vedou od začátku příspěvky. Dokonce je tady vidět, že píšete pokaždé něco jiného, a ještě to doplňujete fotkama. Vždyť se v tom utloukáte sám a to si stačí přečíst příspěvky…
Zkusím to shrnout a omlouvám se, že vypíchnu jen pár bodů.
1. 9.4.2019 - nekvalitní fotka, ale už tam je vidět, že je vývrt zasraný jak jetel, měď navařená, na čele hlavně napečený karbon. V hlavni je tolik mědi, že se už utrhává. Jste upozorněn, že je to tak jak píšu několika přispěvateli přede mnou.
2. 10.4.2019 – Napsal jste o čištění Tetra Gunem cooper solvent (smrdí po čpavku). Popisujete způsob čištění a zakončíte to tím, že ten Tetra Gun necháte v hlavni přes noc a tím odkazuji na článek na Krieger barrels – čističe obsahující čpavek nenechávejte ve vývrtu déle jak 10-15min může dojít ke korozi.
3. 11.4.2019 – „Rano jsem to pritahl par petchema a byly modry, takze musim cistit dal. Ale i na pohled pouhym okem to nevypada hezky“.
4. Na to následuje text od Lovec_1 11.4.2019 Cituji: Ešte raz, je to špinavý, zle čistený = nečistený lauf.
5. 14.4. 2019 – Nalil jste Roblu do vývrtu a po 24 hodinách vypustil.
Stále dokola se opakují v příspěvcích známky honby za rychlostmi v kombinaci s upozorněním na to, že hlaveň je špatně čištěná. To mi z toho bohužel vyplívá. A mohl bych pokračovat (prach od začátku používáte RS60, píšete i o RS62 a v posledním příspěvku je to najednou VV160).
Už od začátku jste nečinil dobře, byl jste na to upozorňován, přes to jste v tom pokračoval. Tak nevím, jestli si tady z každého děláte srandu?!
Pokud pominu dobu před příspěvkama, kdy jste úspěšně napékal vývrt mědí, tak mi z toho vychází, že jste si stihnul ten lauf zničit za 5 dní – HALÓÓÓ ZA PĚT DNÍ! A jak už jsem psal, nemáte ostych se vozit po výrobci! A to vám ten výrobce v dobré víře nabídnul to, že se pokusí to zachránit, protože ani z daleka netušil jak jste se na tom vyřádil!
Doufám, že u nového si dáte pozor, to už by jste byl opravdu za blba, nebo se s tím tak vehementně nechlubte!

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

16.01.2020 12:06

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Neznám nikoho,kdo zničil hlaveň Roblou. Naposled kamarád zašpuntoval hlaveň , nalil roblu ,po 14 hodinách vylil a vyčistil. Hlaveň čistá na kov. Kontrola mým boreskopem,koroze nikde :?: . A sám používám tuhle a i jinou chemii víc jak 10 let. Ostřílel jsem asi 4 nebo možná 5 závodních hlavní a světe div se, koroze žádná.

Chlapci vyserte se na to . Pro jedny jsou hlavně p. K svatý grál , další se usmějí a s díky odmítnou. Nemá cenu se dohadovat. Přece každý si může vybrat sám.
...................

mkkt
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 173
Registrován: 19.03.2010 12:03
Bydliště: Klatovy

16.01.2020 13:13

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

to Kodiak - Vážený pane, pokud jste obeznámen se situací od pana Kuny, tak již od začátku jsem mu říkal, že záběh jsem dělal s VV 160. Ale to je vlastně jedno. Pan Kuna mi doporučoval vůbec záběh nedělat a rovnou střílet. Takže teoreticky jsem moch rovnou používat RS60 a vše by mělo být v pořádku. Ale jak vidno nebylo. Navíc podkud bych hlaveň nečistil vůbec, tak jak mi bylo doporučeno, tak by se asi ta měď napejkala ještě rychlejc, nemyslíte? Samozřejmě jsem dle doporučení p. Kuny po čištění do hlaveně nastříkal Concor a nechal volně vytékat (přesně dle instrukcí). Jen to čištění bylo navíc. Ten samý postup (čištění a prolejvání Concorem) jsem používal na předchozí hlavni v 308w taktéž od pana Kuny a s tou jsem odstřílel bez problémů cca 1800 ran. Nemyslíte, že pokud by můj zposob čištění byl tak špatný, tak by se i v té původní hlavni (308W) došlo "napejkání" mědi? Ale nic takového se nenastalo, proto jsem neviděl důvod způsob čištění měnit. Netrvdim, že všechny hlavně od pana Kuny jsou špatný, ale tahle moje asi zřejmě bude. Každý ať si to přebere dle svého, ale já se už celou záležitostí zabývat nechci a nebudu. Stála mě příliš mnoho času, nervů a i finančních prostředků a ani jednoho nemam nazbyt.

Kodiak1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03.01.2011 8:50

16.01.2020 13:38

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

.........................

Byl jsem požádám o zveřejnění:
P. Kuna:

"Přikládáme fotografie zničené hlavně Finského Saka. Tady majitel také
zabíhal novou hlaveň a stejně jako pan Karnet, po napečení měděných plášťů
čistil hlaveň Roblou a výsledek je úplně stejný -
Hluboká elektrochemická - galvanická koroze a síť jakoby prasklin a
zbytky navařených měděných plášťů, které už nejdou nijak odstranit. Ale
tady měl majitel koule na to aby se přiznal, že si novou hlaveň zničil sám a nechal si vyrobit
novou. Byl pečlivě poučen jako pan Karnet, jak má s novou hlavní zacházet a je to vpořádku.

Foto od pana Karneta s popisky:
Obrázek

Foto hlavně SAKO:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A aby jste to pánové nemuseli hledat přidávám odkaz: https://eluc.kr-olomoucky.cz/verejne/lekce/2286

Zdenek N
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 241
Registrován: 27.11.2006 0:19
Bydliště: Olomouc

16.01.2020 15:18

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Kodiaku .....................
Proč bych měl špinit p.Kunu bez důvodu? Jen ti řeknu tolik , není to prví ani poslední případ.Navíc vyrobil několik hlavní co netrefovaly a ti majitelé si nakonec u mého kamaráda puškaře nakonec nechali dát toho sprostého Lothara co na něj zrovna p. Kuna plive.
A světe div se, je po problému.
A to jsem si fakt nevymyslel. Byl jsem u toho. Hlavně jsem viděl a měřil.
Nic proti p.Kunovi nemám,jen prostě sázím na (dle mého názoru)lepší výrobky s jistým výsledkem a ono to funguje.
.....................................

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

20.01.2020 9:18

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

nejste na FB, osobní rovinu a následné trhání zbrojáků či měření pinďourů si provozujte laskavě na střelnici na terčích,
tedy pokud netoužíte po tom abych Vám ukrátil zdejší karieru,
forum není messenger ale platforma ke sdílení informací

garf:eld


Reklama

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 52
Registrován: 06.04.2016 8:42

21.01.2020 9:42

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

A doplním ....
požadavky na odstranění příspěvků či jejich částí se bude vždy míjet účinkem. Pisatel je (zpravidla) svéprávný člověk odpovědný za to, co zde píše. Pokud se to někomu nelíbí, může věcně argumentovat. Opět se dá předpokládat, že se jedná o svéprávného člověka. Nebudu tedy vyhovovat požadavkům na cenzuru. Svoboda slova je něco, co nehodlám porušovat, neboť si tohoto práva velnmi vážím. Pokud má někdo s tímto přístupem problém, může svobodně toto fórum opustit a již se sem nevracet.

Kodiak1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03.01.2011 8:50

23.01.2020 10:46

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

v.k. píše:To je jasne ze ten zmetkovy material nepouzije. O tom zadna, to by bylo na kriminal, kdyby se neco stalo. Vubec mu ty trable nezavidim.


Asi dva měsíce stará informace -
P. Kuna si nechal v jedné nejmenované ocelárně vyrobit 8 tun materiálu na výrobu hlavní s vysokou mikro-čistotou.
Bohužel jinak, než zakázkovou výrobou, to u nás, v Německu a ani ve Švédsku nejde. Prodejci všude nabízí materiál nejasného původu a nestydí se to vydávat za špičkový materiál, na zažádání k tomu i vystaví protokol, který mají již roky v šuplíku, jako by se nechumelilo.


Obrázek
Naposledy upravil Kodiak1 dne 23.01.2020 11:11, celkově upraveno 1

Kodiak1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03.01.2011 8:50

23.01.2020 11:07

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

panacea píše:to mkkt

pokud by byla pravda co psal Kodiak1, tak minimálně polovina kulovnic TRG22 a 42 bude u PČR na odpis. Nedělám si žádné iluze, že by Sako bylo stále top potom, co spadlo pod Berettu, ale zase úplnej šmejd to není. Takový díry v laufu, co jsi nafotil, jsem ještě neviděl. Se to vydrolilo jak od červotoče...


Jen pro informaci, zjisti si, jakou mají TRG povrchovou úpravu vývrtu, aby sis nepletl pojmy s dojmy a zbytečně ses s tím neoháněl. Pokud jiný produkt firmy Sako tuto povrchovku nemá, dopadne tak jak je na fotkách výše vidět.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

23.01.2020 12:28

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Tak jsem se to snazil najít, ale o vývrtu nikde nepísou. Jen ze hlaven je fosfátovana, ale ze by byl vývrt nitridovaný nebo neco podobného jsem nenasel. Co tam tedy je a nejaký zdroj informací??

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

23.01.2020 13:14

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

to Kodiak

pojmy s dojmy si nepletu, jestli ti jde o tohle. TRG22 a 42 mají zastudena kované hlavně podobně jako to kdysi měla SSG69 a další. Vnější kontura hlavně může být v povrchové úpravě černěním nebo za tučný příplatek fosfát. Další zpracování vývrtu výrobce neuvádí a pochybuji, že kdyby tam nějaké bylo, že by se tím nepochlubil.

Nebo máš nějaké jiné info o tom, jak Sako u řady TRG vyrábí hlavně? Pokud ano, dej sem nějaký odkaz.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

23.01.2020 18:12

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Hlavne z puskarstvi Kuna

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

24.01.2020 12:51

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Laufom z puškárstva Kuna by najviac prospelo, ak by sa na nich nerobili pokusy s nitridovaním a pod. Prax priebežne ukazuje, že to dopadá celkom neslávne.
Naopak, ak sa Kunovi podarilo zohnať solídny materiál, tak má šancu produkovať slušný polotovar za prijateľnú cenu. Len sa vyprdnúť na to nitridovanie a v neposlednom rade diametrálne zmeniť spôsob riešenia reklamácií. Jeden nový lauf je úplne bezcenný v porovnaní s tou negatívnou reklamou, ktorú prináša doterajší postoj.
Poznámka pod čiarou. Tých laufov som už zopár vystrieľal. Zdôrazňujem slovo vystrieľal. Zničili ich tisíce a tisíce výstrelov na strelnici. Nezničila ich ani Robla, Milfoam, Boretech a ďalšie ostatné, viac alebo menej agresívne odstraňovače medi. Platí pre nerezové, ako aj pre klasické "uhlíkové" hlavne.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

25.01.2020 2:59

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Kodiak1 píše:P. Kuna si nechal v jedné nejmenované ocelárně vyrobit 8 tun materiálu na výrobu hlavní s vysokou mikro-čistotou...


Nebyl by vybrus z toho noveho materialu porizeny stejnym postupem a vybavenim jako drive zverejnene snimky? Pro prime porovnani.

edo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 01.09.2005 20:59
Bydliště: slovensko

10.02.2022 20:51

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Roky sa tu vedie debata o hlavniach od pána Kunu, videl som nástrely a musím povedať, že sú excelentné .
Nemám od neho ani jednu hlaveň, dlhé roky používam rúry sako/tikka,BixnAndy.
Úplnou náhodou som sa začal zaoberať mincami - keď sa človek pozrie na staré Au alebo Ag mince kde je obsah Ag 83% zvyšok Cu alebo Au 98,6%/dukáty vidí za ten čas niekedy
NEHOMOGÉNNU zliatinu jednoducho stane že aj v prípade Fe + legúry, že nedôjde k úplnému premiešaniu zliatiny, prípadne sa vyskytne mikroskopická vtrúsenina, vada.
Na Au alebo Ag minciach sa bežne vyskytujú fľaky Cu alebo sú zoxidovaním vypadané prípadne chýbajú časti kde nebola homogénna zmes.
To isté pri damascénskych oceliach, skuté rozdielne druhy Fe- čím sa leptá ? HNo3 samozrejme si nájde cestu../analógia čistenia - stačí málo/
Nemalo by sa to stávať ale stane sa, tu by som chybu na strane spracovateľa hlavní nevidel.
Hlaveň od pána Kunu si v pohode rád kúpim.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

04.04.2022 12:41

Re: Hlavne z puskarstvi Kuna

Materiál už pan Kuna vyřešil, nechal si v ocelárnách vyrobit materiál na míru v požadované kvalitě, bez vad atd.
S materiálem je problémem ten, že ti někdo přiveze vzorek, ty ho zkoukneš a pak ti po odsouhlasení klidně přivezou jinou tavbu, špatnou. Prostě se s materiálem běžně podvádí i v průmyslu, certifikát se vytiskne v klidu k čemukoli, papír snes vše.

Jak říkáš, přesnost u hlavní Kuna excelentní. Musím říci, že mě zaujala práce pana Kuny již před lety a tak jsem si jen na zkoušku, ne že bych to měl jak a uměl využít, taky nechal přehlavnit pušku. Cílem byla levná puška postavená na CZ550 a škrábaná hlaveň a zajímalo mě jak to bude fungovat, jakou přesnost to dokáže v porovnání s puškami za 100 a více tisíc. Musím říci, že jsem moc nepochyboval, když jsem viděl ty nástřely, co má pan Kuna na stránkách. Něco málo jsem o puškách věděl, ale pan Kuna mě velmi překvapil přístupem. Přechodový kužel přímo na míru střely a délky zásobníku(resp. na délku kterou jsem si řekl) a co mě překvapilo ještě více, byl úhel přechodového kužele. Pro mou 260Rem se dle CIP uvádí 3°, tak to bylo původně normováno i normou SAAMI. Ale pan Kuna pro 6,5mm kalibry dělá asi obecně 1,5°, tak jak je dnes takový standard u moderních ráží 6,5CM nebo 6,5x47L. Příjemný bonus.
Hlaveň lapovaná, přeleštěná komora a výměna hlavně za cenu za kterou nekoupíte ani stejně přesnou zahraniční škrábanou hlavňovinu. U nás na trhu se začínají objevovat spousty hlavňovin od výrobců, kteří dělají protlačované hlavně, to dělá i pan Kuna. Nejpřesnější hlavně jsou ale obecně ty škrábané, takže musí člověk vědět co chce, co kupuje a nepodléhat té či oné reklamě. Neříkám, že protlačované hlavně jsou špatné, ale škrábané jsou přesnější, už z principu výroby.
I na Slovensku je dostupná hlavňovina od pana Kuny, protlačovaná určitě, škrábaná nevím. Na tohle je ideální dotaz přímo na pana Kunu.

Nedávno jsem kupoval malorajdu CZ457MTR v podnikovce v Praze a prodejce mi říká, má to novou povrchovku, je to nitridace a je to nitridovaný i uvnitř hlavně, což potěšilo :wink:

Jediny nastrel na 300m co mám, Harrisky s kloubem a bag vzadu. Vlevo 2x bez vodováhy, vpravo rána s vodováhou. Nejsem tak trenovanej, takže tu vodováhu nemám zažitou :lol:
https://photos.app.goo.gl/7fWTtbpZwk23RXW56

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník