Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

02.01.2010 20:31

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

To právě nechci, monogrip je tlustej a imho docela hnusnej...

Uživatelský avatar
Kuku
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 05.06.2007 16:23
Bydliště: Středočech

03.01.2010 13:35

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Gratuluji ke krásné 1911. To přední zdrsnění ti určitě udělají v Aliancze, nebo u Zendla.

Uživatelský avatar
gabo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 22.06.2007 15:16
Bydliště: okr.Karviná

04.01.2010 9:34

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Ten plech od Wilsona tam nedavej,odira to povrchovku a to dost brutalne.
Nechal jsem si to vyfrezovat u Zendla a je to naprosto dokonale.

Woody
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 18.09.2008 9:09
Bydliště: České Budějovice

28.02.2010 15:19

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Zdarec pánové, chtěl jsem si koupit Colt 1911, nikde nebyl. Nyní mě známí nabizí Colt Golden Cup Match,series 70 r.45ACP, duotone ve stavu téměř nový za 26 000 Kč. Bohužel u Dave jsem ho nenašel, abych mohl porovnat ceny a tak se obracím na vás,co si o tom myslíte. Díky za odpověd

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

28.02.2010 18:31

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Ještě bych si chtěl ujasnit, o který model se vlastně jedná - s. 70" gold cup, gold cup trophy, nebo gold cup national match?

G.C. má mil-spec kladivo a dlaňovku, trophy a jeho nástupce N.M. mají více custom doplňků.

Pak taky záleží na co to má být - jestli do sbírky na koukání, jdi do toho - blbě se sháněj. Na nošení a obranku si za stejný nebo i menší love koupíš novýho - ať už 1991, s. 70 nebo XSE. Na mířenku bych řekl je to dobrá volba.

Woody
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 18.09.2008 9:09
Bydliště: České Budějovice

28.02.2010 19:59

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Díky za odpověd,jedná se Gold Cup National Match s.70


Reklama

Woody
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 18.09.2008 9:09
Bydliště: České Budějovice

01.03.2010 21:13

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

A tak to Ten Gold Cup National Match duotone vypadá.
Přílohy
Coltáci,Erma,Grand 061.jpg
Coltáci,Erma,Grand 058.jpg
Coltáci,Erma,Grand 064.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

02.03.2010 11:42

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Boha celý to vyfotit nešlo? :) No každopádně jak jsem řikal, pokud to musí být přímo Colt a bude to na mířenku a je tip top, pak dobrý. Jinak bych ale ty love utratil asi za jinou 1911ku a určitě ne v bicoloru :wink:

Woody
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 62
Registrován: 18.09.2008 9:09
Bydliště: České Budějovice

02.03.2010 14:45

Re: Colt 1911 ( jak sehnat , kde ..prosím poradte)

Díky za radu, mám z čeho vybírat, je to problém. Když nic není, vybere se snadno. Když je na výběr, je toi horší. :D
Přílohy
Copy of Coltáci 034.jpg
Coltáci 031.jpg

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

03.08.2011 19:48

Colt 1911 - originál - rozdíly ve variantách

Ahoj,

chci si koupit Colt 1911 originál, nový. Jaký je prosím rozdíl v jednotlivých variantách a mutacích, které vyrábí přímo Colt.

Nenašel jsem podobné vlákno, takže jestli zde již je, prosím o odkaz, případě odkaz na stránky, kde to najdu.

Díky

Honza

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

03.08.2011 22:43

Re: Colt 1911 - originál - rozdíly ve variantách

on to tu asi někdo brzy zamkne s odkazem na to, aby sis to tu nejprve pročetl a projel i pár jiných webovek o zbraních protože to spíše vypadá, že nevíš co chceš.

jinak originální Colt 1911 (pokud tě takhle chytnu za slovo) se přestal vyrábět v roce 1924,
kdy byl nahrazen Coltem 1911A1. Takže ho nový seženeš spíše těžko.
Nejblíže tomu co chceš je tohle:
http://www.coltsmfg.com/Catalog/ColtPis ... odels.aspx
a pravděpodobně to sem vozí Dave
http://www.zbrane-dave.cz/colt/pistole/

odkazy na varianty vyráběné přímo Coltem se dají nejlépe najít (nepřekvapivě) na stránkách Coltu....
http://www.coltsmfg.com/

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

15.10.2012 12:07

Re: RUGER SR1911

Jakej je rozdíl mezi 1911A1 a sedmdesátkou, kromě "esteticky moderních vylepšení"?
edit: Potažmo rozdíl od původního modelu, tedy M1911?

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

15.10.2012 14:00

Re: RUGER SR1911

Asi nejvíc v hlavňové objímce. A potom proti A1 drobné úpravy na spoušti a rámu, které se dnešních "moderních" klonů až zas tak netýkají. Dnes to mají všechny stejné.
http://www.americanrifleman.org/article ... odel-1911/
Přílohy
bushing.jpg
bushing.jpg (14.61 KiB) Zobrazeno 22534 krát

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

16.10.2012 10:45

Re: RUGER SR1911

Shodnou objímku má A1 i 70s (minimálně v současnosti).........a ten zbytek se suše vejde do "esteticky moderních vylepšení".
Možná mi něco uniklo, ale podstatnou změnou (dle mého) je až blokace u 80s, případně "rampovaná" hlaveň. Nemluvě samozřejmě o řešeních jiných výrobců (od jiného ovládání blokace-např.S&W dlaňovkou až po "kosmický" varianty pro IPSC).
edit: citace z tvého odkazu: In Colt’s currently produced Series 70 .45 pistol, you have a handgun that is very close to duplicating the guns that came from the old factory under the blue dome in 1924. Sure, there are differences in the degree and quality of hand finishing, upgrades in metallurgy and changes in markings, but the product has the same features as the 1924 guns of the A1 style.
Nejsem velkej angličtinář, ale nepříjde mi, že by zmiňoval autor výrazné změny 70s vs. A1...........

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

20.10.2012 17:21

Re: Colt 1911 - originál - rozdíly ve variantách

Tak co chceš vlastně slyšet? Přečetl sis to sám, že největší rozdíl je ve zpracování, materiálu a v té objímce. Ukaž mi nějakou standardní A1, která má prořízlej bushing barrel :roll: .

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

21.10.2012 2:51

Re: Colt 1911 - originál - rozdíly ve variantách

Pro internetově sečtělé, anglicky gramotné a hlavně nelenošné číst všemožné zahraniční diskuze hemžící se odborníky......jaký má prořízlý bushing praktické výhody oproti neprořízlému?

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

23.10.2012 14:44

Re: Colt 1911 - originál - rozdíly ve variantách

Ve zvýšení přesnosti. "obyčejný" bushing v té době neuměli udělat tak dobře (teda uměli, ale za jiné peníze) aby společně s dokonalým uzamčením do zubů byla těsná i vepředu v závěru. Proto je prořízlý, aby objímal dokonale hlaveň a při zákluzu to nevadilo, protože pružil. Dneska se používají sférické bushingy.

Obrázek
viz Briley

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

16.01.2022 23:07

Re: Colt 1911

Narazil jsem na krámě na nový Colt Government Classic .45 a protože mi v trezoru nějak scházela klasická plane jane 1911, šel se mnou domů. Říkal jsem si, že pokud má CZUB dle tiskového prohlášení v plánu využívat výrobní kapacity Colt pro výrobu těch svých verglů ve státech, tak bůh ví, kdy sem zase někdo doveze něco dalšího. Pokud chce člověk nějakou klasickou GI 1911, tak toho na výběr moc není.

Je to verze zhruba odpovídající konfiguraci, v jaké Colt prodával komerční 1911 v 50. a 60. letech, s pár drobnými odchylkami:
Rovný MSH s podélnými drážkami, bohužel plastový. Hned jsem vyměnil za ten samý z oceli (aneb tuning "co šuplík dá"), pistolí z recyklátu mám dost jiných.
Vyšší mířidla, klasická černá ocel bez zvýraznění. Čtou se relativně dobře, zvlášť v porovnání s drobnými origio GI mířidly, na mířenku proti dobrému světlu plní účel na jedničku.
Zvětšené výhozí okénko (super věc pro přebíječe, hilzny nejsou zboku naťukané), naštěstí bez moderního probrání směrem vzad. To se mi na retro 1911 nelíbí, dělá to třeba Springfield nebo Remington a ke klasické GI konfiguraci mi to prostě nesedí.
Značení na zavěru je gravírované laserem, pěkně čisté a ostré, text v podobě před zavedením "series 70", to se mi líbí.

Povrchovka pěkná, uniformní černá, kartáčované plochy a matné oblé části. Preferoval bych leštění ploch do vyššího lesku, ale i tak to vypadá moc pěkně, určitě vyrazně lepší jak ty parkerizované povrchovky co dělá Springfield na Mil Spec modelech.

Co do zpracování, je to typický Colt. Velmi dobře slícovaná hlaveň v závěru, při zatlačení z vrchu na výhozí okénko pevná jak skála, správně dlouhý řetízek. Na komoře vyraženo "NM", což má být jejich National Match hlaveň s vyšší přesností. Patrně tím myslí tu na můj vkus dost těsnou komoru, která je sice fajn na tovární střelivo, ale moje olověné přebíjenky tam nenacpu. Takže hned ze startu jsem ji probral komorákem, jinač bych si moc nezastřílel. Náběh do komory má ten jejich moderní Colt dimple, neboli malý sekundarní rádius ve spodním rádiusu, prý to má pomoct s podaváním HP střeliva. Jestli to tak je nevím, ale seznamovací stovka mých odlévaných hardballů s dutou špičkou proběhla bez zaškobrtnutí, takže přinejmenším na škodu to není. Slícování závěru a rámu je typicky volnější, jak to Colt dělává - aneb to jejich "If you make it right, it does not have to be tight". Tohle je můj třetí Colt a všechny byly v tomhle ohledu zhruba nastejno.
Přesnost z mých ruk v pohodě, v -6°C v rukavicích na 25m a 20 ran by šlo překrýt dlaní. Samozřejmě by to šlo líp, ale v takové kose jsem jaksi neměl na vymiřování náladu. Oceňuju, že z krabice byla pistole nastřelené na flek, na mířidla nemusím sáhnout.

Pajšl komplet MIM, což se s cenovkou okolo 30 tisíc dá čekat. Spoušť z výroby měla 4.5 lb, žadná sláva, ale nic co by se nedalo vyladit. Naúhloval jsem záchyt v přípravku od brownells, srovnal a vyleštil ozub kladiva, styčné plochy vyleštil keramickým kamenem, naohýbal listovou pružinu a je tam pohodových 2.5 lb, bez drhnutí, kladivo nepadá. S MIM spoušťákem se sice nedají dělat zázraky, ale takhle mě to alespoň neštve. Časem dokoupím nějaký kvalitní spoušťák, tedy až objevím někoho, kdo dělá klasické GI černé kladivo z kvalitní oceli třískovým obráběním - zatím jsem objevil jen Harrison Design retro hammer, ale to má zkrácený hmatník.

Akorát by k tomu mohli dávat aspoň 2 zásobníky. Klidně bych oželel plastový box a zámeček, pistoli můžu dostat klidně v papírové krabici, ale dva zásobníky by měly být standard (ne že bych jich neměl doma dalších 10, ale ne zrovna černých s poníkem :-) )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

20220115_075313.jpg

4.jpg

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

03.02.2022 10:52

Re: Colt 1911

Vzhledem k omezené skladové dostupnosti 1911 v .45 ACP pokukuju po Pistole Colt 1911 Competition Series.
Máte s ní někdo zkušenosti? Ohlasy za mořem jsou zdá se pozitivní.
Velmi by mě zajímal rozdíl mezi Competition modelem a Pistole Colt 1911 Gold Cup Trophy.
Je to ta samá pistole v lepší výbavě, předním checkeringem, terčovými mířidly, magwellem? Střeva jsou myslíte stejná?

Výše je zmiňované honování komorákem, tomu bych se u nové pistole rád vyhnul, ale přebíjet si střelivo samozřejmě chci. Je to obecně platná zkušenost?

Díky!

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

03.02.2022 13:58

Re: Colt 1911

Co jsem před lety měl Colt XSE, tak u toho byla komora i přechoďák v pohodě. Naopak u tohohle Government Classic nebo třeba Kimberu jsem měl komory těsné, na moje olovo chtěly škrábnout komorákem.

Dovolím si drobný off-topic exkurz, admin snad promine:
problém s těsnou komorou a/nebo krátkým přechodovým kuželem se projeví, pokud budeš používat 1) olověné střely, které jsou 2) správně kalibrované, tzn +0,03-0,05mm nad nominální průměr vývrtu hlavně v drážkách a 3) odlité z měkčí slitiny olova - jelikož 45acp je nízkotlaký náboj, nemá smysl odlévat z tvrdé a tím drahé slitiny, stačí bohatě 8-10 BHN).
Problém je, že pokud přebíjíž střely splňující parametry 1-3 výše, tak abys je dostal do těsné komory, musíš hodně škrtit (a/nebo dělat krátké náboje kvůli krátkému přechodovému kuželu). Tím olověné střely v hilzně žehlící matricí vlastně zkalibruješ na menší průměr a pak se divíš, proč ti olovo sviní vývrt. Není to chyba měkké slitiny jako takové, ale přílišného crimpování. Obdobný problém umí vyrobit karbidový kroužek u žehličky Lee, někdy bývá na podní hraně CIP/SAAMI specifikace pro daný náboj, čili umí olovo kalibrovat v hilzně i sám o sobě, bez škrcení.

Těsná komora naopak nebude problém, pokud budeš přebíjet plášťované střely, které jsou samy o sobě obvykle kalibrované na menší průměr, a kterým navíc zaškrcení tolik nevadí, nebo když už olovo, tak z tvrdší slitiny, které se tolik v žehličce nezmáčkne, čili dovolí u přebíjení trochu větší prasárnu.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník