Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

01.02.2022 11:33

Re: přebíjení 577/450 Martini Henry

Rákosníček píše:Truman Head,
nepřebíjím pro .577 Snider, kde je nábojnice stažena v krčku jen lehce, ale .577/450 MH. Nábojnice mám mosazné od Magtechu a matrici mám také, ale díky závitu nepasuje do mého lisu. Navíc je nemám potom jak zkrátit. Potřebuji tedy někoho kdo mi s tím pomůže, nebo alespoň poradí jak žíhat a čím mazat, aby se nábojnice při formátování nebortili. To vše dělám hlavně proto, abych se bodáku vyhnul :wink:


Aspoň ti trochu poradím:

- žíhání - stačí nad normálním plynovým sporákem, ideální upnout nábojnici do nějakého ořechu, nebo napíchout na velkou jehlu a pomalu otáčet v aku-vrtačce. Ohřát než změní barvu, žíhat je horní polovinu, ne celou, a pak hodit do vody.

- mazání - mazat velmi jemně, já jsem třeba na těžké formátování mazal grafitovým olejem z Lidlu. když je moc oleje, nábojnice se promáčkne dovnitř

- matrice/lis ... když nemáš lis na tyto velké matrice, tak asi nenaformátuješ ... možná by šlo si vyrobit matrici do malého závitu lisu úpravou jiné matrice, a na té brokové 24ga stáhnout jen krček, a pak to formátovat přímo v pušce fireformingem

- postup - M-H má krček nějakých 12,3mm a 24ga krček 16,4mm, je dobré si formátování rozdělit třeba na dva postupné kroky, nejprve krček zúžit v nějaké tobě dostupné matrici, o cca 2mm, a pak teprve formátovat na 577-450. Daly by se použít třeba 11,15x60R mauser, 8x50 lebel, 50-70 govt, .50 alaskan. Vzal bych to nejprve trochu v matrici 577-450, aby se vytvořilo mírné kuželovité stažení hrdla, pak v té menší matrici a pak finálně v té 577-450. Kažkou operaci je třeba mazat a dělat dvakrát postupně vždy jen několik mm délky.

- zkracování - klasické zkracovačky RBCS či Lyman, ale je problém s upnutím takto velké nábojnice, dále lze na minisoustruhu či klasickém soustruhu, a nebo improvizovaně ručním řezáčkem na mědené trubky (takové kleště s ostrým kolečkem)

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Puškové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků