Chmyricko
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.01.2022 10:35

18.01.2022 11:05

Dotazník

Zdravím všechny, kteří narazili na tento příspěvek. :idea:

Pokud již někdo z Vás na něj narazil, omlouvám se za zdržení. Píši zde jako nadšenec do problematiky střelných zbraní, který potřebuje drobnou pomoc při zodpovězení 16 otázek pro účely výzkumu u mé diplomové práce. Možná se setkám s negativním ohlasem, ale doufám, že se mi podaří sehnat alespoň pár dobrých duší, kterým nebude vadit strávit 6 minut nad odklikáním odpovědí.
Mým záměrem je získat co největší vzorek respondentů, kteří jsou držiteli zbrojního průkazu, abych mohl svou následnou kompilaci dat pokládat za validní.
Budu vám všem nesmírně vděčný za vyplnění, či případné poznámky. Otázky rád zodpovím.

Odkaz na dotazník:
https://www.survio.com/survey/d/U4O2O1N4S9J8H9N3M

Děkuji za Váš čas. 8-)

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

18.01.2022 12:46

Re: Dotazník

Dobrý den,
chtěl jsem Vám pomoci vyplněním dotazníku. Po projetí všech otázek však nechápu, co Vám odpovědi na tyto otázky mohou přinést. Např. zbraně sk. D - příliš široké vymezení - Vaše tvrzení o množství páchání TČ touto skupinou (kterými - perkusními, historickými, vzduchovkami a další). Nejvíce se páchá B+C pytláctví, až poté na osoby. Docela by mne zajímala koncepce Vaší písemné práce a co dotazníku říká "oponent".

Chmyricko
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.01.2022 10:35

19.01.2022 10:32

Re: Dotazník

Dobrý den,
uznávám, že se může celková struktura jevit chaoticky bez znalosti konkrétního problému. Dotazník jsem využil z důvodu potřeby ověření několika hypotéz, které jednotlivé kapitoly mé práce vynáší. Dle toho je také postavena jeho struktura. Nejedná se o bod, na kterém výzkum stojí. Snažím se pouze výsledky ověřit z více úhlů pohledu.
Co se týká vašeho komentáře ke zbraním kategorie D. Konkrétně v tomto případě vycházím z objasněných skutků v ČR, které jsou pevně dané. Zde Vám mohu říci, že je zaznamenaný pouze jediný čin mezi lety 2016-2020 v souvislosti s § 304 Trestního zákoníku (pytláctví). Tim nechci říci, že nijak nesouhlasím s Vaší teorií. V mém případě pracuji s pevnými daty, se kterými je operováno nejvíce. V mé práci se spíše zaměřuji na širokou veřejnost a pohledu na problematiku střelných zbraní. Pro následnou komparaci se neobejdu bez vzorku ze strany střelecké veřejnosti, kteří se v dané problematice umí určitě lépe orientovat.
Má práce bude následně veřejná. Tak jako všechny. Nemám problém poté sdílet odkaz sem pod toto téma, kde určitě bude i posudek oponenta.
Děkuji za komentář.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

19.01.2022 10:46

Re: Dotazník

Celý dotazník je taková jednoduchá udička na lidi, co si pod pojmem "TČ se zbraní" typicky představí loupež nebo vraždu s ostrou (ne)legálkou... místo výtržností s plynovkou, kterých je řádově víc. :P

holeys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 24.02.2012 14:23

19.01.2022 12:14

Re: Dotazník

No, já nějak nevím.

"nadšenec do problematiky střelných zbraní, " registrovaný na Střelectví 18.1.2022?
"který potřebuje drobnou pomoc"........"abych mohl svou následnou kompilaci dat pokládat za validní." ? Je to tedy "drobná pomoc", když bez ní by nebylo možno "následnou kompilaci dat pokládat za validní"?

A ten čestin: "Pro následnou komparaci se neobejdu bez vzorku ze strany střelecké veřejnosti, kteří se v dané problematice umí určitě lépe orientovat."

Chmyricko
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.01.2022 10:35

19.01.2022 17:56

Re: Dotazník

Justinian píše:Celý dotazník je taková jednoduchá udička na lidi, co si pod pojmem "TČ se zbraní" typicky představí loupež nebo vraždu s ostrou (ne)legálkou... místo výtržností s plynovkou, kterých je řádově víc. :P

Dobrý den, přesně na tento typ lidí je cílen.


Reklama

Chmyricko
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.01.2022 10:35

19.01.2022 18:06

Re: Dotazník

holeys píše:No, já nějak nevím.

"nadšenec do problematiky střelných zbraní, " registrovaný na Střelectví 18.1.2022?
"který potřebuje drobnou pomoc"........"abych mohl svou následnou kompilaci dat pokládat za validní." ? Je to tedy "drobná pomoc", když bez ní by nebylo možno "následnou kompilaci dat pokládat za validní"?

A ten čestin: "Pro následnou komparaci se neobejdu bez vzorku ze strany střelecké veřejnosti, kteří se v dané problematice umí určitě lépe orientovat."


Dobrý den,
na toto fórum jsem se registroval nově, jelikož potřebuji nalézt posledních pár respondentů z této skupiny. "Drobná pomoc" byla myšlena ve smyslu, že by nad vyplňování dotazníku nikdo neměl strávit více jak 5 minut času. Za češtinářskou kuriozitu se omlouvám. Ve snaze rychlé reakce jsem se při psaní unáhlil.
Je mi zcela jasné, že se největší míře setkám s odporem. Práci se snažím vypracovat jak nejlépe dovedu. Přece jen se nejedná o článek do odborného časopisu. Jsem si zcela jist, že dělám spoustu věcí špatně a určitě bych v budoucnu svou práci řešil jinak, či volil jiná slova.
Omlouvám se za ztrátu Vašeho času a děkuji za komentář.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

08.02.2022 21:21

Re: Dotazník

Pytláctví ? Z moji zkušenosti 95% myslivci . Jsem myslivec a myslivecká stráž . Dobře spíše lovec , ale u nás to jinak nejde.

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků