Uživatelský avatar
Rys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 19.03.2006 19:57
Bydliště: kousek od Boskovic

09.10.2021 7:59

Delaborační matrice

Přemýšlím nad pořízením delaborační matrice. Vzhledem k aktuální ceně zápalek se mi to asi vyplatí. Dají se koupí CH4D, RCBS, Hornady(ta mi připadá zajímavá kvůli té páce na matrici).
Jaké máte zkušenosti, doporučení, atd.?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

09.10.2021 8:08

Re: Delaborační matrice

Mám RCBS a asi bych dal přednost systému Hornady / Forster. U RCBS se kužel kleštiny vtahuje do kuželu matrice, u Hornady / Forster vtlačuje. Po vytažení střely a povolení šroubu mi občas zůstává kleština zamrzlá a musím do toho klepnout. Myslím že ten druhý systém tím netrpí. Ale jistotu nemám. Prozradí někdo?

Jako na pár střel to nevadí. Ale onehdá jsem musel rozhodit 80 ks 223 a to už mě docela ... nebyl jsem rád.

Na každý pád - lepší RCBS než kladivo, na FMJ a poměděnky.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

09.10.2021 10:10

Re: Delaborační matrice

Delaborační matrice od Hornady
s jinou zkušenost nemám zvolil jsem tuhle protože mi konstrukčně připadala že rychlost kusú s ní bude větší
bohužel taky občas trpí že střela zůstane zakouslá v kleštině ale né tak že by mě to zvyšovalo tlak :mrgreen:
nemohu posoudit zda víc či mín než jiné
trošku jsem to eliminoval lehkým vyleštěním

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

09.10.2021 22:29

Re: Delaborační matrice

Střela zůstane v kleštině a přitom po povolení je už kleština volná v těle matrice? To by vypadalo, jako že ta kleština nepruží. Mě tam prostě občas po povolení se ta kleština vůbec nehne. Musím pak klepnout shora do toho šroubu, co jí vtahuje do matrice.

Uživatelský avatar
WaA63
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 26.09.2013 9:32
Bydliště: F-M

10.10.2021 8:11

Re: Delaborační matrice

Kleština byla vždy spíš zaseklá v matrici proto nechtěla pustit střelu
možná tomu zaseknutí pomohl lak z těch zalakovaných samopalákú
vyzkouším dát dovnitř kleštiny pružinu která bude vytlačovat střelu z ní ven automaticky konstrukce to umožnuje
Přílohy
IMG_7426.JPG

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

10.10.2021 13:15

Re: Delaborační matrice

Libi se.mi ten system. Az budu mit min prace, zkusim si neco na ten zpusob zbastlit.


Reklama

Uživatelský avatar
Rys
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 19.03.2006 19:57
Bydliště: kousek od Boskovic

18.12.2021 14:09

Re: Delaborační matrice

Chtěl jsem matricí RCBS, ale zrovna nebyly skladem, tak mám CH4D. Delaboruji Lugry. Na celopláště ogivály, olověné ogivály super. Na komolé kužely musím použít větší sílu na utažení. A pokud se i tak střela z kleštiny vysmekne, pak už je střela jakási vyleštěná a je problém.
Mám v plánu poprosit kamaráda strojaře, aby kleštinu upravil, aby šla víc utáhnout (aby se stlačila na menší průměr, snad rozumíte). A ještě potřebuji delaborovat střely tvaru jakéhosi pseudowadcuteru. Tam budu asi potřebovat kleštinu na průměr cca 8 mm.
Celkově spokojenost.

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků