Uživatelský avatar
trabi_fun
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1002
Registrován: 03.10.2008 14:21
Bydliště: Praha

20.08.2012 10:13

Prebijeni .460 SW Mag.

Mel jsem moznost kratce se seznamit s timto ondonem - s 8 3/8" SWckem
Zkusil jsem poskladat par patron - strela .451 SB FMJ-Nx. popr. obycejne SB FMJ, zapalka CCI 250, navazka 40grs S-040, OAL 55mm - zadny nespaleny prach, nabojnice sly krasne volne z bubnu; rana primerena. Dle QL by to melo davat nejakych 3200J, ale nemeril jsem to zatim.
Ma nekdo nejake osvedcene laborace pro dostupnou skalu strel? (Pb/Ares me nezajima)

...ze vyvrtu tyto "mensi" kulicky nevadi je videt nize - krasne opsana v polich i v drazkach - vykutana po vice nez pul metru poskladanych kulanu.

.45 kulicka.jpg

Uživatelský avatar
Alchymistic
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24.09.2016 2:14

01.12.2021 12:44

Re: Prebijeni .460 SW Mag.

Zdravím příznivce pěkné šupy.
Také jsem před nedávnem zakoupil uvedený kanon a zatím velké nadšení.
Na to, jaká je to pecka, to střílí skvěle přesně. Problém není ani tak u střelce (má to slušný kompenzátor), ale u publika - kolega stál vedle mne a pšouk z kompenzátoru mu shodil brýle :-)
Zajímavosti ke střelivu:
Hornady Custom - nepoužívám, cena přes 70 Kč/ks je OT
SaB: vyrábí střelivo ve dvou verzích a nedávno oboje uvedla na trh i u nás (obojí zatím jen v podnikové prodejně ve Vlašimi.)
SaB JHP - na první pohled smrtonosná věc, spíš do děla. Rána kupodivu slabší než druhá vyráběná verze, velmi přesné. 5 litrová plastová lahev s vodou po zásahu doslova explodovala.
SaB HS - celkem škaredá podivná střela kuželovitého tvaru s malou dírkou. Jde o bezolovnatou homogenní mosaznou střelu, která klame tělem. Je to rána jak z houfnice a nemít kompík, měl by ze mne chirurg radost. Přesnost fantastická a průbojnost také. Z 30 cm tlustého balíku letáků z Lidlu jsem jí vyklepal z posledního centimetru a kolem střelný kanál o průměru ca 3 cm. Střela se otevřela do takové kompaktní vrtulky a ...FUJ!
Boží je na tom cena. FMJ mi prodali za cca 19 Kč, HS za 21 !! Pro ilustraci - prázdná nábojnice Starline je za 25 Kč.

Přebíjení:
Nashromáždil jsem vystřílené nábojnice SaB a na střelnici vyšmelil asi 200ks nábojnic Hornady.
Koupil jsem sadu LEE a matrici factory crimp. (Nemá je tu nikdo a přímo v LEE taky ne, ale Ebay je mocná a oboje přišlo z eshopu z Palerma - holt nakupuji u odborníků).
Prach jsem volil Lovex D037.2 a střelu poplastovaný ARES 250 grs, diametr 452 (určené pro .45LC). Důvod je zřejmý - laciné náboje pro mířenku. Když se dá koupit hotový JHP pod 20 Kč, nemá smysl laborovat drahé střely sierra, nebo Hornady.
Hned zpočátku jsem narazil s nábojnicemi SaB - mají menší rantl a při usazování zápalky vylítnou z shellholderu. Vyřešeno použitím držáku pro .44 mag. Hornady zcela bez potíží.

Výsledky:
SaB JHP 255 grs = 483 m/s, cca 1930J
SaB HS 260 grs = 490 m/s, cca 2020J
ARES EPRX 255 grs, Lovex D037,2, 30 grs = 546 m/s, 2460J
ARES EPRX 255 grs, Lovex D037,2, 33 grs = 570 m/s, 2680J
ARES EPRX 255 grs, Lovex D037,2, 35 grs = 600 m/s, 2970J

Souhrn:
Aresy překvapily a to fest! I v té kosmické rychlosti (pozornost okolí zaručena) naprosto přesné a bez strhávání. Na 25 m ze stoje všechny dírky (díry) v desitce nekryté zelené figury a kulaté, bez potíží. Lauf čistej, i když horkej a vykutaná střela z valu bez stržení plastu. Dokonce jsem to konzultoval se Slováky v ARESu, kde oni zaručují konzistenci pláště do 500 m/s - když jsem se ptal proč, tak řekli, že rychleji se jim to zatím nepodařilo otestovat.
Protože ta honba za maximem mi přišla zbytečná a zničit zbraň za 45 tis také, laboruji tu nejnižší a mám za sebou již pár set ran.
Doporučuji: zápalka SaB LR, 30 grs Lovex D037.2, ARES 452 EPRX 255 grs

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků