Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

21.11.2019 18:06

Re: Hledám info o ...

Tak to je parádní věc, tahle hvězdice. Dalo by se to udělat z toho elestického šulku do tavné pistole. Líbí se mně to, i když to nepotřebuju. Děkuji za to.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

21.11.2019 18:11

Re: Hledám info o ...

Zkus sehnat nekoho ve svem okoli s 3d tiskarnou, za par drobnych to vytiskne. Jsou i specializovane firmy ktere tuto sluzbu za uplatu nabizi, je to pomerne drobna vec, bude to myslim relativne levne.

Sam tiskarnu nemam, takze bohuzel nemuzu slouzit, ale zkusim zmermomocnit kamarada...

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

02.04.2021 20:35

Re: Hledám info o ...

Dobrý večer,
neví někdo z přítomných a anglicky mluvících :-).a kdo má nastudované pravidla M.L.A.I.C...může se ME nebo MS ve střelbě z historických zbraní
zůčastnit závodník ,který není členem žádného Národního střelecké svazu (ČSS,AVZO atd..) ? neřeším jestli má nějaký dosažený výsledek a
že má samozřejmě přednost registrovaný střelec, který je veden v nějakém výsledkovém žebříčku.....jde mi o to jestli podle pravidel M.L.A.I.C
musí být "organizován" .
Děkuji.
TH.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

02.04.2021 20:58

Re: Hledám info o ...

Každá krajina, ktorá je členom M.L.A.I.C. má na základe členstva voleného delegáta z každej krajiny. Delegát zastupuje štátny strelecký zväz, ktorý platí členské do M.L.A.I.C. , každý strelec ktorý sa zúčastňuje medzinárodných súťaži na úrovni ME, MS poprípade GP musí byť členom domovskej organizačnej zložky predovkárov, ktorá patrí pod štátny strelecký zväz a zároveň musí byť členom regionálneho streleckého klubu, ktorý je členom štatneho zväzu.
Teda ako súkromná osoba sa nemôžeš prihlásiť na ME, MS a podobné súťaže. Túto agendu rieši delegát krajiny v členskej štruktúre, ako bola opísaná. To či sa vôbec dostaneš na takú súťaž je vec výsledkov v sezóne a môže náklady spojené so zápisom a štartovným hradiť štátny strelecký zväz, poprípade aj keď máš výsledky a vyberú ťa ako kandidáta, že môžeš ísť, ešte nemusí byť pravidlom, že za teba uhradia poplatky a budeš vedený, ako samoplátca.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

07.10.2021 19:25

Re: Hledám info o ...

IMG_20211007_162459_526.jpg

Nevíte někdo přesný označení pušky? Ardesa cal .54 na hlavni vyjma výrobce,ráže a zkušebny nic není. Na netu nějak nemohu dohledat. Počitám že to bude hooodně stará a k nám moc nedovážená záležitost. Dík

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

07.10.2021 21:20

Re: Hledám info o ...

pokud mě pamět neplete... :mrgreen: ....Pioneer rifle......vozili se /vozi pistole pod stejným názvem.....tech pušek bylo opravdu pár...
(má ji kamarád) a taky jsme napřed mysleli že je to dodo......někdy v 90. letech.....a od te doby jsem ji neviděl....Ardesa ještě dělala
kompletní laufy na Hawkenu v r.54 ale celé flinty už ne.
TH.


Reklama

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

08.10.2021 11:26

Re: Hledám info o ...

Si říkam že to je nějakej mezikus. Většina co jsem našel má lučík bez ostruhy nebo mosaznej případně konec pažby v mosazi jako Hawken.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

29.11.2021 18:16

Re: Hledám info o ...

Nechci zakládat nové vlákno tak sem. Nikde nemužu dohledat kdo vymyslel a od kdy se používá střela Real? Počitám že to je novodobej vynález pro přesnou střelbu.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

30.11.2021 15:51

Re: Hledám info o ...

Střela se správně jmenuje "Rifling Engraved At Loading". Takže zkuste hledat pod tímto názvem. Povídá se, že tahle střela byla vymyšlená jako lovecká náhrada za kouli s flastrem. Projektovaná je skvěle, snadno se nabíjí, centruje se ve vývrtu automaticky, žebra střely setřou špínu předchozího výstřelu. Názory na přesnost se liší - kamarádovi chodila prakticky jednou dírou, mně ne. Musí se najít vhodná dávka prachu a je nezbytné být dokonale odlitá.
Jestli nějaké informace budete mít, také by mě zajímaly.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

30.11.2021 17:13

Re: Hledám info o ...

Zatím mám jen zkušenost s přesností z výše uvedené perkusky. Nabijení nádhera, přesnost na mě perfektní a to z toho střílim nějaký stoletý zašlý co jsem k tomu dostal nádavkem. Teď mi přišly kleště, tak se budu učit odlejvat.Já se právě rozhodoval mezi Realem a Miné a v Dave mi doporučili Realy ,že budou přesnější protože Miné je vojenská na rychlé nabití i když kdysi dávno v zouváčce jsem s nima byl spokojen. Dík za odezvu.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

30.11.2021 21:26

Re: Hledám info o ...

Dave poradil dobře, REAL přinese více potěšení.
Měl jsem dlouhou minii RCBS. Ta neměla vzadu velkou dutinu, byla zřejmě dokonale vyvážená, protože byla fakt velmi přesná. Rozhodně byla lepší, jak minie s dutinou.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků