Uživatelský avatar
Kojot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 27.02.2016 19:58
Bydliště: Záryby

17.04.2020 19:18

Taurus TX22

Ahoj, má někdo zkušenost s touto malorajdou? Vím že je to celkem "nová" věc, ale alespoň nějaký pocit a drobná zkušenost. Všude ji chválí za perfekní spoušť a ergonomii. Žena mi sebrala SS Mosquito a rád bych zas trénoval i s něčím zábavným..

Uživatelský avatar
cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 30.09.2014 19:33
Bydliště: Říčany

18.06.2020 14:55

Re: Taurus TX22

Mám ji od včerejška doma i na střelnici. Prostě padla do ruky, žádné stínítko ani obr... prostě přívětivá od počátku malorážková pistole respektující ovládání zbraní služebního charakteru.... Nemá výměnné hřbety (odpovídá spíše S-ku) , ale co se týká šíře, tak se na šachtu vejdou prsty určitě i větší ruce. Do budoucna vždy závit na tlumič řešený tak, že ze zbraně nic netrčí dokud nepoužijete přibalenou redukci. To třeba na rozdíl od Glocku 44. Také je hned po Glocku asi nejlehčí... Spoušť čistě SA a k tomu odpovídající charakteristika.
Zatím jsem jen hlouběji zkoušel spolehlivost. Zkoušel jsem k desítce typů nábojů. Nemá ráda vyloženě slabé sportovní náboje pod 800ft/s. Naprosto bez problémů u nábojů nad 1000 ft/s .. a a výše .. bez problémů běhaly např. sypačky od Federalu s 36gr střelami, Hornady 1040ft/s 40gr atd.. Lepší je střela s užší špičkou.. V podstatě jediný problém nad 1000 ft/s byl s SB z Vlašimi a to s tvarem střely - je na začátku široka a plocha u vůbec se nějak špatně rovnali... pak narážely a zasekávali se měkkou plošší špičkou a hranu zásobníku...
Každopádně na 22LR velmi spolehlivá zbraň, s těmi cca 300ks federalů bez jediného zaváhání. Deklarovaných 16ks se tam už nedává úplně dobře, ale prvních 15 luxusně a sami se v podstatě perfektně skládají gravitací. Hmatníky zásobníku z obou stran velmi dobře dostupné. Ideálně opřít dnem o tvrdou podložku a prsty proti sobě stáhnout podavač dolů a druhou rukou tam sázet patronu za patronou. Nakonec sklepnou zásobník s patronami směrem ke střelám s povoleným podavačem není na škodu, ale ani nutné. Všichni ostatní většinou končí na 10 ranách nebo jdou dál a jsou problémy. Tady ne
Dal bych si pozor na výběr konkrétní zbraně. Není problém v rozdílnosti kvality, ale montáže. Narazil jsem na kus, ve kterém chyběl čep vložné konstrukce čela závěru a u mého zase scházel nebo hned vypadl šroubek jistící hledí v rybině. Každopádně to nebyl problém výroby, ale montáže výstupní kontroly... Tímto bych se nedal odradit....
FDE je stejně drahé jako černé provedení.. problém asi bude specifické příslušenství včetně pouzdra... komu je jedno závit a má Glocka do a 3 tis. navíc (nebo 5tis. na závit), tak ať si raději koupí G44 kde bude většina věcí kompatibilní G19. Ale musí se podle testů na netu spokojit s menší spolehlivostí a jen 10 ranami ...

Uživatelský avatar
cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 30.09.2014 19:33
Bydliště: Říčany

22.06.2020 9:44

Re: Taurus TX22

O víkendu pokračoval test a bere v podstatě vše s rychlostí střel nad 1000 ft/s z testovaných 300ks CCI a Federalů s 1205 ft/s bez jediné chyby
Problém Vlašim (club) trvá a fo fatální s ohledem na tvar střely... co zásobník tak to 1-2 záseky střel o čelo zásobníku

Neřešil jste někdo kydexové pouzdro na tuto zbraň ? Asi vyzkouším univerzální stavebnici pro airsoft Swiss Arms Adapt-X. Na XDs mám také vnitřní pouzdro od airsoft firmy a žádný problém za zlomek ceny

Koukal jsem, že jsou dostupná mířidla se světlovodným vláknem i s tritiem

Jinak dohmat na spoušť / vzdálenost, je někde mezi SA a DA režimem u P-09 s S hřbetem pokud někdo přemýšlíte o Kadetu jako alternativě .. ale úchop je jiný, p09 působí o dost plošeji, TX přijemně vyplňuje ruku a je blíže Glocku. Pokud chcete vybírat na jednom místě z vícero typu zbraní, tak se mi zdálo, že skoro vše podstatné ve 22 téhle kategorie měli v TopGuns na Strakonické ul. a hlavně v okolí Prahy je asi jako jediní je mají aktuálně skladem... ProArms jako dovozce je aktuálně nemá a těžko říci kdy dorazí

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

12.09.2020 10:49

Re: Taurus TX22

Ahoj, pár postřehů z youtube, proč nekupovat:
nekvalitní slitinový závěr
https://www.youtube.com/watch?v=sNfwuocrIRY

nekvalitní hlaveň:
https://www.youtube.com/watch?v=NOdc32DnLfA
autor videa tvrdí že za 20 let vystřílel z různých ráží od 22Lr po 50BMG víc jak 100 000 ran , ale tohle se stalo jen u TX22
P.S. o výměně hlavně píše na youtube v komentářích více majitelů

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

12.09.2020 12:39

Re: Taurus TX22

To nie je nekvalitná hlaveň, to je nekvalitné strelivo/šarža CCI .22 Stinger a nedostatok súdnosti strelca, ktorý po roztrhnutí nábojnice pri výstrele pokračoval v streľbe miesto toho, aby krabičku okamžite zbalil na reklamáciu.

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 407
Registrován: 13.02.2005 16:25

12.09.2020 16:27

Re: Taurus TX22

Ahoj,
ta nafouklá hlaveň a vysvětlení příčíny
The final round that blew up the gun was a definate squib, even CCI confirmed. And it's a squib due to a primer only round- no gun powder ignition, or lacking gun powder completely, who knows. I have been back and forth with CCI rep. Update video soon, probably a day or two.

jinak další problémy s hlavní:
I had a bad barrel in my TX22. It had been rifled with very dull tools. After just a few shots it was fouled so badly that it looked like an old bathroom drain. Taurus sent me a nee barrel but just like you it took 3 months for me to get it. The new barrel did not come close to fitting the gun. It was oversized a couple thousandths of an inch in a couple places. I slowly polished it and got it to snuggly fit into the gun with no decernable movement. The gun no longer is fouled even after shooting hundreds of rounds including plated and unplated lead. It is also much more accurate. The previous barrel would at best group 5 shots into 3" at 15 yards from a clean barrel. The new barrel will group a few brands of ammo into a 2" -3" group at 25 yards. I was hoping for even better accuracy buy considering I purchased it for a net price of $200.00 after the Taurus rebate and in store rebate I guess its still a decent deal. The gun has been 100% reliable with more than a dozen different loads encompassing several hundred rounds.

Jinak tady má z TX 22 vystříleno 13850 - poté odešla spoušť, měl ji 18 měsíců - poslal ji na opravu a po návratu bude pokračovat
https://www.youtube.com/watch?v=I9USVbbLzw8


Reklama

Uživatelský avatar
Idahou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2017 9:14

15.09.2020 14:18

Re: Taurus TX22

TX22 jsem si vybral jako svou první zbraň a jelikož sem měl dost času na průzkum a projel jsem snad všechna relevantní videa na YT a ta zbraň jě obecně hodnocená jako spolehlivá a bezproblémová. Spousta střelců tvrdí, že s ní nastříleli přes 10k a nesetkali se závažnějším problémem.

Ve starších videích se dá narazit na info, že počáteční série měly problémy s hlavní - už si přesně nepamatuju oč šlo, ale Taurus bez řeší posílal hlavně nové. V novějších videích se toto již nevyskytuje a zdá se teda, že problém byl vyřešen.

Pak se také objevují ojedinělé případy problémů se zásobníky, s podavačem. Nic zásadního, většinou postačilo vyčištění.

V poslední řadě je to údajně problém s S&B Club a snad i HV (nepamatuji si), kdy jsou tyhle kousky snad mírně jinak tvarovaný a sekají se v nezajetém zásobníku.

Nejedná se o mé osobní zkušenosti, ale projel jsem fakt hodně videí, recenzí i komentářů a na jejich základě jsem si tuhle zbraň vybral

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

18.10.2021 10:02

Re: Taurus TX22

filmovymaniak píše:ta nafouklá hlaveň a vysvětlení příčíny
The final round that blew up the gun was a definate squib, even CCI confirmed. And it's a squib due to a primer only round- no gun powder ignition, or lacking gun powder completely, who knows. I have been back and forth with CCI rep. Update video soon, probably a day or two.
youtube video - https://www.youtube.com/watch?v=NOdc32DnLfA


je IMHO skor dobry feedback pre TX22. Ak by boli hlavne spatne, borec by najskor dosiel k urazu. Jak pise kolega vyssie, niekto natrafil na vadnu sarzu streliva, ktore je BTW take P+ v 22LR kategorii. Jednemu naboju po odpaleni odrazilo dno... Napriek tomu strielal dalej. Zbran dorazil posledny naboj, ktory odpalil. Problem akurat bol, ze predposledna strela sa mu zasekla v hlavni. z videa je patrne a potvrdilo to aj CCI ako hovori sam autor. ozval sa "click" a nevysiel vystrel. Ked zacykloval zaverom manualne, dokazal vyhodit prazdnu nabojnicu. tato skutocnost mala (ako nas ucili na praktickej priprave na zbrojak - codename "slaba rana" :-) ) iniciovat rozobratie a kontrolu priechodnosti hlavne. Ak by tak urobil, asi by zistil, ze z naboja odpalil len zapalku, nedostlo v iniciacii prachovej naplne a teda strela nemala dostatok energie opustit hlaven. Ta posledna uz bola odpalena spravne, akurat v hlavni stretla zaseklu kolegynu. Dost ma inac pobavilo jak cez vydutu hlaven este poslal jeden, holt chalani z USA sa proste neboja...

Anyway, z tazkym srdcom som musel pustit svoju GP K22 do sveta, pac chcem skusit malorazku s kolimatorom a nie je moznost mat doma dva kusky. Padla mi do oka Taurus TX22 Competition, tak sa podelim o skusenosti. Je to podobne ako Glock 44 uplne ina konstrukcia v porovnani s GP K22, co je poriadny kus zeleza. Ale uvidime, zivot je zmena ;-)

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

07.11.2021 15:00

Re: Taurus TX22

Zdravim,

ako bolo slubene, prve dojmy z TX22 Competition.

ad Spolahlivost - v porovnani s mojimi zaciatkami s GP K22S bol start s TX22 vyrazne lepsi. Vystrielal som cca 300 ran, ziaden problem okrem 3x zachyteneho zaveru v streleckej pohotovosti. IMHO to ale ide na vrub uzivatela. Neviem si vysvetlit iny dovod preco by sa to malo stat okrem neumyselneho nadvyhnutia zachytu zaveru pri strelbe. Stacilo spustit zaver a strielal som dalej. Holt na uchop si este musim zvyknut. Zase, to be true and fair voci mojim krajanom, GP K22S som kupoval ako pomerne cerstvy vlastnik ZP a najvacsie problemy som mal pri jednom druhu S&B HV streliva. Ked som si zacal davat pozor, co do GP K22S nabijam, bola to uz v absolutnej pohode. Cez TX22 som zatial strielal prevazne rozne druhy CCI HV - Minimag, Velocitor, Stinger a este plinksters22 Stingers. Tj. nadupane strelivo. S nim nemala ani GP K22S vazne problemy + teraz mam uz sa sebou 5 rokov strielania :D . Este mozno poznamka ku zasobnikom. Taurusu sa fakt podarilo vyriesit problem 10+. Nabijal som na 15, s podavanim nebol ziaden problem. Akurat sme sa asi vzajomne nepochopili s "Quick Loader" ku TX22 Competition dodavanym. S nim mi nabijanie nie len ze neslo rychlejsie, skoro by som povedal, ze neslo vobec. Bez neho absolutne v pohode.

ad Presnost - long story short, trochu bojujem s mieridlami. Napriek tomu, ze Taurus zbran oznacuje "Competition", ma len klasicke (aj ked stavitelne) 3 biele bodky. Ziadna vyhra, na GP K22S som zacinal rovnako, postupne som to vymenil za svetlovodnu musku + hledi dynamic viz
mieridla.JPG
. Na US trhu je k dispozicii par peknych aftermarket kuskov, nieco dokonca predava aj Taurus na svojom oficialnom internetovom obchode. Ci to ale Proarms dokaze dostat co CR je velka otazka. Predsa len GP K22S ma upgrades vyrazne dostupnejsie. Ak som si ale daval pozor slo urobit pekne sustrely na 15m v 10ke "nekryte lezici figurine s kruhy". Dali sme aj mensie mierenkarske zavody s kolegom vedla, mal CZUB Shadow2 s kolimatorom, tesne vyhral. Ale nato, ze som TX22 drzal prvy krat v ruke dobry vysledok. Uvidime, co sa podari vybavit v Proarms.

ad Udrzba - moj osobny dojem je, ze TX22 ma jednoduchsiu rozborku/zborku ako GP K22S, plus pri cisteni tiez pomaha, ze hlaven nie je fixna. Ako som uz pisal pre mojich dojmoch z Glock 44, je neuveritelne ako je to cele lahke. Po rozborke je zrejme, ze na celej zbrani je najtazsia hlaven. Zaver je hlinik s nejakou ocelovou vlozkou v mieste kontaktu s komorou. Bude zaujimave sledovat, ako to bude so zivotnostou. Oproti GP K22S je to hmotnostne fakt hracka.

Okrem mieridiel sa v blizkej buducnosti chytam riesit tlmic. Nasledne vyskusam, co vsetko bude prebijat z Subsonic streliva. No a samozrejme kolimator. Budem vdacny za akekolvek referencie. Zbezne som pozeral po cenach kolimatorov popisovanych priamo v manuale ku zbrani (k dispozicii su dve, resp 4 dosticky na montaz - obe je mozno pouzit obojstranne), vsetko to su ale 9mm ready kusky. Vzhladom nato, ze toto je 22LR + montaz je priamo na hlaven - t.j. pri vystrele sa nepohybuje mozno su 9mm ready kusky trosku overkill.

Zatial teda spokojnost, snad som pomohol.

Uživatelský avatar
mitsu
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.05.2008 17:11
Bydliště: Mladá Boleslav

05.02.2022 0:06

Re: Taurus TX22

Zdravím, před nedávnem jsem koupil funglovku TX22 a po první návštěvě střelnice celkem zklamání :D
Střely létají s rozptylem asi 0,5m na 25m a dopadají na plocho. Příčina je poškození střely při přebití. Viz. Foto. Dokáže mi někdo poradit co s tím?
Resizer_16440120627531.jpg

Resizer_16440120627532.jpg

Resizer_16440120627533.jpg

Resizer_16440120627534.jpg

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

05.02.2022 21:09

Re: Taurus TX22

Ahoj,
toto sa mi nestalo, prepokladam ale, ze okrem problemov v terci si mal aj problemy pri podavani nabojov do komory. Ku TX22 si asi dostal 2+ zasobniky, robi to s oboma? Chova sa to rovnako ked mas v zasobniku napriklad len niekolko kuskov (napr 5) vs. plna kapacita (15/16 myslim)? Ake strelivo si pouzil - kolega vyssie to spomina problem s jednym druhom S&B.

Ak chces vylucit zasobnik a nemas okolo nikoho dalsieho z TX22 + mas moznost dorazit do Plzne mozem ti v Lieko jeden svoj nechat na vyskusanie, u mna funguju vsetky 3 bez problemov.

Pozeral som zbezne severoamerickych domorodcov na youtube, reportovali problemy so zasobnikom + ich riesenie tu a napriklad aj tu. Long story short, vycistit, premazat + manualne "ochodit" (tj. pri prazdnom zasobniku stiahnut podavac az dolu a pustit - borec to opakoval tak 100-200x).

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

05.02.2022 21:39

Re: Taurus TX22

Zdravim,

podarilo sa mi na TX22 Comp. vybrat kolimator - Vector Optics Frenzy 1x26 3MOA. Kupoval som v ESAKO. Bacha, maju tam dva velmi podobne, ten druhy sediet nebude (je trosku lacnejsi, ale ina montaz). Pripadne si nechajte poslat nakres montaze, ochotne poskytnu. Pan Sykora starsi bude mozno reagovat na klucove slova 'slovak s kratkou malorazkou', pac som sa v Drazkovicich zastavil pre istotu osobne :-) . Na TX22 Comp. to sedi s dostickou 3 - montaz ako Trijicon. Fotka na zbrani viz nizsie, ked bude chvila, poslem lepsie fotky.

tx22-1.JPG


Prvej dojmy su super, kolega dotiahol na strelnicu svoju drahu, tvrdila, ze este nestrielala. Cca po 100 ran sa dostala na 15-18m do 10tok na nekryte lezici figurine s kruhy.

Akurat je po mieridlach, musku nie je cez kolimator vidiet a vymena baterky = sundanie kolimatora :(.

tx22-2.JPG


Ale uz mam na ceste aftermarker hledi/musku. Tento kit by pripadne problem baterky mal riesit. Uvidime ako to Tandemkross nakoniec dopadne, ak rozumne, asi objednam aj dalsie ich aftermarket kusky pre TX22.

Uživatelský avatar
mitsu
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.05.2008 17:11
Bydliště: Mladá Boleslav

06.02.2022 14:01

Re: Taurus TX22

Ahoj
Střílel jsem žluté SK standard plus, problém byl u obou zásobníků a bylo celkem jedno kolik nábojů bylo v zásobníku. Zbraň přebíjí vzhledem ke zmíněným problémům kupodivu spolehlivě, pár závad bylo, většinou zaseklá hilzna v okénku. Zkusím "ochodit" vratnou pružinu a jak píšeš i pružiny zásobníků, jinak netuším kde by mohl být problém. Problémy mě mrzí, protože mi TX22 sedla, mám velké ruce což bývá u .22 problém :D
Jinak i tichá verze je v pohodě :D

https://youtube.com/shorts/Q274m_0FZh8?feature=share

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

06.02.2022 18:31

Re: Taurus TX22

Necituj tesne predchazejici prispevek! ufo

Ahoj, napadla mi este jedna vec - pozeram, ze si pouzival tlmic. Nemohol by byt problem v tom, ze je vnutri zaspineny? Bavil som sa minule v Proarms ohladne tlmicov na kratke malorazky a hovorili mi - obcas treba vycistit. Chlapik im reklamoval - tiez lietalo na plocho - rozobrali a vycistili problem sa vyriesil. Skusil by som mozno este ine strelivo...

Uživatelský avatar
mitsu
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.05.2008 17:11
Bydliště: Mladá Boleslav

07.02.2022 11:52

Re: Taurus TX22

Tlumičem to určitě nebylo, hned jsem ho sundal, když jsem viděl, že to léta na placato :D

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

27.02.2022 19:58

Re: Taurus TX22

Tak, aftermarket dorazil... Zatial este nemam nastrelene, ale rozhodne to nevyzera celkovo zle - viz foto. Akurat bolo treba hledi trosku pomoct pilnikom, tolerancie boli prilis male, aby sa dalo bez poskodenia zaveru nasunut.

Poslali mi omylom aj svetlovodnu musku na TX22 s povodnim hledim, ak mate niekto zaujem, inzerujem v burze.

BTW - dovoz z USA bol tiez zaujimavy. Doteraz nahanam borcov z Tandemkross, ako im zaplatit, aj ked uz mam tovar :lol: ... Mali v e-shope totiz bug - neslo nastavit shipment do CR. Vysli zakaznikovy v ustrety, opravili chybu, akurat neviem preco poslali tovar bez toho, aby som zanho zaplatil. Chystam sa ale este objednat nejake dalsie drobnosti, tak to budem musiet nejako vyrovnat. Momentalne na ich e-shope uz ale objednavanie do CR funguje bez problemu. Len pre info - casovo moja prva dodavka trvala - cesta 7 dni, dalsich skoro 10 mi to stalo na colnici.

tk-05-resized.JPG

tk-04-resized.JPG

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

28.03.2022 21:00

Taurus TX22

IMG_1551.jpg


Dalsi drobny upgrade - konecne dorazil tlmic. ASE ULTRA ECO. Strielanie paradne, pre zaciatocnikov/strhavajucich ideal. Posun zasahov na 25m ziaden pozorovany.

Akurat cistit to je neskutocny oser. A zbran sa spini fakt rychlo, cistenie tlmica je ina liga a v tomto vlakne off topic - kazdopdne doporucujem zvazit tento cons pred kupou.

Pozoroval som akurat problem pri prebiti pri prvom vystrele pri Subsonic od S&B - po prvej rane bolo treba manualne vyhodit nabojnicu, dalsie uz isli b pohode. Chvilu som to ladil, potom mi Subsonic od S&B dosli, zacal som nabijat klasicky CCI Minimag a ziaden problem. Ani vystrel nebol nijako hlasnejsi.

Coskoro by mal dorazit kompenzator, tak snad to bude viac friendly na cistenie a rovnako prijemny na strielanie…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

02.05.2022 19:03

Re: Taurus TX22

Ahojte,

tak hlasim finito - Taurus TX22 Competition TK/LK edition viz nizsie.

tx22-detail.JPG


TK ako TandemKross -> parta z USA ziviacia sa tunningom (primarne) kratkych malorazok, ktora dokaze posielat tvoje produkty do CR
LK ako Leiko -> kde mi to cele zlepili dohromady (zdravim Ludka)

Od TK ma zbran spust, kompenzator, mieridla, tlacitko na uvolnenie zasobnika a rozsirujucu botku zasobnika (ma to dohromady kapacitu 21+1, plus v supliku mam od TK novy vytahovac, nemam ho zatial namontovany, povodny z tovarne funguje stale super. Kolim je VectorOptics (Cinan kupovany v esako). A uz s tunenim fakt koncim :mrgreen: . Samozrejme - je to overkill. Ale ako hovori pan Kuracina, pistole nie su len zbrane, ale aj hracky pre velke deti...

Ak budu mat v LK tematicku akciu do ktorej ma zmysel zbran zaradit, mala by sa v nej objavit.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník