Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

22.10.2021 12:38

Jak se zbavit zbraně?

Ahoj, úvodem nechci se zbraně zbavit ani ZP. Ale napadlo mne to. Jak se zbavit vlastnictví ke zbrani, když ZP si chci nechat. Můžu ji dát do komise nebo prodat přes burzu. Ale co když ji nikdo nekoupí. Dívám se třeba na nabídku Brymové a tam některé zbraně v komisi jsou už 5 roků a nikdo o ně nejeví zájem. Můžu si ji taky nechat znehodnotit, jednou jsem to už udělal, to je taky možnost. Ale podle dnešních zákonů je to taky zbraň a taky se registruje, takže jsem vlastníkem někde ohlášeným, pořád.
Odevzdáním na Policii se vlastnictví zbavím?
Pokud toto téma už někde tady, prosím o přesun. Já ho nenašel. Honza

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.10.2021 13:35

Re: Jak se zbavit zbraně?

Darovat jinému držiteli ZP. Pokud ti nejde o prachy. :)

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

22.10.2021 15:41

Re: Jak se zbavit zbraně?

Nebo ji odevzdej na Policii, a máš to vyřešené a jednoduše.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

24.10.2021 9:00

Re: Jak se zbavit zbraně?

Dovoluji si doplnit o vlastní zkušenost.
Při poslední kontrole zbraní při prodlužování zbrojního průkazu se mě policista ptal na další zbraň. Když jsem odporoval že žádnou další nemám, podíval se do poznámky a zjistil že zbraň byla odevzdaná ke zrušení. Jednalo se o poškozený perkusní revolver, který jsem odevzdal už před lety. Stále mi tedy visí v CRZ, a nakonec jsem byl rád, že jsem doma našel potvrzení o odevzdání k likvidaci. Takže odevzdání na policii mi nepřijde jako úplně čisté řešení.

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

15.11.2021 10:23

Re: Jak se zbavit zbraně? A něco navíc...

Ahoj, tak jedné zbraně jsem se zbavil tak, že byla prodána na Slovensko. Byl to "porod", to vyřizování papírů.
Ale následující nevím zda nepatří mezi vtipy. Dnešní poznatek na jednom zbraňovém místě. Zbraň jsem odhlašoval a vracel průkaz zbraně. Formulář jsem vyplnil černou propiskou, včetně data a podpisu. Při přebírání formuláře jsem byl požádán o nový podpis, ale tentokrát propiskou modrou. Že by prý nadřízení mohli ten formulář považovat za kopii, kterou si tam ten za přepážkou vytiskl??? To jsem nepochopil. Až později. Protože si tam ty převodní listy, na to Slovensko nechali, tak jsem je požádal o kopie. Abych měl něco v ruce, kdyby něco. A oni mají jen černobílou kopírku! :lol:

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

15.11.2021 11:49

Re: Jak se zbavit zbraně?

I finančák měl problém s podpisem černou propiskou.


Reklama

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

15.11.2021 13:41

Jak se zbavit zbraně?

Černá propiska je problém většiny úřadů a tam, kde to čtou strojově, to mají nebo měli i výslovně uvedeno.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Registrace, převody, kategorizace CUZZS, ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků