Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

30.11.2019 12:19

Re: prachovače

u Lee je problém jak se ti do lisu zamotá jiná delší nábojnice, třeba 9x21, nebo 7,65Br zasunutá do 9L, když nemáš v ruce cit tak to AutoDrum neustojí. Stejně to dopadlo při záměně 38 a 357. Odlitek je z nějaké slitiny zinek / hliník. Taky co by za ty peníze člověk chtěl ....

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

30.11.2019 14:25

Re: prachovače

Nebude to tým, že prachovač bol zaskrutkovaný do raisera príliš? Tak hlboko, že namiesto toho, aby sa rozhrdľovací trn zastavil o spodok raisera zaskrutkovaný v matrici, prostredníctvom zdvihátka sa zaprel až o prachovač v hornej úvrati. Takže sily vzniknuté rozhrdlením nepreberala matrica, ale telo prachovača. A to teda zinkozliatina nevydrží... :evil:

fanfox
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 23.02.2007 13:00
Bydliště: nmnm,zr-vysočina

24.06.2020 13:26

Re: prachovače

v.k. píše:6ti dirova kopie: https://www.thingiverse.com/thing:3219203
Kdyz to vytisknes spravne a z vhodneho materialu, je to OK.
Kdybys chtel presnou kopii Lee Disku s 6ti specifickyma dirama, dej mi vedet jake prumery a ja ti to vytisknu. Uz jsem si to taky kdysi tisknul, pak jsem si udelal pro nizke navazky stavite
lny kovovy "charge bar" a to je univerzalni.


Dík , sice po více než roce ...
vytiskli mě ten 6-ti děrový, a konečně jsem udělal pořádný 32SWWC střelivo (loni jsem prubnul pár originálů SB a teď byla pauza), zatím jsem zkoušel prachy D032 a S011 a dávkuje je to luxusně (nižší odchylky rychlostí než tovární SB, v terči to porovnávám z ruky), skoro 20 let používám jenom LEE děrový dávkovač a nikdy nezklamal, co se konzistence týče. Na netu jsem našel, že "mikrodiskem" dávkoval maník s odchylkou +-0,05gr (dělal tam navážky 1,8gr D032), já vážím 10 nebo 20 dávek, podělím to a víc "nehrotím".
Pro tyhle prachy jsem použil díry 0,15 a 0,18 a 0,21 , možná si nechám od kámoše vytisknout ještě jeden s dírama po "setinách" (na dlouhé zimní večery), fakt to funguje.
Zkusím časem napsat něco zkušeností s 32WC do příslušného tématu. Tady jen trošku OT: D032 má u mě konzistentnější rychlosti než S011, asi se lépe dávkuje (menší kuličky než zrnka S011), navážka z díry 0,15 D032 odpovídá, co se rychlosti týče, navážce z díry 0,18 S011. (střely 100gr ARES Pb a SB WC, Pardiini HP32)

ještě jednou dík za model!

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

21.09.2021 10:22

Re: prachovače

Pánové, uměl by někdo z vás na základě zkušeností mezi sebou porovnatí prachovače RCBS Uniflow a Lyman No. 55? Uniflow používám dlouhá léta jak na pistolové, tak na puškové navážky a jsem s ním celkem spokojený. Lyman No.55 se ke mně dostal nedávno, teprve včera jsem ho rozbalil a odmastil. Přijde mi podstatně složitější na nastavování a nevím, jestli je alespoň přesnější…

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

22.09.2021 9:21

Re: prachovače

Lyman 55 se mi jeví jako přesnější, hlavně pro malé navážky, se složitějším nastavováním, a lépe mu chutnají prachy s kuličkovými zrny, třeba pistolové.
RCBS (mám s mikrometrickým šroubem) se lépe nastavuje, poradí si dobře s prachy ve tvaru trubiček (přesekne je), nicméně vzhledem k větší ploše průřezu dutiny nebude zřejmě tak přesně nastavitelný pro malé navážky.
RCBS s mikrometrickým šroubem má výhodu, že pro daný prach lze dost přesně nastavit dávku již podle stupnice mikrometru, a pak jen kontrolně převážit. U Lyman je to pokus-omyl, vždy trochu pohnout šoupátky a pak převážit a tak dokola.
Já používám Lyman upevněný přímo na lisu pro revolverové náboje, a RCBS mám na extra stojánku a používám pro puškové, nejčastěji s prachem Lovex D060. Pozor na možnost zachycení prachu uvnitř, Lyman má přímo na těle takové kladívko, kterým se po každé dávce klepne, RCBS nic, tam to řeším razantním zatažením za kliku.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

24.09.2021 8:27

Re: prachovače

Jo, napadlo mne to podobně – že teoreticky s ohledem na konstrukční řešení Lyman by měl být přesnější na malé objemy a na puškové by měl být lepší RCBS, že by měl lépe střihat trubičky (tam používám S060). Mám v úmyslu taky taky používat Lyman na pistolové náboje a RCBS už jen na pušku. Uvidíme, co přinese praxe. Dlouhé zimní večery se blíží :-)


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků