Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 18:56

Re: Glock 20

SINCITYMAN - závěry jsou stejné zvenčí, uvnitř nemá G 20 vyfrézované odlehčení po stranách v přední části závěru, podobně jako srovnání vnitřní části závěrů G17-G22. Tím pádem je závěr u G 20 těžšší na předek :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

18.05.2009 19:51

Re: Glock 20

ale těžší závěr není zrovna výhra pro rychlou střelbu. Pistole je sice těžší na čumák, ale o to větší hmotnost se pohybuje dozadu a pak zpět dopředu, tudíž to s pistolí pěkně cloumá.

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

18.05.2009 22:03

Re: Glock 20

To je pravda, ale zase se díky těžšímu závěru v přední části míň zvedá ústí. Zatím si myslím, že díky nízkýmu těžišti závěru nad osou ruky to zas s tím cloumáním nebude tak horký. Asi trochu nevýhoda bude pomalejší cyklus toho závěru. Vím, že je lepší těžkej rám, ale ten jaksi Glock nenabízí. Chtělo by to praktickej test. Co jsem viděl u pár lidí z boku pohyb závěru u G 21, zdál se mě pomalejší. Jistěže z toho nepostavím stopro závodní speciál, ty jsou ale zase naprosto nevhodný na nošení a pobyt v přírodě :wink:

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

21.05.2009 23:13

Re: Glock 20

Childeater: V rámci prezentace jsem si zastřílel z modelu Glock 20C s úsťovým kompenzátorem zdvihu. S ohledem na ráži jsem očekával velký zpětný ráz a zdvih. Byl jsem příjemně překvapen opakem a malým rozptylem na 10 metrů. Glocky se mi vzhledem nelíbí, ale tento model bych jako dárek přijal. A kdyby náboj do něj stál jako 9L, tak bych si tento kousek i koupil.

Uživatelský avatar
Wyatt Earp
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 16.04.2009 9:49
Bydliště: Brno

22.05.2009 16:31

Re: Glock 20

Nevím konkrétně jak to je s těmy Glockovskými porty u ráže 10mm Auto, ale u jiných modelů je to takřka neúčinné řešení zdvihu ústí. Osobně bych model "C" nechtěl, za snížené viditelnosti bych po výstřelu měl pořád před očima plamenné V a neviděl bych to co potřebuji a navíc bych si s tím nechtěl bouchnout někde v uzavřenějším prostoru, např. vozidlo :D .

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

26.05.2009 11:05

Re: Glock 20

alfonss: Nejsem zrovna ostřílený uživatel zbraní, ale už jen z logiky věci vyplývá, že pokud je silná ráže, resp. velký zpětný ráz, težký závěr může mít jen pozitivní vliv díky své hybnosti. Zpětný ráz se zmenší při překonávání setrvačnosti hmoty závěru. I když uznávám, že se ta hmota musí zase o něco zastavit. Nicméně plastový rám zase nějaký ten ráz tlumí lépe než ocelový. Neměl jsem sice možnost porovnat ani 10 mm ani .45 s plastem a ocelí, přesto si myslím že devítka nějakou vypovídací hodnotu má a u ní při srovnávání CZ 75 a G 17 vyšlo mnohem lépe géčko co se rázů týče. Prakticky to dává za pravdu Tobě, že když je těžší, víc to kope, ale důležité je zohlednit hmotnost pohybujících se částí, tzn. komplet závěru. Jestli se nepletu, tak glock má poměr % hmotnosti 20 (rám) : 80 (závěr). Skutečně nevím, jak je to u CZ. Ale myslím si, že u ní bude rozhodně měnší.

Ještě bych rád dodal, že tento příspěvek nemá poučující charakter. Jen jsem se snažil "přemýšlet" a zrovna to psal. :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
theplaky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 16.11.2006 22:54
Bydliště: Slovakistan

26.05.2009 11:47

Re: Glock 20

K tomu vykonu naboja/spatnemu razu:

Nez som sa rozhodol kupit si G29, tiez som poznal vykon 10mm Auto len z toho co tvrdi net:
- "prilis silny pre FBI"
- "snaha o univerzalny naboj schopny celit dvojnohej i stvornohej hrozbe"
- "spatny raz za hranicou zvladnutelnosti"

... a tak som mal pri prvom vystrele z noveho Glocka pekny respekt (priznam sa, ze som si nabil len jeden naboj - ak by mi to nebodaj vyletelo z ruky aby to este nestrielalo na zemi atd atd) :twisted:
- opak bol pravdou: slupka to bola vacsia nez napr 9L, ale moje prve pocity boli SKLAMANIE - vzhladom na vsetko to "zlo", ktore o tejto razi clovek vygoogli. Sklamanie vsak prerastlo v radost, ked som si uvedomil, co tabulkovo dokaze tento naboj vzhladom na spatny raz, ktory je naozaj "v ramci normy".

PS: moj kamarat, ktory ma nastrielane omnoho viac nez ja, okomentoval moju novu akviziciu slovami: No, nekupil si az taku P :!: COVINU :lol:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

26.05.2009 11:50

Re: Glock 20

já řeknu jen toliko..... těžkej závěr má možná měkčí kopanec, ale prostě se na zbrani courá. Pokud má člověk už něco nastříleno, tak ten komfort měkkýho kopance vymění za rychlou štěkající zbraň, kterou si ale nedovedu představit s těžkým závěrem :wink:

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.05.2009 13:12

Re: Glock 20

Glock 20

radex
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 14.03.2009 16:39
Bydliště: Brno

18.10.2009 23:46

Re: Glock 20

Poohlížím se po zbrani v ráži 10mmAuto a protože výběr je tak velký jak poctivých politiků, tak jsem jako jednu z variant zvažoval G20. Teda jen do doby než jsem si ji na dnech s Mlockem osobně vyzkoušel. Samo jsem se nejvíc obával zpětného rázu, jak tu někteří všeználci radí, ale ten byl úplně pohádkový a to nejsem žádný hromotluk (slabých 110kg 8) ) Co mě ale zarazilo nejvíc, že každá vyhozená nábojnice byla naseklá o hranu výhozného okénka takže by mohl být problém při přebíjení což je u této ráže těméř nutnost. Vložil bych i foto ale nejsem mezi vyvolenými. Taktéž na každé nábojnici výduť až 0,4mm. No to se to potom Glocku chvástá jak je spolehlivý, když má komoru vyklechtanou jako moje bývalka díru(já su v tom nevinně, já tam byl jen parkrát). Myslíte, že tohle jsou jen problémy jednotlivého kusu zbraně nebo tohle je Glocka standartní?

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

27.08.2021 11:01

Re: Glock 20

Po 12 letech si téma zaslouží trochu oživit :)
Naskytla se mi příležitost koupit zánovní Glock 20 Gen 4. Prodejce mi na rovinu říkal, že mu to závadí a je z toho nešťastný, zkoušel to dokonce (neúspěšně) reklamovat u dovozce. Tam mu řekli, že vystříleli krabičku nábojů bez závady a zbraň je v pořádku.
S prodejcem jsme se potkali na střelnici, dal jsem z toho pár zásobníků 3 různých typů nábojů a naprosto bez problémů. Holt tahle věc je evidentně citlivá na správný úchop, podobných historek jsem na zahraničních fórech četl povícero - limp wristig, přizvedávání záchytu závěru apod.
Zpětný ráz s tovární municí (zkoušeny SB, Magtech 180 gr) v pohodě zvladatelný, byť na nějakou rychlopalbu to úplně nebude, taky ty náboje mají power factor přes 200. Spíš ten akustický doprovod je pro lidi ve vedlejším boxu asi mírně nekomfortní, třepou se z toho zástěny. Zkoušel jsem pár ran silnou i slabou rukou a dá se to v pohodě, pro mě příjemnější jak třeba tovární 357 Magtech ze 4" GP100, to je přece jen ostřejší rana do ruk (ačkoli vnímání zpětného rázu je hodně individuální).
Jak dojdou propriety na odlévání tak začnu experimentovat s přebíjením, mezi tím musím zkonvertovat těch 500 patron co jsem k tomu dostal na nábojnice 8)

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

28.08.2021 12:59

Re: Glock 20

Mám za sebou seznamovacích 100 ran SB a dost mě to baví. Zvladatelné je to v pohodě, ale je potřeba soustředit se na pevný úchop, když jsem trochu povolil, párkrát jsem si při střelbě palcem slabé ruky přizvedl záchyt závěru. Tak mám aspoň mám motivaci pilovat si techniku.
Každopádně když jsem si potom vzal do ruky G19, tak v přímém porovnání s 10Auto se 9Luger chová skoro jak malorážka :D

G20.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

25.11.2021 14:57

Re: Glock 20

Přidám nějaké další zkušenosti - dle doporučení na US fóru jsem do G20 dal ocelové vodítko a 21lb vratnou pružinu Wolff (objednáno na českém brownells) a znatelně to zlepšilo chování zbraně, s továrními náboji (magtech, SB) je to vyloženě měkká rána, skoro bych řekl až příjemná :D

Nastřílených mám cca 600 Ks továrních (výroba hilzen pro přebíjení) a nějaké první slibné pokusy přebíjenkami s mými 185 gr. odlitými střelami a dost mě to baví.

Náhodou se ke mně přitoulal i G29 Gen3 za cenu, která se neodmítá. Pracovní kódové označení bude asi "divočák". Tam, kde je G20 se střelivem na továrním výkonu (čili 180 gr. někde na 1150-1200 FPS) skoro až příjemná, s měkkým zpětným rázem, je G29 už vcelku uskákaná, chce to po člověku opravdu, ale opravdu pevný úchop, jinak to umí krom jiného třeba skřípnout malíček mezi botku zásobníku a rám. Ale na druhou stranu s jistým úchopem to není nic hrozného, aji jednoruč se to dá v klidu ustát. Hodně pomáhají botky Pearce grip s oporou pro malíček.
Pro mě je střelba z G29 výrazně příjemnější než třeba 357 2" revolveru nebo 40SW z kompaktního Glocku. Takže si ho asi nechám:) Nositelně to celkem vypadá, vlastně rozměrový ekvivalent G19, jen s tlustším závěrem. Navíc to má neoddiskutovatelnou výhodu v tom, že po padesáti ranách z G29 je G20 úplná balada a 9mm z čehokoli je flusbrok :lol:
20211118_132452.jpg

20211118_132417.jpg

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

26.09.2022 19:56

Re: Glock 20

Ahoj, chtěl bych se zeptat, nafukujou se ti hilzny? Pokud ano, dá se to při kalibraci srovnat? Jak ti v tom chodí olovo, musíš omezovat navážky s ohledem na stabilitu? Jak je to s přesností střelby? Brousím si na 10 mm Auto zuby a ať se na to dívám z jakékoliv stránky, vždycky mi vyjde jako nejlepší kompromis Glock 20.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

05.10.2022 17:59

Re: Glock 20

Ustálil jsem se na laboraci 7,5gr Vectanu A0, se kterou mi 180gr olovo chodí cca 1150FPS, což je sice víc jak cokoli továrního v našich obchodech, ale není to zdaleka nahučené na max. tlak. S touhle laborací se mi hilzny nenafukují, vývrt mám po protažení hadem čistý jak zrcadlo. Zkoušel jsem i lehce víc, 8gr A0 kolem 1200 FPS a pořád to bylo bez problémů. Polygon u Glocka s povlakovaným olovem dokáže kamarádit, pokud samozřejmě všecko ostatní je v richtiku (správný kalibr střely do konkrétního vývrtu, pohlídat si, že karbidový kroužek v žehlící matrici LEE střelu nepřežehlí na menší průměr atd.).

Nicméně pokud bys chtěl přebíjet náboje na max. tlak, Glock asi nebude ideální platforma. Jednak ten nepodepřený okraj komory bude nafukovat základnu hilzny (Glock smile) a pak ten polygon by to olovo taky nemusel udržet, držky jsou na to holt lepší. Nehledě na to, že na US fórech se lidi shodují, že jim s těmi jejich termonukleárními navážkami na medvědy (něco jako 220gr při 1250-1300 FPS) už G20 ani spolehlivě nefunguje, přinejmenším ne s tovární vratnou pružinou...ale sám to vyzkoušené nemám bo zas takový masochista nejsem. Pokud bych chtěl něco takového z G20 střílet, tak bych si asi pořídil novou ideálně prodlouženou hlaveň s klasickými drážkami a plně podepřenou komorou.

Nicméně byť s nafouklými hilznami problém nemám, jdou srovnat celkem jednoduše - vezmeš si žehlící matrici Lee (Factory Crimp Die), vysypeš z ní vnitřnosti a zbyde ti dutá válcová matrice s karbidovým kroužkem o vnějším průměru hilzny 10mm dle SAAMI. Tu si dáš do jedooperačního lisu a protlačíš nafouklé hilzny skrz stejně jako když kalibruješ olověné střely.

Jinak do G20 v každém případě můžu doporučit silnější vratnou pružinu, měl jsem v tom 22lb klasickou pružinu Wolff (o pár příspěvků výše jsem se upsal, není to 21, ale opravdu 22 lb), to funguje velice dobře, teď zkouším 24lb Flat wire pro 5" 1911 od Wilson Combat a je to na moje navážky ještě o fous lepší. Jo a kolimátor tomu taky celkem sluší 8)
20220506_165642.jpg

20220506_165731.jpg

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

05.10.2022 19:25

Re: Glock 20

Díky za info. Mám G22/40SW a používám 180 grs poměděné LOS, tak je zkusím i v 10 mm. S poplastovaným olovem v G22 mám ty zkušenosti, že střely 150 - 155 grs se od určitých rychlostí (navážky v povolených mezích) strhávaly a lítaly naplocho po celém terči. střely 175 - 180 grs držely i při vyšších navážkách. Vliv žehlící matrice mne nenapadl, pohraju si s tím - změřím průměr delaborované střely před žehlením a po něm. Ten trik s vykuchanou žehlící matricí znám, musel jsem takhle rovnat hilzny 40 SW vystřelené z Glocka, pokud jsem je chtěl použít v jiné 40 SW pistoli, občas se tam nevešly. Nakonec jsem to vyřešil tím, že jsem si ve 40 SW nechal jen toho Glocka, u něj hilzny napravovat nemusím :-)
Na jinou hlaveň myslím, uvidíme časem. Silnější vratnou pružinu si určitě pořídím, díky za tip.
G20 je už objednaný, až s ním získám nějaké zkušenosti, napíšu je.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.10.2022 8:09

Re: Glock 20


hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

13.10.2022 8:28

Re: Glock 20

Tak už mám G20 gen4 doma a prvních pár ran továrními SB za sebou. Několik let mám G22 gen 4, takže mohu porovnávat. Závěr u G20 je v porovnání s G22 kuz železa, hotový ingot :-) A to i hmotností. Je znát že pistole je těžší a celkově taková bachratější. Na rozdíl od G22 si neumím představit, že bych tohle nosil ve vnitřním opaskovém pouzdru. Rukojeť bez přidaného hřbetu mi přijde stejná jako u G22 s nejtenčím přidaným hřbetem, jen je o něco tlustější. Drží se to příjemně. Jen budu muset trochu podbrousit lučík na pravé straně stejně jako u G22, ta hrana mi nepříjemně ryje do prstu. Překvapil mne relativně nízký zpětný ráz, čekal jsem to horší. Subjektivně mi přijde, že G22 (střela 180 grs, 300 m/s) je divočejší. Spoušť má vysoký odpor, ale hladký chod. Co mi vadí, že pojistka ve spoušti nezajíždí celá do jazýčku spouště a nepříjemně řeže do prstu, už s tím za ta léta mohli něco udělat. Nicméně mám připravenou spoušť od Apexu, stojiny 2,25 kg a 2,0 kg, nějaké ty pružinky a bude se tunit :-) K tomu tradičně širší záchyt závěru a výhledově tritia. Pouzdro se pokusím vyrobit si sám, mám v tomto směru nějaké zkušenosti, tak uvidíme :-)

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků