CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.12.2019 10:48

Re: Perkusni Revolver Colt

Na to abych to vysvetlil mi chybi tricetilete zkusenosti, proto jsem napsal na forum s zadosti o radu podobne postizene (nadsene) jedince.

Na sucho proste revolver aretuje spravne a zarovnava valec pistonem pod kohout, pri strileni to dvakrat nedopadlo. Cim to vzniklo nevim. Ale to uz jen rekapituluju co jsem napsal.

Prijde mi fakt smutny, ze nekoho s dotazem na foru mas potrebu neustale urazet, ze nekdo “breci”, ale pokud ti to nejako ulehci, tak prosim.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.12.2019 10:59

Re: Perkusni Revolver Colt

No, napsal jsem ti tři základní problémy proč se ti válec nodotočí nebo přetočí a kohout
je mimo zápalky. Sám musíš zjistit důvod tvého problému.
Víš, nejvíce ně štve ty vyjádření vše je z " bláta", vše je špatně, velké vůle, špatná hlavěn
atd. Nevidím jediný důvod proč by se to mělo vyrábět z lepších, pevnějších materiálů.
A i kdyby ta možnost byla pak by zase všichni brečeli jak je to drahé.
Jak jsem říkal, pokud budeš chtít Ruger za 20 tis, řekni, vím o něm.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

24.12.2019 11:55

Re: Perkusni Revolver Colt

Ta západka má opotřebované pružné ramínko, které odtlačuje kohout. Příliš brzy tak vyskočí z rámu když se ještě válec nedotočil a dělá na něm rýhu. Zkoušel jsem levé ramínko přihnout a jde to lehce tak soudím, že je špatně zakalená. Nic víc.
Dál se k tomu vyjadřovat nebudu.
Přeji všem hezké svátky a hodně zábavy s černým prachem.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.12.2019 12:35

Re: Perkusni Revolver Colt

Jo, takhle se to projevuje, máš pravdu. Já to dělám tak, že mezi ty dvě pacičky strčím šroubovák a jeho pootočením se snažím ty pacičky roztáhnout. Je celkem jedno jestli
roztahneš i pravou, i tak to bude lepší. Několikrát se mi stalo, že jedna praskla pokud jsem to přeháněl. Ale jde snadno koupit novou jak na Uberti tak na piettu. Dá se s úspěchem použít i pro ASM. Není to na závadu pokud aretace vyskočí o trochu dřív, ale pak to dělá čáru na válci. Takže si hrejme a střílejme dál pokud nás to baví.
Hlavně štastné a veselé vánoce a hodně střeleckých úspěchů v dalším roce.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 504
Registrován: 11.11.2009 21:36

24.12.2019 18:01

Re: Perkusni Revolver Colt

FrankJ Hele s tou mezerou asi reaguješ na mě. Já prvního perkusáka kupoval jako čerstvě 18letej cucák v době kdy jediný co bylo ke čtení o perkuskách byla knížka od Morávka a tam jak jistě víš bylo vše dost povrchně.No a muj slavnej perkusák od Ubertiho, kterej mi byl presentovanej jako ta nej kvalita na trhu měl tu mezeru tak 2 3 milimetry a to jistě uznáš je dost.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

24.12.2019 22:23

Re: Perkusni Revolver Colt

Jo, Morávek, hmm, ale tenkrát nic jinýho nebylo. Ale i tak nenajdeš jak velká by ta mezera měla být. Teoreticky čím menší tím lepší nebot neuniká tlak a střela má větší výkon.
Ale zde přichází ke zvážení praktická věc a to bolest perkusních revolverů, které se přestávají
točit vzhledem k zanesení povýstřelovými splodinami čela válce ( a pak drhne o hlaven)
a hlavně osy válce. Tímto trpí více colty než remingtony. U coltu je celkem snadné zmenšit
tuto mezeru, nemyslím otrocky zarazit kladivem hlouběji klínek.
Ale shodneme se, že 3mm je moc, 2mm je akceptovatelné. U svých revolverů jsem to nikdy
neměřil, ale válec řádně "kvedlá" dopředu a dozadu a taky vlevo a vpravo když je zaaretován.
Má to své důvody. Ale co je důležité je mazání, mazat a mazat a pak to funguje s malou mezerou. A žádnou vazelínou na auta, ale přírodním mazivem.


Reklama

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 504
Registrován: 11.11.2009 21:36

25.12.2019 12:42

Re: Perkusni Revolver Colt

Mě příjde dost i ty 2mm. U druhýho remíka jsem to měl na těsno jak u klasickýho revolveru na destrinky a točilo to furt pěkně šlo jen o to mít pěkně namazanou osu, to byla jediná bolest, že se to občas zapejkalo a pak to hůř točilo nebo nešla vysunout a musel jsem to brát přes špalík a klepnout.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

25.12.2019 20:10

Re: Perkusni Revolver Colt

Já se nestačím divit, jakými vůlemi se tady oháníte. Jako spousta jiných, i já jsem kupoval perkusák jako cucák na občanku. Konkrétně ASM 1860 s mosazným rámem, ve vesnické, myslivecké prodejně, kde jiného než ASM neměli. Týden po svých osmnáctinách. 2 mm vůle mezi čelem válce a hlavní? Akceptovatelné? To snad nemyslíte vážně? To snad ani nemohlo dorazit na krám! Můj neměl ani 0,6 mm a přišlo mi to moc. Udělal jsem si z 0,25 mm planžety vložku pod válec, abych ji ještě stáhnul. Přesto že jsem byl léta naprosté vemeno, co se BP týče, revolver i přes těch pár tisíc ran výrazněji neutrpěl. Tedy, kromě klínku. Ten jsem svou imbecilitou poslal do věčných lovišť poměrně záhy. A na pár místech černění. Kápl mi tam sajrajt na leštění mosazi a stříbra a nebyl to Sitol, ale mnohem agresivnější srágora. Já pako to leštil složené. Co se týče uzamykací vůle válce, leckterý moderní revolver nerenomované značky by mohl závidět. Na "nejhorší" komoře to dělá max. 0,3 mm. Býval bych s tím revolverem nastřílel i víc a možná se ani nepřehoupnul na "normální" střílení, kdybych už tenkrát uměl správně mazat a nes.alo mě to nekonečné pucování napečené vazelíny a prachu. Dneska už to umím. Ale už na to nemám čas.

I jako ten osmnáctiletej fakan, kdybych viděl mezeru zvící jednoho milimetru, přišlo by mi to moc a něco takového bych nekoupil. Asi holt tím že jako strojaři by mi to přišlo podezřelé.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

25.12.2019 20:36

Re: Perkusni Revolver Colt

Náhodou ASM byla velice dobrá firma, hlavně její majitel byl nadšenec do westernových
zbraní a málokdo ví, že on byl první který vyráběl konverzní revolvery. Bohužel špatně
skončil. Dodnes mám SAA revolvery od ASM a jsou super.V těch 90 letech byla pietta totální propadák a i Uberti po smrti starého Alda to bylo velice špatné a až když dědicové prodali firmu Beretě šla kvalita strmě nahoru.
Ještě k těm vůlím, pokud používám tento revolver na mířenou střelbu, 12 ran za půl dne
pak budiž. Ale jsou i disciplíny pro akční střelbu a tam jsou požadavky jiné a pokud
nedotočím nebo přetočím válec ( a tím nevystřelím ) jsem ihned ze hry protože ztratím hodně času opětovným natažením a hledáním nevystřelené komory.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

25.12.2019 21:33

Re: Perkusni Revolver Colt

Perkusni Revolver Colt

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

06.05.2021 8:00

Re: Perkusni Revolver Colt

Nemáte někdo zkušenosti s poladěním odporu spouště u revolverů Colt 1860? Jde mi o to, trochu snížit odpor spouště, který se mi zdá dosti velký..

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

06.05.2021 9:39

Re: Perkusni Revolver Colt

Zkus povolit bicí pero. Když je hodně dotažené, kohout se pak opírá o spoušť hodně silně a spoušť jde ztuha. Nesmíš to ale povolit moc, protože potom to zase nemusí spolehlivě odpalovat.

Druhá možnost je kouknout na perko před spouští, které se stará o přitlačování spouště a aretační páky.

Osobně jsem si vystačil s tím bicím perem. Kohout jde pak i lépe natáhnout.

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

06.05.2021 10:43

Re: Perkusni Revolver Colt

Díky, zkusím. Šroubek pera je dotažený na fest. O kolik to mám cca povolit, aby to nebylo zase moc volné?

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

06.05.2021 12:30

Re: Perkusni Revolver Colt

No, před jakýmkoliv zásahem do spoušťového systému této repliky doporučuji především tento dokonale vyčistit, opakuji dokonale! a potom namazat kvalitním mazáním, nejlépe s molykou. Až tam se totiž dostávají karbonové zplodiny z výstřelu(někdy i úlomky zápalky) a zvyšují poté tření. Jinak chci připomenout, že určitý odpor spouště u této repliky je nutný z bezpečnostního hlediska, jinak hrozí nechtěný výstřel. Při mistrovských závodech při technické přejímce se toto důsledně kontroluje a zkouší poté klepnutím gumové paličky na napnutý kohout a tento nesmí "spadnout", což se při spoušti "na fouknutí" stane.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

06.05.2021 14:23

Re: Perkusni Revolver Colt

To chce vyzkoušet. Zkoušej to po kouskách. Vždy složit, zkusit. Když to povolíš moc, kohout nebude mít sílu na odpálení zápalky. Ono zjistíš, že je možná lepší nechat si to trochu tvrdší a zvyknout si. Pokud nechceš lovit desítky a zakrývat je všechny jednou záslepkou. Ale na to jsou jiné zbraně.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

06.05.2021 20:40

Re: Perkusni Revolver Colt

Povoluj šroubek péra tak dlouho až se péro téměř dotkne rámu při nataženém kohoutu.
Toto je max. hranice. Avšak lepší je péro zbrousit pro dosažení lepšího průběhu sil.
Prostým povolením šroubku se stane to, že v zadní natažené poloze bude mít jakož takouž
"sílu", ale v poloze kohoutu dole ( na zápalce ) bude téměř volný nebo s malým tlakem
pružiny. A pak zápalku již neodpálí. Naštěstí od broušení je povolení vratný jev a dá se snadno vrátit do původní polohy.V opačném případě koupit novou pružinu.
Za své praxe jsem zažil případ, kdy jsem změkčil bicí pružinu, bylo to super. Avšak docházelo
někdy k neodpálení zápalky, měnil, jsem pistony, značil, která komora nestřílí, bylo to náhodné a nevěděl jsem si s tím rady až mi staří perkusáci poradili dát tvrdší pružinu.
A bylo po problému.
Jen na okraj, ladění revolveru není jen o tom změkčit bicí pružinu, je třeba provést celý
soubor úkonů k hladšímu chodu kohoutu a celého systému.

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

10.05.2021 8:06

Re: Perkusni Revolver Colt

Tak už jsem ho dal dohromady a všechno funguje jak má.... Ještě si z něj střelit :-) Zatím není čas...
Je to moc krásná zbraň. Proste Colt je Colt…. :D
a.jpg

b.jpg

c.jpg

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

10.05.2021 10:57

Re: Perkusni Revolver Colt

Je to krasavec. 1860tka je prostě ultimátně nej, tak krásný linie nemá ani Python. Co je to tam za díru na hlavni před válcem? Nějaká příprava na konverzi?

Uživatelský avatar
oldglock
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 19.03.2018 8:27

10.05.2021 11:22

Re: Perkusni Revolver Colt

… už jsem to takto sehnal. Také mě to zarazilo. Z obou stran je to takový důlek...

KRAES
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28.12.2021 23:37
Bydliště: Rožňava/Zlín

10.08.2023 19:38

Re: Perkusni Revolver Colt

Colt Navy 1851 Reb Confederate .44 - "nový" prírastok do "rodiny" čierneho prachu od PIETTA
Přílohy
COLT NAVY 1851 & REMINGTON ARMY 1858_WEB_1.jpg
COLT NAVY 1851_WEB_B.jpg
COLT NAVY 1851_WEB_3.jpg
COLT NAVY 1851_WEB_2.jpg
COLT NAVY 1851_WEB_1.jpg

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník