Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

02.04.2019 14:02

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

1866 brass frame, dle mého teda mosaz :-)

lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

15.04.2019 15:12

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Nezachytil som, že by satu niekto zmienil o modeloch 1892 z produkcie Chiappa (bývalý ArmiSport). Má tu s nimi niekto skúsenosti?

Jacobson
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 12.09.2012 7:51
Bydliště: Plzeň

19.09.2019 19:42

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Ahoj, mám problém s povrchovou úpravou leštěná ocel na karabině Uberti. Hrozně rychle chytá hnědý fleky, třeba když přijedu ze střelnice, vyndám ji z futrálu a už jsou na ní vidět hnědý otisky prstů, který už nejdou odstranit. Je to moje první zbraň s takovouto povrchovkou. Měl jsem za to, že to vydrží víc, alespoň že budu mít čas přijet domů a až doma to v klidu natřít olejem a ne hned po tom, jakmile to pustím z ruky. Chtěl bych se zeptat vlastníků zbraně se stejnou povrchovkou, jestli i oni mají stejné problémy. Mám snad extra agresivní pot, nebo je leštění nekvalitní? U zbraně za cca 30 tis mě to dost štve. Děkuji za vaše postřehy.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

19.09.2019 21:27

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Ako študentovi sa mi dosť potili ruky. Tréma pri odpovedaní, nervozita pri písomkách. Mosadznú poniklovanú krytku plniaceho pera som spotenými rukami doslova rozleptal - v mosadzi boli jamky a nikel bol na 75% fuč - olúpal sa z povrchu! Kamarát mal také isté plniace pero a vyzeralo aj po 3 rokoch ako nové...

stip
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 17.10.2011 13:31

01.10.2019 13:40

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Vyprávěl nám docent na VŠ v předmětu nauka o materiálech, že když pracoval ve výzkumném ústavu, byl na zkušebně technik, který měl výslovně zakázáno sahat holýma rukama na materiálové vzorky, aby je "korozně nenapadl". Někteří lidé mají opravdu mimořádně korozivní pot jiní naopak méně. Takže to může ale nemusí být i tvůj případ. Složení a korozivnost potu lze ovlivnit životosprávou, nejíst moc sladká, nebo naopak kořeněná jídla. Také úzkostné stavy a stres způsobují vyšší kyselost potu, který snadněji korozivně napadá kovové povrchy. Takže je třeba střílet v klidu a pohodě.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

02.10.2019 8:30

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

povrchovky mají svý vlákno, tady se budem věnovat pákovkám


Reklama

Grizzly1968
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 04.02.2017 17:31

28.11.2019 12:35

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Na CHIAPPA žádná reakce?

Uživatelský avatar
Radek07
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 321
Registrován: 13.11.2006 19:28
Bydliště: Brno-venkov

05.10.2020 7:50

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Dotaz na místní znalce LA

Jaký je rozdíl mezi karabinami níže?: Henry vs. Marlin v .357. Mám na mysli hlavně kvalitu provedení (podávání náboje, cyklování páky, spoušť, atp. ) - díky
Přílohy
Marlin_357Mag.JPG
Henry_X Model_357Mag.JPG

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

31.03.2021 18:49

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Budu si muset udělat radost, ale raději se napřed poptám zkušenějších. Uzrálo ve mě rozhodnutí, že potřebuji k životnímu štěstí kulovnici typu Colt Lightning. Pro sjednocení ráží ideálně .357Mag. Nemám žádné soutěžní ambice, prostě jen tak na střílení pro potěchu ducha.
Poraďte, zkušenější, co by to mohlo být. Jediná preference by byla možnost úpravy pro střelbu s trvale stisknutou spouští, tak, jak uměly originály a absence novodobých pojistek. Řešit nějaký sólo dovoz by se mi ale také nechtělo.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

01.04.2021 11:42

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Kamarád ji má, v .357, a měl s ní dost problémů. Detailně by asi bylo lépe řešit s ním. Pokud bude zájem, zkusil bych vás nakontaktovat.

Důďa
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27.03.2015 17:39

01.04.2021 16:16

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Peggy se zmiňuje o mě, takže asi takhle. Mám Lightninga v .357 od Pedersoli a ve zkratce řečeno: Hodně starostí za hodně peněz. Nejdříve, a to skoro hned, to trhalo nábojnice. Na půl, nikoliv podélně, ale příčně. Použité střelivo české Selierky. Vyjádření Pedersoliho bylo ve smyslu, že je to nevhodné střelivo. Reklamaci řešila dodavatelská firma, nikoliv Pedersoli, přeleštěním komory. No, občas laufem kupovanou plášťovanou Selierku proženu, ale začal jsem používat vlastní laboraci a tedy i olověné střely a nábojnice jsou všehochuť. Snížená laborace v tomto případě pomohla odstranit tuto závadu. Že by pomohlo přeleštění, tomu nevěřím.

Mnohem závažnější problém nastal když praskly šrouby závěru. Dva šrouby co zkrátka drží pouzdro závěru a "základnu" závěru dohromady. Každej kdo kdy přičuchl k železu hned tvrdil že ty šrouby jsou překalený. Když mi Pedersoli poslal už asi miliontou sadu svých překalených šroubů, rozhodl jsem se upižlat svoje šrouby. A je po problému. Pokoušel jsem se i přijít na to proč se ty šrouby střihají, možná jsem na to i přišel, ale podstatou problému bude nejspíš to kalení. Mezitím dodavatelská firma, na svoje náklady, nechala vyrobit vlastní šrouby, které mi pak i dodali zdarma. To tady teď zmiňuji proto, abych zdůraznil to co už asi o Pedersoli každý ví. A sice že reklamace nepřijímají.

S jinými výrobci nemám zkušenosti, originál jsem nikdy neměl a ohledně lightning palby nemohu sloužit. Nevím ani, která flinta by to po nějakých úpravách třeba mohla umět.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

01.04.2021 21:18

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Přátelé, koupit Colt Lightning od jakéhokoliv výrobce je běh na dlouhou vzdálenost.
V žádném případě nikdy ne v 357mag, rovná malá nbc tam nefunguje, nepodává,
zasekává se to. Ani 45Colt není výhra. Jediná volba jsou lahvičky jako v originálech,
Pedersoli to dělá v 44-40, tam to funguje jakž takž. Další výrobce je Uberti, možná
byl, už jsem to neviděl dlouho v žádné nabídce.
Slam Firing - střelba se zmáčknutou spouští není možná u žádného italského výrobce, výrobní provedení to neumožnuje z důvodu bezpečnosti. Pedersoli šel upravit, ale nebylo to moc funkční a když jsem dostal
dávku hořícího plynu do obličeje vlivem odpálení náboje před uzamčením závěru pak vás přejde chut na další úpravy.
Jediná firma, která tohle vyráběla jako originál byla USFA, už roky neexistuje, a dělala to asi rok nebo dva. Tam fungoval ten Slam firing.
Light. je velice pěkná flinta, velice moderní na svoji dobu a proto nikdy nic moc nefungovala
tak jak se na to díváme dnešními očima. Ale v té době mohli vystřelit 15 nábojů ( pokud se nezasekla ) bez nabíjení a to byl téměř zázrak. Byla to nejrychlejší puška do příchodu
samonabíjecích zbraní. Opravdu lze vystřelit 10 nábojů hluboko pod 2 sec. Ale ne z každého kusu. Light. je prostě srdcovka.
Duda - zřejmě myslíš ty dva šroubky na bocích rámu, asi ano, jiné tam nejsou. Tenhle problém jsem nikdy neviděl a ani logicky to nemá logiku proč by tyhle měly praskat.
Závěr se zamyká do té spodní části, která pak přechází dozadu lower tag a je to ta spodní část, která drží pažbu. A ty šroubky drží rám, který taky přechází dozadu a drží taky pažbu.
Takže zpětný ráz by neměl stříhat tyto šroubky. Je tam něco špatně.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

02.04.2021 7:50

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Díky za vaše názory a poznatky. Radost mi to nedělá.

Důďa píše: Nejdříve, a to skoro hned, to trhalo nábojnice. Na půl, nikoliv podélně, ale příčně. Použité střelivo české Selierky. Vyjádření Pedersoliho bylo ve smyslu, že je to nevhodné střelivo. Reklamaci řešila dodavatelská firma, nikoliv Pedersoli, přeleštěním komory. No, občas laufem kupovanou plášťovanou Selierku proženu, ale začal jsem používat vlastní laboraci a tedy i olověné střely a nábojnice jsou všehochuť. Snížená laborace v tomto případě pomohla odstranit tuto závadu. Že by pomohlo přeleštění, tomu nevěřím.

Stalo se mi i u Pumy, že trhla nábojnici, ale bylo to jen 2x. Náboje si přebíjím, tak není problém je odladit, ale střílet nějakými podvýživami, to by na mě nebylo. Zkusil's změřit délku nábojové komory?

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

02.04.2021 8:04

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

FrankJ píše:Přátelé, koupit Colt Lightning od jakéhokoliv výrobce je běh na dlouhou vzdálenost.
V žádném případě nikdy ne v 357mag, rovná malá nbc tam nefunguje, nepodává,
zasekává se to. Ani 45Colt není výhra. Jediná volba jsou lahvičky jako v originálech,
Pedersoli to dělá v 44-40, tam to funguje jakž takž. Další výrobce je Uberti, možná
byl, už jsem to neviděl dlouho v žádné nabídce.
Jediná firma, která tohle vyráběla jako originál byla USFA, už roky neexistuje, a dělala to asi rok nebo dva. Tam fungoval ten Slam firing.


Hledal jsem u Dave a ten nabízí jak Ubertiho, tak Pedersoli. Mám takovou povědomost, že něco takového, svého času, nabízel i Taurus a Chiappa. To bude ale asi hodně okrajová záležitost.
Pouštět se do další ráže na přebíjení se mi, popravdě, moc nechce. Je to další investice, pořídit kokily, ustrojit LNL, to je puška jen "vstupní investicí."

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

02.04.2021 10:02

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Myslím si, že v současnosti Light. dělá jen Pedersoli, není špatný,z historického hlediska
slušná, velice slušná replika. Vnitřní součásti má téměř jako origo, jen malé změny a hlavně
zamezení Slam Firingu. Velice dobře funguje v 44-40, méně v 45Colt a 357mag je úlet.
Toto hodnocení je nutno posuzovat dle každého uživatele, pokud budes chtít vystřelit,
natáhnout, zamířit a vystřelit bude i 357mag. fungovat. Ale na rychlou kovbojskou střelbu,
kde tě jakékoliv škobrtnutí zbraně odsouvá dozadu je nevhodná 357. Pár kousku v 357
jsem viděl v akci - žádné problémy jak píše Duda.
Uberti - replika vzhledově zcela zdařená, mechanismus zcela přepracován a je to katastrofa,
nefungovalo to v žádné ráži ( viděl jsem asi dva kusy ) i prodejce v DAVE, kteří
jsou výhradními dovozci,ti řekne nekupovat.
Taurus - pokus o výrobu skončil dřív než začal, podobný mechanismus jako origo.
Chiappa - nikdy to nedělali. Prvním průkopníkem v replice byla italská Mateba, přesná kopie
originálu, ale vzhledem k neschopnosti kvalitní strojní výroby skočili krachem.
USFA - super, super strojní výroba, naprosto přesná replika včetně slam Firing,avšak velice
drahá, cca 70t Kč za standartní kus, asi důvod brzkého konce.
Colt - nedělal to v 357, samozřejmě, takže bys musel stejně začít přebíjet jiný náboj.
Barry- Light. je nádherná věc a patří do každé domácnosti. Jen si vybrat,tzn. Pedersoli
v 44-40.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

02.04.2021 15:47

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Díky za vyčerpávající hodnocení. Ještě bych měl dotaz na kvalitu výroby. Jak jsem předeslal, nejsem soutěživý typ, přesto mi trvalo dost dlouho, než jsem doladil Rossi. Několikrát jsem už opravoval vyhazovač, to samé u Win. 94. Jak je to s dostupností náhr. dílů? Umí Dave zajistit, lépe řečeno, dodat?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

02.04.2021 16:24

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Hmmmm, kvalita,kvalita, to je otázka pohledu na věc každého konkrétního člověka.
Tady na foru si můžeš přečíst jak kvalita Pedersoli jde,šla,dolů,jak nám tady v Česku prodávají
pátou, osmou kvalitu, jak dobré kusy jdou do Německa, atd. atd. Samozřejmě to jsou naprosté nesmysly protože všechny firmy, a výrobců zbraní nevyjímaje, vyrábějí podle objednávky a nic se nedělá na sklad. Firma dostane objednávku na X kusů např. Light.
od zákazníka a dodá mu X kusů. Nic navíc.
Měl jsem Light. od Pedersoli, klasické Pedersolácké zpracování, dřevo naprosto sedí se železem, kvalitní brynýr, vše rovné, naprosto funkční, chod hladký, bez problémů.
Nebudeš potřebovat žádné náhradní díly,ale předpokládám že bude možno vše koupit,
objednat tak jako je vše dostupné pro ostatní výrobky.
Vystřílel jsem tisíce ( možná přes deset tisíc ) nábojů a nikdy nic se nepokazilo.
S Rosi to naprosto nemůžeš srovnat, Rosi je dodo, funkce nahodilá, občas to podá náboj do komory,dřevo nesedí, čím dál více nesmyslných pojistek, zadarmo drahé.Je to taková ekonomická varianta Win.92, Rosi si to zjednodušilo pro levnější výrobu. Nemožnost
jakéhokoli náhradního dílu.
Win. 94 měly problém s podaváním nábojů jen ve verzích v cal. 44mag, tj. ve verzích pro revolverové ráže protože to bylo konvertováno z modelu pro náboj 30-30Win, který je velice dlouhý.

Důďa
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27.03.2015 17:39

02.04.2021 17:18

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Nábojovou komoru jsem neměřil.

A s tou kvalitou je to u Pedersoli kus od kusu. To říká většina lidí co znám. Náhradní díly nejsou problém, můj dodavatel byl schopen sehnat náhradní díl na základě fotky neznámého (pro mě) kovového klínku, co vypadl z flinty. Takže komunikace s Pedersolim je asi dobrá. Já měl totiž ještě jeden problém. Na klapce zevnitř je nějak přilepenej (asi bodovkou) takovej kovovej klínek. Zaboha jsem nemohl najít odkud ten klínek upadl a oni to rozluštili.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

02.04.2021 20:56

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Duda, měření komory ti nic neřekne. Delší komora nebude dělat tento problém, taktéž
pokud by byl vetší průměr byl by vidět na vystřelené nbc. Problém je někde jinde
a to by vysvětlovalo i ty šroubky.
Kdo je ten tvůj dodavatel od kterého jsi to koupil? Jak dlouho ji máš ?
Mimochodem, existují rozkresy součástí, kde hned uvidíš všechny díly, takže to není žádný
zázrak zjistit odkud to je.

Důďa
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 27.03.2015 17:39

02.04.2021 21:56

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Tohle fórum spíše jen sleduji než abych aktivně přispíval, tak si nejsem jistej jestli to není proti pravidlům uvádět firmu, takže proto jsem psal "dodavatel".

https://www.kerberostrade.cz/

Jsou hlavním sponzorem našeho spolku: https://bullet-corral.webnode.cz/kalendar-akci/, to uvádím kvůli objektivitě, ale za mně osobně naprostá spokojenost. Domluva bezproblémová a ochota výtečná, kupoval jsem u nich i nějaké další věci než tu flintu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník