Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 126
Registrován: 13.10.2012 22:02

28.02.2021 0:49

Re: ČZ70/50

2g - Ano, pár jich vzniklo. Ale zdaleka ne tolik, jak se traduje.

Paradoxně, i tihle "flaškoví" pozlacenci budou zanedlouho celkem raritní.

tchai-pan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11.03.2021 9:02

11.03.2021 14:29

Re: ČZ70/50

Zdravím všechny, registroval jsem se tu, abych si mohl povymněňovat poznatky. Celé toto vlákno jsem pročetl. ČZ 50 jsem si koupil nedávno jako svou první pistoli (po kulovnici na myslivost) - vystříleno mám cca 300 SB a 100 Magtech. Chtěl jsem rychle z dobrejch konkrétních důvodů něco na obranu a tohle jsem koupil pro její lehkost, menší velikost, slušnej kalibr, i když dělo to není, vzhled a cenu. Nechtěl jsem 9 mm náboj (větší pistole, větší zpětný ráz).
Zatím se mi jednou záchyt závěru dostal pod podavač zásobníku. Záchyt závěru teď pořádně nepodrží závěr (budu rozebírat a čistit, pak se uvidí) a při střelbě se mi jednou sekl FMJ náboj před komorou. Není to nic, co bych jí vyčítal. Ukažte mi jakýkoliv strojní mechanismus, který nikdy, ale nikdy neselže. Ze střelnice vim, že i slavná ČZ 75 má závady při střelbě naprosto běžně. Tohle není a nebyla prémiová pistole a podle toho je potřeba k ní přistupovat.

Jinak SaB si občas letí kam chce, Magtech mi přijde o dost přesnější, ale zase ta jeho olověná střela bez pláště vůbec nechce do komory při první ručním natažení závěru. Při střelbě už to podává dobře. Koupil jsem je na zkoušku pro porovnání, ale zase se k SB vrátim. SB 7,65 br prostřelí pro mě neuvěřitelný věci, nechtěl bych tím nikdy dostat.

Podle prodejce je to niklování originál, podle puškaře těžko... je to r. 65 z UB. Je to můj první mazlík, na kterém se učím poznávat pistole, ale vím, že právě proto ji neprodám, i kdyby selhávala, navíc každá závada jde na oblíbené věci odstranit. Pokud to niklování není originál, tak už stejně ani nemá moc sběratelskou hodnotu a můžu ji mít na jakékoliv pokusy. Momentálně ji s důvěrou nosím. Absolutně se nebojím její spolehlivosti s FMJ střelou v případě nouze, běhá jako hodinky.

Tak to je tak pro začátek pro jiné začátečníky nebo ty, kteří uvažují ji koupit. Protože jsem tu četl hodně protichůdných názorů a chtěl jsem přispět svou krátkou zkušeností 8)
Přílohy
czvz50.jpg

tchai-pan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 11.03.2021 9:02

11.03.2021 15:37

Re: ČZ70/50

Jinak budu vděčný za postřehy k tej mojí pistoli - už jste se s tím někdy setkali, že by to bylo originálně poniklovaný? Resp. dá se nějak odlišit originální poniklování od dodatečnýho? Spíš bych si tipnul, že to nechal poniklovat někdo, kdo si nechával dělat ty nový dřevěný střenky. :|

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků