Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

27.10.2020 14:54

HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Dnešní hádanka: Je to menší než XDS, stojí to stejně jako XDS, pojme to o 4 náboje víc jak XDS a má to z fabriky přípravu na kolimátor...co je to? :D

Ta H11 OSP se mi zdá jako velice povedený subcompact na denní nošení, krátký zásobník na 11 a delší na 13 by mělo stačit stand každému civilistovi a za příplatek asi 700kč z fabriky příprava na kolimátor (Shield RMSc, JPpoint, nějaký ten Sig Romeo Zero a s drobnou úpravou i Holosun 407k/507k - ten mám já). Proč že si dávat na subkompakt na skryté nošení kolimátor? Protože můžu :) Jsem na to zvyklý z Glocku MOS, na střelnici je to super zábava a člověk nemusí řešit tritiová miřidla - záměrný bod je vidět pořád.

K tomu použití za šera / tmy...rail na baterku je na šířku standardní rozměr picatinny, ale příčný zářez je o pár desetin milimetru mělčí, takže např. u mého Olight Mini Valkyrie 2 je nutné buď tu aretační příčnou vložku buď mírně zbrousit, nebo použít samotné šroubky bez té výměnné vložky.

Zásobníky jsou konečně dostupné za rozumnou cenu (cca 690Kč pultovka), což oproti 1200 za zásobníky pro XDS potěší.

Sečteno podtrženo, už jen čekám až přijde pouzdro a H11 asi nadobro nahradí XDSko coby pánská bižuterie na denní nošení.

Snad tento týden ještě stihnu střelnici, než se všichni uchýlíme k podzimnímu karanténnímu spánku :roll:

20201027_124917.jpg

20201027_130220.jpg

20201027_125239.jpg

20201027_134642.jpg

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

27.10.2020 18:51

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Tak jsem to hecnul ještě dnes, naprudko jsem si napřebíjel 250 nábojů a jel Hellcata nastřelit.

Oproti XDS je to v rukách o něco živější (taky je lehčí), ale nic nezvladatelného. Každopádně pro nováčka to úplně komfortní nebude, chce to mít jistý a pevný úchop...ale to ostatně platí rpo všechny subkompaktní plasťáky. Jak to člověk dostane trochu do ruky, není problém poměrně svižým tempem každou ranou cinkat 10" plate na 25m.

Ergonomicky mi to sedí, textura gripu dobře drží a príma detail je zdrsněná přední část rámu pro opření palce slabé ruky. Ale pro člověka s velkou rukou by mohlo být problém se na miniaturní grip poskládat. Překvapivě pohodlně se střílí s krátkým zásobníkem - úchop na dva prsty. Až mi přišlo, že to s dlouhým zásobníkem občas malíčkem mimoděk tahám dolů, s krátkým šupletem se mi pistole krásně vracela do záměrné.

Ze spouště odvařený nejsem, z krabice to má relativně slušných 5lb odpor, ale je tu výrazně definovaný bod po namáčknutí, přes který to člověk musí prostě promáčknout (odpor nenarůstá lineárně), takže jsem si musel dávat hodně pozor, abych při rychlejší střelbě nestrhával.

V každém případě je tenhle koncept (subcompakt s miniaturním kolimátorem) pro mě super zábavný, což je u zbraně na nošení IMHO důležitý, byť možná trochu opomíjený parametr - když mě to baví, tak s tím hodně trénuju a to by se s EDC zbraní asi občas mělo 8)

Jinač takhle to vypadá na 10m relativně svižným tempem (jak se mi vracela tečka na terč). I am happy :D
20201027_153839.jpg

Uživatelský avatar
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.01.2019 14:36

27.10.2020 23:13

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Vypadá to celkově moc hezky, ačkoliv to xds je prostě hezčí :D Můžu se zeptat, jak pistole subjektivně působí? Někde jsem četl, že pocit z ní je takový hodně "hračkózní", a to i oproti jiným plasťákům. Není to sice nijak podstatné z hlediska funkce a tak, ale potřebuju aby zbraň působila bytelně. Někomu to bude připadat asi úsměvné, ale já na to hodně dám :lol:

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

28.10.2020 9:04

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Na mě po pravdě všecky plasťáky působí jako hračky :-) Ale asi tak - když vezmu do ruky Glock 43x/48 a pevně ho stisknu, zřetelně cítím (a vidím) jak se mi rám v rukách prohýbá a kroutí, to u H11 nepozoruju. Vratná pružina je opravdu silná, že třeba moja závěr natáhne jen s vypětím všech sil (ale pokud použije klimátor jako natahovací páku, tak to jde), vedení závěru v ocelových vodících drážkách nevykazuje zdaleka takové vůle, jako Glock (ale to platí i pro XDS, které má úplě stejně masivní ocelové bloky v rámu s vodícími drážkami).

Dojmy hračka/nehrača jsiou ale natolik subjektivní záležitostí, že to asi stejně nikdo krom Tebe nezhodnotí. Objektivní informací z hledska ergonomie je, že člověk s velkou rukou se na to bude mít problém poskládat a bude spíš koukat po něčem jako je slimline Glock 43x, ten mi v ruce sedí perfektně, ale na nošení taky o třídu větší než tahle H11.

Uživatelský avatar
Lazar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31.01.2019 14:36

29.10.2020 19:42

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Jak to tak čtu, líbí se mi čím dál víc :-) ruce mám spíš menší, to by neměl být problém. Každopádně díky za první dojmy, budu vděčný za update jak se pistole osvědčila s odstupem 8)

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

19.11.2020 10:29

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Dorazily doplňky od RH Holsters - apendixové pouzdro se sumkou na zásobník a Olight PL2 Mini Valkyrie. Celý set, tzn. pistole, svítilna, kolimátor, dva zásobníky, 24 nábojů a pouzdro váží 1030g, s jedním nabitým zásobníkem na 11 ran 650g. Na nošení na apendixu super pohodlná záležitost, která i skvěle funguje při tréninku. S Kubou Marxem z RHH je výborná domluva na různých zakázkových výmyslech, tady jsem chtěl tartanový potisk na zadní stranu a vybrání na nabíjecí magnetický konektor ke svítilně...u EDC pistole je to super vychytávka, člověk to nemusí vytahovat z pouzdra a vybíjet.

Důležitá poznámka: H11 má na railu nestandardní (mělkou) příčnou aretační drážku, takže jakákoli svítilna dělaná na standardní weaver lištu nebude sedět bez úpravy. Je potřeba snížit ten vyměnný aretační výstupek na svítilně o pár desetin milimetru, měl jsem to do deseti minut s pilníkem hotové. Ale proč tam neudělali standardně hlubokou drážku jako u XDS nebo jakékoli jiné normální pistole je mi záhadou.

Svítilna cca o 5mm přesahuje ústí hlavně na rozdíl od XDS, kde vychází zároveň. Esteticky to sice nevypadá úplně nejlíp, ale na druhou stranu je z toho tím pádem opravdu funkční "stand off device" pro kontaktní výdálenost. On ten mírně vystouplý doraz vratné pružiny je sice pěkná myšlenka, ale při zatlačení ústí pistole do čehokoli jiného než rovného povrchu pod pravým úhlem stejně závěr vysune z uzamčené polohy, takže bad luck no bang. Přesah svítilny tohle řeší (člověk musí umět hledat pozitiva).

Z H11 mám nastřílenou první tisícovku a docela jsem se s tím už sžil, spoušt pořád tvrdá na 5lb, takže někdy v budoucnu asi dokopím pajšl PRP a spoušť od Apexu.
Naposledy jsem byl potrénovat zároveň i s XDS a už se asi k mechanickým mířidlům vracet nebudu. Ono pravda chvíli trvá, než si člověk na kolimátor zvykne - letos na jaře jsem pořídil první pistoli s kolimátorem (G19) a teď H11, dohromady jsem nastřílel třeba 10 tisíc z obojího a až teď začínám být rychlejší s kolimátorem jak s klasikými mířidly. Nejvíc markantní je to v horších světelných podmínkách, zvlášť v kombinaci se snahou o přenášení na menší cíle - typicky třeba dot torture test. Jak bylo naposled šero a trochu mlha, tak mi to s kolimátorem šlo výrazně lépe - na mířidla bylo blbě vidět, takže pokud člověk chce umisťovat přesné zásahy, tak do těch mířidel mžourá déle, a pak ten nejzásadnější rozdíl - nemění se ohnisková vzdálenost při přenášení, tam ušetřím času asi nejvíc. Ale pořád platí, že to chce mít v rukách poctivě nadrilované, pokud při tasení nemám tečku spolehlivě v okně kolimátoru a ideálně na terči, tak jakákoli časová úspora na přenosech je v tu ranu v kýblu :D
20201119_083150.jpg

20201119_083200.jpg

20201119_084503.jpg

20201119_083256.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

18.01.2021 22:25

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

Nemá pekelnou kočku doma někdo okolo Hodonína, popř. Hovoran? Jde mi jen o ošahání, cvaknutí naprázdno a porovnání s G43x. Střílet netreba. Ideál tovární spoušť bez úprav.

romanf
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 11.01.2009 21:14
Bydliště: Bratislava

25.03.2022 9:57

Re: HS Produkt H11 / Springfield Hellcat

ako je to s kompatibilitou zásobníkov s XDM ?

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků