Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

27.08.2020 10:02

Re: AUG - Z

Ano nejznámější je kobliha a taky většina AUG A1 v ZS jí maj. Ale bylo tam i několik kusů s jemným protínajícím se nitkovým křížem.

On Steyr pro AUG A1 měl několik druhů osnov (Kříž s koblihou, Kříž s koblihou a jemným křížkem uvnitř, pouze koblihu a standardní nitkový kříž)

Já mám A1 právě s křížem, kobliha je super na chlapa, ale na terč bude lepší kříž ;-) A proto se mi zamlová tvuj nástřel s koblihou.

sawyer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 370
Registrován: 25.03.2012 23:49

27.08.2020 10:13

Re: AUG - Z

Klasicky kruh se dá použit jako kolimator. Strilel jsem na hardoxy a paradne to trefuje. Hardox torzo do kruhu bum. Skvěle. Ovšem se to dá použit i na mirenku překvapivě. Proste stacit klasicky černý kruh terče umístit co nejvíc do kruhu osnovy. Jde to lehce. Proste optika funguje.

Kříž jsem nechtěl. Nevím o tom ze by to byl original. Na mirenku možná trosku lepší ale nepoužitelné pro akční strelbu.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

27.08.2020 10:25

Re: AUG - Z

Originál je to 100% Steyr to nabízel jako volbu :-) Spíš by mě zajmalo, proč u Malayské armády používali v menšině i kříž ? Patrně pro přesněji střílející pěšáky něco jako DMR dnes ? Těžko říct... Ale v ZS to určitě nikdo nepředělával :-D Na pažbě bylo barvou označení TAD 98 (kdyby někdo rozkodoval co to znamená tak se možná dá dedukovat víc).

jinak použití je stále stejné, ať kruh nebo kříž (zvětšení stejné a zorné pole a světlost také), na popra to položíš stejně rychle jako koblihu, jen to umožňuje přesnější domíření i na bodový cíl.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.08.2020 13:07

Re: AUG - Z

V době vzniku AUG ještě neexistovala plnohodnotná alternativa v podobě sériově produkovaných průhledových kolimátorů, takže zvětšení 1,5x je opravdu dobrým kompromisem, a to nejen mezi požadavky na cenu, odolnost, rozměry, hmotnost a výkon, ale i mezi požadavky kladenými na přesnost a rychlost střelby, resp. na manévr palbou.

Původní kruhová osnova byla později, pro možnost velmi přesného zamíření, uvnitř doplněna nitkovým křížem (má je např. u svých AUG i Policie ČR), a toto řešení osnovy je pro vojenskou zbraň ráže 5,56x45 dle mého asi to nejpovedenější. :D

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

27.08.2020 15:28

Re: AUG - Z

Neřešili jste už někdo náhradu původní ručky za rail? Něco, jako teď dává Steyr na A3 Z.
Přílohy
AUG-Z-A3-mit-Kompensator-re.png

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

28.08.2020 8:31

Re: AUG - Z

Tak hlasim ukončení vývoje Trigger tameru. Poslední verze sedí ve spoušťáku parádně, pružinu pustí vysoko, jak jen to dá a pevnostně to bude myslim taky OK.

Jinak chod spouště je nyní : kraťonké namáčknutí a bodové odpálení se znatelně nižším odporem. Krátký propad a poměrně krátký reset. Nejvíc mi to asi teď připomíná chod spouště kolegova Glocku 17 gen4.

Musim se někde podívat po siloměru abych změřil, kolik tam teď teda skutečně je. Ale myslim, že na terč to již bude OK :-)
Přílohy
tahlo3.JPG


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

28.08.2020 11:49

Re: AUG - Z

Neví někdo, jak to vypadá se zásobníky a popruhy? Oznámení o 35.(?) týdnu ze stránek zmizelo, tak nevím jestli to vzít z ZiB nebo odjinud.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.08.2020 12:07

Re: AUG - Z

Originální přední sklopnou rukojeť bych z verze A1 neodstraňoval, je povedená, dává zbrani ten pravý AUG vzhled, u verze 5,56x45 se dá sklopit dopředu, ale pak pozor při držení zbraně podhmatem, ať se prsty podpůrné ruky nedostanou do dráhy výtoku plynů z regulátoru, pálí to… :-).

Na zbraň lze nasadit raily pro ukotvení příslušenství (taktické světlo, laser, kombinace... ) dodatečně, a to bez potřeby jejích úprav, nebo zásahu do ní, např. přímo na hlaveň, kde u dlouhé verze „508“ je pro to i celkem dost místa.

Bude to navíc vypadat jako některý z upgrade provedených přímo ozbrojenými složkami. :D

PARA:
Délka chodu spouště, resp., překrytí ozubů kladiva a „spouště“ při "plném" zachycení by se měnit nemělo, nebo tam došlo ke změně?

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

28.08.2020 12:42

Re: AUG - Z

Ano délka by se technický neměla měnit.Ale jde o to že předtim moc nešlo odlišit (alespoň na mé) sílu pro namáčknutí a sílu pro odpálení (byly v podstatě dost podobné) A proto se mi dráha zdála taková delší. Teď je již silový rozdíl mezi dráhou namáčknutí a dráhou pro odpálení znatelně jiný a proto teď není problém snadno překonat namáčknutí a pokračovat po krátké dráze odpálení. Nicméně siloměr nemám, tak nemohu dát přesná čísla. Tudíž popisuji jak to cítím.

Nevim, jak to mají ostatní, klidně popište. Ale na mém AUG nebyl chod spouště špatný již od začátku, jen ten odpor před vypálenim, byl na muj vkus docela dost a asi bych to pak zbrani kvuli spouštění dost kazil ;-) Přitom tušim, že zrovna tahle puška má dost vysoký potenciál. Proto sem se do toho pustil. A teď už jen testovat ;-)

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

28.08.2020 15:54

Re: AUG - Z

Zásobníky už mají na stránkách.
http://www.zelenysport.cz/zasobniky/aug-30ran-zasobnik

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

28.08.2020 16:06

Re: AUG - Z

Dík, už jsem objednal, škoda jen že nejsou popruhy.
K té spoušti, mně zdaleka nepřišla tak špatná, jak ji někteří popisovali.

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

28.08.2020 17:34

Re: AUG - Z

Dokonce jim už přibyly i pušky, které vlastně nabízeli od začátku - rakouské výroby...
http://www.zelenysport.cz/pusky/aug-a1- ... jeci-puska

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.08.2020 18:14

Re: AUG - Z

k PARA

na "standardní" spoušť AUG je třeba si chvíli zvykat, ale po pár střelbách ji člověk zažije, musí ale střílet primárně s AUG, pokud ho na 1/2 roku odloží, tak bude zase chvíli přivykat… :-)

Většina západních výrobců z důvodu bezpečnosti používá poměrně vysoký odpor spouště a řeší to především prostřednictvím pružiny spouště. AUG není jediný, podobně to má např. i HaK G36. Pravda, úpravy, resp. snížení odporu, je pak celkem jednoduché…

Do spouště AUG lze zasáhnout mnohem více, i zkracovat chod, ukazovali mi to kdysi zástupci výrobce, ale oficiálně to nikomu samozřejmě nedovolí…

Líbí se mi technicky čistá a jednoduchá úprava na verzi „semi“ verzi… :mrgreen:

Jako nejlepší zásobník vidím Magpul PMAG 30 AUS Gen M3 Window, i jako poměr výkon cena se jeví prostě nejlepší.

https://magpul.com/firearm-accessories/ ... 6-aug.html

Originální zásobníky nemají rády prudké doražení při otevřeném závěru, vývodky zapruží a horní náboj ze sloupce vyskočí do nábojového prostoru (prostě polymerové řešení staré již řadu desetiletí)… U czub zásobníků pro CZ 805 Bren to ale bývalo citelně horší… :twisted:

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

28.08.2020 21:11

AUG - Z

Můžeš být trochu konkrétnější, co se týká úprav spoustě? Nebo alespoň naznačit, na které díly sáhnout?

Jo, úprava na semi je hodně čistá, u mého došly pružné kolíky, tak tam mám kus olezlého hřebíku.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

29.08.2020 10:10

Re: AUG - Z

Tak s tou čistotou úpravy na semi to bylo myšleno s určitou nadsázkou. :-) Jednoduchá a funkční ale nepochybně je. :D

Olezlý hřebík bych samozřejmě vyměnil za pružný, či jiný srovnatelný kolík, náklady budou téměř nulové.

Samotné spušťadlo AUG je celkem jednoduché, pravda, originální verze semi, ještě o poznání více (nemá automatickou spoušť), ale přítomnost automatické závěrové pojistky u předělané verze full na semi považuji za výhodu.

Dá se celé rozebrat pomocí Glock demontážní tyčky. Úprava spočívá v omezení předpětí „pružiny spouště“ a odebrání materiálu na posuvném „záchytu spouště“, resp. na příslušném ozubu kladiva (sníží se tak přesah ozubů záchytů při plném zachycení kladiva), takže poklesne odpor, a současně se zkrátí i dráha potřebná pro vypuštění kladiva. Nesmí se to ale přehnat…Jinak je třeba sehnat nový díl (y). Přesah musí být bezpečný nejen pro předpokládané dynamické namáhání napruženým kladivem, ale současně musí zajistit i správné a bezpečné zachycení po seskoku z ozubů přerušovače, resp. úplný návrat záchytu spouště do výchozí pozice po uvolnění spouště.

Již prohlídkou u použitých zbraní by mělo být zřejmé, že opotřebení na dílech polymerového spušťadla je téměř nulové až nepatrné (alespoň u originálu tomu tak je), strach z použitého polymeru tedy není opodstatněný.

Osobně si myslím, že úprava v rozsahu, které udělal PARA, je plně postačující, s dalšími úpravami již narůstají některá bezpečnostní rizika.

Já mám 2x AUG A3, jeden 5,56x45 a druhý 9mm, neupravoval jsem žádnou spoušť, jen u verze Carbine 9mm jsem dal pružiny ze spušťadla full, jelikož v semi byly obě bicí pružiny opravdu velmi předepjaté (jiné povedení) a některé zápalky u munice 9x19 už byly proraženy.

Tomasm79
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04.11.2018 21:35

02.09.2020 14:03

Re: AUG - Z

Seřízení optiky a nastřelení AUG A1.

Nevíte někdo jestli při seřizování optiky osnova kliká?
Nevíte kolik je jeden klik nebo jeden dílek na komínku na 100m?

(Našel jsem že by měl být na 100m jeden klik na 4cm - v manuálu a 1 dílek na komínku 1,27cm - na USA fóru, ale potřeboval bych to potvrdit-ověřit.)

Děkuji

MaxiBlecha
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11.08.2020 23:14

03.09.2020 10:27

Re: AUG - Z

Čím (jakým nástrojem) seřizuješ optiku? Sehnal jsi originál klíč a nebo "spanner bit"?

Tomasm79
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04.11.2018 21:35

03.09.2020 10:47

Re: AUG - Z

Použil jsem "spanner bit" ze sady z Lidlu. Sedne tam, ale jeden z výstupků jsem radsi trochu ztenčil pilníkem.

Otáčení jde takovou roumnou střední silou a je při otáčení cítit měkké (plastové) cvakání.
Dneska se snad dostanu to ověrit. Měl jsem nastřeleno původně na 400m, na 100m to bylo 25 cm nahoru.

Tomasm79
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04.11.2018 21:35

03.09.2020 18:42

Re: AUG - Z

Tak už vyzkoušeno a posunuto.
Přibližně je u AUG A1 ZS SEMI jeden klik=jedna značka=2,5 cm=1 palec.
Osnova kobliha společně s křížem vně koblihy.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

07.09.2020 13:35

AUG - Z

Dnes konečně vyzkoušený Aug 2. kategorie, střelivo Barnaul 62gr 80 ran bez jediné závady, vyzkoušené obě polohy regulátoru. Zásobník k tomu dodaný asi opravdu bude stát za starou bačkoru, opakovaně mi po zasunutí do šachty přidržel záchyt závěru, musel jsem s ním zahýbat a při silnějším doražení do otevřeného závěru se mi jednou náboj zvedl ve vývodkách.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků