dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

05.08.2020 9:47

Koroze v ústí nerezové hlavně

Zkoušel jsem hledat, leč nenašel, snad se teda neopakuju.

Už dva nebo tři roky nosím kvér s nerezovou hlavní a pořád se mi stává, že se objeví v ústí hlavně (kde se prostě kor v létě dotýká se zpocenym člověkem) objevuje rez. Taková jen jakoby povrchová, oranžová, jde očistit rozpouštědlem, malý tečky. Zajímalo by mě, zda to je ,,normální''? Co si pamatuju svoje starý TT33 který taky bylo nerezový a nosil jsem ho chvíli, dělo se to stejný ale to jsem dával na vrub válečné produkci. Pak jsem roky nosil norinco s tvrdochromem a to nezrezlo vůbec nikdy. Jediná věc, která mi na té pistoli trošinku vadí..

Jde to nějak spolehlivě řešit? Jasně že když to budu furt mazat (tj každej den ráno aj večer) tak je to nejspíš dobrý, ale to mi nepřijde jako úplně ideální stav. Napadlo mě nechat tu hlaveň nanitridovat titanem, ta tloušťka toho povlaku je minimální.

Jinak furt vymejšlím různý gumový nebo plastový špunty který drží tak volně, že při eventuelním výstřelu prostě vylítnou ale jednak se mi to nelíbí a jednak co jsem zkusil tak jsem vždy brzo ztratil.. :roll:

Pouzdro s krytou hlavní nepřipadá v úvahu..

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

05.08.2020 20:13

Re: Koroze v ústí nerezové hlavně

Stává se to, lidský pot dokáže být velmi agresivní. Korozivzdorných ocelí je celá řada a vždy se jedná "jen" o více nebo méně zvýšenou odolnost proti korozi. Každá nerezová ocel obsahuje železo.

Odpověděl sis vlastně sám. Jediným řešením je potáhnout hlaveň něčím jiným, nebo to častěji čistit.

dave1354
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 18.09.2015 7:58

05.08.2020 20:34

Re: Koroze v ústí nerezové hlavně

jasný.. díky, tak já zkusim poptat někde tu nitridaci. u:o

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

20.08.2020 16:53

Re: Koroze v ústí nerezové hlavně

dave1354 píše:Co si pamatuju svoje starý TT33 který taky bylo nerezový a nosil jsem ho chvíli, dělo se to stejný ale to jsem dával na vrub válečné produkci.


Já se zeptám možná trošku hloupě, ale poznáš vůbec nerez?
TT33 se na 99% z nerezi nevyráběly a válečné už vůbec ne. Nejspíš to byl chrom.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

20.08.2020 20:22

Re: Koroze v ústí nerezové hlavně

Tipoval bych to na Zastavu v chromu, nerezový Tokarev je hodně sci-fi. :-)
O jakou zbraň že se to jedná v současnosti?

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků