SirWolf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 18
Registrován: 14.04.2014 11:59
Bydliště: Brno

18.08.2020 15:07

Ruger SR22 - malorážková pistole

Obrázek
Všiml jsem si, že tu snad ještě není samostatné vlákno pro Ruger SR22, takže ho zakládám.

Mám jej nějakých 6 let, vystříleno několik tisíc nábojů, extrémní spokojenost.
Je to velmi sympatická pistolka, mám spíš menší ruce a SR22 mi s větším ze dvou dodaných gripů do dlaně sedne, jak kdyby mi byl dělanej na míru. Ze stejnýho důvodu je to vděčná zbraň pro seznamování začátečníků se střelbou/zbraněmi, plus samozřejmě i díky malýmu zpětnýmu rázu 22LR. Jsem odpůrcem malých nábojů ve velkých zbraních, pistole má být přiměřená náboji, což SR22 splňuje dokonale.

Když jsem ho měl novej, koupil jsem asi 6 různých druhů střeliva, žral bez problémů všechno, včetně sub-sonic a HV. Běžně ale střílím pouze SB Standard a občas HV.

Chce občas vyčistit, malej vytahovač na malej .22LR se totiž relativně rychle zanese bordelem a začne zlobit. Vyšudlání zobáčku vytahovače kapesníkem jednou za pár stovek výstřelů plně dostačuje. Zásobník po zasunutí automaticky ještě lehce dorážím dlaní, aby správně zaskočil, kam má.

Za mě skvělá a spolehlivá sranda-pistole pro levný blbnutí na střelnici a k zaučování začátečníků.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků