Bohemund
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 193
Registrován: 29.04.2013 6:54

09.01.2020 18:49

Glock 44

Je to krátká malorážka, tak snad to patří sem.
Má ji už někdo? Nějaké konkrétní jakékoliv zkušenosti? Osahání?

Uživatelský avatar
ludek75
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 252
Registrován: 01.04.2011 13:47
Bydliště: Praha-Brno

10.01.2020 14:33

Re: Glock 44

Pistole zatím není dostupná v ČR

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

04.02.2020 21:19

Re: Glock 44

ma uz niekto so 44kou prakticke skusenosti?

Poval
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 09.07.2017 11:54
Bydliště: Praha/Stredocesky kraj

01.05.2020 19:15

Re: Glock 44

Skusal som ju vcera v Leiko. Som spokojny vlastnik/uzivatel K22, tak som bol zvedavy co vymysleli u Glock-a.

Prvy pocit - je neuveritelne, aka je lahka (napriklad v porovnani s mojou K22).
Dalsia zaujimavost - Je to v podstate G19, len na 22lr. Velmi zaujimave je, ze aj vnutorne je to v podstate rovnake. Takze okrem strelby je mozne skusat aj rozborku/cistenie uplne analogicky ako s G19. To je podla mna najzasadnejsi rozdiel napriklad voci mojej K22. Ta ma sice ram uplne rovnaky ako K/Q100, zaver a vsetko ostatne, je riesene uplne inac.

Poslal som do terca 75x SB HV (40g). Fungovala uplne bez problemov. Presnost na plnu dlzku stage v Leiko (20+m) - nebol problem sa udrzat v ciernom na standardnom pistolovom terci. Pojde to urcite lepsie, nie som ziadny competition class shooter.
Nebude sa s nou dat sice hrat pomocou sustavy pruzin ako to ide na K22 a niektore 22lr jej vyslovene nesedia viz tu, pripadne lepsie review tu. Ale na tom asi az tak nezalezi. Pri K22 som si nasiel to spravne strelivo a kedze ho nie je problem pravidelne zohnat, pruziny neriesim...
Spatny raz (ked sa o nom pri 22lr da vobec hovorit), mi prisiel malinko vacsi, mozno to bude nizsiou vahou zaveru.

Co mi nesedelo bol ale uchop, holt som zvyknuty na fullsize (Q100, K22), skusal som aj G19, a G17. A G17 bez problemu, G19 mi nesedela.

Co je tazko posudit, je zivotnost. Na prvy pohlad je zrejme, ze to nie je taky "kus zeleza", ako napriklad K22. Ale zeby Glock pustil do sveta nejaky nepodarok co sa po 10k ranach rozpadne to si nemyslim.

Za mna zatial nemam dovod K22 menit. Ale ked sa mi na pouzitie kratkej malorazky zmeni use-case - tj. syn bude mat 10 a budeme skusat strielat, urcite Glock 44 zvazim. Je len otazka, co mu bude viac sediet :-) . Myslim si, ze vzhladom na vahu to bude Glock 44. A za tu dobu bude mat ten v Leiko co to nastrielane, takze bude sa dat posudit zivotnost. Snad som pomohol.

Uživatelský avatar
cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 30.09.2014 19:33
Bydliště: Říčany

15.06.2020 11:18

Re: Glock 44

Hledám právě zbraň pro juniory a zajímal by mě právě dosah na spoušť. Rám by mě být o 2mm užší než G19...
Tak by mě zajímalo jak to sedělo v ruce v tomto parametru v porovnání G19
Viděl jsem střílet IPSC 10letá děcka s CZ P-09 Kadet, tak bych to chtěl porovnat... P-09 je rozhodně těžší
Netušíte někdo kde mají v Praze či okolo k půjčení obě zbraně ?

Uživatelský avatar
cz97
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 100
Registrován: 30.09.2014 19:33
Bydliště: Říčany

23.06.2020 14:17

Re: Glock 44

Tak kdyby jste chtěli porovnat G44 s přímou konkurencí, tak skoro vše mají v TopGuns na ul Strakonická.
(Taurus TX22, Ruger SR22, CZ P07 i P09 Kadet, Walther PPQ, klony 1911 atd.. )
PS. Vyhrál TX22, ale kdybych měl již G19, tak to byla G44...


Reklama

smates
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 167
Registrován: 18.03.2007 13:43
Bydliště: Ústí nad Labem

24.06.2020 20:23

Re: Glock 44

Taky jsem si z toho vystrelil ale nechtel bych to.Vypada a vazi to jak detska kulickovka.Jak je to upraveny tak to vypada jak kdyz to nekdo udelal doma.

Jaspers
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.07.2020 20:05

27.07.2020 20:13

Re: Glock 44

Tohle jsem před chvílí psal na fórum zbraně-kvalitně, takže sem to jen zkopčím...

Vlastním krátce tohoto tréninkového parťáka. Dnes testovány 3 druhy munice zakoupené u Zbraně Tobiášek v Opavě.
50ks - Remington Thunderbolt - 2,59 g. (Ty jsem zkoušel na doporučení prodavače vzhledem k aktuální super ceně 1,36 Kč á ks s překvapivým výsledkem, měl jsem u nich nejlepší soustřel)
100ks - CCI Blazer - 2,59 g. (2,16 Kč á ks)
100ks - LR HV S&B - poměděná - 2,33 g. (2,00 Kč á ks) - tyhle dost nepříjemně čoudí
Vše naprosto bez problému, žádný selhač, zádržka, nedotažený, či nezachycený závěr po posledním náboji, jako u některých "testerů" 22 zbraní na youtube.
Schválně jsem vždy po přebití, nabíjel zbraň ze střelecké pohotovosti pomocí stisku záchytu závěru, což bývá u 22 občas problém. Nebyl. Vřele doporučuji tuto zbraň pro trénink střelby a dril dovedností se zbraní zejména pro ženy a mládež. Opravdu minimální zpětný ráz, velmi kultivované chování zbraně. I přesto že je lehoučká a má cca 2,5 Kg spoušť, překonala mé očekávání. Pokud zvažujete koupi a chtěli byste si před tím zkusit její chování, pakliže jste z OP, či OV můžeme se domluvit.

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

30.07.2020 15:32

Re: Glock 44

Pridám sa aj ja so svojimi skúsenosťami. Tak som to pár mesiacov dozadu riskol a kúpil som si G44, motivácia bola jednoduchá, pištoľ na lacnejší tréning a zábavu, ktorá je totožná s G19, ktorú primárne nosím a strieľam. Čo sa týka pištole samotnej, rozmerovo a tvarovo je totožná s G19, čo je obrovský klad, pasuje na ňu všetko, čo mám na G19, ideálne na tréning. Čo sa týka streľby, je to jednoducho Glock, so všetkým, čo k nemu patrí. Rozdiel je jednoznačný hlavne v hmotnosti, 44ka je proste ľahký plast, s tým treba počítať. Subjektívne to vnímam aj ako výhodu, vďaka tomu, že je ľahká, je výstrel z .22ky aj cítiť, takže si človek neodvykne od spätného rázu. Ohľadom praktických skúseností, začnem od konca, od zásobníkov. Tie sú najväčší nedostatok, drvivú väčšinu závad mi spôsobujú práve ony. Pri páskovaní si treba dať pozor na posledný náboj, treba ho skontrolovať, či je dobre uložený, ináč sa sekne pri nabití, ostatné už potom idú bez problémov. Samotná pištoľ fachčí bez problémov, čo sa týka závad, tak sa mi párkrát sekla vyhodená nábojnica. Mám zatiaľ odstrieľaných 1180 nábojov, z toho 240 sypaných federalov HV a zbytok blazery. Náboje jej chutia, čo som bol prekvapený hlavne u federalov, s ktorými má moja k22 X-trim obrovské problémy. Odpaľuje bez problému, funkcia tiež bez problémov (samozrejme s výnimkou prvého náboja pri zásobníku, ak si nedám pozor). Presnosť je v pohode, ja som sa na jej limity ešte nedostal, sústrel mám podobný ako s plnotučnou G19, aj trochu lepší, predsa len je to pohodlnejšia streľba. Zatiaľ mi nevybuchla, ani nijako nepraskla. Ešte som ju nečistil a funguje aj tak, tu sa Glock nezaprie, náboje netreba mazať, ako u iných malorážok.
Ak niekto hľadá malorážku ako doplnok k plnotučnému Glocku, môžem len doporučiť.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.10.2020 14:37

Re: Glock 44

Triarius píše:.......funkcia tiež bez problémov (samozrejme s výnimkou prvého náboja pri zásobníku, ak si nedám pozor).........

to je nánosem bordelu na breechface, stačí to otevřeným výhozním oknem shrábnout bronzovým kartáčkem, pak se dá spolehlivě nabíjet i shozením závěru ze záchytu

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků