v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

10.08.2019 11:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ted mi doslo ze jsem taky meril ruzne .223REM Shellholdery jako Grimpo, kdyz me to zlobilo na Turretu.
Mam zmerene dva Lee #4 a ekvivalentni RCBS #10.
Prvni Lee je starsi, dodany k sade matric Pacesetterpro .223REM. Na obrazku vlevo, ten s vetsim uhlem otevreni..
Druhy Lee je novejsi, dodany k sade matric Pacesetter pro .380ACP. Na obrazku uprostred, ten "uzavrenejsi".
Dost me tenkrat zarazilo ze mam dva kusy #4 od Lee a kazdy je uplne jiny!

No nic, zrejme inovovali a je to znat i na cislech. Novejsi je o dost uzsi, ale prozmenu ma horsi drsnost povrchu, viz stopy po obrabeni na druhe foto. RCBS je u me zkratka nejlepsi... prestoze ten muj je o 0.01mm volnejsi nez ten Grimpuv. :lol:
Faktem je, ze nez jsem obstaral RCBS, tak ten starsi Lee shellholder v Turretu vazne zlobil.
Uz jen to naklaneni nabojnic v ramci velike vule bylo dost na hrane. Je to videt pekne na tady tom videu, jak se v dolni pozici nabojnice "zhoupne" a poposune se. Tohle pak s RCBS prakticky zmizelo.
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=pSsFq7qn-N8


Mereni:
Na obrazku jsou zleva doprava:
  • Lee #4 starsi verze: 8.74mm
  • Lee #4 novejsi verze: 8.62mm
  • RCBS #4: 8.56mm


Prebijeni_Lee_shellholders_223 (2).jpg
Zleva: Stary Lee, Novy Lee, RCBS

Prebijeni_Lee_shellholders_223 (1).jpg
Stary Lee ze sady .223REM, Novy Lee ze sady .380ACP.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

11.08.2019 7:59

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

No jo, jenže já prosil o přeměření SHELLPLATE pro Lee ABLP č.4 (.223rem) nikoli o přeměření shellholderů. :D

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

11.08.2019 8:23

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ja vim, ty shellholdery jsem meril uz davno. Jen jsem to sem nahodil pro uplnost.

K shellplatu:
Muj posledni a nejhorsi shellplate pro .223Rem /.380ACP co jsem ted meril: 8.78-8.82mm. Je to sice tridira z Pro1000, ale muzes myslim klidne prevzit ta cisla jako by to byla ctyrdira pro BLP. Technologie i strategie je tam ze strany Lee evidentne stejna pro oba typy.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

11.08.2019 21:05

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

No tak to jsi mě moc nepotěšil , o to víc mě ty neskutečné rozdíly v naměřených hodnotách přesvědčují o tom že dělám dobře že si zjišťuju jestli jsou na stejných shellplate rozdílné rozměry. Abych konečně vysvětlil moje počínání. Jestliže se mi potvrdí (což už se v podstatě stalo) že co shellplate to originál (rozuměj každý kus jiné míry) tak se mi vyplatí zkusit se dohodnout s prodejcem jestli by mi byl ochoten "samozřejmě za nějaký příplatek " vybrat proměřením z více kusů , ten který by měl nejmenší tolerance. Jde mi totiž o to že bych na lisu chtěl zkusit dělat kompletní náboje včetně FL resizing na jeden zátah v kalibru 300 aac blk . Proto ten shellplate s těsnějším uchycením nábojnic. Na youtube jsem to viděl borce běžně dělat a vypadalo to bez problémů. Když výrobce udává použití tohoto lisu Lee ABLP pro ráži 7,62x54R tak 300 aac blackout by měla při dostatečném mazání být taky v pohodě?

Jo a ještě dotaz, v čem bývá zabalený nově dodaný kus shellplate ? Krabička ? Zalisovaný v igelitu? No prostě jestli by to byl problém proměřit bez zničení obalu?

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

11.08.2019 22:29

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Clovece v jakem baleni chodi samotny shellplate si neuvedomuju.
Ale kompletni shellplate carrier vcetne shellplatu jede normalne v papirove krabici a rozdelat bez nasili se da.
Co se tyka mereni nejakeho obchodnika, tak bych si dovolil byt skepticky. I kdybys nasel nekoho k tomu svolneho, tak prece nejde o uplne trivialni ukol. I kdyz by se melo jednat o pouhe b2b porovnani kde o absolutni presnost nejde. Kdyz uz, tak mu obstarej vnitrni mikrometr (dvoudotekovy dutinovy mikrometr). Mam jeden takovy shodou nahod zachyceny na tech fotkach shellholderu vyse. At pak meri vicekrat a na ruznych mistech a aspon spocte pro kazdou kavitu stredni hodnotu z mereni. Jde to samozrejme i suplerou, ale chce to vetsi grif, aby bylo mereni opakovatelne a reprodukovatelne. No a tam mam trochu obavy, kdyz pujde o dealera.

Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

11.08.2019 23:22

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Souhlasím , no a právě proto jsem napsal do úvozovek : "samozřejmě za nějaký příplatek" Otázka je kolik, jestli se to vyplatí ? Záleží na domluvě.


Reklama

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.08.2019 8:03

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Posledni samostatny shellplate pro LM, ktery mi od Strobla dorazil letos tusim ze v kvetnu (svete div se, #4s pro 223/380ACP), byl v pruhledne plastove krabicce, oteviratelne/zaviratelne opakovane, bez jakehokoli svaru. Predpokladam, ze pro PRO1000 i BLP tomu nebude jinak.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

12.08.2019 12:33

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Je to balené a dodané takto:
https://ingramseznamcz.rajce.idnes.cz/L ... 213825.jpg
Jde otevřít a zavřít bez poškození. Používám opakovaně pro uskladnění shellplate.
Jinak ShellHolder no.1 pro 308W od Reddingu má 10,40 mm. Může mít ale klidně 10.38mm nebo 10.42mm. Jak budete chtít. Ono to měřit bez mikrometru který prošel kalibrací je takové :?: a to zrovna není častá výbava domácností. I to honění setin bych nebral úplně vážně, parametrů které ovlivnují chod lisu je více (rovina, drsnost, souosost, tvar, pozice pro index,atd.) Aby to fungovalo, nějakou vůli to potřebuje a to speciálně u progresivních lisů.
Cca všichni výrobci se pohybují se v nějaké pomyslné desetině. Než jsem to měřil, myslel jsem, že to bude horší. Což samozřejmě nevylučuje, že nějaký Shell Holder bude fungovat lépe a jiný hůře. U shell holder můžeš si vybrat značku a rozměr ale u shell plate jsi odkázaný jenom na LEE.
Každopádně pokud chceš provádět Full kalibraci nábojnice v Lee ABLP, tak to chce mazat, dostatečně a vhodním mazadlem. Pokud by se Ti nábojnice zakousla v matrici. Při určité síle dolování bych se na to vykašlal. Matrici s nábojnicí vytáhl z Lee ABLP a doloval mimo.
Může totiž asi nastat několik variant :(
Zdeformuješ drážku nábojnice pro vytahovač a dno tedy vyhrneš a uděláš jakoby delší náboj. Pokud náboj nabiješ do AR a neuzamkneš a připadně se budeš snažit dotlačit závěr do uzamykací pozice silou, pak Ti můžou začít horké chvilky na střelnici (vlastní zkušenost u 223 a Turretu).
Utrhneš dražku nábojnice pro vytahovač. Tedy budeš dolovat nábojnici z matrice (vlastní zkušenost u 223 a Turretu)
Utrhneš dražky na shellplate. Tedy jdeš koupit nový shellplate (vlastní zkušenost u shellholder 308W a Turretu)
A asi teď teoreticky asi nejhorší a nejdraší varianta a méně pravděpodobná možnost. Zdeformuješ celý shellplate/jeho závit a jeho uchycení v pístu (dražka v nábojnici ale by se měla utrhnout jako první – přece jenom je to malá plocha u 223 a je to mosaz).

mar.tan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 16.05.2016 13:59

24.09.2019 20:53

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC píše:Jsem ten držák ubrousil z toho boku. Teď je to 100% :-)


Vyrobil jsem toto, třeba to někomu dalšímu pomůže https://www.thingiverse.com/thing:3870863

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků