Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

28.12.2004 0:34

Testy střeliva na divočácích / dostřel krátkou

Testoval jsem náboje na dostřelné divočáků, dostřeloval jsem divočáka z ultrakompaktní 1911, .45ACP EFMJ a paráda, prase padlo jak sražené kladivem. Díra pořádná.

Dostřeloval jsem včera další dva divočáky (jeden na mě dokonce zaútočil) a oba 6" revolverem .357 Magnum, 158grs TMJ, vzal jsem si to abych nedevastoval zvěřinu, ale rychlost byla našlápnutá na 1450ftps. Byl jsem dost zklamán, protože prasata na zásah reagovala docela málo, a onen "knock down" co nastal u .45ACP EFMJ nenastal. Zítra jdu lovit zas a mám naládováno .357 Magnum 125Grs XTP našláplé na rychlost 1720ftps, je to pěkně jedovatá dutina, ještě mám XTP 158grs a ty si nechávám na příště, jsem zvědav jak to bude fungovat....

Ale závěr který jsem si udělal ze střelby na vitální 50-70kg zvíře (odpovídá člověku) je dosti tristní, pokud je adrenalin v krevním řečišti, tak na průstřel krku (všechny tři zásahy šly do stejného místa) FMJ střelou o průměru cca 9mm prostě organismus reaguje nedostatečně a k "odpadnutí dochází o několi vteřin pomaleji.... už vím co budu nosit.... když si představím že takový 9mm Luger má průměr jako zde testovaný .357 Mag a rychlost někde o třetinu nižší tak bych se s devítkou fakt bál chodit mezi lidi....

Jinak musím ještě dodat že divočák (cca 50kg) strelený "na měkko" a kterému visí na zadním běhu jagdterier na průstřel krku .357Mag neznatelně reaguje, a trvá cca 3 vteřiny než mu spadnou windows a ty tři vteřiny jsou strašně dlouho v malém prostoru, takhle vzteklé prase jsem dlouho neviděl, a to mělo přestřelené obě krcní tepny a rozdrcený hrtan. přesto by mě s chutí raflo do nohy... Když zauvažuju že by to byl chlap s pistolí tak jsem desetkrát mrtvý..... za 3 vtařiny může poměrně pohodlně vysypat zásobník....

Uživatelský avatar
Ptak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 160
Registrován: 20.01.2004 20:24
Bydliště: Praha

28.12.2004 10:25

Prase

Už jsem to psal na MZ. Jak často se musí dostřelovat? A jaký zásah a jaké ráže měla ta dostřelovaná prasata? Podotýkám, že jsem laik. Jak psal Tratom, zajímavé by bylo znát účinek polopláště (např. no´vé S&B 6.5g).

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

28.12.2004 11:43

Re: Prase

Ptak píše:Už jsem to psal na MZ. Jak často se musí dostřelovat? A jaký zásah a jaké ráže měla ta dostřelovaná prasata? Podotýkám, že jsem laik. Jak psal Tratom, zajímavé by bylo znát účinek polopláště (např. no´vé S&B 6.5g).


Tady přece nejde o to, jak často budeš dostřelovat prase, ale jak moc špatně na tom budeš, až budeš muset "dostřelit" "PRASE" :-) a budeš mít blbě nabito.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

28.12.2004 14:35

fox: vyzkousel si uz tu silnou navazku S020?

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

28.12.2004 18:35

No jo.... Pistolky a revolverkové sou hodně často neúčinný..... Ten adrenalin udělá vopravdu moc, stejně je tomu i u střelby na člověka.

Chceš-li mít opravdovou jistotu, používej kulomet ! To se ti ten divočák potom neschová ani za stromem a padne rychle :-) Jen trochu víc zvěřiny musis oželet :-)

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

28.12.2004 19:51

Joo musim poridit konecne nejaky ty vyklonejsi naboje.Ne ze bych dostreloval prasata,ale je videt ze celoplast proste stacit nemusi.


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

28.12.2004 23:13

PTAK: prase se normálně nedostřeluje, protože dobrý střelec přijde už k mrtvému, bohužel na naháňce sem tam nastane situace kdy je zvíře postřeleno v pohybu a takto těžce raněné zvíře se dohledá někde v křoví, němělo by se to dít, ale sem tam se to stane, jedno z těhle prasat bylo střeleno jednotnou střelo z brokovnice "vysoko" tzv. rána na trn prostě na páteř (prase má páteř poměrně nízko a srdce se, což málo kdo vezme při pudové střelbě v potaz, nachází v nejspodnější části hrudníku) praseti vysel na zadním běhu jagdterier ale i přesto bylo schopné jen po předních na mě vyrazit. Druhé prase bylo střeleno poměrně dobře, (plíce a srdeční krajina) nicméně ještě delší dobu "vzdychalo a chrčelo" a tak jsem ho dostřelil aby netrpělo.


IVOSHEK: jo vyzkoušel, je to v pohodě, s TMJ střelou a laborací 8,4grs S020 pohoda, chce to ale maximální délku náboje.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 3:48

Voux píše:No jo.... Pistolky a revolverkové sou hodně často neúčinný..... Ten adrenalin udělá vopravdu moc, stejně je tomu i u střelby na člověka.
Chceš-li mít opravdovou jistotu, používej kulomet ! To se ti ten divočák potom neschová ani za stromem a padne rychle :-) Jen trochu víc zvěřiny musis oželet :-)


Jedno ze základních pravidel přestřelky zní: cokoli udržíš v ruce je slabý :-) s výjimkou přímýho zásahu rpgčkem :-)

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

01.01.2005 13:56

Re: Testy střeliva na divočácích

SW_FOX píše:Jinak musím ještě dodat že divočák (cca 50kg) strelený "na měkko" a kterému visí na zadním běhu jagdterier na průstřel krku .357Mag neznatelně reaguje, a trvá cca 3 vteřiny než mu spadnou windows a ty tři vteřiny jsou strašně dlouho v malém prostoru, takhle vzteklé prase jsem dlouho neviděl, a to mělo přestřelené obě krcní tepny a rozdrcený hrtan. přesto by mě s chutí raflo do nohy... Když zauvažuju že by to byl chlap s pistolí tak jsem desetkrát mrtvý..... za 3 vtařiny může poměrně pohodlně vysypat zásobník....


Ja se v tom teda samozrejme vubec nevyznam, ale podle toho co mi vypravel jeden myslivec, jsem si udelal obrazek, ze nasrany prase se s nasranym clovekem vubec neda srovnavat :)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

02.01.2005 14:32

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:
SW_FOX píše:Jinak musím ještě dodat že divočák (cca 50kg) strelený "na měkko" a kterému visí na zadním běhu jagdterier na průstřel krku .357Mag neznatelně reaguje, a trvá cca 3 vteřiny než mu spadnou windows a ty tři vteřiny jsou strašně dlouho v malém prostoru, takhle vzteklé prase jsem dlouho neviděl, a to mělo přestřelené obě krcní tepny a rozdrcený hrtan. přesto by mě s chutí raflo do nohy... Když zauvažuju že by to byl chlap s pistolí tak jsem desetkrát mrtvý..... za 3 vtařiny může poměrně pohodlně vysypat zásobník....

Ja se v tom teda samozrejme vubec nevyznam, ale podle toho co mi vypravel jeden myslivec, jsem si udelal obrazek, ze nasrany prase se s nasranym clovekem vubec neda srovnavat :)


Asi ten myslivec nikdy nemusel řešit nasranýho člověka :-) Obávám se že je to skoro totéž :-(

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

02.01.2005 17:04

Re: Testy střeliva na divočácích

nekromancer píše:
Asi ten myslivec nikdy nemusel řešit nasranýho člověka :-) Obávám se že je to skoro totéž :-(



A nedej bože, aby to byl nasraný dobrák... :lol:

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

02.01.2005 18:10

Re: Testy střeliva na divočácích

nekromancer píše:Asi ten myslivec nikdy nemusel řešit nasranýho člověka :-) Obávám se že je to skoro totéž :-(


Ten zaver jsem si z jeho vypraveni udelal ja, ne ten myslivec. Nemuzu si pomoct, ale pravdepodobnost ze chlapek za sebou povlece nohu na kousku slachy a presto po tobe zurive pujde se mi zda pomerne nizka :))

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.01.2005 18:44

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:
nekromancer píše:Asi ten myslivec nikdy nemusel řešit nasranýho člověka :-) Obávám se že je to skoro totéž :-(


Ten zaver jsem si z jeho vypraveni udelal ja, ne ten myslivec. Nemuzu si pomoct, ale pravdepodobnost ze chlapek za sebou povlece nohu na kousku slachy a presto po tobe zurive pujde se mi zda pomerne nizka :))


No ale může ležet na zemi a pokračovat ve střelbě protože mu stále jde o život... bolest se nedostavuje taky hned ale až po několika vteřinách... vzpomeň si když se řízneš nebo tak, spousta stolařů by mohla vyprávět jak si uřízli prsty nebo celou ruku a ještě se tou rukou snažili vzít další desku než si uvědomili že ji nemají..... to samé tady skoro soused když přišel o 4 prsty....

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

02.01.2005 20:34

jeste ze nemam cirkularku a hoblovku...

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

04.01.2005 0:50

Re: Testy střeliva na divočácích

Mi pripada ze podle vetsiny z vas jsou vsichni utocnici nutne zfetovany magori co necejtej bolest a jeste ke vsemu ozbrojeny palnou zbrani
:)

Kdyz o tom tak premejslim, chapu proc cejtite potrebu nosit kver :)))

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

04.01.2005 8:57

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:Mi pripada ze podle vetsiny z vas jsou vsichni utocnici nutne zfetovany magori co necejtej bolest a jeste ke vsemu ozbrojeny palnou zbrani
:)

Kdyz o tom tak premejslim, chapu proc cejtite potrebu nosit kver :)))


No tohle je jedna sorta, druhá jsou většinou cikáni nebo bandy výrostků, ti se ale bouchačky bojí.... většinou......

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

04.01.2005 16:29

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:
nekromancer píše:Asi ten myslivec nikdy nemusel řešit nasranýho člověka :-) Obávám se že je to skoro totéž :-(


Ten zaver jsem si z jeho vypraveni udelal ja, ne ten myslivec. Nemuzu si pomoct, ale pravdepodobnost ze chlapek za sebou povlece nohu na kousku slachy a presto po tobe zurive pujde se mi zda pomerne nizka :))


Tak to neznáž mýho muže... :lol:

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

04.01.2005 16:47

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:Mi pripada ze podle vetsiny z vas jsou vsichni utocnici nutne zfetovany magori co necejtej bolest a jeste ke vsemu ozbrojeny palnou zbrani
:)

Kdyz o tom tak premejslim, chapu proc cejtite potrebu nosit kver :)))


Kazdej ne ... nemusi to bejt kazdej, staci ze to bude ten, kteryho budes potrebovat zastavit ty ... pak je ti na nic statistika, ze takovych je jedno promile ...

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

05.01.2005 15:40

Re: Testy střeliva na divočácích

Vlada píše:Mi pripada ze podle vetsiny z vas jsou vsichni utocnici nutne zfetovany magori co necejtej bolest a jeste ke vsemu ozbrojeny palnou zbrani
:)
Kdyz o tom tak premejslim, chapu proc cejtite potrebu nosit kver :)))


Otázka přece nestojí, kolik z nich je zfetovanejch magorů s krochnou co jim bude shutdown trvat celou věčnost, ale jestli jsme ochotni riskovat že potkáme byť jen jedinýho a nebudeme mít adekvátní vybavení. Ale to už jsem několikrát psal.

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

05.01.2005 22:09

Re: Testy střeliva na divočácích

premek píše:Kazdej ne ... nemusi to bejt kazdej, staci ze to bude ten, kteryho budes potrebovat zastavit ty ... pak je ti na nic statistika, ze takovych je jedno promile ...

nekromancer píše:Otázka přece nestojí, kolik z nich je zfetovanejch magorů s krochnou co jim bude shutdown trvat celou věčnost, ale jestli jsme ochotni riskovat že potkáme byť jen jedinýho a nebudeme mít adekvátní vybavení. Ale to už jsem několikrát psal.


No me to stejne prijde jako brat si do linkovyho letadla padak (vid Foxi :))), nebo nosit RPGecko pro pripad, ze by na me nekde na ulici zautocilo bevko :))

Další

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků