enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

05.09.2019 19:44

PPS 43 semi, Zastava M 56 a další v 7,62x25 Tokarev

Máte někdo zkušenosti s PPS 43 předělaným na semi auto?
Narozdíl od původních válečných samopalů, střílí prý ze zavřeného závěru, má odpružený úderník a další jiné drobnosti.
Máte ho někdo?
Případně bych poprosil o osobní zkušenost se Zastavou M 56, což je něco podobného.
Rozhoduji se mezi těmito dvěma kandidáty. A nějak se nemůžu rozhodnout, který z nich by byl lepší. Rozborka je u obou snadná, přesnost asi také podobná, tedy nízká a spolehlivost? Těžko říct.

Jediný účel, pro který bych to chtěl koupit je stejný jako u Sa 26 pumpičky - tedy mít doma samonabíječku v 7,62x25 s přiměřenou spolehlivostí pro zábavnou střelbu.
Děkuji.

Uživatelský avatar
certik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 444
Registrován: 30.12.2007 14:53

06.09.2019 10:17

Re: PPS 43 semi, Zastava M 56 a další v 7,62x25 Tokarev

Z PPS43 v semiauto jsem střílel asi před dvěma lety, měl ho kamarád, tak mi ho půjčil, dal jsem asi 50 ran a bylo to super, minimální zpětný ráz a odskok, střílel velmi přesně, až jsem se divil...

měl jsem tu čest střílet i z válečného full auto a to bylo hrozné kropítko, tam lítal ten neuzamčený závěr a rozkmital celou zbraň, u semiauto s přední polohou závěru je to pořádně znát, že se zklidnil...byla k tomu i výměnná hlaveň v 9x19 mm Luger, ale na tu bohužel zatím nedošlo...

střílel jsem z toho tovární S&B 7,62x25 a bylo to velmi příjemné, překopání konstrukce odstranilo i válečný nešvar, kdy zplodiny po výstřelu jdou střelci do obličeje, tady jsem ani brýle nepotřeboval...

Zastavu M56 jsem v ruce neměl, uvažovat o ní snad z hlediska kvality výroby, ale PPŠ 43 je zase kus historie, ten mnou zkoušený byl polský, z roku výroby tuším 1956 a byl velmi pěkný...

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků