TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

09.08.2016 10:00

Re: Perkusní revolver

2Kentan: Jasně že to prsty lze, ale jde taky o rychlost a komfort (zejména v zimě;)

Jaroslav Zima
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 600
Registrován: 09.11.2006 14:22

03.09.2016 9:41

Re: Perkusní revolver

Zkušenější poraďte - Rem 1858 z druhé ruky má spodní část komor chycené rzí .
Čím po vyčistění nakonzervovat, aby nedošlo ke znehodnocení prachu ?

Uživatelský avatar
ls007
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 10.06.2014 13:46
Bydliště: Praha

03.09.2016 10:00

Re: Perkusní revolver

Libovolným konzervačním olejem, před použitím se zase vytře.

straton
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23.02.2017 20:08

24.02.2017 11:27

Re: Perkusní revolver

Zdravím ty, kterým voní dým střelného prachu. Jsem mezi Vámi nováček a na stará kolena jsem si koupil italský perkus Colt Navy 1851 cal .44 a příští týden ho chci provětrat na střelnici . Protože vím,že o perkusech nic nevím , tak jsem si přečetl všechny vaše příspěvky a poznatky o této střelbě . Nejvíce mě zaujalo laborování se ve složení mazací směsi a nejvíc se mi zamlouvá ta směs - včelí vosk,lůj, řepkový olej. Mám ale dotaz -někde jsem se dočetl o vhodnosti přimíchat do mazání lanolín (tuk z ovčí vlny).Toho mám doma plný soudek. Jaká je Vaše zkušenost ? S pozdravem Milan

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

24.02.2017 12:41

Re: Perkusní revolver

Nevím, jaký poměr těch vybraných surovin budeš dělat, ale lanolin za mě potřebovat nebudeš. Kamarád ho dává do mazaní na střely pro dlouhou předovku. Do PeRe už ne.
Já na střely do 44 WCF dávám jen včelý vosk a lůj a mně to vyhovuje. Do revovleru dávám víc loje a přidávám olej, teď nebyl řepkový, dal jsem olivový. Ale z revolveru střílím koule.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

26.02.2017 9:16

Re: Perkusní revolver

Pokud mas lanolinu cely soudek tak ho vyzkousej. Bezne se kdysi mazalo skopovym lojem. U perkusaku mazu jak Babica. Kdyz neni luj pouziju omegu tuk nebo zbytek z davnych experimentu ruznych smesi loje a vosku. Kdyz je mazani v zime moc tvrde redim olivovym olejem. Repkovy vysycha a stava se z nej casem lepidlo.


Reklama

C08R4
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 13.08.2008 12:00

17.03.2018 2:32

Re: Perkusní revolver

Zdravím, dávnejšie som tu písal aj o zápalkách pre PeRe. Tak sa musím opraviť, základné RWS balenie po 250ks 1075 (bez plus), funguje už bez problémov. Dobre držia na pistonoch Pietta (aj na úplne nových továrenských), len ich treba pri nasádzaní trošku pritlačiť dopredu a odpal je bez problémov, skúšal som na viacerých PeRe pietta (Colt aj Remington), fungujú 100%. Zápalky Remington no. 10 sú asi najlepšie mám odskúšané. Pre spoľahlivosť funkcie (Hlavne repliky Coltu, ale aj Remington) odporúčam objednať pistony SliX-Shot z USA. Veľmi to pomôže, môžem potvrdiť, úplne sa tým eliminuje zapadávanie častí úlomkov zápaliek do mechanizmu zbrane, prípadne aj zablokovanie otáčania valca z vystrelenej zápalky.
S&B 4.0 zápalky vôbec neodporúčam (Myslím na neotlčených nových pietta pistonoch), zavadí to s nimi sú moc volné. Ak ich jemne nestlačíte po bokoch, tak ľúbia vypadávať pri výstrele z pistonov zo susedných komôr válca. Neodporúčam ich ani stláčať. Tu vidím najväčšie riziko prešlahnutia do susednej komory (dvojvýstrel), ale cez piston z predu, buď vám vypadnú pri výstrele a nespozorujete to, alebo to v skratke podfúkne tú stlačenú zápalku. Pozor na to. Nechcem haniť súdruhov z Vlašimi, ale zápalky S&B mi pasujú iba do GG derringera :D.

Chcem sa aj podeliť o moje skúsenosti s PeRe. Mažem buď s litiovkou LMX, alebo Traditions Wonderlube 1000. Obe fungujú super. Na mazanie by som chcel ešte vyskúšať kombináciu včelý vosk a olivový olej (50:50), dosť veľa skúsených strelcov v USA takto maže PeRe.
Čo sa týka strely, tak na piettu rozhodne guľa .454 tá menšia .451 sa síce nabíja ľahšie, ale neoreže sa úplne celá (neoreže sa známy prstienok). Alebo potom kliešte ogyvál LEE MOLD 450-200-1R DOUBLE CAVITY.
Na .44 Pietta 1858 používam terčovú navážku 21 alebo 25 grain VLC. Na vybláznenie potom 30 grain (Pozor pre mosadzný rám "confederate" by malo byť max 25 grain).

Uživatelský avatar
Maximuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2019 23:16

26.08.2019 23:43

Re: Perkusní revolver

Zdravím,
Jsem začínající střelec v oblasti vojenské historie. Měl bych na vás malý dotaz. Zajímá mě váš názor na perkusni revolver Armi San Marco Navy cal.44. Předem děkuji za každý příspěvek.
Přílohy
Screenshot_2019-08-26-23-38-49~2.png
Screenshot_2019-08-26-23-38-20~2.png

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

27.08.2019 9:22

Re: Perkusní revolver

Střílet to bude dobře, ráže 44 není tak náchylná na navážku jako ráže 36. Jen ten mosazný rám, hraněná hlaveň a ráže 44 nemají s historií nic moc společného. Když se koukneš na to, co dělal Colt, tak tam tohle nenajdeš. I kopie Colta, které dělali na Jihu za občanské války, takhle nevypadaly. Ale pokud už ho máš, naučíš se s ním střílet, tak je to stejná radost jako s jinými perkusáky. Jen pak nezůstaneš u jednoho :-)

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

27.08.2019 9:38

Re: Perkusní revolver

Podívej se, jestli je mechanicky v pořádku a nemá velké vůle, jestli drážky v hlavni nejsou k jedné straně a nejsou vyrezlé.

Kdybych teď kupoval perkusák na střílení, vezmu něco s rámem - Remington.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

27.08.2019 22:19

Re: Perkusní revolver

Colt s otvoreným rámom má tu výhodu, že ho po streľbe jednoducho vytlačením klínku rozhodíš, do kýbla horúcej vody s JARom dáš hlaveň a valec, vyšuruješ, utrieš, jak je horúci od vody ešte manželkiným fénom vyfúkaš dosucha, prestriekneš Konkorom a vytrieš mastnou hadrou do polosucha, rám iba tou mastnou hadrou povytieraš, poskladáš späť a odložíš... PARÁDA!

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

28.08.2019 14:36

Re: Perkusní revolver

Trochu toho konkoru ještě do mechanismu a občas rozebrat do šroubku. Je taky méně náchylný na zapékání osy válce a někomu se líp drží než Remington. A je prostě hezčí.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

28.08.2019 16:47

Re: Perkusní revolver

Gunman: Vývrt "k jedné straně" byl specialita u Piett. ASM Army 1860 mám (už přes 25 let), ASM Remka 1858 jsem měl, a ještě asi tři čtyři ASMka jsem otlapkával, všechno to mělo vývrt tak pravidelný a hluboký, že Pietty (ze stejného období) bledly závistí.

Igrlik: Od té doby, co jsem dostal "dědkovskou" radu od Sincitymana, ať se nevěnuju amatérské alchymii, a kuli ve válci jednoduše zamáznu "natur" jelením lojem z toho cca 10 cm špalku co mají v každé slušné drogerii, jsem se už nikdy nemusel uchýlit k "horkovodnímu" čištění ať už v jaru, nebo v CéPéZetcke (smradlavá voda prodávaná jako Čistič Perkusních Zbraní, pamatuji-li se dobře). Naopak, po používání toho jeleního loje na rty nejen že jsem bez problémů střílel třeba deset válců, ale na vyčištění opravdu stačilo pár papírových ubrousků a hadřík. Jen u pistonů jsem musel použít Konkor.

A ještě k rukojetím. Nevím, jestli to byla specialita ASM, ale jejich rukojetě byly menší, kratší než třeba u Piett. A opravdu ten Remek se držel hůř než Colt. Kdysi mi někdo tvrdil, že snad byly ty ASMka tvarově nejvěrnější originálům. Co je na tom pravdy nevím, BP mne nechytnul až tak, abych to hlouběji studoval.

Uživatelský avatar
Maximuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26.08.2019 23:16

06.09.2019 3:59

Re: identifikace revolveru

Dobry den panove, snad pisu do spravneho vlakna.
Chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite co znamenaji jiste tormentacni znacky na ASM 1851 Navy.
1. Znak - nevim
2. Znak - konecna zkouska cernym prachem
3. Znak - r.v. 1995
4. Znak - Italska republika

Potreboval bych poradit ten prvni, a pripadne opravit ten zbytek, u tretiho si nejsem jisty.
Predem dik.
Přílohy
20190905_104014~2.jpg

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

06.09.2019 9:42

Re: Perkusní revolver

Vzhledem k tomu, že Pedersoli ("dp" v oválu nastojato), F.LLI Pietta ("FAP" v kun.ičce naležato), Palmetto (palma v kroužku), či Aldo Uberti ("U" ve stylizovaném pohledu do ústí oktagonání hlavně) používají tyto značky, předpokládám, že ten první znak bude stylizované "ASM".

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

14.11.2019 10:52

Re: Perkusní revolver

Mám starý, olítaný ASM ve .44, celonerez, šestipalec. Jedna z prvních zbraní co jsem si koupil, takže tak trochu k tomu kusu železa mám sentimentální vztah, současně mě ale štve, protože hlaveň mi přijde že je vystřílená, spoušť předchozím majitelem poladěná a nejhorší na tom je, že revolver špatně aretuje. Po natažení kohoutu se válec nedotočí tak aby zápalka byla přímo pod kohoutem, musí se válci dát impulz rukou aby se dotočil a je to otravné, nepohodlné, nepohotové a prostě naprd.

Netušíte prosím čím je tato závada nejčastěji způsobena?
Popravdě, přemýšlím, že bych ho nechal zrušit nebo daroval někomu na díly za přepis a koupil si něco v komisi nového, protože očekávám, že cena opravy převýší cenu komisního v pěkném a funkčním stavu.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

14.11.2019 12:29

Re: Perkusní revolver

Náhradní palec otáčení válce by to řešil, kdysi jsem ho kupoval, dokonce to ani nebylo pro ASM (které mám), ale pro Piettu. Bylo to trochu oversize, stačilo to poladit - upilovat. Ono to bylo bláto, časem se to otlačilo a přestalo dotáčet. Tohle je naprosto ízy záležitost.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

14.11.2019 12:34

Re: Perkusní revolver

ha! Já tušil zradu v těch drážkách ve válci, ale je pravda, že mi nepřijdou nijak zásadně ožvýkané. Zkusím se po té součástce poptat. Díky

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

14.11.2019 12:36

Re: Perkusní revolver

jinak je normální, že v drážkách hlavně jsou podélné rýhy? Přijde mi to, že to je od nástroje při obrábění, ale u žádné jiné své zbraně to tam nemám.. Ty drážky vypadají jako po celé délce podrápané..

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

14.11.2019 13:46

Re: Perkusní revolver

Na piettu se prodával pytlíček s náhradníma součástkama, stálo to pár stovek.
Zeptej se u Brymový nebo Řeháka.

Jestli předchozí majitel "ladil" spoušť, klidně při tom mohl dojeb*t i ostatní vnitřnosti.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků