Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

04.02.2018 0:10

Re: Perkusní brokovnice

Na youtube je dostupné již druhé video jednoho z nejúspěšnějších cz střelců z předovek Ing.Ivana Kaliny Csc. s názvem krása výstřelu z předovky II.
Tak jako v prvním díle ukázky způsobu zážehu,záběry rychloběžnou kamerou a měření času výstřelu.

Zvlášť zajímavé jsou záběry křesadlových a perkusních brokovnic,replik i originálů kdy je současně v záběru zbraň i letící terč.

https://www.youtube.com/watch?v=5gnM1xXD60M

Uživatelský avatar
RNA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14.08.2013 10:08
Bydliště: Liberec

22.08.2019 20:47

Re: Perkusní brokovnice

Dobrý den,
koupil jsem si perkusní brokovnici a abych si ušetřil dlouhé experimentování, rád bych se poptal na některé základní věci.

Jaký prach a jaká navážka? (předpokládám, že mi poradíte Vesuvit, ale s ním jsem dokázal z derringeru udělat brokama jen důlky do kartonu, i když jsem použil víc jak trojnásobek doporučené navážky, ono se to pak všechno už ani moc nevejde do hlavně :-( )

Mám v úmyslu použít brokový košík - tedy nabíjet prach, ucpávka (vata), košík s broky, konečná ucpávka (zase vata, nebo plstěná zátka). Nebo to je úplná blbost?

Jaké zápalky použít?

Mám mazat hlaveň jako se to dělá u kulovnic? (u derringeru používám směs včelího vosku a medicinální vazelíny)

Obrázek
Přílohy
60790_classic.jpg

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

22.08.2019 21:07

Re: Perkusní brokovnice

Pozri si hickoka45

Uživatelský avatar
RNA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14.08.2013 10:08
Bydliště: Liberec

24.08.2019 19:25

Re: Perkusní brokovnice

Hezké video, ale vůbec z toho nejsem moudrý.
Mimochodem, za ten otevřený kyblíček s prachem, za to by ho zde vyhodili z každé střelnice.
Inu, jiný kraj, jiný mrav.

hawken.45
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 03.02.2010 14:48

24.08.2019 20:10

Re: Perkusní brokovnice

To je JEHO střelnice!

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

24.08.2019 21:40

Re: Perkusní brokovnice

RNA píše:Hezké video, ale vůbec z toho nejsem moudrý.
...

Nuž predviedol tam kompletné nabíjanie brokovnice na viac spôsobov včítane podrobného komentára. Čo viac by si chcel? (Aj on sám uznal, že by bolo vhodné krabičku s prachom zatvoriť pred výstrelom... ale - skús si sám natočiť takéto video a potom sa naň pozrieť spätne!)
Pokiaľ chceš nejaké presnejšie informácie, v prvom rade by si sám mal poskytnúť prinajmenšom údaj - ráž Tvojej brokovnice.
Čo sa týka zápaliek - iba také, ktoré sa dajú nasadiť na ten Tvoj piston.
Čo sa týka mazania - Hickok komentuje, že plstená zátka, ktorú dáva na kartónovú na prach je napustená mazadlom.
(no a porovnávať derringer s brokovnicou... :roll: )

V prvých dvoch príkladoch nabíjania demonštruje starú známu zásadu čiernoprachých brokovníc - rovnaký objem prachu a brokov v navážke.


Reklama

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

24.08.2019 22:04

Re: Perkusní brokovnice

Niekomu je zaťažké prejsť si tému a čaká okamžité informácie.
perkusni-brokovnice-t1302-40.html#p278296

Uživatelský avatar
RNA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14.08.2013 10:08
Bydliště: Liberec

25.08.2019 19:27

Re: Perkusní brokovnice

Jo, tak to už jen lepší, konkrétní čísla.
Tomu videu jsem nerozuměl.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

08.11.2019 19:07

Re: Perkusní brokovnice

Kentan píše:To co myslíš, že to je, to se jmenuje trombon a má to poněkud jinou konstrukci trychtýřovité hlavně, na rozdíl od týhle pouťový rumcajzovky.


Před lety tady psali Peggy a jiní zajímavé věci o Trombonu. S brokovnicí to má společné to, že to střílelo hromadnou střelou na kratší vzdálenosti.
Dneska je docela obtížné najít firmu, která vyrábí plnohodnotný Trombón. Ardesa sice něco vyrábí, ale spíš je to určené na salutní střelbu pro dělání kraválu na festivalech a různých lidových oslavách.
Náhodou jsem narazil na toto video, kde tu salutní střelbu povýšili na lidový zvyk a dotáhli to skoro k dokonalosti. Představte si, že by ty jejich kvéry měly tormentaci a naládovali to olovem. To by byl řachot.
Posuďte sami, to by byly perkusní brokovnice.

https://www.youtube.com/watch?v=jxaxlLAV3eo

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník