Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

06.06.2019 10:07

Re: Předovkářské začátky

Tak to mi tedy přijde něžnější přístup přes ten dnový šroub...

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

06.06.2019 10:16

Re: Předovkářské začátky

Olovo není ani tak velký problém. Dá se podsypat a vystřelit. Napíchnout červem a vytáhnout. A jiné metody. Horší, podle mé zkušenosti, je zaseknutý hadřík čištění dole, zajištěný hlavicí vytěráku a bez zkušeností.
Napadlo mě vyndat dnový šroub, odstranit ucpané a konec. Nevěděl jsem, že si musím označit polohu DŠ proti hlavni, jinak tam nezašroubuju drum. Podělal jsem tehdy co se dalo. Naštěstí mně to Jim opravil. Je to už mnoho prachu a koulí nazpět.

maharadz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2012 9:25

02.08.2019 15:03

Re: Předovkářské začátky

Mohl by někdo poradit dobově nějvěrnější repliku křesadlové pistole,raději s hladkou hlavní ze současných výrobců pedersoli,chiappa aj.
Co jsem se díval na staré originály, tak mi tam například nesedí ta pružina ocílky(mainspring) a dalších drobností.
Chtěl bych po perkusu zkrátka neco solidního. Na ráži úplně nezáleží, rád přiberu něco nového.

Uživatelský avatar
jirka.pap
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 451
Registrován: 15.08.2014 9:49
Bydliště: Rajec - Tisá

02.08.2019 16:36

Re: Předovkářské začátky

Já ti jen doporučím jedno, než si koupíš pušku nebo pistoli od Pedersoliho, řádně si ji prohlédni a vybírej s více kusů. Já sám mám tři kusy ale za tu cenu je zpracování na úrovni ŠPATNÉ, kvalita bude dobrá ale je tu nová doba kdy kvantita vyhrává nad kvalitou, nejhorší kus sem měk KODIAK 72 kdy dřevo musel doladit puškař a to co bylo v hlavni ( fleky a jemnounké důlky ) to se po nějakej 300 ranách už ztratilo.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

04.08.2019 16:36

Re: Předovkářské začátky

Maharadz: Zdravíčko přeji. Obávám se, že Vámi položená otázka na existenci co nejvěrnější křesadlové pistole k historickému vzoru, bude dost obtížná na odpověď.
Milan Harák v roce 2007 vydal vynikající knihu "Sbírka pistolí a revolverů". Na každé dvoustraně je vlevo stručný popis zbraně, na pravé pak dokonalá fotografie a střela pro tuto zbraň. Jen křesadlovek je tam odhadem asi sedmdesát kusů.
Takže je dost těžké poradit. Člověk může sáhnout do produkce Pedersoliho a předpokládat, že jde o repliku historické zbraně. A nebo si koupit zámek a hlaveň, zbytek pak vyrobit. Je to náročné, ale krásné postavit si repliku. Jen sehnat krásné dřevo, ořech nebo mahagon.

maharadz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2012 9:25

05.08.2019 14:35

Re: Předovkářské začátky

Zdravím Vás a děkuji za tip na dobrou knihu. Vhodný kus fošny se vždy najde, to by problém nebyl.
Loni jsem měl rozpracovanou - pouze v nákresu, a hrubé pažbičce z buku, pokus o výrobu Underhammeru, ale bohužel jsem nesehnal vhodnou hlaveň v ráži .44, .45
Na křesadlo bych si asi netroufl. Jinak ty vojenské pistole,kopie Frantíků, jsou krásné a hádám i velmi věrné repliky u zbytku mi nesedí bud ráže nebo drobné nepřesností v mechanismech-kohoutech pružinách.

Jirka.pap: souhlasím pro zbraň se musí na krám


Reklama

maharadz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2012 9:25

06.08.2019 11:37

Re: Předovkářské začátky

Z křesadlových pistolí v novovýrobě se mi ještě pozdává model British 1756 Sea Service cal.15,5mm a tomu by měla odpovídat kolkila LEE-600-DC.
Je to z té rodiny indického výrobce, ale na videích to střílí zdá se spolehlivě a pár lidí psalo, že těm pěnězům (400e) to odpovídá. Mám trochu strach z té váhy 1375 g/48cm. Půjde tam ládovat i krmivo pro 20 brokovnici.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

06.08.2019 20:47

Re: Předovkářské začátky

Díval jsem se na tu pistoli, nevypadá vůbec marně. Váha se u těchto zbraní pohybuje kolem 1,3 kilogramu. Na to si člověk musí zvyknout. Je to kus oceli, dřevo, zámek, ono se to naskládá. Já nezávodím, tak se nemusím ohlížet na zvyklosti, klidně pistoli vezmu oběma rukama. Na YouTube je video střelby Harpers Ferry. Ten maďarský střelec testuje tuhle pistoli, má ji opřenou o bag kvůli soustřelu a mířidlům. Má to hezky pohromadě. Křesadlovka je radost. Zajímalo by mě, kolik sypal prachu.

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník