Hans_FBI
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.05.2012 22:19

04.07.2019 22:23

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Ahoj kamarádi!
Chtěl bych se s vámi podělit o pár poznatků k pistoli GP K100 X-Calibur MK12/4 (r.v. 2016).
V prvé řadě chci říct, že je to mimořádně povedená zbraň, se kterou je radost střílet a to hlavně díky rotačnímu uzamykání hlavně.
Tvrdost materiálů kovových částí je nadstandardní a dalo by se říci, že je tato pistole nezničitelná.
Jaké bylo, ale mé rozčarování, když jsem před nedávnem při sborce zjistil, že na závěru chybí kousek materiálu - cca 3 mm rýha - nad vytahovačem (asi překalení?)
Oficiální zastoupení GP v ČR se začalo touto nemilou věcí ihned zabývat (v neděli) a vyhovělo mi nad rámec provozní doby, což považuji za velké +
Nicméně je tu i druhá stránka věci. GP ČR tuto závadu ohodnotilo jen jako kosmetickou závadu, která na bezpečnost nemá vliv s tím, že jsem si to pravděpodobně mohl způsobit sám...Tohle mě docela nazlobilo, protože:
1) je to ostrá zbraň a ne airsoft "bahno" kov,
2) nejsem si vědom, že bych prováděl obsluhu zbraně v rozporu s návodem na obsluhu,
3) i kdyby, tak nemám sílu jako hydraulický lis, abych přiklopením závěru na kontejner zbraně toto způsobil.

Popravdě jsem se bránil, že jsem si to sám nezpůsobil.

GP ČR se k tomu postavilo asi takto: zjevný otřep zabrousilo a zahladilo v rámci 5-leté záruky, takže mě to stálo jen cestu do Prostějova. Asi to nebude pokračovat a na bezpečnost to vliv mít nebude, ale není to pistole za pár stovek a tohle by se stávat nemělo. A pokud se to náhodou stane, pak by se k tomu měl postavit distributor/výrobce více čelem.

Hůl nad tou pistolí, ani společností GP ještě lámat nebudu.

Jen pro pořádek dodávám, že jsem nějakou reklamaci zbraně řešil poprvé.
Hodně štěstí!

PS: Stalo se už někomu někdy něco podobného?

Honza

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 149
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

05.07.2019 10:45

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Mně se kdysi na GP P1 mk6 (moje první pistole vůbec) odštípl kus závěru, cca 2x3mm. Dal jsem to na reklamaci k Brymový, kde jsem ji koupil, no a když jsem si pro ní po měsíci přišel, nejen že nebyla zpět z reklamace ze Slovenska, ale ještě tam ani neodešla. Sbalil jsem prachy a odešel, takže jak se k tomu postavil výrobce bohužel nevím.

Naxos
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 01.07.2012 12:14

08.07.2019 12:42

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Hans_FBI : To te asi nepotesim, ale vim o dalsich pripadech. Kdy bylo poskozeni zbrane, bez pochyby chybnym materialem. Na jedne ustinuty taky kousek zaveru ve vyhoznim okenku, na druhe zbrani koroze zaveru pod povrchovkou a koroze hlavne. Ktera se objevila asi pul roku po koupi. Oba pripady GP smetla ze stolu s tim, ze je to spatnym zachazenim zbrane a ze na funkci to nema vliv :twisted:

Dle informaci, GP uz je tak rikajic v perdeli, maji hodne reklamaci v poslednich letech, ze uz nevi kudy kam. A proto uz nejsou v reseni reklamaci takovy, jako drive, kdy stacilo napsat, zavolat a reseni bylo za dverma :wink:
Ono uz celkove tahle znacka upadla, cim dal mene tyhle zbrane potkavam na strelnici.
Jejich kolisava kvalita a taky nizka spolehlivost, ji predurcujou k zaniku.

Ac to nerad uslysis, osobne znam 6 lidi a semnou je to 7. Co strilelo s GP a po ruznych potizich, to vzdala a tahle znacka nesmi prekrocit prah domu.

Zavady byly ruzne, od zasekavani,spatneho vyhazovani nabojnice, neodpalovani v DA, ci promacknuti spouste v DA na prazdno, omackane plochy uzamykani po par tisicich vystrelech a nasledna vule v uzamceni, ustipnuty kus zaveru, rezavejici zbran i pri pravidelnem cisteni...

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků