v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

01.03.2019 18:55

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Jsem rad ze tomu aspon nekdo rozumi. Cisla mluvi dost jasne.

buqi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 13.03.2008 20:53

22.05.2019 17:05

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Pridam zkusenost ... mam tento lis doma a prebijim na nem 9, 45 a 223. Za me zatim spokojenost. Pomer cena/vykon je fajn. Presel jsem z turettu. Na 223 potrebuje ale podavac drobnou upravu, aby se nbc nekacely a nepadaly.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

22.05.2019 20:17

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Děláš na něm i formát nábojnic ? Bez problémů ? Přijde mi na to konstrukčně slabý.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

23.05.2019 16:23

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

buqi píše:...Na 223 potrebuje ale podavac drobnou upravu, aby se nbc nekacely a nepadaly.


Podle moji praxe je pro opravdu spolehlivou sviznou funkci podavani .223REM nabojnic potreba trochu vic nez jen drobna uprava Lee podavace.
S temito dvema upravami funguje velmi dobre:

  • Pridrzna zavora nabojnic (zobrazeno na Lee Pro1000 ale pouzitelna obecne i pro Breach Lock Pro.
  • Lee Pro1000 case_retention_flap.jpg
    Zavora nabojnic

  • Specificky .223REM case slider
  • prebijeni Lee podvace nabojnic 3D tisk (2).jpg
    Slider nabojnic pohled1

    prebijeni Lee podvace nabojnic 3D tisk (1).jpg
    Sider nabojnic pohled2


  • Dale, pokud chce clovek pro .223REM pouzivat take podavac strel, je nutno jeste vytisknout a vyladit podavaci vidlicku (sediva a oranzova jsou .223REM varianty.
  • 3D tisk  - vidlicky Lee (4).jpg
    Vidlicka bulletfeederu .223REM

Naposledy upravil v.k. dne 23.05.2019 16:36, celkově upraveno 1

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

23.05.2019 16:33

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Vejr píše:Děláš na něm i formát nábojnic ? Bez problémů ? Přijde mi na to konstrukčně slabý.


Je na to opravdu "konstrukcne slaby". Navic maji tradicne Lee shell platy takove vule, ze pri celoformatovani se .223REM nabojnici bezne utrhne okraj (rantl za ktery v shell platu drzi). Vazne pouzitelna je pouze krckova formatovaci matrice coz je hodne omezujici. Breach Lock Pro je zkratka vhodny jen na pistolove kalibry, u puskovych je to vicemene trapeni, to uz je lepsi Turret.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

27.05.2019 10:38

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

LEE AUTO BREECH LOCK PRO už mám doma včetně veškerého příslušenství pro 9L, 38/357, 45, 223, 308 (podávače střel- bez 223/308, podávače nábojnic-bez 223/308, prachovače, atd). Bude to doplněk k LEE Turret.
Teď po dovolené to musím dát dohromady. Už mám připravené nějaké zlepšováky (stříška do prachovače, přídržná závora pro pro podávač nábojnic, vylepšení podávače střel, atd)
Na Ebay jsem našel nabídky speciálních case sider k podavači nábojnic pro 223 i 308 (3D tisk) Později asi přikoupím. Ta přídržná závora nábojnic od v.k.
u podávače nábojnic se mi líbí.
Na Youtube jsem viděl u US maníka model s kusem ohnutého plechu a kus pružiny. Tohle je tedy rozhodně hezčí. S čeho je ta pružina (OBI, Bauhaus, samodomo)?
Podávač střel pro LEE na 223 či 308 jsem zatím neviděl ani na US webech. Kupoval jsi nebo vyráběl? Počítám, že to bude dobře fungovat s 223 Frontier (ploché dno střely) a mnohem hůře pro GGG a Prvi Partizan (prohnuté dno střely).
Jak už jsem psal, obecně si nedovedu moc představit provádět celo formát 223 či 308 na jakékoliv více operačním lisu. Ani to nebudu zkoušet, na to mám Lee Turret.
Není v tom cit. Někdy jde celoformát nábojnice jako po másle, ale někdy je to docela velký zážitek (např. nábojnice vystřelené z vojenských zbraní s volnější komorou, potlučené nábojnice, některé šarže SB, atd.) Okraj nábojnice 223 bych klidně utrhl i celý s Shell holder od LEE či od někoho jiného nebo bez shell holderu, je to šumák. Je to mosaz + velká plocha nábojnice s malou kuželovitostí a velmi malá plocha v drážce nábojnice pro vytahovač za který to sheel holder drží. Na 308 jsem utrhl okraj i od Shell holder LEE :( Hold u puškových nábojnic to chce cvik a cit a přiměřeně dost mazat a nějaké zkušenosti :wink:


Reklama

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

30.05.2019 21:26

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC píše:...Ta přídržná závora nábojnic od v.k. u podávače nábojnic se mi líbí.
Na Youtube jsem viděl u US maníka model s kusem ohnutého plechu a kus pružiny. Tohle je tedy rozhodně hezčí. S čeho je ta pružina (OBI, Bauhaus, samodomo)?

Cely ten koncept jsem puvodne vymyslel ja. Ten amik (jestli je to notanexpert) to ma nejspis ode mne z jednoho fora. Tu zavoru a nosic pruzinky jsem si jednoduse vymodeloval a vytisknul. Druhy nebo treti design fungoval dobre a je na fotce. Pruzinku jsem si natocil na soustruhu z pruzinoveho dratu, bylo to pro me nejrychlejsi a nejjednodussi, ale urcite sezenes vhodnou torzni pruzinku v nejakem pruzinovem kitu, nebo koupis na eBay.

Podávač střel pro LEE na 223 či 308 jsem zatím neviděl ani na US webech. Kupoval jsi nebo vyráběl? Počítám, že to bude dobře fungovat s 223 Frontier (ploché dno střely) a mnohem hůře pro GGG a Prvi Partizan (prohnuté dno střely).

Modeloval a tiskl jsem to sam a uz jsem to nepublikoval. Proto to nikde neuvidis.
Presne tak jak pises to je. Ploche dno funguje, pertlovane ne. PPU 62gr. sice jdou podavat, ale neni to 100% spolehlive a v zasobniku nad sebou jich muze byt asi jen 8ks. Mam na to reseni, ale nestalo mi za to ho uz odladit.

Jak už jsem psal, obecně si nedovedu moc představit provádět celo formát 223 či 308 na jakékoliv více operačním lisu. Ani to nebudu zkoušet, na to mám Lee Turret.

Ja si to predstavit dovedu, ale je to nepekna predstava. Krom nedostatku tuhosti je tam problem se shellplaty, jak jsem psal. Shellholdery na Turretu drzi mnohem lip zvlast kdyz ty original Lee nahradis Shellholderem od RCBS, ty jsou dle meho nejpresnejsi.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

31.05.2019 0:54

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC píše:...Už mám připravené nějaké zlepšováky (stříška do prachovače, přídržná závora pro pro podávač nábojnic, vylepšení podávače střel, atd)
...

Jo a jeste jsem zapomnel, jestli hodlas pouzivat taky Lee Collator, tak je zadouci udelat taky zuzeni vstupnich otvoru jako na fotce. Pro 9mm a mensi prumery nabojnic ten original velke procento nabojnic posle obracene. Ten vrchni kryt ale neni nezbytne nutny - hodi se jen na kontinualni dosypavani.
Taky se hodi objimky pro trubice obou podavacu. Naopak, striska do prachovace je u tohoto typu zbytecna, statisticky neni zadny rozdil v rozptylu plna/prazdna nadobka.
Lee Pro1000 uprava tridice nabojnic.jpg
Lee Collator uprava

moje prebijeni Lee Pro 1000 v plne palbe.jpg
Objimky trubic podavacu


https://www.thingiverse.com/thing:2141720
https://www.thingiverse.com/thing:2284410

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

08.06.2019 1:03

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Nebyl to notanexpert. Ten téměř všechno tvoří z nějakého plexiskla. Jak tu závoru, tak tu stříšku k Lee Collator.
Je krásně vidět, kdo má jaký přístup k technologiím na YouTube. Já tu stříšku k Lee Collator a zbytek věcí vyrobím nejspíše ze silonu případně polypropylenu (dá se tepelně svářet, tvářet, atd.) Zbytek klasické strojní postupy, tedy vrtat, brousit, pilovat. K 3D tiskárně nemám přístup ale je samozřejmě již dnes možnost za nevelké peníze si nechat vytisknout věc přes net.
Jsem rád, že i v ČR se najde borec, který vytváří podávač střel pro 223. Ještě zajímavější by to bylo u 308 Frontier, i když je nyní Limit nemá (rozdíl cen střel proti GGG je větší). Momentálně budu rád, když bude solidně fungovat podávač střel pro pistolové střely. Je tam stejný problém – tedy ploché dno (Frontier) fungují relativně dobře a pertlované (Limit) hůře. Na YouTube jsem viděl nějaké zlepšováky zmiňované i zde.
Většinou se doporučuje probrousit podávač pro kratší střely než jakou máš, tak aby zvolená střela prošla:
https://www.youtube.com/watch?v=tlfak6fM9UE
A nebo zkoušejí zvýšit tuhost prstů podávače střel:
https://www.youtube.com/watch?v=TE3zZ1C3S8w
https://www.youtube.com/watch?v=td5xnz-STqg
Co se osvětčilo u Tebe?
Když by byl lis mohutnější, určitě by šlo kalibrovat puškové ráže. Ale je to něco za něco – velikost, tuhost a cena proti. Přece jenom není kalibrovaná nábojnice v jedné ose s pístem lisu a o to více by se to muselo nechat celé zmohutnět.
Shellholdery od RCBS pro všechny mé ráže mám včetně zápalkovače RCBS Hand Priming Tools ale používám to komplet jako věc na zápalkování (reakce na menší spokojenost se zápalkovačem LEE Auto Prime – ulomila se několikrát ta dlanová packa)
Objímky trubic vyrobím též. Stříšku do prachovače jsem kupoval pro prachovač Lyman Number 55 Powder Measure a následně vyráběl pro prachovač Lock-N-Load Powder Measure. Rozdíly dávek jsem nezkoumal – řídil jsem se tím, že vlastnosti dávkovače určitě nezhorší a v lepším případě zlepším.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

08.06.2019 19:27

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Pokud jde o Lee podavac, tak schopnost podavat JEN strely s plochym dnem je jeho vlastnost, nikoliv vada. Je to jasne napsane i v manualu. To pripominam pro ty jedince, kteri tvrdi ze Lee podavac nefunguje spolehlive. Ve skutecnosti Lee Buletfeeder funguje pro pistolove kalibry velmi spolehlive, srovnatelne s podavacimi matricemi Mr. Bulletfeeder a asi lepe nez podavaci matrice od Hornady. Overeno to mam na dvou ruznych podavacich a mnoha tisicich jak strel pomedenych, tak poplastovanych s plochym dnem. Napr. Topstrely,Bestbullets, ARES v kalibrech .380, 9x19, .38Sp., .45ACP. Pokud nekomu ten podavac se strelami s plochym dnem poradne nefunguje, je to v rukach, ne v podavaci.

K uprave pro pertlovane strely - . Reseni na youtube nenajdes. Skutecne funkcni reseni neni trivialni. Ja jsem sveho casu vymyslel dve reseni. Motivaci mi byl fakt, ze jsem musel dolaborovat pres 8000ks 9x19 Alzapro a jiny lis nez Lee Pro 1000 jsem zrovna nemel.
  1. Prvni reseni co me napadlo bylo snazit se zvysit pritlak vidlicky na strelu. Tim ji lepe podrzet v klicovem okamziku vyjezdu strely z tela podavace. Nadesignoval a vytisknul jsem nekolik variant tuzsi a take vice predepnute vidlicky z ruznych materialu. Podobne jako jsem delal vidlicku pro .223REM.
    No a to nefungovalo dobre. Vidlicka byla bud porad moc slaba....nebo....pokud jsem pouzil vidlicku s jeste vetsim pritlakem, tak nastavaly dva chybove stavy.
    • Predcasne prokluzne kluzak, ktery zajistuje aktuaci celeho toho mechanismu. Jeho treni neni dostatecne na to, aby podrzelo vyjezd strely.
    • Strela z vidlicky stejne vypadne. Nevyklouzne, tak jako se slabou vidlickou, ale klopny moment od kontaktni sily mezi strelami ji otoci ve vidlicce pri vyjezdu. Tim strelu vypaci z vidlicky ven. Tento efekt je logicky vyraznejsi pro vyssi strely. Testoval jsem tento koncept krome 9x19 i na .223REM a tam strely 45gr. (kde je kratke rameno od pusobiste sily do mista uchopu stely) to skoro neotacelo. Pro dlouhe 77gr. to ovsem otacelo prakticky kazdou strelu.
    • Vysledek teto varianty reseni: Nejlepsi kompromis pro 9x19 byl, ze vidlicka si brala do 15 nastosovanych strel v zasobniku, pricemz original ma problem uz s 8 strelami. Takze zlepseni bylo, ale dokonale reseni zdaleka ne. Dnes jsem si jisty, ze princip zvysovani pritlaku na strelu nemuze spravne fungovat pri jakemkoliv provedeni bez zcela zasadni zmeny celeho mechanismu.

  2. Po tomto nezdaru jsem premyslel jinym smerem - jak zamezit kontaktu strel v tele podavace mezi sebou. No a vzpomnel jsem si na princip podavaci matrice Hornady kterou jsem mel sveho casu na Turretu. Ta funguje na principu dvou konickych klestin. Funguje to tak ze je vzdy volna jen nespodnejsi strela, ty nad ni jsou zablokovany. Tak jsem si takove klestiny vyfrezoval v mensim provedeni. Tyto jsem umistil , namisto do Hornady matrice, do upraveneho tela Lee podavace tesne nad vidlicku. . Musela byt i trochu upravena, vyssi vidlicka s "palcem". Kdyz najede vidlicka do pozice v tele podavace, tak palcem mirne nadzvedne a rozevre spodni klestinu. Tim si z ni uvolni spodni strelu a zaroven tlak na horni klestinu drzi a v tento okamzik blokuje vrchni strely. Po vyjeti vidlicky se strelou ven se tlak uvolni a vrchni klestina povoli cimz vrchni strela spadne do spodni klestiny ktera je ted nerozevrena a tedy strelu ted zablokuje. A blokuje ji do te doby nez opet prijede vidlicka a rozevre ji. Tohle reseni fungovalo po preciznim nastaveni velmi dobre. Lee Bulletfeeder s nim spolehlive podaval i s plnym zasobnikem strely AlzaPro. V podstate to byl princip Hornady Bullet Feed Die premisteny z Hornady matrice do tela Lee podavace.

Viz obrazky principu funkce a klestin. Bohuzel k tomu nemam vic fotek, dolaboroval jsem tech par tisic AlzaPro a uz jsem to dal neresil.
horady princip.PNG
Princip podavace Hornady

klestiny pro Lee BUllet feeder ala hornady system.jpg
Moje klestiny


Pozn k nalinkovam videim z youtube:
  • To video s probrousenym telem podavace - to jsem take delal abych pro trochu delsi strely mohl pouzit stejnou verzi tela podavace. Je to takove intuitivni reseni, cloveku se kvuli napr. 0.2mm nechce prehazovat na jine telo, ktere ma pak navic o mnoho mm vyssi svetlost nez je delka strely. Pouziti tela s co mozna nejnizsi svetlosti as takei mirne zvysuje spolelivost pri prechodu z jedne trubice zasobniku na druhou. Neni tam tolik prostoru pro pripadne vypadnuti prvni shozene strely. Ale to je spise teoreticka vyhoda, tahle zavada je pri spravne obsluze velmi ojedinela. Rozhodne ale zminovana uprava nema zadny vliv na pouzitelnost pertlovanych strel.
  • Zavazicko- opet snaha o vyssi pritlak vidlicky na strelu a opet plati stejna omezeni a problemy ktere jsem popsal vyse.
  • To posledni video taky neukazuje reseni pro pertlovane strely. Ta "ucha" slouzi k tomu, aby nedochazelo k vypadnuti nespotrebovane strely ktera je v okamziku navratu vidlicky zpet do tela podavace porad ve vidlicce. Podobny princip by se sice dal pouzit k selektivnimu zvyseni tuhosti vidlicky, ale porad plati stejne problemy jako vyse s prepracovanou vidlickou.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

10.06.2019 17:07

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. píše:Zavazicko- opet snaha o vyssi pritlak vidlicky na strelu a opet plati stejna omezeni a problemy ktere jsem popsal vyse.


Oprava, tady jsem se upsal. Ten borec se zavazim ma jen problem s timingem pohybu podavace a nebo nedostatkem treni kluzaku. Prvni varianta se da elegantne resit prestavenim svisleho tahla do jineho otvoru v ovladaci pace podavace. Druha varianta - odmastit tahlo prip. koupit novy kluzak s pruzinou.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

16.06.2019 22:08

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Každopádně díky moc v.k. za velmi detailní popsání podávače a reálně zkušenosti bez nějakého hatingu či naprosto nekritického vychvalování.
Určitě jsi mi ušetřil hodně hodin hledáním v slepých uličkách prostého českého přebíječe.
Musím říci, že jsi se přesunul s pozice přebíječe na konstruktéra. Co se týče střel pro pistolové ráže, přebíjím momentálně jenom Frontiery a zůstal mi jen pár set 9mm od Limitu. Takže asi tedy nějaké výrazné tunění podávače střel nebudu řešit, ale jsem rád, že jsi mi nastínil cestu. Člověk nikdy neví jak se vyvine nabídka a co bude na trhu (kdysi jsem začínal se střelami od Kopp, pak Limit, Ares, Frontier a pro pušku SB a pak Prvi Partizan, GGG, Lapua, Frontier)
Ale už chápu, kudy vedla konstruktérská cesta s tvým podávačem střel pro 223 (považoval jsem to skoro za neřešitelné)
Co se týče Collator Feeder, našel jsem na ebay ještě tento výrobek ale nekupoval jsem ho.

https://www.ebay.com/itm/New-Design-Cas ... %7Ciid%3A1

Počítám, že si vystačím s klasickým od LEE a samodomo stříškou.
Ohledně podávače nábojnic jsem našel tuto nabídky pro 308W

https://www.ebay.com/itm/Lee-308-Winche ... 1761158360

O tom docela uvažuji.
A chlapci z USA též nabízejí speciál podávače nábojnic pro každou ráži zvlášť.

https://www.ebay.com/itm/Lee-Case-Slide ... 3435448891

Koupím asi pro 223 ale nevím, zda má význam speciál pro každou ráži.

https://www.ebay.com/itm/Lee-Case-Slide ... 2117561737

Má v.k. nějaký názor či zkušenost?

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

17.06.2019 15:58

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC píše:Počítám, že si vystačím s klasickým od LEE a samodomo stříškou.
Ohledně podávače nábojnic jsem našel tuto nabídky pro 308W
https://www.ebay.com/itm/Lee-308-Winche ... 1761158360


Bacha na to, .308W nabojnice budou pro automaticke podavani na Breach Lock Pro (stejne jako novejsi Pro 1000) urcite prilis dlouhe. Pri najizdeni takto vysoke nabojnice se standartnim timingem jeji krcek koliduje v pohybu s ramem. Myslim ze jsem je taky zbezne zkousel a bylo potreba drobne upravy ramu. Mam i fotku, ale uz se mi vykourilo z hlavy jestli to bylo pro .308W nebo jinou vysokou nabojnici.
lee pro 1000 uprava pro vysoke calibery.jpg
Pro 1000 ram pro vysoke nabojnice


Co se týče Collator Feeder, našel jsem na ebay ještě tento výrobek ale nekupoval jsem ho.

https://www.ebay.com/itm/New-Design-Cas ... %7Ciid%3A1


Tohle ve mne vyvolava velkou neduveru. Vstupni otvory jsou jeste vetsiho prumeru nez original Lee collator a uz i ty jsou pro 9mm moc velike. Pro .45ACP asi fajn, ale pro 9mm si nedovedu predstavit jak to ma fungovat. Radeji si porid tu overenou vsuvku pro zmenseni prumeru originalu jak jsem ukazoval drive.

O tom docela uvažuji.
A chlapci z USA též nabízejí speciál podávače nábojnic pro každou ráži zvlášť.

https://www.ebay.com/itm/Lee-Case-Slide ... 3435448891

Koupím asi pro 223 ale nevím, zda má význam speciál pro každou ráži.

https://www.ebay.com/itm/Lee-Case-Slide ... 2117561737

Má v.k. nějaký názor či zkušenost?


Urcite neni potreba pro kazdou razi zvlast podavac. Ucelne to je pro nabojnice s velkym pomerem vysky teziste vuci prumeru zakladny. Cili pro .223REM a .38Sp./.357Mag. se urcite vyplati mit specificky podavac.
Jestli nejak zvlast nespechas, tak ti klidne ty podavace za stejny poplatek vytisknu at nemusis platit to silene postovne pres 500kc. Kdyz koukam na nektere fotky z tech eBay inzeratu, tak to vytisknu rozhodne lepe. Je tam znatelne krouceni viz treba zde:
Obrázek

buqi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 13.03.2008 20:53

23.06.2019 16:13

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Dělám na tom celoformát a nemám s tím výrazné problémy. Chce to ale fakt mazat. Vytahovat zakouslou NBC není zábava. Stačí nenamazaný kousek a je to, jak píšete - shellplate strhne lem dna NBC a konec - jde se vrtat, řezat závit atd.

Výhodu oproti 1000 vidím v tom, že píst lisu je přímo pod první matricí, takže při formátování (největší síla) působí přímo v ose.

Co se týče podávání, mám vrátka + nasunuté zvýšení podavače + zmenšní vnitřního průměru podavače kusem plastové trubičky. Taky to není 100%, ale je to řádově lepší, než bez toho.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

23.06.2019 22:50

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

OK – to jsem potřeboval vědět - jaká je funkce a teoreticky slabá místa s 308W. Zatím jsem lis přidělal na terasové prkno a zkoušel jsem jenom 9mm Luger. Mám takhle oba Turrety na terasovém prkně. Pak to ke stolu chytnu jenom svěrkama. A tak to můžu chytit kdekoliv – jsem mobilní. Každopádně to musím vyzkoušet s 308W. Ta 308W mě s AUTO BREECH LOCK PRO láká. LEE uvádí v manuálech ráže max. do výšky 223 – tedy cca 2.26 in (57,4 mm). Drobné úpravě rámu se nebráním. 308W je výškově cca 71,05 mm
Jo, jo, to mě zajímalo, zda jako tenhle Collator Feeder někdo nemá. Informace jako super či totální šrot. Nějaké info. Ono je to i dražší než standartní Collator Feeder od LEE a v informacích na Amazonu či eBay nebyli všichni lidi úplně nadšení.
Určitě tvojí nabídku využiji V.K., napíšu na mail. Díky za informace na fóru i nabídku.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

24.06.2019 11:47

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

JJLBC> ted jsem si taky precetl nektera hodnoceni toho cerneho A.A. collatoru. Vypada to ze mam pravdu s tim, ze bude pistolove nabojnice podavat casto obracene, ale udajne pro puskove (.223REM a .308W) je to vyrazne lepsi nez original Lee. Tvrdi to vice lidi a tohle tvrzeni zni uveritelne. Tak jestli to chces pouzivat jen na .308W tak by jeho porizeni davalo nejspis smysl.
Jinak co se pistolovych kalibru tyce, original Lee s vlozkou jak jsem daval vyse mi z cca 30000 prebitych kusu zatim nikdy nepodal pistolovou nabojnici obracene. Myslim ze odhadovana spolehlivost lepsi nez 99.99996% (original pro 9x19 dosahuje cca 98%), pricemz rychlost plneni se zpomali odhadem o 10%, je perfektni upgrade a nejake alternativni reseni neni treba.

JJLBC
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27.08.2016 2:09
Bydliště: Liberec

26.06.2019 22:05

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

buqi píše:Dělám na tom celoformát a nemám s tím výrazné problémy. Chce to ale fakt mazat. Vytahovat zakouslou NBC není zábava. Stačí nenamazaný kousek a je to, jak píšete - shellplate strhne lem dna NBC a konec - jde se vrtat, řezat závit atd.

Výhodu oproti 1000 vidím v tom, že píst lisu je přímo pod první matricí, takže při formátování (největší síla) působí přímo v ose.

Co se týče podávání, mám vrátka + nasunuté zvýšení podavače + zmenšní vnitřního průměru podavače kusem plastové trubičky. Taky to není 100%, ale je to řádově lepší, než bez toho.

Nelepí se tam pak prach, když máš tělo puškové nábojnice i vnitřek krčku nábojnice namazaný?

buqi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 13.03.2008 20:53

29.06.2019 8:06

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Mazu jen zvenku - mazadlo s alkoholem - striknu do igelitaku - pak pridam nbc - promnu - necham odparit alkohol a jdu na prebijeni. Kdyz se obcas par zrnek prichytne zevnitr nbc, tak to neresim. Delam naboje do samonabijecky na akcni strelbu, takze na ultra presnost si nehraji. Je fakt, ze LEE je DoDo, ale kdyz je clovek trosku zrucny, tak to nejsou spatny masinky za super penize, jen to chce trosku vyladit.

Co me na Lee auto breech pro vadi je, ze po prachovani je nbc na zadni pozici, takze se blbe provadi kontrola, ze je nasypan prach. Na to jsem zvykly - porad koukat, ze je nasypano.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

29.06.2019 21:15

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Prilep si tam dakde LED-ku a zrcátko :wink: :?:

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

29.06.2019 22:15

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Nebo nahoru kameru + displej. A casem k tomu muzes dodelat automatickou optickou kontrolu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník