Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1053
Registrován: 31.03.2009 16:00

21.05.2019 11:40

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

No, mě by zajmalo, co že se armáda odklání od fullsize pistolí a jde znovu na compact ?

Ke komu jde těch dalších 94 Skorpů Evo3 ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

21.05.2019 13:50

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Mě by spíš zajímalo, o kolik set milionů Kč to bude zase státní pokladu stát navíc, než kdyby se soutěžilo… :twisted: :mrgreen:

Dále by mě zajímalo, která z uvedených zbraní (druhů zbraní) a souvisejících položek, jsou výhradně určené pro vojenské účely, a v žádném případě je nyní, či v budoucnu neuvidíme, jak v civilu, tak zejména u bezpečnostních složek…. :mrgreen:

Mj. všimněte si, že CZ P 10 se najednou jmenují CZ P 10 NATO, tak to rychle upravili až na stránkách CZUB, viz produkty, záložka "vojenské zbraně", a v novějších dokumentech MO ČR, prý jsou to jiné výrobky…. Jasně, když je třeba promazat politické soukolí, i sníh může mít typicky zelenou barvu… :mrgreen:

CZ P 10 F je již nadbytečně velká pistole, která bude překážet ve stísněných prostorech (vozidla, obrněná technika…) i při vnějším nošení, takže optimální rozměr pro záložní zbraň ke zbrani hlavní, to příliš není, a přidaná hodnota proti verzi compact je nepatrná, resp., díky rozměrům již vlastně záporná. Ale takto asi na MO ČR vůbec neuvažují, ti plní jen pokyny příslušné lobby… :shock:

CZ Scorpion EVO 3A1 třeba „naperou“ VP, když tato, ještě relativně nedávno, chtěla HaK MP7 A1, vrchnost ji vzkázala, že má vybírat výhradně z katalogu CZUB… :mrgreen:

Nebylo by lepší ZVZ (zák. č. 134/2016) rovnou zrušit, alespoň odpadne příšerná byrokracie a úředníci nebudou mocným muset tak často dělat bílé koně… :shock: :mrgreen:

shotgun75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 05.12.2012 17:30

21.05.2019 15:28

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Těžko si může VP vybírat zbraň typu PDW z katalogu CZUB, když žádnou takovou zbraň zbrojovka nedělá. Ale "odborníci" z MO nebo gen. štábu jim jistě vysvětlí, že samopal na pistolové střelivo zvládne to, co PDW, i když je to úplně jiná kategorie zbraní. Ta AČR se nikdy nezmění, je to stejný jako před 25 lety :roll: . Sorry za OT. Hlavně, aby tenhle armádní virus nezasáhl v budoucnu i PČR.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

23.05.2019 14:17

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Jen, aby bylo zcela jasno: :mrgreen:

Dle MO ČR jsou v předešlém příspěvku specifikované zbraně určené výlučně k vojenským účelům, tzn., že předmětné zbraně nejsou a nebudou určeny ani pro služební trhy bezpečnostních složek….…. Pokud by tomu tak nebylo, nešlo by tuto výjimku udělit, resp. zakázku za cca 2,5 miliardy Kč „na přímo“ přidělit!

https://www.czub.cz/media/attachment/fi ... g_2019.pdf

filmovymaniak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 325
Registrován: 13.02.2005 16:25

23.05.2019 16:13

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Ahoj,
a ta cena za kus v přepočtu bude zajisté mnohem nižší než v rámci slevy pro příslušníky ozbrojených složek.

P-10C 14990 -20%= cca 12000Kč
P-10F 15990-20%= cca 12800Kč
EVO tady si netroufnu s cenou bude to auto, ale proč nevybrat variantu MICRO

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

23.05.2019 18:29

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Při lukrativnosti této veřejné zakázky a objemu pořizovaných pistolí počítej, že vítězná soutěžní cena by nepřesáhla 10 000 Kč s DPH za pistoli s tritiovými mířidly.

Např. už na přelomu století (rok 2000) nabízel Glock své tehdy nesrovnatelně kvalitnější pistole s pouzdrem, levněji, než vládou vybraná CZUB.

Každá „ušetřená“ tisícovka na pistoli v konečném součtu znamená 20 mega… :idea:

Tak proto se nesmí soutěžit! :mrgreen:


Reklama

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

27.05.2019 17:15

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

V roce 2018 přídomek "NATO" u pistolí CZ P 10 používán ještě nebyl, viz katalog:
http://web.archive.org/web/201812302018 ... litary.pdf
Pročpak asi? :twisted: :mrgreen:

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.05.2019 17:16

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Pokud mám správné informace, byla na výše zmiňovaný pokus o další přidělení této velmi lukrativní zakázky CZUB za cca 2,5 miliardy Kč podána min. jedna námitka.

Jen pro připomenutí, doposud byly CZUB u P ČR a MO ČR přiděleny tyto zakázky: 46 000 pistolí CZ 75 D Compact pro Policii ČR za 560 mil. Kč, 20 278 útočných pušek Bren za 2 704,26 mil. Kč, 18 243 pistolí CZ 75 SP 01 Phantom za 263,517 mil. Kč a 1042 samopalů CZ Scorpion za 58, 410 mil. Kč pro MO ČR, celkem tedy veřejné zakázky v nesoutěžním prostředí za téměř 3,6 miliardy Kč, a to navíc v situaci, kdy by v konkurenčním prostředí CZUB s jistotou neobstála! :twisted: :shock:

Paradoxní dále je, že plánovaný nákup desetitisíců zbraní pro MO ČR má nahradit především nezdařilé produkty CZ 75 SP 01 Phantom a zejména pak CZ 805 Bren u bojových a dalších exponovaných útvarů a jednotek A ČR, tedy zbraně, které byly MO ČR s velkou slávou hromadně pořizovány zejména v období od 2011 do cca 2015, takže u nich doposud zdaleka nemohla proběhnout řádná exploatace (u této kategorie zbraní se kalkuluje s životnosti cca 20 let a se stejnou životností v době jejich nákupu kalkulovalo i MO ČR). :twisted:

ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže), ač obvykle „prosoutěžně“ velmi aktivistický, se náhle, jako mávnutím proutku, přeměnil v úřad pro potírání hospodářské soutěže :mrgreen: , a potvrdil, že pokud jde o zájmy místních silných politicko-ekonomických lobby, žádné nezávislé, nestranné a profesionálně konající instituce zde v ČR neexistují, přičemž platné zákony, resp. jejich výklad, lze vždy ohnout tím správným směrem… :evil:

Ačkoli zdůvodnění nákupu dle výjimky ZVZ náleží výhradně zadavateli (MO ČR), ÚOHS přehlédl mnohé nepravdy a rozpory v opakujících se blábolech MO ČR, např. o kontinuitě dodávek a slučitelnosti zbraní k nákupu plánovaných a zbraní již pořízených, ba naopak, ÚOHS se aktivně ujal obhajoby přímého přidělení zakázky za cca 2,5 miliardy Kč CZUB!

K tomu mj. potřeboval i zdůvodnit, že ruční palné zbraně z produkce CZUB, které tato nabízí MO ČR, jsou výlučně určené pro vojenské účely, a tyto mají oproti zbraním pro ostatní ozbrojené složky a zbraním pro civilní trhy, podstatné konstrukční rozdíly, resp. naprosto specifické vlastnosti. Ty ÚOHS skutečně našel: :mrgreen:

Jde např. o možnost montáže doplňků, jako jsou kolimátorové zaměřovače, taktické svítilny a tlumiče hluku výstřelu… To v jiných segmentech trhu (např. bezpečnostní složky a civilní sektor) přece neexistuje…. Na kterou moderní útočnou, či odvozenou samonabíjecí pušku dnes nejde ukotvit kolimátor, či na kterou pistoli služebního (obranného) charakteru v rozměrech Full Size a Compact nejde ukotvit taktická svítilna… dle ÚOHS je to ale specifická vlastnost zbraní výhradně určených pro vojenské účely… :mrgreen:

Podobně, k čemu by přece ostatním zákazníkům z ozbrojených složek, ale v mnoha případech i zákazníkům v civilním sektoru, byla spolehlivá funkce, možnost užívat munici se speciální konstrukcí střel, včetně munice subsonické, antireflexní a odolná povrchová úprava, vysoká odolnost proti korozi…., zajímavé, že podmínky pro dekontaminaci splňovaly již zbraně z předcházejících generací s povrchovou úpravou provedenou vypalovacím lakem (vz. 58, vz. 59, vz. 82..., vida, dnes je to dle ÚOHS specifická vlastnost zbraní výlučně z produkce CZUB... :mrgreen:

ÚOHS samozřejmě ignoroval skutečnost, že tyto a další vlastnosti nejsou u moderních pistolí, samopalů a útočných pušek specifické, ale naopak pro ně typické, že záleží jen na objednané konfiguraci, a že všechny tyto vlastnosti mnohdy mají i zbraně určené pro ryze civilní trhy. Nenechal se prý dokonce ve svém názoru „rozhodit“ ani stanovisky několika renomovaných světových výrobců ručních palných zbraní, kteří potvrdili, že u svých produktů rozdíly mezi trhy pro armády a bezpečnostní složky nedělají…, kdy mnozí je nedělají ani u produktů pro civilní trhy, viz např. u pistolí….

Úředníci ÚOHS byli jistě velmi silně motivováni, aby pro definitivní obhájení přímého nákupu zbraní od CZUB našli nějakou tu skutečně nezpochybnitelnou „specifickou vlastnost“, kterou jiné produkty vskutku nemají, a tuto nakonec i našli: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

čl. 101
„Dle Úřadu si lze za běžných okolností (např. kromě mimořádných situací) jen stěží představit situaci, kdy by byly civilním obyvatelstvem či jinými ozbrojenými složkami České republiky kromě AČR využívány zbraně speciálně konstruované a určené pro boj proti zbraním hromadného ničení a pro odolnost vůči bojovým otravným látkám a následkům jaderného výbuchu. Rovněž jsou tyto zbraně vybaveny speciálním vojenským znakem uvedeným ve schválené dokumentaci zbraně dle specifické normy českého obranného standardu.“

čl. 111
„Tu Úřad akcentuje, že má za to, že zadavatelem poptávané zbraně vykazují takové specifické vlastnosti a úpravy (tj. rozdíly oproti civilním a služebním verzím obdobných zbraní), že je možno klasifikovat tyto zbraně jako vojenský materiál ve smyslu § 28 odst. 1 písm. n) zákona, přičemž mezi nejvýznamnějšími takovými rozdíly lze jmenovat např. speciální konstrukci zbraní určenou pro boj proti zbraním hromadného ničení; specifickou povrchovou úpravu zbraní zajišťující odolnost zbraní vůči bojovým otravným látkám a následkům jaderného výbuchu….“

Kdyby náhodou někdo nemohl uvěřit, že takový blábol při šetření velmi problematických okolností pokusu o přímé přidělení cca 2,5 miliardové zakázky zplodí vrcholný, oficiálně nezávislý a nestranný odborný a pro daňové poplatníky i velmi nákladný úřad s celostátní působností, pak v příloze jsou kopie této části dokumentu!

Musím popravdě přiznat, že žádný mnou doposud známý světový výrobce, ruční palné zbraně pro boj proti zbraním hromadného ničení speciálně vskutku nekonstruuje…

Přemýšlel jsem, jakým smysluplným způsobem jde s puškami a pistolemi, s limitovanou přesností a účinným dostřelem desítky až stovky metrů, bojovat s moderními ZHN, a napadlo mě, zda CZUB u svých ručních palných zbraní nevyužívá doposud mně neznámé revoluční materiály a technologie, např. k aktivnímu sestřelování mezikontinentálních raket, strategických bombardérů, nebo přilétající dělostřelecké munice, či zda použité materiály vskutku spolehlivě neodolávají všem ničivým účinkům jaderného výbuchu, zejména pak tlakové vlně a tepelnému záření. To by bylo něco, jednotka naší armády se po jaderném úderu sice doslova vypaří, ale na zemi zůstanou plně bojeschopné pistole a pušky značky CZ. Jen mě napadá, kdo je bude dále obsluhovat, původní obsluha bude totiž nenávratně ztracena, prostor silně zamořen a ze zbraní se jistě stanou silné sekundární zářiče… :mrgreen:

V této spojitosti by mě rovněž velmi zajímalo, podle jakých norem a metodik byly tyto ruční palné zbraně navrhovány a odzkoušeny, kolik jaderných výbuchů a v jaké síle musela za tímto účelem CZUB uskutečnit, a jaké intenzitě tlakové vlny, tepelného záření a radiace byly zbraně vystaveny….

Kdo si doposud myslel, že ČR má s korupcí a klientelismem problémy, ale není to až tak hrozné, jak se někdy říká, nechť si zodpoví otázku, co hnalo, či motivovalo aktivní blbce z ÚOHS, přeměnit se rázem v úřad pro potírání hospodářské soutěže a při obhajobě přímého přidělení kontraktu CZUB se dokonce snížit k až tak neuvěřitelným a vskutku neobhajitelným blábolům! :evil: :twisted: :mrgreen:
Přílohy
2.jpg
1.jpg

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

31.05.2019 15:16

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

A zde se svou „profesionální“ prací ještě pochlubili: :evil: :mrgreen:

https://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/ ... konem.html

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 391
Registrován: 06.04.2010 21:37

26.06.2019 12:19

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR


DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 912
Registrován: 16.02.2014 14:40

28.06.2019 15:15

Re: CZ pro Policii a Armádu ČR

Tak určitě se na příslušném výboru PS vzájemně ujišťovali, že ÚOHS se nenechá zmást obecně platnými právními a odbornými principy, ale rozklad učiní plně v souladu s politickým zadáním…. :twisted:

O mnohém v této zemi svědčí i vskutku „profesionálně“ přiložené foto „naší“ AČR u článku… :mrgreen:

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků