Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

15.06.2019 15:18

Re: WINCHESTR 1886 - 1894 a klony

Máte někdo zkušenosti z 1886 Lever Action Sporting Classic D.PEDERSOL v ráži 45-70 gov. ? Jaký je rozdíl v kvalitě s originál s Winchestr ? nebo 1894 Carbine A.UBERTI ?
Jaká je dobrá ráže na tento typ pákových kulovnic ? 30-30 ? ( pro lov - černé )
Přílohy
S.739 1886 Sporting Classic.jpg
S.739 1886 Sporting Classic.jpg (6.22 KiB) Zobrazeno 5942 krát

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

16.06.2019 11:38

Re: WINCHESTR 1886 - 1894 a klony

Začnu Ubertim. Pákovky mám od něj 3. 1866 Carbine .44WCF, 1873 Sporting Rifle .44WCF a 1894 Carbine .30WCF. Se všemi jsem maximálně spokojený. Vystříleno dohromady určitě přes 10000ks hlavně se 73 a nikdy žádný problém a přesnost omezují jen ruce.
Náboj .30-30 mi na lov přijde podobný jako 7,62x39 (CZ 527).
Proto jsem chtěl něco silnějšího a opakovačku. Pedersoli 1886 je výborná, ale těžká a dlouhá. Měl jsem verzi s botkou jako na brokovnici. Classic má kovovou botky, vykrojenou. Kromě toho, že díky velikosti a hmotnosti bude neohrabaná, bude střelba i více bolet. Nejsem tintítko, ale při delším střílení je to hodně cítit a vleže je to ještě markantnější.
Na lov bych rozhodně doporučil něco kratšího a lehčího - Pedersoli v nabídce má také.
Chtěl jsem kratší lehčí, navíc klasiku a kvůli výkonu .45-70 a skončil jsem u 1886 Carbine a nelituji. Koupit lze Winchester, Browning a nebo Armi Sport. První dva se od originálu liší pojistkou za kohoutem - tu má i Pedersoli. Arim Sport je originálu nejblíže.

Uživatelský avatar
Arés
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 21.07.2018 9:05

16.06.2019 12:15

Re: WINCHESTR 1886 - 1894 a klony

Dík za info, jen bych dodal že větší váha mi nevadí ta pohltí víc zpětný ráz, z kopance ani tak moc obavu nemám jelikož občas střílím 505 Gibbsem a ten tedy už trochu kope. Chci si ale pořídit klasiku a Winchestr to už co jsem zjišťoval nedělá, teď se to snad licenčně vyrábí v Japonsku. Já koupil od Ubertiho pákovku 1873 v ráži 45 colt ale to je nic moc jako když střelíš z malorážky a proto chci něco silnějšího a hlavně účinějšího a to i na lov ne jen na střelnici.
Taky nejsem tintítko tedy myslím při mých 2,07 metrech a 150 kg .

Na lov jsem do teď u nás používal opakovačky 8x57 JS nebo 375 H&H ale rád bych to zkusil právě pákovkou ALE jde mi o kvalitu, jeden chválí druhý haní, já osobně mám od Pedersoliho i perkusní dvoják Kodiak 72 ale ta kvalita zpracování nic moc ale u nábojových zbraní to bude asi o něčem jiném a proto se rozhoduji mezi Ubretim a Pedersolim nebo možná Merlinem - originál Winchestr sem teď koukal mají v Německu ale za cenu 4500 eur - což by mi nějak nevadilo ale nemám zkušenosti z kvalitou a zpracováním zbraně.
Nerad bych dal cca 120 000 Kč za něco co vydrží 3000 ran a proto můj dotaz na kvalitu. Já jen za ty roky zjištuji že čím novější výroba tím je ta kvalita horší a to je nanotechnologie a stroje, dřív se to vše ručně dopasovávalo a bylo to pěkný. Dnes mi to přijde že se spíše hledí na kvantitu než na kvalitu - Je tedy něco opravdu kvalitního když nebudeme hledět na bezpečnostní prvky jako jsou pojistky atd ?????
Popřípadě i silnější ráži jelikož třeba zrovna 45-70 nemá nej. balistiku ---------

Sháněl jsem i originály ale po 4 návštěvách prodávajích jsem to vzdal, všechny do jednoho byly domršeny kutilem, přebrušovány, přečerněny a na jedné nebyl ani vidět vývrt a dle pohledu do hlavně bylo vidět že hlaveň byla projeta brusnou pastou aby zahladila korozi v hlavni, přesto že prodejci to prodávaj jako zbraně v super stavu ale toho je Aukro a Bazarhunting plnej.

Flash - máš prosím někde odkaz na ten Arim Sport popřípadě i odkaz na foto carabine o Pedersoliho - děkuji
Přílohy
1894.jpg

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

16.06.2019 17:28

Re: WINCHESTR 1886 - 1894 a klony

U toho kopance je klíčová ta botka u verze Classic.

Ale k puškám.
Winchester je stále vyrábí, ale už koukám nedělají karabinu.
http://www.winchesterguns.com/products/ ... ducts.html

Browning - Miroku
Osobní zkušenost nemám, ale podle čtení prý lepší než Pedersoli. Bohužel k brokovnici jsem měl problém sehnat náhradní díly a zdaleka nejsem sám.

S puškami od Pedersoliho jsem nikdy problém neměl a zpracování mi vyhovovalo.

Armi Sport tam je to horší, ale je za babku. Rukama mi prošlo od Armi Sportu 7 zbraní. Dvě Sharpsky (45-70) - od Pedersoliho se lišily snad jen kresbou dřeva, ty byl opravdu pěkné i dopasování na jedničku. Byl jsem překvapený. Ale nestřílel jsem s nimi, přesnost neporovnám. Pak jsem měl Sharps karabinu, také 45-70. Tam dopasování nic moc, ale službu splnila, nicméně prodal jsem. Pak jsem leštil mechanizmus u dvou 1886 Kodiaků a to byla paráda. A šly na flek. Jen z krabice jsou dost tuhé. Naprostá hrůza byl od Armi Sportu perkusní Zouave a křesadlová Kentucky. Perkusní nerozchodil nikdo a u Kentucky bylo potřeba překalit zámek.
A píšu Armi Sport, ale to bylo kdysi teď je to Chiappa.
https://www.chiappafirearms.com/family.php?id=13

Marlina má kamarád. Ten je pěkný. Nikdy si na něj nestěžoval. Ale co ho koupil Remington už to prý není ono. Ale tuhle informaci mám jen vyčtenou.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků