Rudi2079
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 99
Registrován: 03.05.2013 22:18
Bydliště: Zlínský kraj

18.05.2019 12:15

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Někde jsem se dočetl že RCBS shellholdery mají z těch klasických shellholderů nejmenší vůle, podstatně menší než třeba Lee nebo Lyman.
No a myslíš že ty shellplaty nebudou stejné (rozměrově) , nestálo by za to zkusit se domluvit s prodejcem , že by za nějaký příplatek proměřil víc kusů a vybral ten s nejmenšíma tolerancema?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.05.2019 14:14

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

No, možná bych se měl přeptat. Jestli se nemýlím, je to shellplate společný pro .223 a 9Br a ta devítka v tom musí být ještě volnější. Na to se musím podívat. Uż mi to svým způsobem chodí, ale to je zde OT, píšu o tom ve vláknu pro Loadmaster a PRO1000.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.06.2019 9:34

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Taková věc, skoro vtípek. Ví se, že foukáním tabákového dýmu do odpadu umyvadla zlato nevzniká, přesto není zcela beze smyslu vydat se občas i slepou cestou... :wink:

https://drive.google.com/open?id=1-nAAC_jmGrWA-ni-E-O0nHcItHUsAvIv
https://drive.google.com/open?id=1-hXeO6QVsCAaVXi8Mafd7YUgBugLfNrx
https://drive.google.com/open?id=1-fCFOwK4O3NjHblrBf6VdxfKnuAk5vpJ

Hle, zkracovací Lee Quick Trim matrice, vylepšená o odsávání špon. Funguje bezvadně. Teď ještě musím vyzkoušet, jestli na to bude stačit takový ten lídlácký aku ruční vysavač. Při použití normálního vysavače je to po práci krásně čisté. Eném ten hluk ňa tak trocha irituje. Ale to je vývoj...

PS: Pokud by snad někdo chtěl mít poznámku, že mám kolem pěkný bordel, tak ad primo - to vím sám, ad secundo - známá věc, že pořádek je pro blbce a inteligent zvládá zmatek ...
Já to nazývám "pracovním prostředím ve vrcholně kreativní fázi". :lol:

PPS: Chtěl-li by mne snad někdo napodobit, dovoluji si upozornit, že:
1) na nbc kratší než je ta 223 to asi nepůjde, tedy ne bez toho že by se to zapustilo pod defaultní horní hranu LM hlavy
2) Quick Trim matrici je potřeba provrtat tak, aby díra byla zhruba 2 mm nad "dnem" otvoru pro zkracovací frézku, aby tam ty hroty břitů co srážejí vnější hranu ústí nbc "nezakopávaly". Úplně nejhorší je, když se vám vrtákem povede do toho osazení na dně udělat "žlábek", jako se to u první obětované matrice povedlo mě. Ale jak praví klasik - ztráty jsou povoleny.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

12.06.2019 10:21

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

No pekne to vypada. Ale nemas tam okolo nejakej bordel? :lol:

Jestli ti nebude stacit vysavac(jako ze asi ne) a mas kompresor, tak to muzes vysavat principem fixirky.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.06.2019 11:04

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Kompresor nemám. Mám normální vysavač, a ten aku. Na ten teprv budu bastlit nějaký napojení.

No, je fakt, že jsem během práce strávil asi 10 minut hledáním té nižší matricové matice, kterou jsem si během práce odložil... Ale to už je nedílnou součástí tvůrčího procesu.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

12.06.2019 20:01

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Dobrý.... ale, chtělo by to asi nějakej držák na ten šroubovák, má to docela vůle a tendenci krouhat šikmo. Navíc jsem to při jětším množství musel mazat olejem, má to tendenci se zadírat. A na olej se lepí špony, zachvíle se to ucpe u ohraňovacích břitů.

moc mě to nenadchlo, ano je to levná alternativa ale po 2000ks to letělo do šmelcu. Výrobní tolerance jsou LEEčkové.


Reklama

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

12.06.2019 21:59

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Nbc jsou mazaný dylliňáckým srágorem a ten je taky docela lepivý. Ale ten vysavač to přepral, takže se nebojím. Vzhledem k tomu typu akušroubováku - "in-line" a spouštění tlakem dolů - ani moc křivicí tendence nejsou.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

24.06.2019 12:11

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Vejr píše:RT1500 je vymyšlená tak, že není potřeba odgrotovat, řez je čistej. Ale zase je názor, že trošku mačká krčky, tak je za ní vhodné dát ještě jednu matrici s expandérem nebo Lyman M die. Na 223 potřebuješ sníženou hlavu do lisu. Swager jsem zavrhnul, používal jsem RCBS a stejně občas nějaká zápalka nešla dolisovat. Navíc je to dřina. Frezuju na 2x RCBS military crimp remover + KM fréza na lůžka a je klid. Akučkou to jde celkem rychle.


Zeptam se jednoduse. Vi nekdo vlastne o rychlem zpusobu jednooperacniho zakracovani nabojnic bez otrepu?
Rekneme .223REM zakratit, pricemz krcek zustane bez otrepu uvnitr i vne, nedeformovany a nebude prilis "naostreny" ?
Sam jsem toho dosahl jen soustruzenim specialni negativni frezou v koniku, ale to neni zrovna nejrychlejsi metoda...tak 10sec na nabojnici :(

Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

24.06.2019 14:56

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování


v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

24.06.2019 16:16

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

lovec_1> No nevim - sam vyrobce v instrukcich pise ze je vetsinou potreba nabojnici jeste srazit vnitrni hranu. Takze opet dve operace.
Ma to nekdo na 100% vyzkousene? Fotky zkracene nabojnice by pomohly si udelat obrazek.

The razor sharp high-speed cutters and the sealed ball bearing we incorporate into our trimmers produce an extremely smooth cut. In most cases it will only be necessary to slightly chamfer the inner edge of the case mouth.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

24.06.2019 20:18

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování


Uživatelský avatar
lovec_1
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 417
Registrován: 26.02.2008 15:06

24.06.2019 21:23

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Mám aj Girauda, niekoľko kusov, mal som aj LCG. Obidve značky robia čisto, bez otrepov. Popisky na nete sú jedna vec, vlastná praktická skúsenosť druhá. Za seba môžem doporučiť obidve, LCG je o niečo lacnejší.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

24.06.2019 23:33

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Vejr píše:https://www.giraudtool.com/giraud-tri-way-trimmer.html

tohle i ohraňuje


Tenhle uz vypada dobre. Geometrie jeho karbidoveho insertu ma velmi podobny W profil jako ta freza co mi funguje. Taky vyrobce slibuje jednooperacni cinnost.
Nemate nekdo detailni fotky krcku pro porovnani? Pripadne mereni?

Grizzly1968
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 04.02.2017 17:31

25.06.2019 7:10

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Nebudete to někdo objednávat?
Přidal bych se.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

25.06.2019 11:12

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Grizzly1968> Ja nejspis cele zarizeni kupovat nebudu. I kdyby ten GTW jako celek fakt slusne a opakovatelne obrabel, tak ma pro me principialni nevyhodu , stejne jako vsechny jemu podobne koncepty. Zpusob ustaveni delkove reference odvijejici se od geometrie krcku trimovane nabojnice. A tedy je potreba provest celoformat pred trimovanim k ziskani slusne opakovatelnosti.
Rozhodne to neni z podstaty veci spatne, spis naopak, a docela by me zajimala mereni prave opakovatelnosti. Ja ale presto preferuju zakracovani s absolutni externi referenci (prip. i ode dna nabojnice). Je pro me a moje podminky totiz vyrazne vyhodnejsi formatovat az po zakraceni nez pred. Co me ale zajima a pripadne bych objednal jsou nahradni karbidove inserty do toho GTW.

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

25.06.2019 21:00

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

zkracovat před formátem je špatně, v materiálu nbc je po výstřelu napětí a je běžné, že se délka po full formátu ještě prodlouží. Jestli to chceš dělat dobře a rychle tak si pořiď zkracovačku od Dillona RT1500. Rychlé, bez otřepů .... a drahé.

zkracování proti kuželu není sice tak přesné, ale na 223 na sypačku to stačí. Používám prehistorickou zkracovačku Possum Hollow a dá se s tím žít.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

26.06.2019 6:31

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Vejr píše:zkracovat před formátem je špatně, v materiálu nbc je po výstřelu napětí a je běžné, že se délka po full formátu ještě prodlouží.


Obvykle je to spatne, proto jsem zminoval ze to uprednostnuju "pro moje podminky". Kdyz mas pytel identickych nepomuchlanych nabojnic se stejnou historii vystrelenych z teze zbrane, tak si to dovolit muzes. Jen je potreba kompenzovat to zakraceni prave kvuli prodlouzeni na naslednem formatu. U me to typicky delalo asi dve desetiny (pro civilni .223REM S&B) o ktere je treba zakracovat vic. Ve vysledku jsem byl na spravne mire plus minus pet stovek,pokud me pamet neklame. Jak od krcku tak od konce nabojnice (jen aby se nekdo nechytal otazky nulove reference kalibru .223).

Reveli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 335
Registrován: 05.11.2008 14:21
Bydliště: Brno

01.10.2019 12:55

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Taky přispěju svojí trochou do mlýna. Hledal jsem taky něco na zakracování .223 nábojnic. S LEEčkem to byl opruz, tak jsem si řekl zkusit udělat něco podobného jako má Dillon ale z domácích zdrojů. Moje oheblo je na obrázku níže. Našrouboval jsem ho na lednooperační lis RCBS. Zkalibruje to vnější povrch nbc a zakrátí. Zakrácená nábojnice se pak znovu přežene přes vypichovací a kalibrovací matrici. Je to vcelku rychlé. Nábojnice jsem vždy před namazal lubrikantem od Dillonů.
Vřeteno s frézou se zapíná přes koncák ve chvíli, kdy se kalibrovaná nábojnice blíží k horní úvrati. Srážení hran neřeším, protože nábojnice jde znovu ke kalibraci.
Přílohy
Celk pohl.JPG
Koncák.JPG

Reveli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 335
Registrován: 05.11.2008 14:21
Bydliště: Brno

01.10.2019 13:04

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Pro zakracování nábojnic ostatních ráží jsem se inspiroval u RCBS. Používám v ní originální RCBS shell holdery.
Přílohy
Zkracovačka.JPG

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

28.03.2020 10:12

Re: Nábojnice - úprava délky a další opracování

Začalo to jako pokus ještě na červené potvoře. Ta ruční otročina na mosazi pro sypačky na LOS mě už fakt nebavila.

https://drive.google.com/open?id=1-nAAC_jmGrWA-ni-E-O0nHcItHUsAvIv
https://drive.google.com/open?id=1-hXeO6QVsCAaVXi8Mafd7YUgBugLfNrx

Skončilo to v trochu jiné podobě na modrém mazlíkovi. Pokračování ve vláknu o Dillonech 550, 650 a 750...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků