DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

08.11.2017 0:50

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Zdravim,
rad bych poridil predovku. Libi se mi spise ty moderni vzhledy Ardesy - konkretne treba model Ardesa Pursuit XLT. Taky na tom ocenuji moznost to vzadu rozebrat a vycistit.
Co byste pripadne doporucili za jiny model s podobnym vzhledem pro zacatecnika?(srileni jen pro radost, zadne zavody) prip. pokud mnou uvedeny model je OK, daji se s tim strilet kule i ogivaly atd. ? Nikde jsem nenasel nejaky katalog Ardesy, kde by byly vsechny inliny, co nabízí spolecne s tech.daty :/ .Mate nekdo nejaky odkaz?
Strili tady nekdo z okoli Klatovy?
Dekuji

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

08.11.2017 1:12

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tu mas zatial jedinu mne znamu webku s ardesami z USA. Ardesa na svojom webe tieto pusky nema (netusim preco).


https://www.traditionsfirearms.com/cate ... est-Magnum

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

10.11.2017 20:36

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Dekuji.
Uplne se v tom jejich znaceni nevyznam a ani fota nekdy nesedi k popisu. Nekde pisou, ze ma vytaceci dnovy sroub, ale na fotce je zbran bez nej :/.
Zeptam se zkusenejsich. Jsou tyto dnove srouby vzajemne zamenne? Kdyz by se chtel model, ktery mají jen na 209ky zapalky, ale bez potreby ZP - prohozenim sroubu.
Obrázek
Zde pisou, ze to pasuje do ruznych modelech, tak predpokladam, ze zamenne to je :/, ale redeji se ptam pripadnych majitelu.

Poradil by mi nekdo, jake by mohli byt moznosti(model), kdyz bych chtel in-line predovku : min. 30" hlaven, miridla, vysroubovatelny dnovy sroub radeji ne 209 zapalku, moznost strilet i kule (nejsem si jist tim stoupanim:/) ?
Vychazi mi z toho Vortek StrikerFire™ LDR Northwest Magnum .50 Cal 30"
zde, coz by měli mit tady nebo tady a nebo
Vortek Ultralight LDR (30" Barrel) Northwest Magnum .50 cal tento , ale tu jsem u nas nenasel :(

Mate nekdo s tim Strikefire systemem zkusenosti?
Dekuji

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

10.11.2017 21:51

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tieto dva dnove sroby NIE SU ZAMENITELNE, ten na klasicke zapalky je DLHSI :-) A sedi do Vortek Northwest Magnum. Ten na tvojom brazku na 209 je do Trackera a asi aj do StrikeFire. Osobne ti skor odporucam ak nemas ZP radsej Northwest magnum ako strike fire. Ten nema viditelny kohut a nazdavam sa ze dopadne rovnako ako evolution a padne v cechach do C skupiny. Skus BVS, alebo Zbrane Zlin ci ti nevedia doviezt to co chces. Ardesa/Traditions vsak ma hlavny trh v USA a do EU dodava velmi sporadicky. Inak velky rozdiel medzi 30" a 28" hlavnou nie je :-) Aj rozdiel v rychlostiach je minimalny. UZ 28"je dost dlha na to, aby vyhorela primerana davka prachu. 30"bude na to lepsie iba pri hranicne najvyssich navazkach, ale asi slony lovit nepojdes :-) Do terca ti staci aj na vacsie vzdialenosti (okolo 200m - 300m) polvicna navazak toermentacneho maxima ( zhruba 3.2g prachu) na druhu stranu predovkou sa okrem madarska a spanielska ( ak dobre viem) nesmie lovit nikde v EU a tak akosi nepredpokladam, ze dostanes niekedy pozvanie na polovacku do HU :-D Inak aj z USA sa da predovka doviezt, len musis pocitat z nakladmi na dopravu, clo, dph. Keby si sa na to odhodlal, tak sa skus poriet na USA vyrobcov inline - CVA, Thompson, Lyman a po obchodoch v USA (Cabelas a podobne) :-) Aj sa ti oci pretocia ake zbrane a za kolko sa tam predavaju :-D

DrU2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04.02.2009 20:02

16.11.2017 13:47

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Tak jsme to v krámu zkoušeli a dnové šrouby jdou prohodit úplně v pohodě, ale zápalník má jiný tvar, tedy není jistota, zda by to zápalku odpálilo:/.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

16.11.2017 14:17

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Ono zavity su v pohode :-) Len dlzka nemusi byt koser. Ono totiz aj ked sa oba dnove sroby daju dotiahnut, nemas istotu, ze druhy koniec dnoveho srobu zapada do vybrania v hlavni natesno. Uvedom si, ze dnovy srob je vlastne komora plna prachu a ked nesedi vo vybrani v hlavni (predstav si to ako hrdlo chemickej prachovnice - zatka v zabruse) , tak ti podfukne okolo zavitu. Par vystrelov to urcite vydrzi (zalezi od navazky), ale postupne sa to opotrebuje a zavit uz nemusis vytocit - to je ten lepsi pripad, alebo ti to vleti do ksichtu a to by si uz rozchodit nemusel :-) . Takze za mna iba dnovy srob urceny do konkretneho typu zbrane. Na USA stranke Ardesy - Traditionalfirearms najdes dnove sroby pre Northwesta na vsetky typy zapaliek, cize 209,6mm (4 aj 6 kridelkove musketove) a aj 4mm urcene pre revolvery a repliky klasickych zbrani. :-)


Reklama

mc.gyver
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 25.03.2017 19:04

19.12.2017 10:19

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Ahoj,mám takový dotaz.Dá se na pušce VORTEK NORDWEST MAGNUM nějak štelovat tvrdost spouště? Přijde mi dost tvrdá a vždy to strhnu :(

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

19.12.2017 11:19

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Neprisiel som na to, ale susenim sa to da zvladnut :-) Pod kohut na udernik som prilozil pruzok penovej hmoty z izolacie potrubia (take penove sede hadice) tak, aby mi persahoval az dopredu pred piston. Da sa to prisposobit tak, ze budes vidiet na mieridla a kohut nebude mlatit priamo po uderniku a ani jeho hrot po pistone :-) No a uz staci iba namierit a pomaly spustat. Miernym plynulym tlakom na spust, kym nevystreli :-) Zistis ze je to v pohode :-D

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

25.12.2017 15:30

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Moje inlainka SCOUT, má odpor spouště 1,5 kg a je to spoušť bodová. Tlačím na spoušť a nic, necítím žádný pohyb a najednou bum a střela je pryč. Je to dobrá spoušť!

motorovamy
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09.12.2018 11:11

16.12.2018 18:39

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

mc.gyver píše:Ahoj,mám takový dotaz.Dá se na pušce VORTEK NORDWEST MAGNUM nějak štelovat tvrdost spouště? Přijde mi dost tvrdá a vždy to strhnu :(

Dobrý den,jsem začátečník a mám taky Vortek northwest magnum.Chci se zeptat jaký typ střel do ní používáte a jakým mazadlem mažete piston.Já jsem teď zkoušel saboty a chci koupit ogivály poplastované které se prý nemusí mazat.Dáváte pod ogivály do vorteku flastry? Moc děkuji za odpověď a přeji krásné svátky a přesnou mušku!! Děkuji Ladislav Kolář.

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

17.12.2018 12:07

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Nejsem odbornik na BP, ale to co pises o poplastovanych bude platit pro prebijeni "normalnich" naboju, ne pro strelbu BP...

Mazat asi budes muset...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

17.12.2018 13:24

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Nebudeš muset mazat nic pokud budeš po každé ráně čistit.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

17.12.2018 18:04

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

motorovamy píše:
mc.gyver píše:Ahoj,mám takový dotaz.Dá se na pušce VORTEK NORDWEST MAGNUM nějak štelovat tvrdost spouště? Přijde mi dost tvrdá a vždy to strhnu :(

Dobrý den,jsem začátečník a mám taky Vortek northwest magnum.Chci se zeptat jaký typ střel do ní používáte a jakým mazadlem mažete piston.Já jsem teď zkoušel saboty a chci koupit ogivály poplastované které se prý nemusí mazat.Dáváte pod ogivály do vorteku flastry? Moc děkuji za odpověď a přeji krásné svátky a přesnou mušku!! Děkuji Ladislav Kolář.

Jestli jde o střely ARES, tak ty se podle mně pro předovky nehodí, protože nejsou z čistého olova, ale ze slitiny a to záměrně, aby byly tvrdší. Nabíjet je předem by asi nešlo. Kombinace ogiválu a flastru se nepoužívá. Doporučuji nastudovat o předovkách patřičné informace obecně, je toho napsáno hodně. Třeba tady
jak-nabijite-predovky-t28.html

ByGone
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2019 7:44

02.04.2019 8:06

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Má někdo nějaký aktuální info jestli se ještě někde u nás dají tyto předovky sehnat případně praktické zkušenosti s importem ze zahraničí?

Uživatelský avatar
Martin Střelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11.04.2013 18:32

22.08.2019 19:10

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Zdravím kamarády čmoudy. Mám dotaz . Jsem vlastníkem in line trackera a po každém střílení mi jde jen těžko vyšroubovat dnoví šroub. Zápalky používám 4mm. Dokud jsem používal české vše bylo v pořádku. Z důvodu nedostatku jsem nucen používat zápalky remington.je možné že to má takový vliv?? Mám ten dnoví šroub něčím mazat? S pozdravem Martin.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

22.08.2019 19:45

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Bud si zavit ovin dvoma vrstvami teflonovej pasky (biela tenucka), alebo stara dobra cierna carbonka vazelina :-) Mozes skusit aj medenku v sprayi teda medene mazadlo, ale to neam overene. :-)

milah
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 09.06.2012 14:10
Bydliště: Kyjov

22.08.2019 23:02

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Pokud z dnového šroubu zasahuje zavit do spalovacího prostoru, je zle, já ho tam ubrousil a je pokoj i tak mažu vazelínou závit

Uživatelský avatar
Martin Střelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11.04.2013 18:32

03.09.2019 17:17

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Další střílení zamnou a opět ten samý problém. Kapsle české. Dnoví šroub mazán čistým grafitem a na povolení si budu muset vzít lešenovou trubku. Páčim to ve svěráku po milimetrech a bojím se že něco zničím.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

03.09.2019 22:42

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

PO prve, cisty grafit nie je dvakrat vhodny mala by to byt GRAFITOVA VAZELINA. AJ ked sa spali zostava tam v tom supinkovom grafite este nejaka mastnota. Takze sa to povoli lahsie. Skus est etu teflonovu pasku a ak ani to nebude ok, tak uz len ten zabrus podla milaha.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

04.09.2019 22:50

Re: Moderní předovky in-line a kohoutový

Doporučuji zkusit namazání pistonu lithiovou vazelinou. Ta by měla odolat i dosti vysoké teplotě.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků