v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

19.02.2019 9:29

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Co od toho cekas? Ja ten Breech povazuju za uplnej nesmysl v Lee portfoliu.
Lee Pro 1000 je lepsi, rychlejsi a ve vysledku podstatne levnejsi lis pro velke objemy pistolovych razi. Lee Turret je flexibilnejsi a jednodussi na pouziti jako single stage.
Tady ta blbost je pomala kvuli absenci automatickeho zapalkovace a relativne dost draha (musis dokoupit hromadu veci zvlast aby to davalo aspon nejaky smysl, neni k nemu v zakladu vubec nic)

Honza44
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2017 15:46

20.02.2019 9:58

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Já jsem ho koupil před třemi týdny s podavačem nábojnic. Zatím jsem na něm udělal 1200 Lugerů a jsem s lisem spokojen. Přešel jsem z Turretu. Chtěl jsem něco rychlejšího a protože mám 4-dílné matrice, nešel jsem do LEE PRO 1000. Jasně, spousta dílů tam je plastových, ale funguje to. Zápalkuju ručně, usazuju střelu ručně. Když to srovnám s Turretem, tak udělám za hodinu při mém pomalejším tempu o 150 nábojů za hodinu víc.
Nebojím se nedoporučit.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

20.02.2019 15:03

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Honza44> Kdyz jsi spokojeny, tak je to fajn a preju ti at ti to vydrzi. Kdyz ale zminujes rychlost Breech vs. Turret, tak k tomu mam vyhrady. S Lee lisy jsem si dlouho hral. Porovnaval jsem si take rychlost meho Turretu (decentni uprava s podavacem strel a vyhazovanim naboju ) vs. Breech v konfiguraci kterou zminujes.
Beru ty lisy jako nastroj pro co nejrychlejsi prebijeni pistolovych razi za rozumnou cenu.
A pro mne v tech dvou lisech pri prebijeni Lugeru a .380ACP zasadni rozdil nebyl.
Turretem jsem prebijel 280-320 naboju/hod. S Breechem ve zminene konfiguraci trosku rychleji, kolem 350 naboju/hod, pokud jsem zapojil podavac strel, bylo to maximalne neco pod 400 naboju/hod.
Usili vlozene do ukolu na Turretu a Breech bylo srovnatelne.

No a kdyz to srovnam s plne vybavenym Lee Pro 1000, ktery neni drazsi ale spise levnejsi, tak jsem v diametralne jinych cislech! Lee Pro 1000 jsem prebijel 800-850 naboju / hod. To byla realna (nikoliv teoreticky spoctena) rychlost. Pricemz se prebiji v rezimu "vse automaticky", kdy staci davat pozor na odpor paky, ktera dava najevo pripadny problem. CIli usili vlozene do takoveho prebijeni je podstatne mensi nez u predchozich dvou. U takoveho prebijeni se da bezpecne cist apod. a pritom za vecer vygenerovat 3000 naboju.
Samozrejme prebijeni na Pro 1000 ma sva negativa, nastaveni je treba venovat vetsi peclivost aby o fungovalo. A jak je u Lee zvykem, je treba par malych uprav. Presto myslim ze by to pro mnoho zajemcu o Breech stalo za uvahu.

Honza44
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2017 15:46

20.02.2019 19:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Na Turretu jsem pomalejší, víc jak 200 ks/h nedávám. S Breech 350 ks/h udělám (s podavačem nábojnic, ručnním podáním střely a zápalky). Podle mě Breech smysl má, pokud někdo chce rychlejší práci než Turret, 4 díry a připlatí si 1700 Kč, což je rozdíl Breech s podavačem nábojnic a Turretem. O LEE Pro jsem uvažoval taky. Cenově je výhodný a těm rychlostem věřím. Jenže má jen 3 díry :D

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

20.02.2019 20:05

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Vazne nerozumim tomu, proc by mely byt 3 diry malo pro pistolove raze standartni kvality? Tedy pro takove, co delame ve velkem poctu pro bezne plinkani, nikoliv presne naboje na mirenou...
Vzdyt Lee v usazovacich matricich kombinuje usazeni strely i krimp. Stejne tak je dodava i pro DAA, jejichz motivaci je udelat na ctyrdire misto pro Bulletfeeder. Nastaveni te treti matrice, pokud ma dobre krimpovat, je malicko narocnejsi, ale to udelas jen jednou a pak jen valis tridira netridira :) Chce to samozrejme dedikovanou hlavu lisu pro kazdou razi.
Vlastne jsem uplne stejnym setem matric jel i na Turretu. Jediny rozdil je, ze do ctvrte diry navic jsem dal Bulletfeeder, pricemz na Pro 1000 tu ctvrtou diru zastupuje ten jejich vidlickovy podavac. Jinak je to totez. Factory Crimpy jsou celou dobu v krabici a vubec mi nechybi.

Michal_S
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.12.2014 0:29

21.02.2019 16:19

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Bohužel jsem se ocitl v tom hloupém levelu, kdy produkce turretu pomalu přestává stačit a Dillon 650 je pro mne zbytečně moc muziky za moc peněz. Když tak sedím u turretu, jezdím jak pako rukou nahoru a dolu a pořád čumím na ten samej náboj, tenhle novej lis se zdá jako řešení. Pokud by byl stejně nenáročnej na obsluhu a seřízení jako turret, vypadá to za 3 969 káčé lákavě. Ovšem do chvíle, než si člověk spočítá, že aby na něm opravdu něco přebil, potřebuje nějakej ten bushing navíc, minimálně podavač nábojnic a příslušenství aspoň pro dvě ráže a to už jsem v tom (v páně Štroblových cenách) za 8 091 Kč. A to nezačínám, takže prachovač, matrice a zápalkovač si vezmu na stole. Budu taky rád za zprávu o fungování, ale zatím to vypadá, že kdo si ho pořídí, nechce slevu zadarmo.


Reklama

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

21.02.2019 17:14

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. píše:Vazne nerozumim tomu, proc by mely byt 3 diry malo pro pistolove raze standartni kvality? Tedy pro takove, co delame ve velkem poctu pro bezne plinkani, nikoliv presne naboje na mirenou...
......


Třeba proto,že např.u olověných střel je výhodnější na jedné pozici usadit a na další zaškrtit/přežehlit.
To nemluvím o nábojích na mířenku.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

21.02.2019 17:40

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Vyhodnejsi v jakem smyslu? Kazdopadne pri dnesnich cenach nevidim duvod proc prebijet ciste olovo. Za 1.60-1.80Kc clovek sezene kvalitni pomedene ci poplastovane strely.
Naposledy upravil v.k. dne 21.02.2019 19:09, celkově upraveno 1

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

21.02.2019 17:44

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Michal_S píše:... a to už jsem v tom (v páně Štroblových cenách) za 8 091 Kč. ..

Brownells.cz meli na Lee nedavno akci. Napr. Lee Pro 1000 s podavacem nabojnic, zapalkovanim a matricemi pro jednu razi za necelych 5700Kc. Jeden jsem si taky koupil. Kdyz to budes sledovat treba nakoupis lepe. :wink:

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

21.02.2019 19:14

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

v.k. Protože se přebíjet a střílet olovo stále ještě smí, protože má třeba někdo olovo nakřečkováno a odlévání ho baví, a mít střelu za dejme tomu 1,80 a 0,30 - ve chvíli kdy mám prostory a čas - může být i ekonomicky zajímavé... A v tu chvíli nechce, aby mu usazovací matrice hrnula olovo ze střely. Myslím, že to není tak složité. Tři díry jsou prostě jen tři, ne čtyři nebo pět. Či sedm.

Edit: A to jsem zapomněl uvést možnost, že se dá taky přebíjet pro oldtimer, pro který ani to poplastované či poplastované olovo nemusí být nejlepší volba.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

21.02.2019 19:40

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

CIli se to tyka zvlastnich pripadu. Bezny prebijec do beznych zbrani strely kupuje a ten argument proti tridire je slaby.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

21.02.2019 21:03

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Nebo jsou lidé kteří jedou náboje pro akčnější střelbu (IPSC,LOS atd.) kde jakákoliv zádržka znamená ztrátu měřeného času.
Nepřežehlit náboj považují za nesmysl a mají ověřeno že "žehlení" je pro ně výhodnější.Proto potřebují tu čtvrtou díru.

Mohl by jsi přesněji definovat pojem "běžný přebíječ"??

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

21.02.2019 21:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

3 nebo 4 matrice, to je dlouhý spor a každý má nějakou pravdu.Osobně nemám rád tu hysterii okolo žehličky od LEE nebot je dostupná jen pro rovné nbc, ale co ty lahvičky ?
A také žádné jiné firmy ji nenabízí. Olovo lze s úspěchem přebíjet i bez ni.
Pro jednooperák není asi přínosem používat žehličku, avšak u víceoperáku, který má
další volnou pozici má smysl. Dokonce pro 44WCF ( kde neexistuje žehlička ) používám
dvě třetí matrice s tím, že první jen usazuji bez crimpu a druhou jen crimpuji.
Ten nový lis od LEE se mi jeví jako dobrý a hlavně levný víceoperák pro začátečníky,
kde je vše celkem logický a přebíječ se může snadno vypořádat s případnou závadou.

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

21.02.2019 21:49

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

staM píše:Mohl by jsi přesněji definovat pojem "běžný přebíječ"??

Mysleny priklad reprezentujici statisticky obvykle chovani a zpusoby.

Jinak jsem drive zminoval ze se nejedna o mirenku (cti: dulezite naboje) , ale velkoobjemove prebijeni naboje s bezne dosazitelnou presnosti a spolehlivosti.
Zkratka mi prijde hloupe diskriminovat tridirovy lis na zaklade argumentu, ktere nejsou platne pro vetsinu adeptu ke koupi. Pricemz jde jinak o velmi vyhodny lis v pomeru cena/vykon.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

21.02.2019 21:56

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

FrankJ píše:3 nebo 4 matrice, to je dlouhý spor a každý má nějakou pravdu.Osobně nemám rád tu hysterii okolo žehličky od LEE nebot je dostupná jen pro rovné nbc, ale co ty lahvičky ?
........

Možná čtu blbě,ale žádné histerie kolem Lee žehličky jsem si nevšiml.
Např.asi nejčastěji přebíjený náboj je 9L.Kupodivu to není "válec" ale "kužel".Přezto pro něj je žehlička dostupná.

Uživatelský avatar
Eddie45
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 39
Registrován: 02.07.2015 13:48
Bydliště: Dolni Rozinka

21.02.2019 22:55

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Ja jsem po letech lee "zehlicku" nahradil taper crimp matrici. Zacalo mne vadit, ze rekalibruje strelu a tim take zmensuje vytahovou silu. Prvne u ,45ACP a ted i u 9 luger kde nabijim plaste.

Grizzly1968
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 04.02.2017 17:31

22.02.2019 9:16

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

staM píše:Nebo jsou lidé kteří jedou náboje pro akčnější střelbu (IPSC,LOS atd.) kde jakákoliv zádržka znamená ztrátu měřeného času.
Nepřežehlit náboj považují za nesmysl a mají ověřeno že "žehlení" je pro ně výhodnější.Proto potřebují tu čtvrtou díru.

Mohl by jsi přesněji definovat pojem "běžný přebíječ"??

Třeba Já :))

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

22.02.2019 13:57

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Z5 k LEE BLP. Příspěvky o žehlení a krimpování poučné, leč mnohokrát probrané v příslušných vláknech.

Grimpo

v.k.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 16.05.2017 20:01
Bydliště: Brno

01.03.2019 0:28

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Mozna probrane, ale jiste prave ve vztahu k vyznamu Breech Lock Pro podstatne.

Honza44
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 23.03.2017 15:46

01.03.2019 9:54

Re: LEE AUTO BREECH LOCK PRO

Přesně jak říká v.k. Když někdo nutně trvá na 4 dírách, ať bere Lee AUTO BREECH LOCK PRO, jinak dává větší smysl Lee PRO 1000.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků