Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

12.04.2012 15:15

Re: Poměďování střel

Netopyr píše:Asi to nějakej důvod má, ale já měl před dvěma lety silně poměděné střely, dovezené odněkud z JARu a musím říct, že byly super. Nemazaly se, nešpinily a trefovaly.


Tipnul bych že to byly střely Frontier. Jsou silně poměděné (úplně celý povrch je jednolitá měď), s přesně kalibrovaným průměrem. Používám je už několik let a jsem s nima hodně spokojenej, přesně jak píšeš - není třeba mazat, nešpiní a trefujou.

Uživatelský avatar
RedCrown
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 24.09.2011 14:43
Bydliště: Liberecko ____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

10.01.2014 0:42

Re: Poměďování střel

úplně mi uniklo, jestli je možné pracovat s čistým olovem, nebo jestli musí být legované na vyšší tvrdost. Skoro se mi nechce věřit, že by ta tenoučká vrstva mědi řešila strhávání. dík za radu

drevak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10.04.2011 11:43
Bydliště: Zdice

24.01.2019 19:50

Re: Poměďování střel

Jak se budou chovat poměděné střely v 9mm luger slitina 95pb 5sn

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

31.01.2019 11:06

Re: Poměďování střel

Problém příliš měkkého olova nespočívá ani tak ve strhávání (tedy přeskočení v drážkách), ale v deformaci vlivem tlaku a rotace. Zkoušel jsem laborovat náboje 9L se střelou tvrdosti cca 7 BHN s rychlým prachem (Vectan AS) na rychlost od 850 do 1000 fps a při správné kalibraci se nestrhávaly, nicméně měly velký rozptyl a od 25m dál už někdy chodily na plocho. Stejné laborace se stejnou střelou legovanou na 12 BHN chodily jednou dírou.

Tu poměděnou vrstvu - pokud to tedy není vrstva jako u LOSek o tloušťce v řádu desetin mm - chápej jako lubrikant, nic víc. Jednoznačně to nenahradí plášť, který lze vyplnit čistým olovem a ničemu to nevadí.

drevak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10.04.2011 11:43
Bydliště: Zdice

31.01.2019 16:48

Re: Poměďování střel

Jde mi o terčovou střelbu na 25 metrů tzn. čajíčky, ale stejně se asi nevyhnu přidání antimonu kvůli zvýšení tvrdosti.

Uživatelský avatar
45fan
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 149
Registrován: 08.08.2017 14:46

31.01.2019 21:50

Re: Poměďování střel

Bulls.eye píše:Problém příliš měkkého olova nespočívá ani tak ve strhávání (tedy přeskočení v drážkách), ale v deformaci vlivem tlaku a rotace. Zkoušel jsem laborovat náboje 9L se střelou tvrdosti cca 7 BHN s rychlým prachem (Vectan AS) na rychlost od 850 do 1000 fps a při správné kalibraci se nestrhávaly, nicméně měly velký rozptyl a od 25m dál už někdy chodily na plochou. .
.


Pod to se můžu podepsat. Olovo se kolikrát nestrhne, lauf je čistý, ale je velký rozptyl a přikládám to také deformaci střely a zřejmě rozdílné rotaci střel. Buď pritvrdit, nebo použít pomalejší prach. Mě pod olovo nejlíp fungoval Vectan BA9 a to i pod 45, kde sice nevyhoří, podfukuje, ale je přesná. Pod lugrem by tyhle problémy bejt neměly


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Výroba střel a příprava nábojnic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků