Jensen
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.01.2019 21:46

30.01.2019 21:54

Sdílení Přebíjecího lisu

Zdravím. Chtěl bych znát Váš názor a zda-li by o něco takového byl vůbec zájem. Přemýšlím nad koupí přebíjecího lisu a nejvíc se mi líbí Dillon XL 650. Na kterém by tempo mělo překračovat 650 střel za hodinu. Pro někoho kdo nastřílí 6000 ročně asi 7 hodin práce za rok. Zbytek času bude odpočívat. Což mi příjde jako nevyužitý stroj s dlouhou návratností. Kdyby se ovšem přidalo 4 -9 střelců, mohl by se lis sdílet a dle domluvy a nějakého pravidla předávat. Lis by byl využitý víc a vstupní náklady by klesly tak že při 5 lidech už při 5000 nábojích na osobu by se investice vrátila do roka. Při 10-ti do půl roku. A kdyby se takového uskupení využilo, tak by se to dalo i použít na společné objednávky komponentů na výrobu střel a množstevní sleva by návratnost asi ještě trochu urychlila. Za názory a případné zájemce budu vděčný.

Michal_S
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 05.12.2014 0:29

30.01.2019 22:46

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Jako majitel 3 ks přebíjecích lisů prohlašuji, že každému oprávněnému zájemci rád přebíjení přiblížím, ale v okamžiku, kdy kdokoliv bude chtít lis sdílet, změním se na zlého obránce soukromého vlastnictví. Ještě si dobře pamatuji, jak dopadl poslední pokus o sdílení výrobních prostředků (a jak dopadly zmíněné prostředky) a děsí mne osud kteréhokoliv lisu, případně libovolného příslušenství.
Zaslechl jsem něco o klubových lisech a zcela jistě mne podobný sociální experiment zajímá, ovšem ne z vlastní zkušenosti. Možná mě rodiče špatně vychovali, možná jsem nedospěl tak daleko (ani jeden lis není Dillon a třeba jsou majitelé 650 dál), účast na podobném dobrodružství bych ale nikdy nepodstoupil.
Naposledy upravil Michal_S dne 30.01.2019 22:47, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

30.01.2019 22:47

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Někdo je "pečlivka",někdo "dobytek" a někdo "závistivka".

Pochybuju že všichni pojedou stejnou ráži se stejnými load daty.Ani nechci pomyslet variantu že by to měl někdo z třeba 10ti "sdílečů" doma.
První se rozhádá "pečlivka" s "dobytem" protože nebude
otřeno
namazáno
řádně vysypáno a ta zlomená jehla už byla :lol:
a co já vím co ještě.

Pak tomu dá korunu "závistivka" protože on přece letos udělal o 300 ks méně než ostatní ale zaplatil stejně.Navíc má podezření že někdo z ostatních sdílečů k tomu pouští kamaráda co do kasičky nenasypal.

Všude kde je něco společného dřív nebo později vznikne problém.

To tu svoji bych nechal radši 364 dní v roce stát a chodil se na ni koukat.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

31.01.2019 0:03

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Tohle se nepůjčuje. Je možné pozvat kamaráda a u plechovky birellu mu v družné debatě vysvětlit funkci a pak ho nechat nabít jeho měsíční dávku, za hodinku práce...

Jo příklad sdílení uvedu toto...

Bylo, nebylo... Pár střelců se dohodlo a měli lis u kámoše na dílně, kde se střídali... Prostě jak kdo potřeboval, přišel si a přebil... Měli tam komponenty, prach, zápalky, vše pečlivě uzavřené ve skříni a klubové. Nijak si nezáviděli, takže to fungovalo skvěle...

I takhle přišel kluk, nastavil si XL650 na .45 ACP, vzal plechovku s prachem, nasypal do prachovnice, navážil si navážku 11 grs AAC No.7 což byla přesně ta laborace, co měl odzkoušenou pod ty 230 grs olova... No, zdálo se mu to, že je tam prachu okometricky hodně, ale navážku 3x ověřil na váhách a tak si namačkal 400 nábojů a vyrazil na střelnici...

Začal tím, že si ověří rychlost... Měl pořád jisté pochyby, ale ujišťoval se tím, že to tak dělá už 2 roky a všechno funguje... Nastavil si hradla, lehce se ohnul, aby byla záměrná v ose hradel a stisknul spoušť svého Glocku 21.

Rána to prý byla taková, že měl pocit, že ho vzal někdo násadou od krumpáče přes ruce. Zpětný ráz s ním švihnul o zem a když se v sedě probral z prvního šoku, tak si uvědomil, že nevidí nikde pistoli. No, on jí ani vidět nemohl, protože ležela asi 5 m za ním, tedy spíš to, co z ní zbylo...

Během výstřelu došlo k totální destrukci hlavně. Dohledali asi 8 ks a zbytek nenašli. Závěr byl asi na 3 ks, zásobník se rozletěl a rám byl prasklý po celé délce zásobníkové šachty.

Inu posbíral co zbylo s pistole do igelitky a vyrazil vyšetřovat, co se stalo... Vyplavalo, že lis předtím použil kolega, který na něm dělal 9mm Luger s prachem AAC No.2 a omylem ho po ukončení práce nasypal do plechovky od AAC No.7. Prostě si je popletl...

Dodnes nechápu, jak to přežil, ale prostě měl dobrého anděla strážného...

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

31.01.2019 1:43

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

My máme taky dillona 650 a jsme na to 3+1. Bratránek to má doma v baráku a přebíjí sobě i ženě, já a ještě jeden kamarád. Máme to x let a není problém. Ale je to asi o tom, že jsme banda lidí, co se zná už strašně dlouho, dokonce i bratránkova žena nejdříve byla naše kamarádka z klubu, takže není ani problém v tom, že by nás někdo hnal z domácnosti. Ale je to fakt o tom, že to sdílím s pár kusy, za které dám ruku do ohně. S nějakými poloznámými, nebo v nesourodém společenství bych do toho nešel. Musíte mít ty správné kamarády na celý život a k tomu ženy, co s vámi střílí, cvičí a zbraně jsou pro ně normální věc. Pak to jde.

Grizzly1968
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 86
Registrován: 04.02.2017 17:31

31.01.2019 8:23

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Vlastního bráchu k lisu pustím jen se sebezapřením a to nemluvím o situaci když by na něm chtěl něco ŠTELOVAT!!!!! brrr.

STANÍK ví. :D


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

31.01.2019 8:58

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

já to vidím taky skepticky
Z úhlu pohledu někoho, co multioperák nevlastnil a neprovozoval to může vypadat jinak,
zejména protože nemá představu jak co funguje, co s čím souvisí a jak se projevuje, když to začne odcházet to dá každému až praxe a přístup "jako ke svému" což sdílet nelze.

ono vercajk , baba a kartáček na zuby se nepůjčuje je stále platný úzus

netvrdím, že bych ve svý bublině nenašel jednoho , max. dva kluky jež znám leta a o jejich šikovnosti i solidnosti nepochybuju ale.. v případě, kdy se jim na jejich lisech něco vy.... a bude akutně potřeba třeba na závody
a stejně to raději přebiju svýma rukama :D

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

31.01.2019 17:15

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Za sebe - jediné, o co bych se případně byl ochoten střídat, je lis jako takový. Ale už svoje matrice bych z ruky nedal. Natož "sdílet" prach, zápalky...
A i ten lis bych byl ochotný sdílet jedině s člověkem, kterého za a) dobře znám, b) vím, že se nechová jako dobytek k vercajku.

Jensen
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30.01.2019 21:46

31.01.2019 18:51

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Ono to je myšleno jako sdílení pouze lisu. Matrice by záležely na domluvě. Spíš jsem myslel udělat hromadnou poptávku příklad na 50 000 střel, zápalek atd. a poté si to každý individuálně zakoupí na svůj zp. Pouze využít množství při odběru na více jednotlivců. Jistě to nebude bez problémů a je důležitá tolerance všech zúčastněných a smluvně by se to muselo taky podchytit. A je jasné, že někdo vlastnící jeden a více lisů o to mít zájem nebude. A někdo kdo přebíjí .45 ACP nebo 40 S&W ma investici zpět do roku sám a určitě o tom takto nepřemýšlí. Ale někdo kdo střílí 9 mm tak tam takovou úsporu neudělá a nebo nemá takový budget, ale chce přebíjet a je ochotný se přizpůsobit. Myslím, že při pár normálních lidech pozitiva převažují negativa.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

31.01.2019 21:20

Re: Sdílení Přebíjecího lisu

Hromadný nákup střel,prachu a zápalek se dá domluvit s obchodníkem aniž by kdokoli cokoli sdílel.To s lisem nemá co dělat.
Pokud je objednávka dostatečně zajímavá dá se domluvit přiblížení obchodníkem např.na střelnici kde si to jednotlivci proti svým notám převezmou.

Nezbývá než popřát co nejvíce kolegů sdílečů ochotných se přizpůsobit a skvělou smlouvu kterou budou všichni do nejmenšího detailu respektovat.

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků