Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

16.01.2019 14:10

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Petzold píše:Zapadlá střelnice sranda závod "Memoriál Krále klacka", pár desítek střelců, elektřina vůbec, nebo z generátoru akorát na ohřátí párků. Doteď jednoduchá registrace a kontrola zbraně, kontrola aktuálně platného ZP+PZ.
Má stačit identifikace účastníka podle občanky pro případnou následnou kontrolu policajtem.
Ostatně má to být účinné od roku 2022, mohlo by to být jako záznam na čipové občance.
Petzold píše:A co pracovníci OZSBM na kontrole lovců na honu ? Chce se mi věřit, že i na to MVČR myslelo.
Stejně jako dnes dopraváci při kontrole řidičů na silnici.

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

16.01.2019 22:59

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Co se týče policie, tak ta s tím problém mít nebude, už dnes mají možnost to kontrolovat podle databází a to buď pomocí mobilů/tabletů se spec. aplikací nebo přinejhorším přes dozorčího/operačního na vysílačce.
Problém ale bude např. při prodeji zbraní mezi dvěma fyz. osobami, nebo na nějakých malých klubových střelnicích. - výdělek pro czech point, nebo pro podnikatele jistý. Nepochybuji že si to každý nechá zaplatit a ve výsledku střelec zaplatí víc než za vydání průkazů.

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 434
Registrován: 08.02.2012 15:04
Bydliště: Brno. Moravská Třebová

21.01.2019 17:47

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Nebude úplnej masakr změnit ze dne na den všechno to názvosloví, všechno přečíslovat a přeznačit? Vždyť tam snad nezůstalo nic pod původím názvem. Má to nějaký účel změnit i pojmy jako je např. "zbrojní průkaz" ?

Uživatelský avatar
viralWinter
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 04.03.2016 19:54
Bydliště: Praha

22.01.2019 17:18

Re: Nový zákon o zbraních 2019

@Sam Jr. Tak průkaz už žádný mít nebudeme, ne? :D Zbude nám jen záznam o "oprávnění" někde v databázi. Osobně se těším, že nová pravidla identifikace donutí některé střelnice vynořit se z 19. století do toho současného, protože zatím se sice tváří že jako mají webovky a nabízí rezervace mailem, ale v praxi neví, jak maily otevřít a mají problém i vzít hovor na mobilu. To by se mohlo tlakem "shora" zlepšit :lol:

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

22.01.2019 18:13

Re: Nový zákon o zbraních 2019

ad viralWinter: No, ono to právě směřuje k likvidaci střelnic Vámi nazvaných "z 19. sloletí", které fungují jenom díky několika nadšencům (často v kategorii Veteran +, kde by se tady našel webmaster :roll: ) a které mizejí už nyní. A uvažte, jsou schopní organizovat (i navzdory PC muzejního typu, tj i "primitivnímu webu") soutěže s účastí okolo 50 startujících, což je podle počtu stavů tak na hraně časové únosnosti. A nikdo si tady na předkládání a opisování "zbrojáku" a "techničáků" nestěžuje. A kontrola je 100% a není nic k diskuzi ani ke sporům. Mohu porovnávat tyto regionální akce s Mistrovstvím republiky cca 25 let a tyto "komorní" střelnice mají mnohem "lidštější" podmínky pro střelbu. Jsem bohužel 8) (nebo bohudík - to je podle úhlu pohledu, také veterán + a mým cílem není mít čip na pravé straně krku, jako můj pejsek.

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

22.01.2019 21:02

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Som od IT (par desatroci robim na rakuskom ELAK-u = elektronicky akt) ... a takisto mi pride odveci ze by som sa mal pocas sluzby na strelnici vesat na siet a pozerat ci dotycny skutocne ma pravo s danou zbranou legalne strielat :roll: . A nie, rozhodne nie som proti zjednoduseniu agendy, ale toto je potencialna cesta do pruseru.


Reklama

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

22.01.2019 21:51

Re: Nový zákon o zbraních 2019

A proč by ses na to měl vůbec dívat? Odpovědnost za tohle je na policii, ne správci střelnice. Správce střelnice je zodpovědný za střelnici, za to, že lidi střílí správným směrem a dodržují bezpečnost. Papíry tě defacto nezajímají, stejně i teď nejsi schopen poznat padělek a jestli to předložené opravdu platí nebo ne (viz. fyzicky máš u sebe řidičák, ale už nějaký čásek třeba zákaz řízení a ten řidičák jsi měl dávno odevzdat).
Podle mne kontrola totožnosti a zapsání do knihy vstupu (či jiné podobné dokumenty) a podepsání souhlasu s provozním řádem bohatě stačí. Další věci jsou jen zbytečný alibismus. Tak jak tak stejně voláš benga, když tam bude dělat někdo bordel.
Pokud ale i přesto to chceš kontrolovat, tak přece není problém startovní listinu projet dávkou večer před závodem ...

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

22.01.2019 22:16

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Pozri sa na to takto - pride mi to prilis velky skok z "v nasom kontexte" zauzivanych veci. V novom navrhu sa povinnosti spravcu strelnice co som narychlo pozeral nevyskytuju (porovnaj aktualny ZOZ), ale dam krk na to ze v konecnej verzii budu ... Nedokazem si predstavit ze by to nechali v stave "neskontrolujes a nie je to tvoja starost". Skor to bude "neskontrolujes a je to tvoj problem". Inak - fandim bezpapierovej agende, ale zase s rozumom. A to som clovek co sa v tom roky pohybuje a kedysi vydesil svoje oddelenie zbrani elektronicky podpisanym vyjadrenim rakuskeho ministerstva vnutra :D.

Navyse - uz teraz som u niektorych ludi co vidim na strelnici rad, ze po nich mozem chciet zbrojak :D.

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

23.01.2019 11:29

Re: Nový zákon o zbraních 2019

ad cipis: cituji..."přece není problém startovní listinu projet dávkou večer před závodem ..." To je právě doména soutěží vyššího typu - startovní listina včetně čísla stavu (na základě přihlášky cca 2 měsíce dopředu) a střílené divize. Ale já jsem psal o závodech typu (a teď vycházím z regionu Jč. kraje) např. " III. zimní ofenziva" puška ve 4 disciplínách, včetně MaO, cca 40 střelců - většina 2 či 3 disciplíny. Registrace ještě v den závodu do nástupu k poučení. Každý střelec přistoupí v kanceláři ke stolku, kde jeden člen přečte jméno,číslo předloženého ZP a PZ a druhý zadává do PC včetně disciplíny. Po střelbě a hodnocení terčů stejně tvorba Výsledkových listin. Dle "NOVÉHO" toto již nebude realizovatelné! - ve stejně jednoduchém prostředí. A na to jsem poukazoval.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

23.01.2019 12:38

Re: Nový zákon o zbraních 2019

myslím, že mít možnost ale ne povinnost mít u sebe "papírový" ZP (potažmo PZ) by bylo přínosnější
každopádně ale zredukovaný do formátu kreditky

prostě se mi líbí představa, že pokud vyrazím z domu nepotřebuju "pakl" dokladů
(z toho půlka k autu) ale mám je když potřebuju aby mé osobě usnadnily život (při prodeji, nákupu, návštěvě střelnice,...)

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

23.01.2019 19:15

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Mám plnou peněženku "papírů" a marně pátrám v paměti, kdy mi nějak pomohly. Ale denně mám s nimi starosti - nezapomenout je doma, nezapomenout je v práci, šikovně je uložit do kapsy aby mi je nečórli kapsáři...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

24.01.2019 1:00

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Papír je naprosto k ničemu. Neexistuje civilní možnost ověření pravosti = je to jen kartička. I současné doklady jsou naprosto k ničemu, slouží jen, aby si příslušník přečetl údaje a ověřil si je, ať už hlasem nebo nějakou datovou službou či jak to mají.
A když nerozeznám padělek, jakože ho fakt nerozeznám, a něco se stane, tak stejně je to jednání v dobré víře. Úplně stejné, jako když mi někdo řekne, mám vše v pořádku.
Na té střelnici je to defacto jen paranoia, protože jaká je jistota, že po ukázání sto kartiček to bude v pořádku? No žádná, prostě nulová. I tomu majiteli 100 kartiček přeskočí nebo se prostě přihodí něco jiného. Co chcete kontrolovat ještě dál? Zdravotní stav? Bude muset závodník donést papír od doktora, že je schopen závodu? Aby náhodou organizátora nepopotahovali za náročnou soutěž?
Všechny nové občanky mají čip, pod PINem, tak to klidně může být tam. Ale stejně se takto nikdy neověří teď včil aktuální stav. A když to tedy někdo chce mermomocí kontrolovat, tak si holt musí pořídit notes s mobilním internetem a příslušnou čtečku a další příslušenství.

Když lezu do autobusu, vlaku, letadla, tak také nekontroluji řidičáky a vše ostatní, co mají mít, prostě tam vlezu a jedu.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

24.01.2019 9:59

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Třeba v Dánsku mají jejich ZP velikosti kreditky a mají na něm napsané rovnou i zbraně kat B. (kterých můžou mít maximálně 6 a musí být členy klubu). Možnost mít ZP ve formě čipové karty, třeba i za poplatek, bych asi využil. Zejména pokud by na té kartě byl certifikát, jehož pomocí bych si mohl nahlížet do svého kousku CRZ a třeba odhlašovat prodané zbraně takto.

Mimochodem, dovedu si představit, že pokud by byl do CRZ online uživatelský přístup přes mobil, tak bych při nákupu prodávajícímu poslal jednorázový kód s platností třeba 10 minut, který by mu po zadání v jeho aplikaci zobrazil jméno a povolení na příslušnou zbraň. Nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

24.01.2019 13:14

Re: Nový zákon o zbraních 2019

Mimochodem, dovedu si představit, že pokud by byl do CRZ online

S tím se počítá. Již dnes existuje několik podobných služeb (karta řidiče, katastr nemovitostí...) kde si můžeš kontrolovat co máš apod. Koukni na portál občana: https://obcan.portal.gov.cz/.

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

24.01.2019 13:22

Re: Nový zákon o zbraních 2019

p.s. screen shot aktivovaných služeb pro ty co nemají ani e-identitu (e-občanku) ani datovou schránku.
Přílohy
Screen Shot 2019-01-24 at 12.17.51.png
portál občana: služby

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník